[URM] Ambasadorių ataskaitos 18-07-2011

Day 1,336, 10:50 Published in Lithuania North Macedonia by Uzsienio reikalu ministerija



Sveiki eLietuvos piliečiai.

Šiek tiek pavėluotai Užsienio reikalų ministerija pristato jums savo darbus. Mano tingėjimui nėra pasiteisinimo, o jėgoms nėra jokio stimulo. Tad ataskaitos vėluoja visą parą.

Nepaisant šių numatytų nesklandumų pristatau šios dienos programą:

1. eUSA
2. eTurkija
3. eSlovenija
4. eNorvegija
5. ePrancūzija
6. eSerbija
7. eIndonezija





1. eUSA
Ambasadorius jogaila

Sveiki,

Aš esu naujasis eUSA ambasadorius. Šiandien susipažinsim su eUSA.

Statistika:
Žemynas: Š. Amerika.
eUSA ePiliečiai*: apie 7500
eUSA ePopuliacija**: apie 3,121

Politika:

ePrezidentas: Blank Keating
Vice Prezidentas:Marxus
Kariuomenės vadas:CivilAnarchy
Gynybos ministras:Alexander_Auctoritas
Valstybės sekretorius:Paul Proteus
Vidaus reikalų sekretorius: Lysander Spooner II
Žiniasklaidos sekretorius:Gnilraps
Iždo sekretorius: Anyonymous



Apie dabartinę padėtį eAmerikoje: Kaip man rašė eUSA prezidentas "We are a keystone member of TERRA and hold an MPP with all of it's countries, along with several EDEN and neutral countries.”

Mūsų pagrindas yra TERRA, mes norime išlaikyti MPP su visom valstybėm EDEN ir neutraliomis šalimis.

eUSA žemėlapis: Liepos 17 2011






Šį kartą nelabai įšėjo, nes taip seniai susisiekiau su eUSA ePrezidentu. Bet pažadu kitą kartą bus interviu su eUSA prezidentu.

ePiliečiai*-Turintys eUSA pilietybe
ePopuliacija**-Gyvenantys eUSA regionuose




2. eTurkija
Ambasadorius ZemaitisLTU

Taigi, šią savaitę eTurkijoje įvyko įvairiausių įdomybių. Na, pradėsiu nuo trumpo šalies pristatymo.
eTurkija tai didžiulė šalis, kuri jau turi 15 regionų. Pagal žaidėjų skaičiu, ši šalis yra ketvirta. Vidutinis eTurkijos žmonių lygis yra toks pats, kaip ir eLietuvos – 14. Dabartinis eTurkijos prezidentas yra denizerus.

Nuorodos:
[MoD]Vampyre Amca
[MoFa] - Dr.Feradov, ParsSercan, kloraq
[CP]denizerus
[MoFa]IRC: #TRMofa
eTurkijos IRC: #etr


Taigi, eTurkija yra gan karinga šalis ir sunkiai įveikiama. Pakolkas pagrindiniai eTurkijos priešai eBulgarija ir eRusija nesugeba atsikovoti savo žemių, nors ir dažnai šią savaitę eTurkijai teko kovoti 4 mūšiuose vieno metu. Patys pirmieji eTurkijos mūšiai nesisekė taip, kaip norėta, bet vėliau buvo pasiekta, tai kas norėta ir atgautos išlaisvintos žemės, bei užgrobtos naujos. eTurkija pasiekė savo tikslą ir ištrynė eBulgarija iš žemėlapio. Bet ar tai ilgam? Gi, eBulgarija neatrodo silpnesnė nei eTurkija.

Dar viena įdomi ir skandalinga žinia tai, kad eTurkija ir eIspanija šiek tiek apsipyko.Atrodo, kad eTurkija susipyko su eIspanija, dėl to, kad eIspanijos kariai padėjo eBulgarijai kariaujant prieš eTurkija. Bet vis dėl to eTurkija išplėšė pergalę šiame mūšyje. Apie tai galite skaityti: ČIA ir čia.





Taip pat yra dar viena, keistoka naujiena iš eTurkijos. Vienas iš eTurkijos kongreso narių, padarė balsavimą dėl eMakedonijos kaip priešo. Tai tikrai kelia juoką, žinant kokie geri draugai yra eTurkija ir eMakedonija. Bet ar tai padaryta specialiai, ar netyčia, aš nesužinojau.




