Ambient on/off

Join the new world

 

[PPP] Po wyborach kongresowych / Familiada / Fundacja PPP / The Dragons

Day 1,865, 06:58 Published in Poland Poland by Kijek93Witamy wszystkich czytelników PaPieru Politycznego - jedynej oficjalnej gazety Polskiej Partii Patriotycznej!

W niedzielę (25 grudnia) odbyły się w całym eŚwiecie wybory do kongresu. W poniższym artykule zamieścimy analizę ich wyników.

Poza tym, w dzisiejszym wydaniu PaPieru Politycznego:
- Familiada PPP
- Fundacja PPP
- The Dragons
- Analiza opłacalności chlebków

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
UWAGA!!! WSZYSCY PPPOMAGAMY!!!
Panie, panowie, pomoc potrzebna!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zapraszam do lektury! 🙂Nasza partia w poprzedniej kadencji kongresu uzyskała 100% aktywności w głosowaniach, podobnym wynikiem może poszczycić się jedynie PWL. Swiadczy to o zaangażowaniu naszych kongresmenów i o tym, że każdy głos oddany na PPP, jest dobrze oddanym głosem. Miejmy nadzieję, że w nowej kadencji nasza partia powtórzy ten doskonały wynik. Poniżej znajduje się wykres przedstawiający aktywność w głosowaniu kongresowym członków poszczególnych partii. Jak już wcześniej wspomniałem, najlepszą frekwencją mogą poszczycić się PPP i PWL, niewiele gorsza jest ND, zaś najmniejszą aktywnością w głosowaniach wykazała się PPC.


Jak każda partia, tak i nasza potrzebuje świeżych twarzy. Każdy nowy, aktywny i pracowity gracz jest na wagę złota. Wszyscy mają szansę pomóc partii i wybić się w życiu politycznym ePolski. Rozpoczęcie kariery politycznej nie jest tak trudne, jak to się może wydawać, wystarczy odrobina chęci i zapału. W naszej partii panuje taka zasada, że wysokie miejsca na liście kandydatów do kongresu uzyskują jedynie aktywni gracze, którzy angażują się w działalność partii. Po wprowadzeniu nowego modułu wyborczego, w naszej partii wprowadziliśmy system punktowy. Za szeroko rozumianą aktywność w partii są przyznawane punkty, gracze którzy mają ich najwięcej mają szanse na wysokie miejsce na listach wyborczych, a jak wiadomo, im wyższe miejsce, tym większa szansa na objęcie prestiżowej funkcji kongresmena. System ten w pewnym sensie ma za zadanie pomóc młodym graczom, bo tutaj nie liczy się doświadczenie czy znajomości, tu liczy się aktywność! Dlatego każdy, młody, czy też doświadczony gracz mają równe szanse. Jednak aktywność ta nie może się przejawiać w jednorazowym "wybryku", ma to być długofalowe zaangażowanie (oczywiście w miarę możliwości). Zacznij już dzisiaj, wystarczy, że wejdziesz na nasz kanał IRC #ppp, gdzie zostaną udzielone Ci wskazówki dotyczące rekrutacji. Możesz to zrobić korzystając z webchata: http://webchat.quakenet.org/?channels=ppp


Podczas analizy wykresów proszę zwracać uwagę na miarkę na osi, gdyż część wykresów nie zaczyna się od 0! Jest to związane z tym, żeby wykresy były bardziej czytelne.

Naszą analizę rozpoczniemy od frekwencji. W tym miesiącu była ona najniższa w porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami. Jest to zapewne spowodowane tym, że w tym miesiącu wybory kongresowe zbiegły się w czasie ze świętami Bożego Narodzenia.


W tym miesiącu wybieraliśmy 40 kongresmenów, w porównaniu z poprzednim miesiącem jest to o 2 miejsca mniej.


Poniższy wykres prezentuje zmiany w licznie kongresmenów na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy w poszczególnych partiach. Jak widać, w tym miesiącu na zmniejszeniu liczby miejsc w kongresie ucierpiały ND i PWL, które straciły po jednym miejscu w kongresie. Pozostałe partie utrzymały poziom sprzed miesiąca.


Na poniższym wykresie widać jak zmieniała się liczba głosów na przestrzeni ostatnich 4 miesięcy. Jak widać, w porównaniu z poprzednim miesiącem jedynie PPP zdobyła więcej głosów. Co prawda tylko o 1 głos więcej, ale w porównaniu z ND i PWL, które tych głosów zdobyły dużo mniej, jest to niewątpliwy sukces.


