[Vikat] Tähelepanu DEBATT! Riigikogu töökorraldus

Day 5,922, 06:06 Published in Estonia Estonia by Vambola Vikat

Kuna Riigikogu kirjalistis pole omal valikul kõiki riigikogu liikmeid teen selle arutelu avalikult.

Teen ettepaneku! Teatavasti on e-Eestis olnud pikemat aega kombeks, et riigikogu kirjalisti kus toimuvad riigikogu arutelud on loonud valitsuse liige. Samas on see natuke imelik, et miks peaks see olema üldse valitsuse või presidendi ülesanne. Kuna täidesaatev võim ja seadusandlik võim on eraldatud ehk täidesaatev võim ei saa täita seadusandliku võimu funktsioone ja vastupidi pole ka mõeldav, et täidesaatev võim dikteerib seadusandliku võimu töökorda.

Sellest tulenevalt on riigikogu töö korraldamine riigikogu enda ülesanne.

Teatavasti jaguneb riigikogu nn koalitsiooniks ja opositsiooniks ehk siis erakondadeks kelle presidendi kandidaat sai valijatelt mandaadi ja kelle kandidaat seda ei saanud (kui kandidaat üldse oligi).

Sellest tulenevalt teen ettepaneku, et nüüdsest on riigikogu töö korraldamise kohustus täielikult riigikogu enda kanda ja riigikogu kirjalisti loomine on nn opositsiooni ülesanne. Oleks nt Thomas Vertigole hea käeharjutus midagi päriselt ka ära teha. Kui tekib küsimus, et mida sa Vambola ise ära teinud oled siis mina pühendan iga nädal pool tundi oma isiklikku aega ja elektrit (sic) täiesti vabatahtlikult e-Eesti kodanike heaolu tagamiseks. Kokku minimaalselt 26 tundi aastas + lisaülesanded. Seda juba päris mitmendat aastat järjest.

E-Eesti riigikogu liige,
Vambola Vikat