[URM] TWO HQ: rinkimai, struktūra

Day 2,141, 15:11 Published in Lithuania Russia by Menoli

Sveiki elietuviai ir elietuvės,

eVengrijoje veikia eUniversitetas, kuris kviečia visus norinčius klausytis organizuojamų paskaitų jo IRC kanale. Buvau paskatinta sudalyvauti vienoje tokioje paskaitoje. Taip gimė šis straipsnis.

Straipsnis parengtas pagal Shiranui94 skaitytą paskaitą eVengrijos eUniversitete. Shiranui94 (– žinomas eVengrijos žaidėjas, ambasadorius, diplomatas, užsienio reikalų (MoFA) ministras, neseniai TWO aljanse buvo užsienio reikalų sekretorius (SoFA). Paskaitos tikslas buvo žaidėjams pristatyti, kaip renkama TWO aljanso vadovybė (HQ) bei kas ją sudaro. Rašant neapsiribota tik paskaitos medžiaga, panaudotas TWO aljanso chartijos tekstas. Konsultavo mūsiškis buvęs TWO SoFA martuxx.



Trumpa aljanso TWO dosje

Oficialius pavadinimas - The World is Our (TWO) (Pasaulis yra mūsų). Tai karinis aljansas, kurį 2012 metų gruodžio 2 dieną (1839 eRepublik dieną) suirus ONE ir CTRL aljansams įkūrė 6 šalys: Vengrija, Lenkija, Serbija, Slovėnija, Ispanija ir Jungtinė Karalystė.

Šiuo metu aljansas sudarytas iš dviejų dalių:
7 šalys: tikrosios narės (TWO);
12 šalių: satelitinės narės (ACT(Allied countries of TWO)






Raudona spalva – TWO šalių baziniai (savi) regionai
Oranžinė spalva – ACT šalių baziniai (savi) regionai



Žalia spalva – TWO ir ACT turimi regionai

Aljanso vadovybė (HQ)

Generalinis sekretorius (SG) – GregoryG (Vengrija)
Jo pavaduotojas – SirMarvin (Lenkija)
Vyriausiasis karinis vadas (SC) – MisziPL (Lenkija)
Jo pavaduotojas – Jamesw (Jungtinė Karalystė)
Užsienio reikalų sekretorius (SoFA) - Kravenn (Jungtinė karalystė)
Jo pavaduotojas – Soulcraft (Latvija)

TWO oficialus laikraštis
TWO chartija


Sugrįžkime prie paskaitos
Reikalavimai kandidatams į aljanso vadovybę

Pagal naujausius chartijos pakyčius, pateiktus Slovėnijos prezidento, kandidatuojantys į aljanso vadovybę turi atitikti tam tikrus reikalavimus:
• turėti šalies prezidento, užsienio reikalų ministro ir/ar gynybos/karo ministro darbo patirtį;
• būti iškelti savo ar kitos šalies prezidento;
• būti šalies vyriausybės dalimi.
Tie patys žaidėjai negali būti aljanso vadovybės nariu ilgiau nei 2 mėnesiai.Šalies prezidentas turi teisę vetuoti savo šalies kandidatą į HQ.

Aljanso vadovybės rinkimai

Aljanso vadobyvės rinkimai vyksta 9 mėnesio dieną. Kandidatai savo kaip asmenų ir numatomų įgyvendinti tikslų pristatymus pateikia iki 7 mėnesio dienos, kad visos šalies gavusius prezentacijas turėtų laiko apsispęsti. Rinkimai sudaryti iš dviejų dalių. Pirma dalis – TWO šalių balsavimas, kiekviena šalis turi po 1 balsą. Antra dalis – ACT šalių balsavimas. Visos ACT šalies kartu turi 3 balsus. Balsuojama kiekvienai aljanso vadovybės pareigybei ( SG, SC ir SoFA) atskirai. Po visų pristatymų prezidentams prabalsavus ir suskaičiavus rezultatus, naujai vadovybei perduodami dokumentai, IRC kanalų administravimo teisės ir prasideda darbas. Vadovybės nariai savo pavaduotojus pasiskiria patys, tačiau tai negali būti tos pačios šalies pilietis kaip tos pozicijos HQ narys. Taip pat yra reikalavimas: aljanso vadovybėje (SG, SC ir SoFA) negali būtų du tos pačios šalies atstovai.

Šalies reprezentavimas

Kiekvieną šalį aljanse atstovauja prezidentas, išrinktas pagal žaidimo mechaniką bei prezidento paskirti vyriausybės nariai, įskaitant, bet neapsiribojant vien tik šiais paminėtais asmenimis: šalies viceprezidentas, gynybos/karo ministras ir jo pavaduotojas, užsienio reikalų ministras ir jo pavaduotojas.

