Ambient on/off

Join the new world

 

[PWL] Po wyborach do Kongresu | Impeachment

Day 1,897, 03:05 Published in Poland Poland by kawa_89

Wybory, wybory i po wyborach...

Chcemy podziękować wam wszystkim za oddane na nas głosy. Dołożymy wszelkich starań by nie zmarnować pokładanego w nas zaufania. A oto lista naszych kongresmenów:

SWIESZEWO


Storki


pulkownik von Wallenstein (Albrecht)


Laciek


zdenocharra


CaveoPoland


Giereo (Szym3k)


Informujemy też, że jeden z naszych kongresmenów - pulkownik von Wallenstein (Albrecht), został w tej kadencji Marszałkiem Kongresu. Życzymy powodzenia na tym odpowiedzialnym stanowisku!W tych wyborach Partia Wolnych Ludzi zdobyła 7 miejsc w Kongresie. Tym samym posiadamy tyle samo kongresmenów co PI. Jeden więcej od PPC.


Liczba mandatów dla partii TOP5


Zdobyliśmy 434 głosy co dało nam 14.22% wszystkich oddanych w tych wyborach głosu, do trzeciej PI tracąc tylko 54 głosy.


Procentowy udział zdobytych głosówTymczasem nasz reporter dyrcio zaczaił się na kongresmenów. Oto co udało mu się dzisiaj upolować:

Co myślisz o głosowanym na forum kongresowym impeachmencie Prezydenta Coehoorna?

<Szym3k> Co do impicza mam mieszane uczucia. Ale, że nie mogłem wstrzymać się od głosu (nie przewiduje tego Ustawa o Impeachmencie Prezydenta) postanowiłem być za impiczem. Biorąc pod uwagę poprzednią kadencję Anii można stwierdzić, że Coe to dobry prezio (nie wydał tyle cc podczas bitwy z Rumunią co Aniaa z Kebabami). Jednak to byłoby na tyle jeśli chodzi o pozytywy. Coe failuje w wielu sprawach i jego ministrowie też, szczególnie MSZ.

<swieszewo> Uważam, że Coehoorn ma dobry rząd. Póki co utrzymuje komplet surowców, a nawet wykasował eRumunię przed wyborami kongresowymi. Nie ma tu faili więc nie będę mu narzucał by zmieniał MSZ czy swoje plany. Jednak sprzeciwił się decyzji Kongresu. Nie mówię, że poprzedni Kongres chciał wprowadzić dobrą ustawę, ale Prezydent bez względu na jakość ustawy zaakceptowanej przez Kongres musi ją wprowadzić w życie. Kongresmeni póki co mają tylko prawo do wprowadzania ustaw, nie można im tego odbierać. Jak zagłosuję? Jeszcze nie wiem.

<zdenocharra> To bezsensowna manifestacja niemocy Kongresu. Z wielu przypadków impicza jakie widziałem powód, cytuję: "Przeciąganie odpowiedzi na niewygodne pytania", jest najbardziej nonsensownym jaki widziałem, dlatego jestem przeciw.

<Storka> Uważam, że impicz w obecnej sytuacji to tylko pokazówka co zresztą potwierdził jeden z kongresmenów "Impicz nawet w ostatni dzień powinien zostać wystawiony żeby pokazać dezaprobatę dla tych wszystkich działań." Tak naprawdę nic on nie zmienia bo preziem zostanie osoba z WP, z którą tak czy inaczej nie dogadają się lepiej niż z Coehoornem i to tuż przed końcem kadencji – mogli pomyśleć o tym wcześniej, ale jak mawia przysłowie „mądry Polak po szkodzie”. Jeśli już dają listę faili, to mogliby też wypisać to co udało się zrealizować dobrze w kadencji m.in. ustępstwo nawet minimalne prezydenta wobec WP, o którym nie byłoby mowy, gdyby to Takelbery była preziem lub świetne umowy załatwione przez MSZ z Holandią i Francją. Jeśli miałbym to krótko podsumować dla osób nielubiących ściany tekstu – fail Kongresu.

<Laciek> Prezydentura Coehoorna faktycznie nie jest jedną z najlepszych w dziejach ePolski. Zdarzyło się kilka faili i braków komunikacji na linii CP - Kongres, co rzeczywiście nie powinno mieć miejsca. Jednak mimo tego uważam, że zmiana CP na tydzień przed końcem kadencji i całe zamieszanie z tym związane nie jest nam teraz potrzebne wizerunkowo. Zarówno na arenie międzynarodowej jak i wewnątrz kraju w którym Kongres traci swoją reputację z dnia na dzień i jest postrzegany jako grupa osób z przerostem ambicji nad kompetencjami.

