Ambient on/off

Join the new world

 

[Padiskutuokime] Troliai, trolinimas ir trololo

Day 1,564, 09:33 Published in Lithuania Lithuania by radovanas

Sveiki

Muzikinis fonas. Šiek tiek susijęs su pačiu straipsniu

Šį kartą norėčiau padiskutuoti apie trolius it trolinimą, o kalbant konkrečiau – kaip atskirti kur yra trolinimas, o kur tiesa. Manau, kad eRepubliko “seniams” su tuo problemų nėra, o kaip “jaunimui”…?

Mano patirtis

Apie kitokią žodžio “trolis” reikšmę sužinojau būtent ePasaulyje. Ilgai nesuprasdavau ką tai reiškia. Tik pamažu, pamažu suvokiau, jog tai – kažkas tarp melo, apkalbinėjimo ir “piaro” darymo(si). Taip pat pastebėjau, kad kai kurie veikėjai itin dažnai vadinami troliais. Bet kaip paprastam eLietuviui, ne kokiam profesionaliam trololo atpažinėjui, kurių daug pastebiu, atpažinti tuos trolius ir jų trolinimus?

Norėčiau papasakot kaip visai neseniai pats atskyriau trolinimą nuo tiesos (šita dalis skirta naujesniems žaidėjams, nes seniai seniai tą atskyrė). Taigi, buvo (yra) toks straipsnis. Apie žaidėją Slabotkę. Autorius – “Slabotkes tevas”. Man viskas atrodė tiesa, kaip reali gyvenimiška situacija – jų “vaikas” priklausomas nuo Interneto. Bet straipsnio gale pradėjo kilti abejonės:

Nr.1 “Į internetus jis įnyko dar 8 metų” – biški ne per anksti?
Nr.2 “Kad vaikas iš internatinės mokyklos” – lyg netyčia užsiminta.
Nr.3 „Jis naujai prisiregistravo slapyvardžiais Gliookas I ir Sealofstar” – pirmasis KAŽKUR girdėtas. Hmmmm…

Nepaisant to, maniau, kad tai bent 80% tiesa (gėda dabar prisipažint). Pasakaičius komentarus – 50%. Būčiau taip ir neišsiaiškinęs, BET... Bet beskaitydamas kitą straipsnį (kito laikraščio) paspaudžiau ant vienos nuorodos. Straipsnio pavadinimas iškalbingas: „Taika bus, žiurkiuk“. Autorius – Patys Žinot Kas. Už akies užkliuvo du sakiniai: „Kalbant atskirai apie žiurkioką, tai jo vardas Slabotke Aš jam pažadėjau, kad žlugdysiu jį, tai taip ir darau atviromis kortomis.“


DABAR VISKAS AIŠKU!


PROBLEM'a DĖL TROLINIMO ATPAŽINIMO? JAU NEBE!

Klausimai:

Kaip paprasčiausia naujokui ir ne tik atpažinti trolį?
Kas tiksliai yra trolinimas?
Ar šiuo metu eLietuvoje daug trolių? Kiek jų buvo seniau?
Ar kas nors be manęs bent šiek tiek, bent pačioje pradžioje, bent laikinai, manė, kad mano minėtas straipsnis yra NE trololo?

 

Comments

gliookas II
gliookas II Day 1,564, 10:12

nesamone. straipsnis ne mano, ir mantuli visi zino, kad jis slabotke yra, bo cia jo pirmasis nick. be to atkasei mano sena straipsni, is neasku kokiu laiku, taip galima bet koki konteksta privesti prie zmogaus.

gliookas II
gliookas II Day 1,564, 10:13

p.s. anas banintas, o as kaip ir...ne. uztat gliookas I vat cia tai nick, kuri pats mantulis, slabotke, prisipazinoregistraves (prisipazino LNP chate), taigi... as nzn ka cia pasakyt.

gliookas II
gliookas II Day 1,564, 10:14

trecia:

Apie kitokią žodžio “trolis” reikšmę sužinojau būtent ePasaulyje. Ilgai nesuprasdavau ką tai reiškia. Tik pamažu, pamažu suvokiau, jog tai – kažkas tarp melo, apkalbinėjimo ir “piaro” darymo(si).

