Ambient on/off

Join the new world

 

[Rozhovory]4. Luxia Borgia

Day 1,894, 11:44 Published in Slovakia Slovakia by DorlasAnther

Niekedy sa proti nám RL problémy a technika spiknú a spoločne nám zabránia napísať článok. Takže sa ospravedlňujem za svoju prestávku, vďaka ktorej máte tento rozhovor až o dva dni neskôr, ako by mal byť.
Tento rozhovor sa od predchádzajúcich líši, pretože bol robený priamo. Dúfam, že sa vám bude táto zmena páčiť.
Na otázky tentokrát odpovedala viceprezidentka Veselej strany, Luxia Borgia.

Priblíž čitateľom, kto vlastne si, ako si sa dostala k hre a tvoju históriu v nej.
Som veverička a bývam na treťou buku skraja lesa. Živím sa lieskovcami. Keď boli deti v lese, zabudli tam mobil, čo mi umožnilo nalogovať sa na erep a tváriť sa, že som človek.
V RL som sa dostala ku hre tak, že môj RL kamarát Dimitru Osraldescu alias Vták Ohnivák zháňal refov a nedal mi pokoja, dokiaľ som nezačala hrať. Aktívna som od júna 2011, čiže som zažila búrlivé časy tretej federácie a veľmi som si ich užívala. Takmer od samého začiatku som pôsobila vo vláde, čo však už teraz veľmi nestíham popri iných veciach. Podľa mňa najzaujímavejším obdobím bola Dimiho vláda v júli 2011 a Lawyeeho vláda v novembri 2011, a potom masívne boje, ako nás obsadili Chorváti. Taktiež mi je veľmi ľúto za federáciou, ktorá bola zaujímavejšia ako toto hluché obdobie.

Mala si niekedy čas, keď bola tvoja aktivita horšia, prípadne lepšia?
Kedysi som mala na eRep a jej komunite dá sa povedať že závislosť, politické dianie, boje ma veľmi bavili a podľa toho som sa snažila aj pomôcť kamarátom a komunite, ako sa dalo. teraz je to už veľmi o goldoch a veľa ľudí poodchádzalo, a stratila som pocit, že v eRep môžem niečo ovplyvniť. Hrám vlastne už len kvôli ľuďom, ktorých som tu spoznala a s ktorí ma tu držia.

Keď už sme pritom, čo také sa ti na hre najviac páči(prípadne páčilo), a naopak, čo(pomimo nutnosti kupovať goldy) nie?
Ako som už povedala komunita, spoznala som tu viacero kamarátov, s ktorými občas dáme stretávku aj RL. Tiež novinársky modul, lebo rada píšem, a (v tej dobe) zaujímavé politické dianie. Mala som chuť sa spolupodieľať na tomto alternatívnom svete, na jeho chode a dejinách, lebo sa mi páčil a páčili sa mi ľudia, spôsob ich humoru, to, akí boli príjemní a inteligentní. Mali sme skrátka spoločnú reč. Čo asi neviete je, že tej dobe som práve v práci riešila problém s mobbingom (poriešila som, nebojte : )) a eRep mi pomohla zrelaxovať.

Jednou z vecí, pre ktoré človek hraje eRep, je tiež možnosť realizovať sa, byť trebárs prezidentom, medzinárodným komentátorom alebo veľkopodnikateľom v 14-tich rokoch. Ja teda netúžim byť CP, ale môžem povedať že pravidelne som bola na svoj tím na MoE hrdá a tešilo ma byť jeho súčasťou.

Nepáči sa mi, že tu veľmi nefunguje podnikateľský modul, taktiež je škoda monetary marketu. Bojovanie podľa divízií je nezmysel (už ste počuli, žeby niekto v RL kričal: pozor, tu bojujú iba nováčikovia?), práve to postupné budovanie postavy je zaujímavé. Veľa hráčov otrávilo, že to, o čo sa oni snažili roky, sa dnes dá dosiahnuť za pár mesiacov.

Ako vnímaš súčasný stav našej krajiny?
Držíme sa, ale vládne tu nuda, nič moc sa nedeje.

Myslíš si, že by sa to mohlo zmeniť?
Vsetko sa da zmenit k lepsiemu. Ale pomohlo by, keby sa ludia v tejto hre mohli realizovat aj bez mnozstva goldu.

To iste, ale mal som na mysli počet našich občanov, ktorý je veľmi nízky a nejaký čas sme dokonca boli medzi poslednými piatimi krajinami.
Bolo by dobre dat znovu do poriadku Maxihellas (myslim, ze zase nejde), aby sa novacikovia mohli kontaktovat okamzite. A robit nabory cez kamaratov, na facebooku a pod. Novacikovia by sa mali hned dostat do prostredia komunity, lebo to je to co drzi ludi v hre.

Asi by bolo vhodné vysvetliť, čo je to Maxihellas, pretože viacerí novší hráči nevedia, o čo ide.
To je stránka kde zbiehajú štatistiky eRepublik
http://erep.maxihellas.com
A dôležité je to preto, aby sa kontaktovali a zachytili nováčikovia, ktorí sa v hre často nevyznajú a preto ich prestane rýchlo baviť.

Ďakujem za rozhovor. Ešte nakoniec, chcela by si niečo odkázať hráčom?
JJ - posielam každému medvedí hug. Ľudkovia, ďakujem za vaše priateľstvo. A kto bol zlý, vybacia ho medvedík.
Pre upozornenie, nasledujúce číslo príde až o nejaký čas, pretože daný rozhovor nie je ešte ani začatý, a teda neviem, koľko bude trvať príprava nového čísla.

DorlasAnther
 

Comments

AdMiRaL TrEnCh
AdMiRaL TrEnCh Day 1,894, 11:48

Mummy !!!!!!!!!!! < 3 < 3 😘


good job o7

martin 123456789
martin 123456789 Day 1,894, 15:41

Lucy

(HUG) a veľký

Drobcek
Drobcek Day 1,895, 01:20

Luxi zase si usla cez komin?

Luxia Borgia
Luxia Borgia Day 1,895, 01:40

ale tatiiiiiiiiiiii

Markusiak
Markusiak Day 1,895, 02:13

vevericky, sovy, medvede... to uz aby sa clovek bal vojst do toho lesa : )

mostates
mostates Day 1,895, 02:22

No photo 😕

Kara Blok
Kara Blok Day 1,895, 09:19

voted. My love.

Haaades
Haaades Day 1,895, 11:47

vote

Luxia Borgia
Luxia Borgia Day 1,895, 12:04

my Kara, my dear geroj

Princess Emily
Princess Emily Day 1,895, 12:31

Lucy ♥

AsT89
AsT89 Day 1,895, 12:33

vote xD

Luxia Borgia
Luxia Borgia Day 1,895, 12:44

Emily ♥

gabberattack
gabberattack Day 1,895, 19:12

Hug & Kiss najaktivnejsej eSlovenke. : )

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.