3. eSlovenija
Ambasadorius regisxx

Karo reikalai

eSlovėnijoje pirmoje savaitės dalyje neįvyko nieko įdomaus. Trečiadienį prasidėjo visas veiksmas, Italai buvo sukėlę RW Trentino – South Tyrol ir Veneto regionuose tačiau abu jie buvo numalšinti. Ketvirtadienį italai vėl sukėlė RW šiuose regionuose ir atsikovojo Trentino – South tyrol regioną bet tai truko neilgai, Slovėnai nieko nelaukdami jiems paskelbė NE ir vėl atgavo šį regioną. Italai dar keletą kartų kėlė RW keliuose regionuose tačiau visi buvo numalšinti.


Už karo ribų

Šią savaitę buvo pasirašyti du MPP su Iranu ir Indonezija. eSlovėnija nėra didelė šalis bet vien per šią savaitę gyventojų skaičius sumažėjo beveik dviem šimtais nors naujokų atėjo apie šimtą. Svarbiausias įvykis šia savaitę buvo šalies susirinkimas per kurį buvo nutarta:
1. Pakeisti savo šalies kariuomenės logotipą todėl, kad jame yra ONE atributikos.
2. Kiekvieną dieną kiekvieną savo pilietį finansuoti 500 hp ir 2 tankais per specialią nuorodą kuri įdėta eSlovėnijos kariuomenės IRC kambaryje.
3. Sutvarkyti eSlovėnijos forumą kuris neveikia.
4. Gražinti Šveicarijai Graubunden regioną. (Tai taip ir neįvyko)




4. eNorvegija
Ambasadorius Jokimas Tamulionis

Taigi, tai mano pirmoji (veikiausiai ir paskutinė) ataskaita, kaip ambasadoriui Norvegijoje. Bandysiu trumpai apibrėžti visus įvykius ir savo įspūdžius nuo 2011m. liepos 8-osios trumpai apimant ir Prezidento rinkimus.
Prezidentas, bandymas susisiekti su juo ir pirmasis pokalbis.

Taigi, naujasis dešiniųjų autoritarinio valdymo partijos Norvegijos prezidentas yra Scorpicus (išduodant paslaptį, tai pamatysite, kad šis žmogus yra ir veikliausias savoje šalyje). Išrinktas jis buvo su beveik 70% rinkėjų parama (73 balsai).
2-ą vietą užėmęs kandidatas surinko vos 26 balsus. Pats Prezidentas iš pirmo įspūdžio pakankamai malonus, gerai išmanantis anglų kalbą žmogus. Gaila, jis naudoja tik IRC programą, kurios aš nemėgstu ir nesiruošiu naudoti, tad su juo pokalbis taip ir baigės, kad pasakė, „paklausiąs savo URM ar jis turi skype ar kažką panašaus“.

Pokalbis su Norvegijos MoFA.
Kiek gražių žodžių galėčiau pasakyti apie jų prezidentą, tai apie MoFA faktiškai nieko. Pokalbio užmegzti nepavyko, nes jau pirmoje jo žinutėje buvo parašyta daugmaž taip: „Kuo galėčiau pasitarnauti mūsų okupantams?“. Aš, stengdamasis užmegzti pokalbį atsakiau, jog „okupacija – ne pasaulio pabaiga, o Jūsų naujienas sužinoti nori ir mūsų tautiečiai“. Po to laiko atsakymo nebegavau 🙂.
Žodžiu, su šios kadencijos vadovybę bendrų interesų nesuradome.

Partijos, jų aktyvumas, partijų prezidentai, krypčių-idealogijų įvairovė.
Šiuo metu Norvegijoje egzistuoja 9 partijos, tačiau vos 3 turi 10 ar daugiau narių. Įsiterpiant tai Norvegija bent iš pirmo įspūdžio pasirodė liberali-konservatyvi šalis, nes faktiškai ¾ partiečių yra būtent šios pakraipos. Pažymint 3 didžiausias partijas, tai „Binary party“ (58 nariai), kurios prezidentas yra pats šalies vadovas – Scorpicus. Akivaizdu, kad jis čia yra vienas aktyviausių politikų ir artimiausiu metu prognozuoju, kad ir bus šalies prezidentas. Ši partija yra nenuostabu, bet yra dešiniosios krypties (Center-Right). 2-a pagal dydį partija yra „GullPartiet“ (34 nariai), kurios Prezidentas yra Cirno, ši partija taipogi yra dešiniosios pakraipos. 3-a pagal dydį partija yra „Det koselige folkepartiet“ (16 narių), kurios Prezidentas Endymionis. Ši partija, yra jau liberalių pažiūrų.
Kitos (6 partijos) yra labai mažos, o iš pirmo žvilgsnio išsiskyrė šios: Nacionalistų (5 nariai); liberalių „Vikingų“ sąjunga (6 nariai); bei socialdemokratinė Antuano de Sent Egziuperi „fanų“ šaika (turinti net 3 narius).

