Ambient on/off

Join the new world

 

[NM]Patirties taškų didėjimas: verslas ir karas

Day 1,817, 00:33 Published in Lithuania Lithuania by BlMBA
EXP - Patirties taškai (Experience points). Nuo šių taškų dydžio priklauso kokiai divizijai žaidėjas priklauso. Tai apsprendžia jo galimybes aktyviai kariauti – tai yra siekti su karu susijusių visokių medalių ir taip apsirūpinti papildomu auksu, kurį karys paprastai vėl išleidžia karo tikslams.Maždaug nuo 25 EXP lygio renkami EXP taškai turi jau kitokią įtaką žaidimui, nes iki to lygio kylant EXP atsiranda pagrindinės žaidimo misijos skirtos naujokui, kurių pagalba vidutinis žaidėjas gali papildomai gauti ginklų, maisto, pinigų ar kitokių dalykų, o svarbiausia užsidirbti apie 120 aukso (kartu su BH, SS, HW, TP medaliais).

Iš pradžių žaidėjas gundosi kuo greičiau kelti savo EXP lygį, nes už tai gauna 1 auksą ir kariauja „plikom rankom“ taip greitai rinkdamas EXP taškus. Bet per anksti perėjus į II diviziją sumažėja galimybės papildomai užsidirbti aukso renkant BH medalius. Tas pats liečia ir per ankstyvus perėjimas į III ar IV diviziją. Tik nuo 100 EXP lygio jie nebeturi reikšmės žaidimo mechanikai.

Beje, yra dar viena svarbi "smulkmena": pakėlus EXP lygį gaunama ne tik 1 auksas, bet ir pilnas (FREE) HP papildymas. T.y. visas jūsų HP (be Recover Energy) automatiškai užpildomas. Todėl svarbu keičiantis lygiui būti su ~0 HP, kad neprarasti veltui šios dovanos, o teisingai ja pasinaudojus mūšyje, tai visai nesunku paimti bent jau BH. Nes pvz. 500 HP atstatymui reikia 5 energijos batonėlių (Energy Bar), o tai jau šis tas mūšio metu.

IŠVADA: Nesistenkit kelti savo lygio be reikalo, nes pasiekus per anksti 25 ar 30 ar 37 EXP lygį jums bus daug sunkiau paimti BH, kadangi pereisit į kitą diviziją. Nuo 37 EXP lygio iki 100 EXP lygio visi tampa 4 divizijos kariais, lygiais pagal galimybes mūšyje.Vieni naujokus šnekina, kad jie tik treniruotųsi:

a) ir nekariautų, bet kariaujant kyla karinis laipsnis, o paskutinis niekas nenori būti bei žaidimas taptų nuobodus;
ir nedirbtų, bet valgyti norisi ir reikia kažkaip užsidirbti savų pinigų – be jų esi labai nuo visko priklausomas, nes aukso patariama nekeisti į pinigus ir jo nepravalgyti.

Bet prieš pradedant aiškinti toliau turiu iš karto pasakyti, kad visas gautas savo lėšas auksu reikia pirmoje eilėje investuoti į nemokamą TG – treniruoklį, paskui į II lygio TG už (0,19 g treniruotes į dieną). Tai būtų pirmas naujoko verslumo planas ir tikslas. Tik pasiekus šį tikslą galima kurti nepriklausomą savo ekonomiką.

P.S. Kiti žaidėjai siūlo toliau kelti TG3 ir TG4, treniruotis maksimaliai, turėti galimybę sudaryti 30 d. kontraktą su LANA. Tokį gyvenimą tektų gyventi 2-3 mėnesius (jokiu būdu nekariauti per tą laikotarpį), o jau po to nuolat medžioti BH, CH medalius ir taip užsidirbti lėšų maistui bei papildomiems tankams, kad būtų galima siekti šio tikslo ir būti vienu iš pirmaujančių karių bei užsidirbti tiek aukso, kad neturės kur jo dėti. Ir tik tuomet, jei bus noro, galvoti apie savo verslą gamyboje. KITAIP ŠIĄ FAZĘ PAVADINČIAU 3 MĖNESIŲ TRENIRUOČIŲ STOVYKLA.

Paskaičiavimus šio plano galima rasti čia paspaudus paveiksliuką:Kuo didesnė jėga, tuo didesnę žalą padarai kariaudamas. Taip gauni daugiau taškų kariniam laipsniui kilti. Kuo aukštesnis laipsnis, tuo didesnė žala. Vidutiniškai padidėja 5% padaroma žala, pakilus laipsniui.Pradžioje šio žaidimo mechanika reikalauja, pasistatyti 1 maisto gamyklą ir 3 jai skirtas maisto medžiagų įmones, kurios gamina FRM, 1 ginklų gamyklą ir 1 ginklų medžiagų įmonę, kuri gamina WRM.