Uzupełnieniem do powyższego wykresu jest poniższy wykres, który prezentuje procentowy podział głosów. Jak widać, PPP znacznie poprawiła swój wynik w porównaniu z poprzednimi wyborami. Na uwagę zasługuje także trend wznoszący PPC. PI utrzymuje się na podobnym poziomie jak przed miesiącem. Widoczny jest też spadek poparcia dla ND, jednak największym przegranym wyborów wydaje się być PWL, w porównaniu z poprzednim miesiącem stracili ponad 1,5% głosów.


Znajdujący się poniżej diagram kołowy prezentuje rzeczywisty podział mandatów w zależności od partii, z której się wywodzą. Bierze się to z tego, że partie z TOP5 udostępniły miejsca na swoich listach niżej notowanym partiom tworząc koalicje. W tym miesiącu mieliśmy do czynienia z trzema koalicjami: PPP startowała wraz z Niezależną Polską, PI udostępniła swoje miejsca Pomarańczowej Alternatywie, a na listach PPC znaleźli się kandydaci Polskiej Partii Libertariańskiej oraz Partii Zielonych. Z tych koalicji wyszły zwycięsko dwie partie: PPL zdobyła 2 miejsca w kongresie, a NP jedno. Przedstawicielom pozostałych partii nie udało się uzyskać miejsca w kongresie.


Ostatni na dziś wykres, prezentujący wyniki wyborów mozna potraktować jako ciekawostkę. Przedstawia on liczbę głosów około godziny 8:30 i ostateczną liczbę głosów. Widać na nim to, ze jedynie PPP przez ostatnie pół godziny wyborów przybyło głosów oraz nie straciła ich podczas weryfikacji. Pozostałym partiom w tym czasie "ubyło" głosów.


Na koniec naszej analizy wyborczej, przedstawimy państwu kongresmenów kadencji grudzień '12 - styczeń '13 startujących z list naszej partii, oto oni:

Na koniec pragnę pogratulować naszemu koalicjantowi - Niezależnej Polsce uzyskania przez ich kandydata miejsca w kongresie.


Dziś analizie poddałem koszt jednego punktu energii w zależności od chlebka.

ZAŁOŻENIA:
Q1 - 0,06 PLN
Q2 - 0,09 PLN
Q3 - 0,14 PLN
Q4 - 0,19 PLN
Q5 - 0,29 PLN
Q6 - 0,38 PLN
Q7 - 0,95 PLN

Jak widać na załączonym wykresie, najmniej zapłacimy, za 1 punkt energii, gdy kupimy chlebki Q2. Porównywalną cenę mają chlebki Q3 i Q4, więc jeżeli komuś zależy na miejscu w magazynie, to najlepszą inwestycją wydają się chlebki Q4, przy których za 1 punkt energii trzeba zapłacić niewiele więcej, niż to jest przy chlebkach Q2 i Q3. Najmniej opłacalną inwestycją jest zakup chlebków Q7.

REASUMUJĄC:
Jeżeli chcesz najmniejszym kosztem odnowić energię, to kup chlebki Q2, a jeżeli zależy ci przy tym, na miejscu w magazynie, najlepszą inwestycją będzie zakup chlebków Q4.

Analizy dokonał:
Kijek93


W najbliższą niedzielę 30.12, o godzinie 20, Polska Partia Patriotyczna organizuje Świąteczno-Noworoczną Familiadę PPP. Odbędzie się ona na kanale Fundacji PPP. Będą mogli wziąć w niej udział wszyscy gracze (bez względu na przynależność partyjną, czy bojówkową oraz level)!!! Na najlepszych czekają wysokie nagrody!

Zapraszamy!


Wszystkich graczy posiadających polskie obywatelstwo, którzy mają level mniejszy lub równy 27 zapraszamy do wypełnienia formularza.

Fundacja wydaje wszystkim graczom spełniającym kryteria chleby pozwalające odnowić 500 punktów energii.

Uwaga! Od dzisiaj (28.12) do 1.01 do godziny 9:00 Fundacja PPP wszystkim członkom Polskiej Partii Patriotycznej będzie wydawała dodatkowe chlebki, pozwalające odnowić 300 punktów energii!!! W sumie, każdy członek PPP, który zgłosi się do fundacji i spełnia jej wymagania co do levela otrzyma chlebki pozwalające odnowić 800 punktów energii!!!