Ekonomika, rinkos.
Apie šiuos du dalykus veikiausiai nusimanau mažiausiai, tačiau stengsiuos truputį supažindinti su šiais punktais, nes jie yra pakankamai svarbūs mano nuomone.
Kalbėtumėme apie darbo rinkas, tai kaip ir daugelyje pasaulio rinkų, po atnaujinimų kainos ženkliai sumažėjo... Darbo pasiūlymų užtektinai, bet kaip ir minėjau – kainos krinta kaip turi būt. Minimalus darbo užmokestis yra 1 Norvegijos krona (kas nesenai padaryta ir pas mus).

Žurnalistika, žurnalistai.
Kaip jau ir minėjau anksčiau, vienas aktyviausių ir matyt perspektyviausių Norvegijos gyventojų – Scorpicus. Faktiškai viskas juda aplink jį. Per savaitę vos 2 straipsnius mačiau kitų žmonių, o visą kitą – vien tik prezidentiškos naujienos savo Tautai. Taigi, Scorpicus eina ir pagrindinio žurnalisto pareigas 🙂.

Karinės sąjungos.
Manau, faktas, kad ši šalis okupuota daug kam nedaro gerų įspūdžių šioje srityje, tačiau ši šalis turi kelias karines sąjungas, kaip antai: su Moldova, su Suomija, su Brazilija, su Kinija, bei su Kroatija. Sakyčiau nieko stebėtino ar įspūdingo.

Dar šis tas + statistika.
Na, kad politika šioje šalyje yra kaip padorus maistas Sahelio srityje jau tikrai niekam nėra paslaptis. Okupacija, mažas pragyvenimo lygis smukdo Tautą kaip turi būt ir dėlto nesugeba suregzt gerų puolimų prieš mus, okupantus, deja, sugeba tik parėkauti prieš okupantų ambasadorių jų šalyje. Dar vienas trūkumas – turi vos 379 piliečius, o natūralus gyventojų prieaugis – vos 5 per dieną. Taigi, yra labai mažas, galbūt dėlto, kad nėra galimybių pasireikšti, nes šalis faktiškai visa okupuota (turi vos 1 regioną).




5. ePrancūzija
Ambasadorius Jokimas Tamulionis

Prezidentas, susipažinimas su juo.
Prancūzijos prezidentas yra „tolimas Prancūzijos karo Dievo Napoleono giminaitis“. Gaila, kad ne Napoleonas, o Nikolas. Jis yra liberalų partijos iškeltas atstovas, kuris per rinkimus surinko 484 balsus ir sugebėjo įveikti 5 partijų remiamą kandidatą (per pusę balsų), taigi, giminės lieka giminėmis 🙂. Dar labiau – užsigeidė susigrąžinti 11 regionų, prijungti į „savo imperiją“ dar 10, ir padaryti kone didžiausią šalį Europoje. Na, savo nuomone apie tai pasiliksiu sau manau.
Kalbant apie susipažinimą su juo, tai galima vėlgi kaip Norvegijos Prezidentą pagirti už puikią anglų kalbą, pakankamai gražias manieras (nors nenuostabu – juk prancūzas). Deja, ilgesnio pokalbio užmegzti nepavyko, ne gana to, dar papeikė, kad nenaudoju IRC programos, ir kaip Norvegijos CP pasakė, jog paklaus savo MoFA ar turi skypę ar dar kitą programą, su kuria galėtumėme pakalbėti, o tada su manim būtinai susisieks. Gaila, bet per savaitę laiko, nei jis, nei jo MoFA taip man ir nebeparašė. Taip ir pasibaigė prancūziškos „geros manieros“.

Šalies politika.
Kalbant apie partijas. Kalbant apie jas – žymiai geresnė situacija nei Norvegijoje. Didžiausias veiksnys, lemiantis, kad politika žymiai geresnė – daugiau piliečių (šiuo metu per 3400). Kalbant apie pakraipas – tai jeigu Norvegijoje yra centras-dešinė (schematiškai), tai Prancūzijoje – centras-kairė. Tiesą sakant nenusistebėjau šių dalykų, nes kaip žinome marksizmas (socializmas – komunizmas) atsirado būtent čia, Prancūzijoje. Žinoma, galite sakyti, kad žaidimas yra žaidimas, tačiau mūsų LNP pakankamai geras pavyzdys visam šitam (Prancūzijoje komunistai tarp partijų yra 3-oje vietoje). Kitos į 4-uką patenkančios partijos yra liberalios. Iš viso Prancūzijoje gyvuoja 20 partijų.

