Ambient on/off

Join the new world

 

[Pomaranczowy Goniec] Pomaranczowy poradnik + słowo na wybory prezydenckie!

Day 1,931, 13:13 Published in Poland Poland by Kelemvor Lyonsbane


Czołem
Witajcie w kolejnym numerze Pomaranczowego Poradnika, jedynej oficjalnej gazetki Pomaranczowej Alternatywy. W dzisiejszym numerze zapoczątkujemy nową serię: "Zdobywamy medale!". Zapraszamy!Po wyborach kongresowych przyszedł czas na wybory prezydenckie. Pomarańczowa Alternatywa może być dumna z tego, że ma jednego z kandydatów w swoich szeregach.

RightDefender, bo o nim mowa, jest graczem doświadczonym i pewnym. Kilka razy wybrany na kongresmena (dzięki waszym głosom także w ostatnich wyborach). Człowiek, który może i chce wydobyć ePolskę z marazmu i stagnacji.

Więcej dowiecie się czytając jego prezentację wyborczą, w której przejrzyście wyłożył plany na swoją prezydenturę:
http://www.erepublik.com/pl/article/rightdefender-zanie-my-polsk-flag-na-kreml--2222395/1/20

Nie zmarnuj swojego głosu! Postaw na RightDefendera!

Battle Hero - Bohater Bitwy - BH

Czym bić?
Do rozważenia są tylko dwa rodzaje broni - tanki Q7 oraz bazuki, pozostałe są nieopłacalne.Bazuki składa się z 5 części zdobywanych losowo na polu bitwy oraz za wykonanie codziennego rozkazu zabicia 25 przeciwników (więcej tutaj - samej broni ani elementów składowych nie można kupować i/lub sprzedawać). Bazuki można użyć 3 razy z czego każdy hit wynosi 10 000 i zabija przeciwnika, czyli z jednej bazuki zabijesz 3 wrogów i zadasz 30 000 punktów obrażeń.
Czasami w ramach wykonanej misji lub promocji, otrzymasz booster, który automatycznie daje dodatkowe influ twojej bazuce - od 20 000 w pierwszej dywizji, do 50 000 w czwartej.

Zbieraj części, a następnie składaj je w magazynie w bazukę, jednakże rób to, gdy będziesz mógł złożyć kilkanaście bazuk. UWAGA! Możliwość złożenia bazuki jest dostępna dla graczy posiadających co najmniej 150 punktów siły.Do walki o medal używaj ponadto tanków q7. Możesz je kupić na rynku, ale by zmniejszyć swoje wydatki powinieneś wykorzystać broń, którą młodym graczom dostarczają fundacje. Zgłoś się do kilku z nich jednocześnie, a otrzymasz darmowe chlebki, broń; niektóre wymagają codziennego wypełniania formularzy by móc skorzystać z pomocy – listę fundacji znajdziesz tutaj

W grze występują jeszcze rakiety (można je produkować, ale to zły pomysł ze względu na bardzo wysokie koszty) oraz broń masowego rażenia – do zdobycia za wykonanie misji, w czasie promocji itp.Jeśli masz którąś z nich, śmiało jej używaj.


