[VELEMENY] Téveszmék.

Day 1,182, 02:30 Published in Hungary Hungary by Xavinyo

Cégesítés vagy sem? Ütőerő, dehogyan? Olvasom Huba és Borembukk cikkét. Ugyanazt a témát járja körbe mindkét cikk, de más és más szempontból. A hozzászólások is érekesek a cikkek alatt (tankok, sereg tagok, cégesek).

Az új helyzet a régi nagy tőkéseket és a feltörekvő embereket állítja szembe. Huba a lana pénzét féltő régi játékos, aki érvel a cég építéssel szemben. Szerinte a sok cég annyi aranyat szedett ki a rendszerből hogy a monetary bedőlt és ma már nem is üt sokszor mert a lana pénze a fontosabb és azt épp hogy kitermeli 2 cégéből. Borembukk a cégesítés mellett van, a csapat játék és az aktív újoncok védelmében.

Mi is történik a cég építéssel?
- arany megy ki a cég alapítására 1x befektetés
- növekszik az ütő erő (átlag +6 ütés/cég), folyamatos haszon
- gyorsabban növekszik a több céget üzemeltető ember skillje
- nagyobb gazdasági termelés -> nagyobb ütőerő hosszútávon
- a haszon és a termelés jobban szétterül a gazdaságban
- a régi nagytőkések kisebb szeletet kapnak a tortából

A legutolsó következmény ami miatt nagyon sok régi játékos sír és ellenzi a változásokat. Eddig ugye kevesebben cégeztek, és a cégvezetők nagyon szép hasznot tettek a zsebükbe, ez mára akárhogy sírnak is megváltozott, és semmit sem tudnak tenni ellene.

Akik arra számoltak hogy a több cégből majd ők is lanázni fognak azok csalódtak, és a régi cégesek is szűkösebb “arany forrásból” gazdálkodhatnak.

Mi történt? Az arany beáramlása közel konstans maradt (HW, SS, BH medálok). Arany ment ki a cégek alapítására. A termelés alapján több ember között oszlik el a haszon. Ha osztunk szorzunk akkor 1 ember napi lanázásához kb 5-10 ember medál aranyaira van szükség. Nem járhat mindenki jól, nem lanázhat mindenki ha jóval kevesebb arany jön be a rendszerbe napi szinten mint amit ellanáznak.

Ki a felelős? Az a szerencséten aki fejlődni szeretne és galád módon részt akar a tortából a régi öreg motorosok “kárára”? Vagy a régi öreg motorosok akik napi szinten lanázva égetik ki az aranyat a rendszerből és sírnak mert jópár feltörekvő játékos megunva azt hogy kizsákmányolják inkább termel magának?

A játékban is mindennek megvan az értéke, a monetaryn régen azért volt rés mert sok idő befektetés volt az ajánlatokat kezelni. A cégezésnek is azért van annyi értéke amennyi mert munka van azzal hogy kövesd a piacot, megvedd a nyersit, eladd a terméket, nem ingyenes befektetés volt, rizikót is vállaltál mint céges stb. A cégmenedzsment mint munka leértékelődött mert a saját cégeket menedzselni picit könyebb azaz a termelés egy része könyebbé vált. Ezzel együtt kell élni, lehet sírni de a szabályok kódolják az eredményeket egy ilyen sokszereplős játékban (nem lehet senkinek se kötelezővé tenni hogy ő az aranyat másnak adja el ahelyett hogy magát fejlessze).

Azt azért látni kell hogy a cégek kiépülése után (1x befektetés) az ország ütőereje brutális mértékben megnő. Ez nem kedvez a régi játékosoknak, mert a korlátozott arany mennyiségen több ember fog osztozni. Szerintem az téveszme hogy mindenért a cégépítés felelős. A cégépítés aranyat visz el a rendszerből amiért ország szinten jobban nő az ütőerőnk mintha elvernénk ezt a pénzt még 5 ember 1 napi lanázására, kiszámolható hogy ez az egyszeri befektetés kb 4 napon belül megtérül. Amiért érzékeny a téma az az hogy az öreg motorosok már nem mindanyian tudnak lanázni, és sajnos ők vannak döntéshozó pozícióban a kormányban. Sok kormánytaggal találkoztam már aki egyszerűen önös, vagy saját cégei hasznát féltve nem hozott meg az országnak mint közösségnek jó lépéseket.

A felpörgött termelés miatt az állam bevételei nőni fognak. Emiatt nagyon fontos lenne az állami adókat JÓL elkölteni. Fontos lenne hogy ne a cégesek zsebét tömjük vele hanem az ütőerőnket maximalizáljuk. Dolgozzunk ki egy olyan támogatási rendszert ahol nem az ingyenélő embereket támogatjuk. A mostani rendszerben tulajdonképpen az állam az ingyenélő embereket támogatja, lanáztatja. Pl Huba is inkább ütés helyett eladja a termékeket, nincs ezzel semmi gond, de ha nem üt akkor az állam ne is támogassa őt, ha mégis üt akkor aznap kapjon támogatást az ütésnek megfelelően, akár utólag is.

Sokkal korrektebb megoldás lenne ha az állam mondjuk minden 100w saját kajához hozzárakna még 50-et, vagy minden 2 saját tank mellé adna még egy 3ikat. Vicces amikor van egy fontosabb csata, és az emberek 90%-a aki beírja magát a doksiba annak se kajája se fegyvere nincs, közben van 5-10 cége, regurális sereg tagja azaz a saját században is van ellátmánya. Amíg az osztás nem a becsületes embereket motiválja hanem az ügyeskedőket, ingyenélőket addig nem kell csodálkozni hogy jópár ember 2x áll sorba a kaja osztáson, aztán ahelyett hogy elütné eladja fekete piacon vagy jobb esetben elrakja későbbre.

Megvan minden eszköz arra hogy rank fejlődésből nyomon kövessük hogy ki mennyit ütött el, akár utó finanszíroszásban is, megoldható lenne egy sokkal igazságosabb motiváló/támogató jellegű osztás. Aztán a katona dönthetne hogy ő üt is az ország érdekében, vagy igazából nem katona csak cégmenedszer aki a pénzre hajt.

Természetesen nincsenek illúzióim, sok embernek nem célja az hogy a mutyizás és saját haszon helyett a közösség érdekeit nézze, legyen ez olyan kis apróbb csúsztatás hogy állami pénzekből melyik cégtől vegyük a terméket, kinek osszuk a terméket, kinek mit/mennyit osszunk. Pedig napi szinten jelentős mennyiségű HUF-ról van szó.