Ekonomika, rinkos.
Vėlgi, kaip ir minėjau – nusimanau čia mažai, tačiau bent šiek tiek bandysiu supažindinti, kad būtų kažkiek aiškiau.
Darbo rinka yra tikrai puiki, deja su mūsų atlyginimais pasilyginti jie negali. Minimali alga – 2 frankai. Taigi, šiokie tokie skirtumai matomi 😉.

Žurnalistika, laikraščiai.
Kaip ir Norvegijoje – ši sritis mažai vertinama. Už tikrai idealų straipsnį vos surenkama po 30-40 vote (o ką kalbėt apie subus?). Netgi gerb. Prezidento straipsnių nesimatė per praeitą savaitę. Na, man tai įspūdžio nepadarė.

Karinės sąjungos.
Kadangi ši Tauta yra priešiškame aljanse, deja, bet su ja sąjungų neturime, tačiau ši šalis tikrai ne kaip Norvegija turi keletą tikrai neblogų sąjungų, kaip antai: su USA, su Brazilija, su Argentina, su Vokietija, su Bulgarija, su Kinija ir dar su keliomis šalimis (iš viso 10).

Dar šis tas + statistika.
„Galingojo“ Prezidento norai, padaryti savo didžiausią imperiją, matyt liks tik norai, nes per šią savaitę prancūzai prarado paskutinį savo turėtą regioną. Taigi, prie planuojamų 11 RW, turės prisidėti dar 1. Tai jiems gyvenimo tikrai nepalengvins. Žinoma, jie RW kelia dažnai, tačiau beveik visados pralošia 8-5; 8-4. Gyventojų turi nemažai, užima 20 vietą (mes 19), viso – 3414 piliečių. Natūralus gyventojų prieaugis vidutinis. Per 20 kasdien.




6. eSerbija
Ambasadorius Saulius19

Serbija, 28 savaitė (liepos 11 – 17 d.)

eSerbijos gyventojų per savaitę sumažėjo nuo 16192 iki 15675, tačiau ji vis dar yra didžiausia pasaulio bendruomenė. Tikėtina, kad žaidėjai palieka žaidimą nusivylę naujausiais (ir nesibaigiančiais) žaidimo pakeitimais. Ateityje tai gali reikšti jėgų eRepublike persigrupavimą. Neišvengiamai artėja diena, kai ONE su sąjungininkais užvaldys pasaulį. Kas bus toliau, ar ONE skils, ar įsikiš administratoriai, belieka spėlioti, tačiau serbai įdėmiai seka situaciją. Juos suneramino prasidėjusios eMakedonijos, eSlovėnijos ir eVengrijos derybos. Gali būti, kad šios trys įtakingos valstybės jau braižo naujo aljanso kontūrus, kuris atsirastų po galutinės ONE pergalės.

Šią savaitę eSerbija sėkmingai tęsė Kinijos užkariavimo kampaniją. Laikinai buvo sugrąžintas kinams Inner Mongolia regionas, kad sudaryti praėjimą lenkams, tačiau artimiausiu metu serbai atsiims tą regioną. Tie laikini praradimai eSerbijos ekonomikai įtakos neturi, serbai, kaip ir anksčiau, turi visų išteklių, išskyrus gumos. Tačiau kol serbai strategavo, Iranas užėmė Tibeto regioną ir tokiu būdu atkirto serbams kelią link taip trokštamų gumos resursų (Šiaurės Rytų Indijoje, regiono, kurį buvo užėmę kinai).
Serbai svarstė variantą nukreipti savo puolimą link Taivano, kuris taip pat turi gumos, tačiau galiausiai susitarė su Iranu, perėmė iš iraniečių Tibetą ir atėmė iš kinų Šiaurės Indiją su taip trokštais gumos resursais.

Iždo atsargos sekmadienį, liepos 16 d. – 1262699 RSD ir 268 gold.

Ketvirtadienį buvo balsuojama dėl nepasitikėjimo eSerbijos prezidentu cowboy_from_hell, tačiau nedidele balsų persvara (17:14) jam pavyko išsaugoti postą.

Šią savaitę eSerbija pasirašė MPP su šiomis valstybėmis: eMeksika, eTailandu, eSlovakija, eŠvedija, eMakedonija, eIranu, eLatvija, eTurkija, eBolivija ir svarstomas MPP su Jungtiniais Arabų Emyratais.