Gdzie bić?
Najłatwiej jest zdobyć medal BH w powstaniach (bitwy z symbolem zaciśniętej pięści), ponieważ wtedy w walkach uczestniczą głównie obywatele państwa wzniecającego powstanie i obrońcy, gracze z sojuszniczych krajów nie mogą brać bezpośrednio w nich udziału (muszą przeprowadzić się, co kosztuje) – po prostu jest mniejsza konkurencja.
Dosyć często bitwy, gdzie stroną jest Polska, wymagają zadania większej liczby obrażeń pozwalającej na medal. To jest wada, korzyścią natomiast jest wykonywanie jednocześnie czynności niezbędnych do zdobycia medalu Prawdziwy Patriota. Inną opcją jest wylot do innego kraju (zazwyczaj takiego, którego obywatele akurat w danym czasie śpią -> różnice w czasie). By zmienić lokalizację, klinkij na swój avatar, a następnie na „zmień”:Możesz również wybrać bitwę a przy próbie walki pojawi się okno informacją jak na poniższym screenie, po której akceptacji, będziesz mógł wybrać konkretny region, jeśli to możliwe wybierz ten o najniższym koszcie.Unikaj ważnych bitew, objawia się to zazwyczaj bardzo wyrównaną walką, obie strony mają podobne zdobycze punktowe, tj.:Przede wszystkim, patrz na Battle Watcher ile obrażeń jest potrzebne do zdobycia medalu BH w twojej dywizji we wszystkich trwających aktualnie bitwach, wybierz: Heroes->BH 1st division jeśli jesteś w pierwszej dywizji. Bitwy są posegregowane rosnąco względem zadanych obrażeń – korzystaj z tego w czasie podejmowania decyzji dotyczącej wyboru bitwy. Ponadto możesz to obserwować przed próbą wbicia medalu, by wiedzieć jak dużo obrażeń musisz zadać by zdobyć medal BH.


Ile obrażeń mogę zadać?
Tu natomiast użyj tego narzędzia: Tools for eRepublik, a konkretniej BH CH calculator (na dole strony można zmienić język na polski). Następnie wpisujesz swój nick (lub id, czyli numer z adresu twojego profilu) i klikasz na pobierz dane, zostaną pobrane informacje m.in. o twojej sile i randze wojskowej.Kolejnym krokiem jest wpisanie liczby posiadanych batonów, energii oraz broni. Liczba 54 oznacza, że zostało ci jeszcze trochę niewykorzystanej energii, więc możesz uderzyć tyle ile wynosi ta liczba, np. wykorzystaj dodatkowe 5 tanków q7. Pole na żółtym tle, pokazuje ile obrażeń możesz zadać, skonfrontuj to z danymi z Battle Watchera, a dowiesz się czy masz szansę na medal BH.


Kiedy bić?
Są dwie opcje dotyczące wybrania momentu walki w danej bitwie:
1. Bicie od samego początku – wbijasz większość dostępnych obrażeń na jak najwcześniejszym etapie bitwy (początkowe minuty) a następnie kontrolujesz sytuację, czy nikt nie stara się ciebie przebić, w okolicy 1h można podwyższyć swój wynik, by dać wyraźny sygnał innym, że starasz się o medal – warto mieć niewykorzystaną energię i broń by w razie potrzeby odeprzeć atak. Czasami kilka „strzałów” o charakterze informacyjnym czy prywatna wiadomość może pomoc w takiej sytuacji. Niektórzy edytują swój profil dodając do opisu informacje w stylu “BH mode: on 1955”, tj. w dniu 1955 staram się o medal BH.
2. Bicie w samej końcówce – wiesz już ile obrażeń zadał przeciwnik, wiesz na ile ciebie stać. Gdy bitwa ma się już za chwilę skończyć, ty wbijasz szybko wszystko co masz i modlisz się, żeby przeciwnicy nie zdążyli lub nie byli w stanie cię przebić. Każda bitwa kończy się, gdy twoja dywizja zdobędzie 1800 punktów dominacji, jeśli walka jest jednostronna to bitwa trwa 1:30 – przed tym czasem musisz zadać obrażenia. Najdłużej bitwa może trwać 2 godziny i im bliżej tego czasu, tym szybciej zdobywa się punkty, co wprowadza sporą dawkę niepewności przy stosowaniu tej strategii.Oprócz tego, że to nieelegancka opcja, podkradać komuś medal (w eRepublik istnieje niepisane prawo, że należy bić od początku bitwy, a nie na sam koniec – z przestrzeganiem tego bywa oczywiście różnie) to jest możliwa sytuacja, że przebijemy mur i zaczniemy dla danej strony zdobywać punkty, co przeciąga w czasie zakończenie rundy. W takim przypadku pomysł szybkiego ataku w końcówce może się nie powieść – coś takiego zdarza się szczególnie wtedy, gdy walka w danej dywizji jest wyrównana (na powyższym screenie tak nie jest, 87 a 13%).