Aljanso vadovybės sudėtis

Apžvelkime kiekvieną aljanso vadovybės poziciją, jos įgaliojimus.
SG - pagrindinis aljanso lyderis, apimantis visas sritis. Galima pasakyti, kad jis vykdo šalies prezidento funkcijas, tik ne vienoje šalyje, o visose aljanso šalyse. SG aptaria naujų narių įtraukimą, bendrauja su neįeinančiomis į aljansą šalimis, organizuoja TWO susitikimus, rengia trumpalaikius ir vidutinės trukmės aljanso planus, gali esant poreikiui paskirti aljanso iždininką. P.s. TWO šalys moka mokesčius, ACT - nemoka.

SC - aljanso karinis lyderis. Jo vaidmuo – strategiškai planuoti, organizuoti ir koordinuoti karinius veiksmus. Jo sprendimais grindžiami pateikiami prioritetiniai aljanso kariniai nurodymai. Taip pat jo valdžioje mobilus būrys, kurį sudaro tiek TWO, tiek ACT šalių įvairių divizijų kariai.

SoFA funkcijos: organizuoti greitą ryšį/bendravimą tarp šalių, atstovauti aljanso poziciją derybose, kaip pavyzdžiui Ukrainos/Vengrijos derybose, bendrauti su draugiškais aljansais, ruošti informacinius straipsnius.



Kas nutiktų jei esantis vadovybėje sakykim vengras atstovautų tik savo šalies eVengrijos interesus? Akivaizdu, kad susilpnėtų jo tarptautinė pozicija (reputacija), jis gali netektų už jį balsavusių šalių vyriausybių palaikymo. Ko pasekoje turintys sprendimų galią (TWO šalių) prezidentai išreikštų nepasitikėjimą ir tokiu atveju būtų vykdomi nauji rinkimai. Tai galioja visai TWO vadovybei. Buvimas aljanso vadovybėje nesuteikia teisės prioritizuoti savo šalies interesus, būtina atsižvelgti į visų šalių narių interesus.

Pabaigai Shiranui94 pastebėjimai apie dabartinę aljanso vadovybę: daug „senų“ HQ narių, reikalingas šviežias kraujas TWO vadovybėje, nepaskęsti smulkmenose. Kiekviena šalis turi/gali turėti savo „ąžuolų“/lyderių. Atkreipti dėmesį į žaidėjus, kurie išbandė užsienio reikalų ar gynybos/karo ministro postus. Neretai ir šalių prezidentai savo kelią pradeda nuo šių postų.



Žemai lenkiuosi skaičiusiems.
Menoli, ambasadorė eVengrijoje 😁













Laikraščio pavadinimas - Sustok akimirka žavinga
Straipsnio pavadinimas - Visus į Prokrusto lovą!!!

Et, jei laiko mašina ne vien fantastiniuose romanuose egzistuotų... Šokčiau ir grįžčiau į tuos laikus,
kai save supratau kaip kelių dienų naujokė. Deja... Tad belieka tik apsimesti, kad nieko nežinau, nemoku - tapti vėl nekalta... Pasvajoti nedraudžiama ar ne...
Ar pamenate graikų mitą apie milžiną plėšiką Prokrustą. Jis
prisiviliodavo keliautojų ir jėga juos guldydavo į lovą. Tiems, kurie už lovą būdavo ilgesni, nukirsdavo kojas, o tiems, kurie trumpesni – jas ištempdavo.

P.s. Iš mito kilęs posakis „Prokrusto lova“, kuris reiškia dirbtinį matą, rėmus, į kuriuos per prievartą stengiamasi ką nors įsprausti.
Žaidimo pradžioje dažniau, o kartais ir dabar ta Prokrusto lova dzingteli mintyse. Į klausimus
Kodėl taip, o ne kitaip? O kaip tai veikia? O jeigu..? Kodėl pas mane kitaip nei kaip rašoma? Kaip padaryti tą ar aną (kaip sakote) jei nėra pas to ar ano pas mane ar neleidžia? gauni atsakymus Eik ten ir ten. Daryk taip ir taip. Taip nebūna. ar To daryti nepatartina, ano nerekomenduojama, tam per anksti. O dar kur...tekstas per ilgas, naujokas nesugebės perskaityti - naujokams net skaityti pasirodo problema...

Kokie stereotipai Jūs galvoje įsijungia išgirdus žodį naujokas? Naujokė net sakyt nesinori - žalia
šviesa uždegama jau net nedvigubiems, o trigubiems stereotipams. Klausimas retorinis.

Apie ką aš? Į žaidimą ateina įvairūs žmonės, tiek gyvenimiška patirtimi, tiek žaidybine patirtimi,
nekalbant apie požiūrius, charakterį, vertybes. Kas tinka visiems, vargu ar tinka nors kam. Neateis į žaidimą naujokai tokie, kokių norėtumėt, ateis tokie, kokie yra. Tad ar nereiktų išmesti Prokrusto lovas? O gal dažnai deklaruojamas rūpestis naujokais tik triukas "mėsai" prisivilioti?

Žemai lenkiuosi skaičiusiems,
Menoli