Fundacja prowadzi także działalność informacyjną. Na naszym kanale IRC pomagamy młodym graczom w starcie i rozwoju, jesteśmy otwarci na pytania dotyczące gry (i nie tylko) i na wszystkie (w miarę możliwości) staramy się fachowo odpowiedzieć.

Zapraszamy także doświadczonych graczy do tego, aby wsparli nas darowiznami. Jeśli masz dużo zbędnych chlebów, możesz przekazać je na działalność Fundacji PPP poprzez donate na któreś z tych kont:

Szczegółowe informacje na temat działania fundacji znajdują się w jej regulaminie.

Zapraszamy, ekipa fundacji,
Kijek93, Stunter & Lodooo


Szukasz bojówki dla siebie? Chcesz wspólnie z innymi dołożyć cegiełkę do sukcesów ePolski i jej sojuszników? Dołącz do The Dragons i ciesz się z osiągnięć naszego kraju!

The Dragons jest partyjną bojówką Polskiej Partii Patriotycznej należącą do Prywatnych Grup Bojowych podległych Ministerstwu Obrony Narodowej.To właśnie MON organizuje zbiórki, podczas których żołnierze biją w ważnych strategicznie bitwach. Dzięki takiej organizacji można lepiej spożytkować militarny potencjał obywateli.

Jedynymi wymaganiami wstąpienia do The Dragons są:
- aktywność na naszym kanale
- ustawienie powiadomień
- avatar The Dragons, który dostaniesz podczas rekrutacji

Dzięki Tobie nasz wkład w militarny sukces ePolski może być jeszcze większy! Nie czekaj - już dzisiaj dołącz do The Dragons, jedynej takiej niepowtarzalnej bojówki!

Pozdrawiamy,
Dowództwo The DragonsPrezes: Kijek93
Vice Prezes: Cavalekh
Sztab Spraw Wewnętrznych: Stunter, k4m1l, Kris Nowak
Sztab ds. Fundacji PPP: Kijek93, Lodooo, Stunter- FORUM POLSKIEJ PARTII PATRIOTYCZNEJ
- KANAŁ IRC POLSKIEJ PARTII PATRIOTYCZNEJ
- FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY FUNDACJI
- KANAŁ IRC FUNDACJI
- PORADNIK IRC
- PORADNIK - JAK DOŁĄCZYĆ DO THE DRAGONS
- PODRĘCZNIK MEN
- FUNDACJA POMOCY EDZIECIOM
 

Comments

Kijek93
Kijek93 Day 1,865, 07:01

Jakby ktoś nie zauważył, to trochę zmieniłem szatę graficzną : )

Cavalekh
Cavalekh Day 1,865, 07:03

Oj tam.
Zapraszam do The Dragons o/

Xiunion
Xiunion Day 1,865, 07:09

Podium !

Ajek
Ajek Day 1,865, 07:14

Kijek troche mniejsze kulfony to dalej kulfony!

Pyramidicus DVT Day 1,865, 07:16

Comment deleted

Pan Alies Bu
Pan Alies Bu Day 1,865, 07:31

Podoba mi się ten art!

nickimicalmisoc Day 1,865, 07:49

Comment deleted

staruszek
staruszek Day 1,865, 07:50

Jedno trzeba przyznac, PPP jest zwyciezca tych wyborow, odbija sie powoli z dna. Lecz nalezy zauwazyc ze "byla przestepcza elita" juz powoli wraca.

Laionik
Laionik Day 1,865, 07:55

Ehh... Gdyby 2 mandaty wiecej wpadły ;p Co do szaty nie wiem czy coś poprawiłeś z ostatnim wydaniem ale teraz bardziej mi się podoba (albo faktycznie zrobiłeś to co zaproponowałem albo mi już na mózg pada 😃 )

Kijek93
Kijek93 Day 1,865, 08:42

@Laionik porównaj sobie poprzedni artykuł z tym, powinieneś zauważyć różnicę : )

WujekRemo
WujekRemo Day 1,865, 08:43

vote dla PPP o/

WujekRemo
WujekRemo Day 1,865, 08:44

staruszek Day 1,865, 07:50 "(...)Lecz nalezy zauwazyc ze "byla przestepcza elita" juz powoli wraca."

A możesz uściślić?

SaveMeFromMySelf
SaveMeFromMySelf Day 1,865, 08:53

Bardzo fajne i czytelne analizy.