<CaveoPoland> Przeciw. Po tym jak nieogar Coolercek nie dostał impicza mimo naprawdę poważnych powodów, impicz jest złym pomysłem. A jak impicz by poszedł mam obawy, że stałoby się tak samo jak w Polsce z Liberum Veto - po jakimś czasie mogło by dojść nadużyć i dawanie impiczów za to tylko, że Prezydent ma inne zdanie niż Kongres.

<Albrecht> Coe zasłużył na impicz w całej rozciągłości. Jego postawa względem Kongresu, stosowanie różnych wykładni praw, błędy w polityce międzynarodowej i fatalna polityka informacyjna. To wszystko składa się na obraz Prezydenta nieudolnego. A takiego nie potrzebujemy.


Pragniemy zachęcić wszystkich z 1 i 2 dywizji do uczestnictwa w naszym projekcie: Fundacji Partii Wolnych Ludzi!

Nasza Fundacja chciałaby zadbać o rozwój najmłodszych pokoleń członków PWL, wprowadzić ich w świat polityki, także zwiększyć potencjał militarny 1. i 2. dywizji. Najlepszy rozwój następuje poprzez częste walki. Jednak aby bić potrzeba dobrej broni oraz chleba.

Dlatego wszyscy członkowie Partii Wolnych Ludzi, którzy są w 1. i 2. dywizji (do 29. lvl włącznie) raz dziennie dostają po wypełnieniu formularza 3 tanki Q7 oraz 250 chlebków Q2 (1000 HP). Osoby, które nie należą do Partii Wolnych Ludzi również mogą składać podanie, lecz dostaną tylko 100 chlebków Q2 (400 HP).

Aby zostać beneficjentem Fundacji Partii Wolnych Ludzi należy:
1) Wypełnić F O R M U L A R Z (można to zrobić raz dziennie);
2) Być członkiem Partii Wolnych Ludzi;*
3) Mieć maksymalnie 29 level.

*Spełniając ten warunek dostaniesz 3 tanki Q7 oraz 250 chlebków Q2!

Serdecznie zachęcamy do korzystania z dobrodziejstw naszego projektu!Departament Prasowy PWL
Albrecht, Storki i dyrcioSpodobało się? Daj vote!
Chcesz przeczytać kolejne wydanie? Daj subscribe!
Chciałbyś dołączyć do Partii Wolnych Ludzi? - Kliknij już dziś!
Zajrzyj także na nasze forum: http://www.pwl.fora.pl/
 

Comments

kawa_89
kawa_89 Day 1,897, 03:07

Hail PWL! o/

matuzalem17
matuzalem17 Day 1,897, 03:08

drugi

CaveoPoland
CaveoPoland Day 1,897, 03:12

Vote! Hail PWL \o/

SWIESZEWO
SWIESZEWO Day 1,897, 03:15

potwierdzam

vandrar
vandrar Day 1,897, 03:32

o/ Hail PWL

Qjon13
Qjon13 Day 1,897, 03:46

"Biorąc pod uwagę poprzednią kadencję Anii można stwierdzić, że Coe to dobry prezio (nie wydał tyle cc podczas bitwy z Rumunią co Aniaa z Kebabami)."

Im mniej wydasz tym lepszym jesteś preziem

tomas004PGU
tomas004PGU Day 1,897, 03:59

Votaniema

hubertuses
hubertuses Day 1,897, 03:59

O, Sztandar się śmiał wczoraj z podejścia, które prezentuje tu Japa. "Byli gorsi i nie dostali impicza, więc teraz nie można dać".
Powinniśmy w ustawie o impiczu dodać artykulik:
"Procedurę impiczmentu można wszcząć tylko i wyłącznie w przypadku, gdy urzędujący prezydent jest gorszy od Coolercka".
Właśnie dlatego, że praktycznie nie istnieją argumenty przeciw, głosowałem za.

staruszek
staruszek Day 1,897, 04:20

Wswzytkim tym ktorzy glosuja ZA impiczem przypomne.... nie ogarnia was przerazenie ze JA moge miec stolek w tym rzadzie?

