Ambient on/off

Join the new world

 

БИДИ ТИГРИЦА [TashaMKD]

Day 1,877, 09:16 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by TashaMKD

БИДИ ТИГРИЦА


РЕГРУТАЦИЈА НА НОВИ ЧЛЕНОВИ САМО ЗА ПОНЕЖНИОТ ПОЛ

Ако немате храна, ниту тенкови и не сте задоволни од единицата....Време е за промени!

Секогаш сте добродојдени во нашата единица ТИГРИ, иако монзиството се момци (кој учествувале во многубројни битки за еМакедонија) беспрекорно ни помагаат, секогаш и во секое време , може да се обратите за било каква помош.
Чест и задоволство ми е, што сум во НАЈДОБРАТА Единица ТИГРИ
Услови нема, Членовите од понежниот пол се привилигирани, секогаш добиваат ДУПЛО само треба да одвоите малку време, да бидете трпеливи и да кулирате

Линк од канал на ТИГРИ

- http://cbe001.chat.mibbit.com/?server=rizon.mibbit.org&channel=%23emkd-tigri

каналот на ТИГРИ #emkd-tigri

Командир на ТИГРИ – DAVORSK8
Ве СаКа TashaMKD


 

Comments

TashaMKD
TashaMKD Day 1,877, 09:17

БИДИ ТИГРИЦА [TashaMKD]
http://www.erepublik.com/en/article/-tashamkd-1-2190743/1/20

mkdfighter97
mkdfighter97 Day 1,877, 09:21

tret

Davorsk8
Davorsk8 Day 1,877, 09:22

o7

BIazeX
BIazeX Day 1,877, 09:22

Сеа ќе ви ја пратам MaCeDoNa у единица.. 😉

n e v e r C G
n e v e r C G Day 1,877, 09:22

DP spaga vo duplo ? o.O

o/

KireDimoski
KireDimoski Day 1,877, 09:23

o7

TRTE T
TRTE T Day 1,877, 09:25

o7

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Day 1,877, 09:25

Кај нас Анѓа добива тродупло па не се фалиме ебате.

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Day 1,877, 09:26

А и она ни дава до душа. Еве ја ќе се зеам за пример, мене ми има даено. А шо е ова кај вас, девојките само да примате....

Bofal
Bofal Day 1,877, 09:27

JAS BI SAKAL DA SUM SO TIGTICA dali moze da se dogovorime nekako ????

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Day 1,877, 09:27

10 голд! Да не ме разбере некој погрешно!

dimzaaa
dimzaaa Day 1,877, 10:10

и јас давам дупло

ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER
ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER Day 1,877, 10:34

zakon o7

Kate N
Kate N Day 1,877, 10:44

o/

ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER
ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER Day 1,877, 10:48

da ne vi kazuvam jas kolku plata im davam na nasite tigrici 😛

Kevin09
Kevin09 Day 1,877, 10:53

edna od najdobrite edinici vo eMKD


o7

ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER
ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER Day 1,877, 10:55

ami ja pa da ne

o7 kevin09

SaveAss
SaveAss Day 1,877, 10:56

o7

VardarEgejPirinMacedonia
VardarEgejPirinMacedonia Day 1,877, 11:00

o7

MKDpedza
MKDpedza Day 1,877, 11:09

\o/

srecko1984
srecko1984 Day 1,877, 11:28

o7

smekerot
smekerot Day 1,877, 11:31

нека е за арно, за убаво 🙂

Rizlovsky
Rizlovsky Day 1,877, 11:31

Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 🙂

El Che G
El Che G Day 1,877, 11:59

о/

Palavko
Palavko Day 1,877, 12:05

o7

nd89
nd89 Day 1,877, 12:07

o7

PhoenixMK Junior
PhoenixMK Junior Day 1,877, 12:33

o7

GGoxyto
GGoxyto Day 1,877, 12:33

КУЛИРАЈТЕ!

ИЗВОРНО МАКЕДОНСКИ! ЈЕХЕА! XD

Plainswalker
Plainswalker Day 1,877, 12:51

Си се врати на покомфорно место гледам ; )

HYMEPYC
HYMEPYC Day 1,877, 13:17

ЈА ИСКРАДОФТЕ еМАКЕДОНИЈА И СЕГА ПОДЕЛБИ ЧЕ ПРАЈТЕ
😁))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

TashaMKD
TashaMKD Day 1,877, 13:31

@HYMEPYC
Poveli kazi koj i sto i od kade kradel, so dokazi , pa posle zbori

Princess Emily
Princess Emily Day 1,877, 13:50

\o/

TheTrooper69
TheTrooper69 Day 1,877, 13:51

украде шо украде од мандатот и сега единица ќе си напраиш...па мацедона беше поскромна бе!!!

AntitalenaT
AntitalenaT Day 1,877, 13:55

Ретко кој се нафаќа да прима дупло секој ден.

браво, браво

MKDpedza
MKDpedza Day 1,877, 14:00

@HYMEPYC ke te zapalam ne zbori mnogu

kokan p
kokan p Day 1,877, 14:02

o7

Aleksandra Dimanovska
Aleksandra Dimanovska Day 1,877, 14:22

o7

Taso Legenda
Taso Legenda Day 1,877, 14:33

o/ 😃

sto kila bazuki
sto kila bazuki Day 1,877, 15:21

V+s+shout o7
nadobra si dado 🙂

KocoskiMKD
KocoskiMKD Day 1,877, 15:21

о7

LitoII
LitoII Day 1,877, 16:32

ази пък съм си мечка : )))

Emperor Gaozu
Emperor Gaozu Day 1,877, 17:09

Гулабица, Магарица, Тигрица и друг прелетен дивеч - свису ту као нека дааааа, чује се на ташаа....

SaJrUs
SaJrUs Day 1,878, 00:03

Тој у белите домачински гаќи е Роби ака ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER

xD

e Vladimir
e Vladimir Day 1,878, 02:23

o/

BlackMK
BlackMK Day 1,878, 04:36

Зашо нема ниеден Црнец на сликиве? xD

PhoenixMK Junior
PhoenixMK Junior Day 1,878, 08:46

@HYMEPYC sej si tamu kaj so ti e mestoto nummu jas da podivam ... 😡 !

nikolaapo
nikolaapo Day 1,878, 12:10

o7

Magdalena0NE
Magdalena0NE Day 1,878, 12:41

vote 100 sub 1468

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.