Brawo nowe, świeże i lepsze PPP!

v

Kris Nowak
Kris Nowak Day 1,865, 09:09

HARD vote o/

Yarpen
Yarpen Day 1,865, 09:13

"w porównaniu z pozostałymi partiami, które tych głosów zdobyły dużo mniej"
Gratulacje z powodu zdobycia o jeden głos więcej niż miesiąc temu - to rzeczywiście spory sukces, który warto dostrzec.

Jednak postawienie w jednym szeregu ND (-100 głosów/-10%) i PWL (-89/-17%) - z PPC, która straciła 28 głosów (4,75% wobec 8,3% średnio) to - posłużę się cytatem: "Nie wiem jak Ty do takich wnioskow doszedles."
🙂

Karamon
Karamon Day 1,865, 09:35

Vołcik pofrunął.

Coehoorn
Coehoorn Day 1,865, 09:54

Kijek wszystko pięknie i ładnie ale nie rób słupków jak w TVNie : P

Kijek93
Kijek93 Day 1,865, 10:31

@Yarpen skoro tak ci to przeszkadzało, to zmieniłem. W tych twoich gratulacjach wyczułem sarkazm, mimo wszystko dziękuję.
@Coehoorn zdaję sobie z tego świetnie sprawę, jednak zrobiłem takie wykresy, żeby były czytelniejsze, szczególnie 4. i 5. dotyczący wyborów. Dodałem na początku uwagę, żeby zwracać uwagę na miarkę na osi : )

Newstolemy
Newstolemy Day 1,865, 11:26

Teraz czytam.

staruszek
staruszek Day 1,865, 12:14

@Wujek .. jeden jzu pisal zeby mu odblokowac dostepy to zrobi porzadek jako MK ...

Szukam Pracy
Szukam Pracy Day 1,865, 12:15

Kocham statystyki, tutaj dostałem czego chciałem.

Mixliarder
Mixliarder Day 1,865, 12:24

@staruszek, chyba nawet wiem o kogo chodzi i ten "jeden" akurat miał zdecydowanie świętą rację i doskonale o tym wiesz.

Yarpen
Yarpen Day 1,865, 12:49

@Kijek - przeszkadzało jak przeszkadzało, ja za podobne publicystyczne interpretacje dostałem wiadro pomyj (no, może wiaderko 🙂
Sarkazmu nie ma - wyraźnie zresztą napisałem w swoim poprawionym arcie
Do zobaczenia za miesiąc 😉

szqlny v2
szqlny v2 Day 1,865, 14:33

prasa kolorowa

Patryk von Lunenstein
Patryk von Lunenstein Day 1,865, 14:46

Od dzisiaj 70% to nowe zero.

Ogreshaman
Ogreshaman Day 1,865, 15:39

Hm, na wykresie aktywności w głosowaniach proponuję walnąć skalę od 98%, wtedy będzie obiektywnie widać jak bardzo PPP wypada lepiej od innych partii. Metoda TVN też jest dobra imho : http://c0834752.cdn.imgwykop.pl/1_AN5zBMRcqmVmdriukOueQZvDWrgvKpox,ow.jpg?author=juniorexxx&auth=bce11b5fa84d297dfbcea3290f818f00

staruszek
staruszek Day 1,865, 17:35

@Mix kara to kara i nie ma ze boli, jeszcze niecaly rok mozna mu w twarz mowic ze jest SKAZANCEM, tobie mozna do konca ezycia ze jestes przestepca...

A dam
A dam Day 1,866, 00:11

Staruszek, Mix, dajcie spokój. Przecież wszyscy wiedzą, że ja i tak byłbym lepszym MK od niego. Hi hi hi ^^

Wybory ogólnie słabe, a to dlatego, że żadnych zmian nie przyniosły. Nie ważne która partia wygrywa, ND, PPP, PWL, PPC czy PI, NIC dosłownie się nie zmieni dopóki dopóty prezesi partii będą myśleć o tyłkach wyłącznie swoich i ich ziomków.

Innymi słowy, nie ma czym się chwalić. "Wygrywając" wybory macie większy wpływ na sukces kraju, ale on jest tylko iluzoryczny. Wszak to co się dzieje w ePL w realiach tej GRY to "Dramat".

Cavalekh
Cavalekh Day 1,866, 04:10

staruszku, przecież wiadomo, że zażartował, bo MK nie ogarnął. Poza tym- powraca? Komentarze nazywasz powrotem? Zresztą nawet jeśli tak nazywasz, to co to ma do PPP w tym momencie?

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.