Ambient on/off

Join the new world

 

[PPP] Po wyborach na prezesa partii - analiza wyborów / Fundacja / Akademia

Day 1,946, 07:20 Published in Poland Poland by Kijek93Witamy wszystkich czytelników PaPieru Politycznego - jedynej oficjalnej gazety Polskiej Partii Patriotycznej!

W dzisiejszym wydaniu PaPieru Politycznego:
- Po wyborach na prezesa
- "Orędzie" Kijka93
- Analiza wyborów na prezesa
- Akademia PPP
- Fundacja PPP

Życzymy miłej lektury 😉
Kilka dni temu odbyły się wybory na prezesa partii. Oddano 314 głosów, co oznacza że frekwencja wyniosła 53%. Oficjalnym kandydatem, wyłonionym podczas prawyborów był Kijek93 i to właśnie on został zwycięzcą zdobywając 282 głosy co stanowiło niespełna 90% całości. Kijek był już prezesem PPP w kadencji grudzień/styczeń, jest to także częsty bywalec kongresu, a w obecnej kadencji także v-ce Minister Edukacji Narodowej. Podczas tej kadencji prezes ma zamiar kontynuować obecną linię polityczną partii, kładąc szczególny nacisk na sprawne działanie Fundacji PPP. W planach jest również reaktywowanie Akademii PPP, w której nowi gracze poznają tajniki gry i uzyskają odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Poniżej skład zarządu na najbliższy miesiąc:
Prezes: Kijek93
Viceprezes: Magic Hereos
Sztab Prasowy: Wujek Remo, Hqnn
Sztab Spraw Wewnętrznych: Stunter, twatwaratwa, BorysSzyc, DarkusPL
Sztab ds. Fundacji PPP: Kijek93, Stunter, DarkusPL, Zawa99, SirCorwin, LodoooWiadomość od nowego prezesa - Kijek93

Habemus Prezes chciało by się rzec w analogii do ostatniego konklawe 🙂
Tak oto, dzięki Wam (a może bardziej przez Was 😛), drodzy PPPatrioci, przyjdzie mi w tym miesiącu pełnić rolę prezesa Polskiej Partii Patriotycznej. Kurde, chciałem, żeby to moje przywitanie było bardziej luźne 😛
No dobra, chyba mogę obiecać, że będę tę funkcje pełnił najlepiej jak potrafię, może tego nie spartole 😛
Członkowie PPP zauważyli, że ostatnio staramy się rozruszać naszego partyjnego feeda (feed - w wersji polskiej tablica partii), ale coś ciężko nam to idzie 😕 W tej kadencji chcę to zmienić. Ten feed jest dla Was! Jak macie jakąś sprawę, to piszcie! Postaram się, aby często tam odbywały się rozmaite konkursy.
Chcę też przywrócić do życia twór, jaki zapoczątkowałem w mojej poprzedniej kadencji, a mianowicie Akademię PPP. Co tu dużo gadać, "zdechło" to z mojej winy, bo nie miałem czasu tego ogarnąć (sesja...). Teraz znalazłem pewną osobę, która zobowiązała się, że będzie się tym zajmować, ale szczegóły ujawnię wkrótce... 😛
Oczywiście zachęcam wszystkich do korzystania z pomocy Fundacji PPP (szczegóły w dalszej części artykułu), na prawdę sprawia mi to przyjemność, jak widzę, że możemy pomóc tak wielu nowym graczom (bez względu z jakiej partii są!), bo dzięki temu mam pewność, że część z tych graczy kiedyś będzie mogła mnie zastąpić, jak ta gra (gra, nie ludzie, gram w to nie dla gry, tylko dla ludzi których tu poznałem i dla tej niepowtarzalnej atmosfery) mi się znudzi na tyle, że będę chciał odejść, dlatego jak chcesz się "wkręcić" w działalność partii, pisz! Ja nie gryzę! Chyba Chamstwo, Zawa99 i Hqnn mogą to potwierdzić 🙂
Kończąc moje "urbi et orbi" chcę pogratulować Pomarańczowej Alternatywie dostania się do TOP5 (pamiętajcie, możecie wyprzedzić wszystkich, tylko nie PPP 😛) i pozdrowić całą ekipę MEN (anglova też, mimo że nas nie lubi 😕).

Pozdrawiam,
Prezes PPP, Kijek93Za nami kolejne wybory na prezesów partii. Przyjrzyjmy się, jak w poszczególnych partiach top 5 rozkładały się głosy oddane na kandydatów oficjalnych i pozostałych.