Qjon13
Qjon13 Day 1,897, 04:53

Mnie nie ogarnia

Storki
Storki Day 1,897, 05:09

Hail PWL
Fail impicz

Ejdiejem
Ejdiejem Day 1,897, 05:09

staruszek jeszcze jakos te pare dni przezyjemy 😉

Redrumovy
Redrumovy Day 1,897, 06:01

Dzięki wam impicz upadnie. Gratulacje \o/

kawa_89
kawa_89 Day 1,897, 06:18

uprasza sie o wyjazd z tekstami, ze to przez nas

nie tylko kongresmeni z pwl glosuja przeciw

kazdy z nas ma swoje zdanie, nie narzucam zadnemu z moich kongresmenow jak maja glosowac, nie jestesmy bezwolnymi maszynkami do glosowania

Redrumovy
Redrumovy Day 1,897, 06:28

Nie kwestionuję waszego prawa do własnego zdania, a stwierdzam tylko fakt, że poza ND (partią z której wywodzi się prezydent) przeciw zagłosowali tylko kongresmani PWL.

NAVODE
NAVODE Day 1,897, 06:35

PWL jest winna impicza! vote!

kawa_89
kawa_89 Day 1,897, 06:36

wlasnie chodzi o to, ze ironicznie zarzuciles nam to, ze nie glosujemy jak jeden maz za impiczem i wina jest glownie po naszej stronie

na pewno dobrze znasz moje zdanie i wiesz jakbym ja glosowal, ale ufam, ze moi kongresmeni maja rozum i potrafia go uzywac

Partia WOLNYCH Ludzi nie moze narzucac swoim kongresmenom jak maja glosowac w tej konkretnej sprawie

jedimindtrick
jedimindtrick Day 1,897, 06:47

zacytuję klasyka: "fail, impicz"


xD

szqlny v2
szqlny v2 Day 1,897, 07:00

"Wswzytkim tym ktorzy glosuja ZA impiczem przypomne.... nie ogarnia was przerazenie ze JA moge miec stolek w tym rzadzie?"

nie, a ciebie?

Storki
Storki Day 1,897, 07:50

@Redrumovy
A co w tym złego? To akurat świadczy o tym, że mamy własne zdanie a nie obowiązek głosowania jak nam PP przykażę.

Redrumovy
Redrumovy Day 1,897, 08:03

A czy ja pisałem, że nie macie? Przeczytaj mój poprzedni komentarz.

matuzalem17
matuzalem17 Day 1,897, 08:11

komentów prawie tyle co votów

Storki
Storki Day 1,897, 09:30

" a stwierdzam tylko fakt, że poza ND (partią z której wywodzi się prezydent) przeciw zagłosowali tylko kongresmani PWL."

Po co stwierdzasz fakt który nie ma nic wspólnego z artykułem i komentarzami.

Redrumovy
Redrumovy Day 1,897, 09:47

A ja myślałem, że połowa arta jest na temat impicza.

Kris Nowak
Kris Nowak Day 1,897, 10:41

Lol, śmiechłem:

1. "można stwierdzić, że Coe to dobry prezio (nie wydał tyle cc podczas bitwy z Rumunią co Aniaa z Kebabami)."
Im mniej wydasz tym lepszym jesteś preziem x2

2."Uważam, że Coehoorn ma dobry rząd. Póki co utrzymuje komplet surowców, a nawet wykasował eRumunię przed wyborami kongresowymi."
W szczególności MSZ. Utrzymanie surowców to nie żaden powód do dumy, tylko obowiązek każdego CP. Poza tym, od kilku miesięcy posiadamy komplet bonusów i jakoś nie zanosi się żeby nas zaatakowali z 5 stron i w ten sposób utracili jakiś surowiec.

3."Przeciąganie odpowiedzi na niewygodne pytania"
Gdyby to był jedyny powód- ok. Ale jest to jedna z wielu przyczyn. Dlatego absolutnie tego nie rozumiem.

4. "Tak naprawdę nic on nie zmienia bo preziem zostanie osoba z WP, z którą tak czy inaczej nie dogadają się lepiej niż z Coehoornem i to tuż przed końcem kadencji – mogli pomyśleć o tym wcześniej, ale jak mawia przysłowie „mądry Polak po szkodzie”.
Po pierwsze- głupota. Po drugie- nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz.
Z WP nie zostało ustalone nic. Poza tym CP olewa kongres. Porozumienie w sprawie orgów i dofa ustalono na linii WP- kongres. Nie słyszałem, żeby CP pomógł coś w tej sprawie.

Mógłbym pisać dalej, ale nie chce mi się.
Ogólnie rzecz biorąc- bardzo fajnie, że każdy kongresmen z PWL ma swoje zdanie- i tak powinno być. Nie powinien PP narzucać swojego zdania i kazać głosować tak jak on chce. Ale to w takim razie wymaga minimum pomyślunku.

