Újdonság a harci modulban

Day 1,228, 03:27 Published in Hungary Hungary by Ezerjofu

Biztos hallottatok már róla. Röviden annyi változik, hogy a minicsaták eredményét ezentúl pontozással döntik el. Minden percben az az oldal kap pontot, aki épp 50%+ -ra tolta a csíkot. Összesen 3600 pontot osztanak ki, amelyből 1810 kell a győzelemhez.

A minicsata első 30 percében 10-10 pontot osztanak, vagyis össz. 300-at.
A minicsata második 30 percében 20-20 pontot osztanak, vagyis össz. 600-at.
A minicsata harmadik 30 percében 30-30 pontot osztanak, vagyis össz. 900-at.
A minicsata negyedik 30 percében 60-60 pontot osztanak, vagyis össz. 1800-at.

Ezzel a szerverek terhelését próbálják egyenletesebbé tenni, tehát várható eredménye, hogy kevesebbszer fog az oldal csirkézni. Már jó!

A változás miatt persze a régi taktika, hogy az utolsó percekben toltuk meg a falat, nem működik tovább. Ezzel a változtatással tehát új stratégiát kell kidolgoznunk a minicsaták megnyerésére. Lássuk tehát. A cél az, hogy lehetőleg vagy csak kevéssel több vagy kevesebb ütéssel nyerjük a csatát, mint az ellenfél. Ha az első másfél órát hozzuk, akkor nagyjából nyert ügyünk van, de ekkor ugye az ellenfél sem fogja pazarolni az ütéseit, ami azt jelenti, hogy mi hamar elfáradunk, aztán amikor már nem marad ütésünk, akkor ők meg fordítanak. Az sem fog működni, hogy az első másfél órát teljesen elhanyagoljuk és csak az utolsó félre koncentrálunk. Ilyenkor, ha csak 1-2 percet is nyer az ellenfél, akkor esélytelenné válunk.

Az is simán látható, hogy ha a fal mondjuk 20-80-on áll, akkor pazarlás egy-két embernek odaütnie. Továbbra is szükség lesz tehát szervezett ütésekre, a fal beállításához 45-55 közé. Ebben a sávban mindkét oldalnak érdemes figyelnie, tehát erőltetjük vele, hogy az ellenfél is adja bele magát és ne tudjon tartalékolni. Mindazonáltal inkább a minicsaták második órájában érdemesebb hozni a pontokat, amennyiben az ellenfeleink várhatóan egyenletesen (szervezetlenül) teszik bele a sebzésüket. A harmadik fél órában egyenlíthetünk, amennyiben az első kettőben végig az ellenfél lett volna nyerőben. Onnantól pedig mindkét fél számára izgalmas finis az utolsó fél óra, így mindkét fél ráfordításai nagyjából egyensúlyban lesznek.