1. Narodowa Demokracja
Narodowa Demokracja jest partią o tyle ciekawą, że poza kandydatem oficjalnym, w wyborach startują również inni aktywni i rozpoznawalni gracze tej partii. Mogłoby się zdawać, że sami proszą się o wyborczego psikusa, jednak - jak widać - wyborcy ND wykazują się dużą dyscypliną i oficjalny kandydat zwycięża ze sporą przewagą. W tym miesiącu fotel prezesa ND zdobył kandydat oficjalny Gerald666, zdobywając 240 głosów. Druga - Beatka84pl -zdobyła 19 głosów:2. Polska Partia Patriotyczna
Polska Partia Patriotyczna jako bodaj jedyna duża partia doświadczyła dwukrotnie wrogiego przejęcia, nie dziwi więc, że w tej własnie partii oficjalny kandydat uzyskuje najwyższy w całej top 5 odsetek głosów. Nie bez znaczenia jest fakt, że po zakończeniu prawyborów, pokonani kandydaci wycofują swe kandydatury w grze, by nie kusić losu 😉 Zwycięski w marcu Kijek93 otrzymał 282 głosy, drugi i trzeci kandydat otrzymali zaledwie po 6:3. Partia Wolnych Ludzi
Z interesującą sytuacją mieliśmy w tym miesiącu do czynienia w Partii Wolnych Ludzi - otóż zwycięzca wyborów, Storki, otrzymał 128 głosów, czyli niemal idealnie połowę wszystkich oddanych. Drugi wynik to Szakul321, który otrzymał poparcie 72 członków PWL. Nie wiem, czy w PWL istnieje praktyka prawyborów - być może nie, co tłumaczyłoby taki właśnie rezultat wyborów:4. Pomarańczowa Alternatywa
Partia, która przebojem wdarła się na naszą scenę polityczną to - zdaniem wielu - najciekawsze zjawisko na tej scenie od miesięcy, jeśli nie lat. Pomimo "młodego wieku", wydaje się być partią bardzo już dojrzałą, o czym świadczy wynik w wyborach PP w marcu. Kandydat oficjalny, Lesqx, otrzymał 103 głosy, podczas, gdy drugi patryykoss, już tylko 13 - osiem razy mniej:5. Partia Imperialna
Czołową piątkę partii uprawnionych do startu w wyborach kongresowych, zamyka od niedawna Partia Imperialna. Kandydatem oficjalnym na Konsula, jak w PI nazywany jest PP, był Holokron, który z poparciem 111 Imperialistów zajął 1. miejsce, sześciokrotnie dystansując drugiego kandydata w wyborach. Larm zdobył ostatecznie 18 głosów:Przyjrzyjmy się jeszcze frekwencji w tych wyborach:Jak widać, jedyną partią, która przekroczyła próg 50% jest Polska Partia Patriotyczna. Niewiele gorszy wynik osiągnęła Partia Imperialna, Partia Wolnych Ludzi i Narodowa Demokracja na podobnym, przyzwoitym poziomie. Zaskakiwać może relatywnie niska frekwencja w Pomarańczowej Alternatywie - przyznam, że spodziewałem się dużo wyższego wyniku, choćby z uwagi na fakt, iż jest to młoda partia, zatem nie powinna jeszcze mieć w swych szeregach zbyt wielu zombi. Miejmy nadzieję, że był to tylko wypadek przy pracy, a sukces w postaci wejścia do top 4 wpłynie mobilizująco na członków PA.

Na zakończenie - zmiany w ostatecznych liczbach głosów, oddanych na oficjalnych kandydatów na Prezesa Partii w Polskiej Partii Patriotycznej w ciągu ostatnich 3 miesięcy:Jak widać, dyscyplina wyborcza w szeregach Polskiej Partii Patriotycznej powoli, ale konsekwentnie pnie się do góry, co - jak mam nadzieję - przełoży się na wynik w kolejnych wyborach do kongresu. 😉

Opracował: WujekRemo
Wykresy: Kijek93Młody graczu! Dopiero zaczynasz swoją przygodę z eŚwiatem! Chcesz by ktoś pomógł Ci w stawianiu pierwszych kroków oraz poinstruował co robić by nie zbankrutować w tych ciężkich czasach, a także w co inwestować by stanąć na własne nogi?? Nasza ekipa składa się z zarówno doświadczonych graczy, którzy "z niejednej fabryki chlebki jedli", jak i młodych, aktywnych graczy którzy lepiej znają realia startu przy obecnych warunkach.

Interesuje Cie polityka! Chciałbyś się dowiedzieć z czym to się je, a może chcesz rozpocząć swoją karierę polityczną? Mamy dla ciebie rozwiązanie! Akademia PPP to projekt, stworzony właśnie z myślą o młodych, w ramach którego, pod okiem doświadczonych graczy, mogą oni zdobywać swoje pierwsze szlify, a przede wszystkim, uczyć się tajników mechaniki gry i politycznego „know how”. Jest to również najkrótsza droga do tego, by w niedalekiej przyszłości znaleźć się na listach wyborczych.