I żeby zakończyć jakoś przyjemnie:
Powodzenia dla MK i wszystkich kongresmenów z PWL o/

SpikusPL
SpikusPL Day 1,897, 10:57

PWL \o/

Ejdiejem
Ejdiejem Day 1,897, 12:21

Partia - Glosy ZA - Glosy PRZECIW
PI - 7 - 0
PPC - 7 - 0
PPP - 10 - 0
ND - 2 - 13
PWL - 3 - 4

To Wy przesadziliscie o fakcie, ze wniosek nie przeszedl i nie ma co do tego watpliwosci. Kazdy ma swoj rozum i juz nich czytelnik sobie odpowie na pytanie czy to dobrze czy nie.

SWIESZEWO
SWIESZEWO Day 1,897, 12:49

Łatwo można stwierdzić: PWL partią WOLNYCH ludzi. Nie narzucaliśmy nikomu jak ma głosować. Każdy sam podjął decyzję. My nie wpychamy do kongresu ludzi którzy głosują tak jak im karzemy.

Pozdrawiam

Laciek
Laciek Day 1,897, 12:53

Ejdiejem.
po pierwsze, nieco ponad połowa z nas i prawie całe ND
po drugie, nie każdy tak jak ty uważa, że to źle.
Failpeach nie jest nam teraz potrzebny.

kawa_89
kawa_89 Day 1,897, 12:59

"To Wy przesadziliscie o fakcie, ze wniosek nie przeszedl i nie ma co do tego watpliwosci. "

Normalnie jakbyśmy co najmniej kogoś zamordowali. Daruj sobie ten patos.

jjjajo13
jjjajo13 Day 1,897, 13:55

Brawo PWL za niedopuszczenie do impicza!

Karamon
Karamon Day 1,897, 14:02

<Płacze nad impiczem>

Sztandar
Sztandar Day 1,897, 14:04

"można stwierdzić, że Coe to dobry prezio (nie wydał tyle cc podczas bitwy z Rumunią co Aniaa z Kebabami)."

Tu nie chodzi nawet o kwestię tego, kto mniej wyda. To porównanie wybitnie nietrafione - Turcja w chwili ataku była bowiem jedną z baz surowcowych EDENu, a Rumania od pewnego czasu nie jest zbyt lubiana nawet w swoim sojuszu i trudno spodziewać się porównywalnego zaangażowania w jej obronie.

Potwierdzam również, że mam bekę z podejścia Japy. Stwierdzam brak impicza bo Coolerck. HEU HEU HEU

Ejdiejem
Ejdiejem Day 1,897, 14:09

Laciek: "Kazdy ma swoj rozum i juz nich czytelnik sobie odpowie na pytanie czy to dobrze czy nie."

kawa_89 jaki patos 😃? po prostu wasze glosy byly decydujace miedzy dwoma obozami i tyle.

Sarrena
Sarrena Day 1,897, 14:12

"można stwierdzić, że Coe to dobry prezio (nie wydał tyle cc podczas bitwy z Rumunią co Aniaa z Kebabami)."

^ To mnie bawi najbardziej. Tak czytając te komentarze wydaje mi się, że kongresmani PWL trochę nie ogarniają realiów gry.

kawa_89
kawa_89 Day 1,897, 14:21

Dobrze, że Donalbein ogarnia.

Na wszystkich swoich kontach.

Storki
Storki Day 1,897, 14:40

@Kris Nowak
Już widze jak Takel zabiera WP orgi. A Coe to zrobił mimo wszystko więc jest to minimalne ustępstwo mimo, że nadal mógł się ociągać. Coe > Takel
Mówimy nie impiczom "bo tak."

Kris Nowak
Kris Nowak Day 1,897, 14:49

Coe zabrał orgi? Dobre : )

Mówimy tak impiczom, bo mamy do tego mnóstwo powodów.

Sarrena
Sarrena Day 1,897, 14:55

kawa, argumentum ad personam?

Qjon13
Qjon13 Day 1,898, 00:14

@Ejdiedjem
"To Wy przesadziliscie o fakcie, ze wniosek nie przeszedl i nie ma co do tego watpliwosci"

A ja głupi myślałem, że ND

Storki
Storki Day 1,898, 15:44

@Kris Nowak
Przejrzyj arkusze od WP.
Zalecam to zanim wypowiecie się o tonach golda.
Co do orgów to fakt pomyliłem się (zabrał maile od scyzora a 2 WP zachował) ale po przyjrzeniu się danym WP i tak powinna zachować orgi. Narzekacie na Coe a Takel to może by inaczej zrobiła 🙂?

Lambuzo
Lambuzo Day 1,899, 02:57

storki, nie osmieszaj sie juz bardziej.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.