as tau numesiu linka:

http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_%28Internet%29

perskaitai - zinai.

radovanas
radovanas Day 1,564, 11:03

Šiaip su tavo linku niekur nenuėjau, bet radau ko norėjau. Ačiū

Migasss
Migasss Day 1,564, 11:08

Va ką nuolat ir sakau. Senus eRep dinozaurus šitie trolizmo veikėjai neapgaudavo ir jų skiedalus praleisdavo pro akis (išimtis būdavo Powkinas, kuris retais atvejais sugebėdavo apgauti ir senus vilkus). O va naujokai gali pasiklysti informacijoje. Jie juk nežino, kas rašo rimtus ir naudingus straipsnius, o kurie tik pudruoja smegenis.

Kaip ir realioje spaudoje, reikia mokėti atsirinkti informaciją. Ne veltui žurnalistika dar vadinama ketvirtąja valdžia. O eRepublike ji turi tikrai didelę galią.

Trumpai į tavus klausimus:

1) Dažniausiai matosi iš straipsnių ir komentarų.
2) Daugmaž pats atsakei.
3) Šiuo metu jie merdi. Kažkada jie buvo ,,ant bangos".
4) Asmeniškai tai sugebu skirti gerus straipsnius nuo šlamšto. Bet tikriausiai tai tik dėl eRep patirties. Taip pat pažįstu daugumos straipsnių autorius.

Asirgitawe
Asirgitawe Day 1,564, 11:28

Na buvo čia tokių trolių, tačiau geriausias lygis turbūt buvo powkės. Po jo visokie jogailos, gytuxai ir kiti iš viso nk verti.

Na migas truputį primėnė dar didįjį sukčių - Famiz, nežinia kiek žmonių buvo apmovęs.

Šeip gražiai atrodė tas dalykas, kad tu patikėjai ta pasakėle apie Slabotkę 😃

Edex
Edex Day 1,564, 14:53

Tokios aukšto pilotažo įžvalgos ir kaltinimai pagrįsti senais straipsniais yra tikrai rimtas reikalas. Kažkaip mulčiu arba prasto lygio trololo man šis straipsnis dvokstelėjo. Jeigu nei viena nuojauta nėra teisinga, tada belieką liūdno vaizdo autorių pasveikinti atvykus į internetą.

PetrasVykintas
PetrasVykintas Day 1,565, 02:12

'Na migas truputį primėnė dar didįjį sukčių - Famiz, nežinia kiek žmonių buvo apmovęs." - ha ha ha, butent, per savo kadencija rekordiskai daug zmoniu apmove ir tai sekmingai tesia ir po savo kadencijos skiesdamas suda su myzalu musu "vieningos" tautos gyventojams.

LS HQ
LS HQ Day 1,565, 03:07

Man asmeniskai troliai patinka jei tik ribu neperzengia:), be ju cia butu liudna, o rimtos politikos as in real prisiklausau, tad cia atenu nebent pailset. Pats noreciau ka"patrolinti" bet nelabai sekasi, labiau rimtesni sraipsniai iseina...matyt chumoro jausmo neturiu.

Dunz
Dunz Day 1,565, 07:36

p.s. anas banintas, o as kaip ir...ne. uztat gliookas I vat cia tai nick, kuri pats mantulis, slabotke, prisipazinoregistraves (prisipazino LNP chate), taigi... as nzn ka cia pasakyt.

1. Tu nebanintas? O gliookas, pirmasis tavo acc?
2. Is kur tu zinai, kad jis prisipazino? ir vel stebi, bandydamas is to pasirodyti didvyriu?

LT Vytautas
LT Vytautas Day 1,565, 10:39

p.s. anas banintas, o as kaip ir...ne. uztat gliookas I vat cia tai nick, kuri pats mantulis, slabotke, prisipazinoregistraves (prisipazino LNP chate), taigi... as nzn ka cia pasakytSėdėt techariom LNP kanale kažkaip žema, neatrodo?

gliookas II
gliookas II Day 1,566, 01:11

o kas sedi? Yra pas jus archarovcu, kurie pasidalina info:]

LT Vytautas
LT Vytautas Day 1,566, 03:41

Rimtai? Hm.. Ačiū už informaciją, gliookai.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.