Vakar serbai pasirašė susitarimą su rumunais dėl apsikeitimo kai kuriomis teritorijomis. Pagal šį susitarimą serbai kontroliuos regionus: Banat, Maramures, Krisana, o rumunai atgaus Transylvania, Oltenia, Bucovina, Moldova, Muntenia, Dobrogea. Serbai tarsi ir daro nuolaidų rumunams, tačiau realiai jie nepraranda jokių resursų, išsaugo susisiekimą su savo kolonijomis Ukrainoje, Rusijoje ir Kinijoje, o svarbiausia – galės atsikvėpti nuo nesibaigiančių sukilimų, kuriuos nuolat keldavo rumunai. Dabar serbams svarbu sutelkti jėgas Kinijos kampanijai, todėl jie vertina šį susitarimą kaip laimėjimą. Be to, serbai atiduoda Donbasą turkams galbūt mainais tikėdamiesi turkų pagalbos malšinant ukrainiečių sukilimus.




7. eIndonezija
Ambasadorius XVIII

Šiuo metu ši valstybė įnikusi į invaziją Šiaurės Amerikon, taip truputį pamiršdama savo eAustrališkosios kolonijos reikalus. Na, kaip visi puikiai matome, eIndonezams sekasi puikiai, jų teritorijos Šiaurės Amerikos vakarinėje pakrantėje tik plečiasi.
Būdami labai išraiškingais žmonėmis, eIndonezai negali paslėpti savo džiaugsmo dėl tokios sėkmingos invazijos. Spaudoje ir komentaruose sklando fantastiniai pasakojimai apie eIndonezų atostogas Havajuose ir Kalifornijoje. Tiesa, skamba kiek keistokai - žmonės įsijautė į šį ePasaulyje.

Skaudžiausia eIndonezų temą šiuo metu yra eArgentina. Nuo BIA laikų, abi šalys yra broliškos viena kitai, nepaisant to, jog eArgentina priklauso priešiškam aljansui. eIndonezija, kaip ir eTurkija, atvirai džiūgavo, kada eArgetina paliko TERRA aljansą, tačiau nepaisant to, ONE nusitaikė į pabėgėlius ir šiuo metu trina juos iš žemėlapio.
eIndonezijos spauda drebėjo klausimais, ką daryti. Dar prieš ONE puolant eArgentiną, ši spėjo panaikinti MPP su eJAV ir pasirašyti MPP su eIndonezija. Kilo priešprieša, jog proONE valstybė turi MPP su ONE priešu (kaip ir ABC). Panašu, jog eIndonezija bandys ieškoti kompromisų su ONE.

Politikos sferoje gan ramu, nepaisant vis stiprėjančių siūlymų reformuoti valdančias institucijas, suteikiant konkretesnes galias ministrams ir mokant jiems nuo rezultatų priklausančią valstybinę algą.

2011-07-04 - 2011-07-17

Po prezidento rinkimų iškart prasidėjo naujos politinės dėlionės, apie kurias labai atkakliai buvo kalbėta prieš rinkimus. Buvo pakeisti visi iki vieno ministrai, berods ir algos pradėtos mokėti, norint motyvuoti kokybiškam darbui. Algų dydis priklauso nuo produktyvumo, kurį stebi CP. Tačiau šitai nėra visiškai patvirtinta.

Su nauja valdžia atėjo ir naujos bėdos. Nauji karo reikalų ministrai nesugebėjo išlaikyti eJAV bei eKanados regionus ir gana greit buvo jėga išprašyti iš Š. Amerikos žemyno. Ir žinoma - tai sukėlė eIndonezijos visuomenės nepasitenkinimą. Na o ši, bandydami išpirkti kaltę, pradėjo invaziją į ePAR. Na, neturėtų būti labai jau sudėtingas žygis.

Pateikiu naujų eIndonezijos ministrų sąrašą.



Tai tiek šiam kartui,
Pagarbiai,
XVIII




Širdingai dėkoju ambasadoriams už darbus. Labai gerai suvokiu laiko trūkumą ir vasaros įtaka motyvacijai 🙂 Sėkmės dirbant, o skaitytojus kviečiu palikti komentarus, pastabas bei padėkas, jeigu tokios yra.

IEŠKOMI AMBASADORIAI DARBAMS URM'e! PATIRTIS NEBŪTINA.



Su meile ir neapsakoma pagarba (meluoju),
eLietuvos Prezidentas
gliookas II