PODSUMOWANIE
Używaj bazuk i broni q7
Walcz w powstaniach
Sprawdź Tools for eRepublik, by znać swoje możliwości
Sprawdź Battle Watcher, by wiedzieć, jak dużo obrażeń musisz zadać

Po zdobyciu medalu, zobaczysz takie okienko:


Poniżej macie jeszcze dla zachęty osiągniecie gracza z 24 levelem (po wbiciu medali), da radę zdobyć kilka medali BH w przeciągu niecałych dwóch godzin, oczywiście w różnych bitwach.Campaign Hero - Bohater Kampanii - CH

Cel: zadać jak największą ilość obrażeń w całej kampanii (suma obrażeń ze wszystkich bitew)

Generalnie zasady są te same co przy Bohaterze Bitwy, tylko że musimy zadać znacznie większą liczbę obrażeń. Jak kształtuje się sytuacja w danej chwili dotycząca CH, można zobaczyć tutaj.

Na ten medal młodzi gracze raczej zbyt dużych szansy nie mają, ponieważ inni grają dłużej od nich i zazwyczaj szybciej się rozwijają (od pewnego momentu w tym samym tempie, więc o doścignięciu najsilniejszych nie może być mowy). Jedyną szansą jest kilkunastomiesięczne zbieranie batonów z energią i bazuk (z czasem uderzenie z broni q7 jest staje się skuteczniejsze niż uderzenie z bazuki - stają się one zbędne) i wykorzystanie ich w jednej kampanii, może nawet bitwie.Jeżeli chciałbyś do nas dołączyć, zapraszamy Cię - kliknij na któryś z poniższych linków:
Angielska wersja językowa lub polska wersja językowa

Kontakt:
- kanał #pomarancza na Quakenecie, skrót: CLICK
- forum - CLICK
- formularz kontaktowy - CLICK

SPIS TREŚCI -- Praca i trening -- Codzienny rozkaz -- Zbiórka -- Bitwy, kampanie i surowce -- Fundacje -- Gazety -- Podstawy IRCa -- mIRC - konfiguracja -- XChat - konfiguracja -- Mieszko - komendy -- Pomocne strony -- Kapitan i dowódca -- Prezes partii (PP) -- Kongresmen -- Prezydent (CP) -- Minister Obrony Narodowej (MON) -- Metody zarabiania w eRepublik -- Gry i zabawy IRCowe
 

Comments

Siemko8
Siemko8 Day 1,931, 13:14

PA \o/

RightDefender
RightDefender Day 1,931, 13:16

PA \o/

Palahniuk
Palahniuk Day 1,931, 13:17

RightDefender na prezydenta!
Hail PA \o/

Dworzanin
Dworzanin Day 1,931, 13:17

o/<Pomarańczowa Alternatywa>\o

Sirielle
Sirielle Day 1,931, 13:19

\o/ PA

MarioNx
MarioNx Day 1,931, 14:15

Jak zwykle VOTE!

Superferro
Superferro Day 1,931, 14:23

oczywiście: vote!

Dobro powraca
Dobro powraca Day 1,932, 23:16

Kawał dobrej roboty. Voted!

eLGraVito
eLGraVito Day 1,932, 01:13

Można gdzieś śledzić jak się kształtuje lista TF danego dnia?

Palahniuk
Palahniuk Day 1,932, 03:25

Community->Rankings http://www.erepublik.com/en/main/rankings-damage/1

Palahniuk
Palahniuk Day 1,932, 03:26

ale nie bieżących wyników, najwcześniej są z dnia wczorajszego niestety : (

tornadoretkinia
tornadoretkinia Day 1,932, 03:20

"samej broni ani elementów składowych nie można kupować i/lub sprzedawać" - da się kupić w promocji za golda.

Szouek
Szouek Day 1,933, 07:58

To raczej informacja dla bogatych 😛

vandrar Day 1,932, 09:00

Comment deleted

miszgames
miszgames Day 1,933, 08:31

Jak zawsze wysoki poziom merytoryczny i ciekawy sposób pisania, re-we-la-cja !

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.