Dołącz do Akademii PPP! Wejdź na irc - #ppp.akademia w sieci Quakenet, lub kliknij, by wejść przez Webchat: KLIKNIJ!Każdego gracza, który posiada level mniejszy lub równy 27 oraz posiadającego polskie obywatelstwo, zapraszamy do wypełnienia tego formularza.

Graczom spełniającym kryteria, fundacja wypłaci chlebki, pozwalające odnowić 800 punktów energii i 1 broń Q7, dzięki czemu skuteczniej będziecie mogli walczyć zgodnie z rozkazami MON.

Nasza fundacja nie ogranicza się do wypłacania chlebków, lecz służy również pomocą młodym graczom na kanale naszej fundacji. Jesteśmy otwarci na wszelkie pytania dotyczące gry i na wszystkie staramy się fachowo odpowiedzieć.

Zapraszamy także doświadczonych graczy do tego, aby wsparli nas darowiznami. Jeśli masz dużo zbędnych chlebów, możesz przekazać je na działalność Fundacji PPP poprzez donate na któreś z tych kont:Szczegółowe informacje na temat działania fundacji znajdują się w jej regulaminie.

Zapraszamy,
Ekipa Fundacji Polskiej Partii Patriotycznej:
Kijek93, Stunter, Lodooo, DarkusPL (Chamstwo), SirCorwin, Zawa99

Opracował: Zawa99Prezes: Kijek93
Viceprezes: Magic Hereos
Sztab Prasowy: WujekRemo, Hqnn
Sztab Spraw Wewnętrznych: Stunter, twatwaratwa, BorysSzyc, DarkusPL
Sztab ds. Fundacji PPP: Kijek93, Stunter, DarkusPL, Zawa99, SirCorwin, Lodooo- FORUM POLSKIEJ PARTII PATRIOTYCZNEJ
- KANAŁ IRC POLSKIEJ PARTII PATRIOTYCZNEJ
- FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY FUNDACJI
- KANAŁ IRC FUNDACJI
- PORADNIK IRC
- PODRĘCZNIK MEN
- PODRĘCZNIK POMARAŃCZOWEJ ALTERNATYWY
 

Comments

Cavalekh
Cavalekh Day 1,946, 07:22

A gdzie:
Towarzysze, pomożecie?

Cavalekh
Cavalekh Day 1,946, 07:24

Ach, bym zapomniał jeszcze:
Lesqx prezesem PA. Apokalipsa nadeszła ; P

NAVODE
NAVODE Day 1,946, 07:35

jak poproszą to tak

DarkusPL
DarkusPL Day 1,946, 07:23

Coraz więcej Chamstwa widzę w tych artach za co V musi być 😃

Laciek
Laciek Day 1,946, 10:27

Chamstwo się szerzy 😛

Palahniuk
Palahniuk Day 1,946, 07:27

Vote m.in za link do poradnika PA i że chciało się wam pisać komentarze pod wykresami ; )

NAVODE
NAVODE Day 1,946, 07:34

to jest partia, VOTTTE!

WujekRemo
WujekRemo Day 1,946, 07:44

Yyyy, tak. Vote.

Aniaa
Aniaa Day 1,946, 07:48

Kijek \o/

Cavalekh
Cavalekh Day 1,946, 07:51

Pałek

Kijek93
Kijek93 Day 1,946, 08:58

Aniaa \o/

El Reto
El Reto Day 1,946, 08:05

tl;dr

Dobro powraca
Dobro powraca Day 1,946, 08:09

Dam Wam vołta choć poskąpiliście PLNów ; )

P.S. Partia Dobrych Ludzi zaprasza!

Hqnn
Hqnn Day 1,946, 08:19

Vote za dobrą robote 😃

green is new red
green is new red Day 1,946, 09:27

vote za kawał roboty - tylko komu to i po co? 😃

Kijek93
Kijek93 Day 1,946, 12:11

Jakby każdy tak myślał, że "komu to i po co", to by nic nie było : P

lezonka
lezonka Day 1,946, 09:34

Super, Fajne Orędzie 🙂
GL Kijek o/

szuuPL
szuuPL Day 1,946, 11:36

GRATKI
POWODZENIA Kijek93 😃
W następnym miesiącu na Prezydenta ? 😃

DrizztDrow
DrizztDrow Day 1,946, 12:21

vote za statystyki. pozdrówka

DacianWarrior
DacianWarrior Day 1,946, 12:26

v189

Mizeroi
Mizeroi Day 1,947, 02:37

dobre staty, ale powinniście zmienić wizerunek partii, bo ten ludzik jednoznacznie kojarzy się z czasami, o których wszyscy chcielibyśmy zapomnieć

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.