Darbas kiekvienoje įmonėje kainuoja 10 HP, pridėkime dar darbą kitoje įmonėje bei treniruotės pastate, tai iš viso bus padirbėta 8 įmonėse. 10 HP išleistas darbui įmonėse duoda 2EXP, taigi iš viso 16 EXP.Tokia pradžia, bet žaidimui įsibėgėjant reikia daugiau įmonių ir surenkamas EXP skaičius didėja.
Ką daryti? Pirmoje eilėje minimaliu HP sunaudojimu apsirūpinti maksimaliai efektyviai pagaminamu maistu.
Kaip tai padaryti? Priklausomai nuo to kokia yra aukso kaina pradžioje apsimoka statyti Q4 arba Q5 maisto medžiagų gamybos įmones, pakeičiant Q1 įmones jas nugriaunant ir gaunant 50% vertės. Nes HP prarandi nuo įmonių skaičiaus, o ne nuo jų kokybės.

Kai aukso kaina buvo 1g – 2000 LT, apsimokėjo statyti Q4 FRM, kai aukso kaina pasidaro 1g – 300 LT, pradeda apsimokėti statyti Q5 FRM. Pažengę žaidėjai palaipsniui pereina vien prie Q5 FRM gamybos įmonių. Q2 ir Q3 įmonių statyti neapsimoka, nebent to reikalauja misijos įvykdymo sąlyga. Tuo tarpu Q1 pagamina - 35 FRM, o Q4 - 175 FRM, Q5 – 250 FRM.Pagrindinis tikslas yra pasigaminti tiek maisto, kad pasirūpinti standartiniu 2400 HP dydžio atstatymu. Priklausomai nuo FRM kainos ir pajamų bei ekonominio modelio – FRM reikia gaminti pačiam arba pirkti.

Ta pati logika yra ir su maisto gamybos gamyklom. Tik jos pagamina vienodą kiekį produkcijos (batonų), bet skirtingos kokybės. Q1 batonas atstato 2 HP, Q7 batonas atstato 20 HP. Mano patarimas pirmoje eilėje įsigyti pagal galimybes 4 Q2 gamyklas, kurios pilnai aprūpins batonais, o tik po to palaipsniui vieną iš jų kelti į aukštesnį lygį, kai bus pakankamai tam aukso.Šiuo metu norint užsitikrinti verslumą labiausiai apsimoka statyti ginklų medžiagų įmones, kurios gamina WRM, nes jos pardavimo kaina yra pakankamai aukšta ir stabili. Kokias įmones geriau statyti galioja ta pati taisyklė, kaip maisto medžiagų gamyboje, todėl nesiplėsiu šiuo klausimu.Visai kitas dalykas yra dėl ginklų gamybos įmonės. Ją vystyti galima pradėti tuomet, kai:

1. I ir II lygio treniruokliai išvystyti iki Q4 lygio;
2. Apsirūpinta 2400 HP atstatymu;
3. Gaunamos minimalios pajamos litais, kad nereikėtų keisti aukso į litus vartojimo išlaidoms padengti.

Taigi, sakykim, turint 20 įmonių, iš kurių yra 2 treniruoklių pastatai, sunaudosi 200 HP per dieną, o tai yra 40 EXP taškų.
Savo verslumą galite pasiskaičiuoti čia:SPAUSKČia EXP taškai skaičiuojami kitaip. Mūšyje už panaudotus 10 HP gauni 1 EXP tašką, nepriklausomai nuo to kiek esi prisitreniravęs jėgos ir kokį turi karinį laipsnį. Visiems vienodai.Tarkim per dieną išnaudojai 1000 HP arba kaip priimta skaičiuoti esant kariniuose būriuose 100 FF (fight food arba padarytų smūgių kovos metu), tai gavai bet kuriuo atveju 100 EXP.
Čia taip pat galima EXP taškus rinkti racionaliai ir neracionaliai. Dažnai išgirsi sakant, nekovok „plikom rankom“. Kodėl taip sakoma?

O gi štai kodėl:

Vidutinio 25 lygio žaidėjo:

a) 1 smūgio žala be ginklo yra 178 taškų, kuriuos padauginam iš 100 FF ir turim 17800 taškų;
1 smūgio žala su Q7 yra 534 taškų, kuriuos padauginam iš 100 FF ir turim ir turim 53400 taškų.

IŠVADA: su Q7 ginklu karinis laipsnis augs 3 kartus greičiau, o tuo pačiu HP bus išnaudotas tris kartus efektyviau ir sutaupyta 2/3 maisto. EXP augs taip pat 3 kartus lėčiau.
Taip naujokui galima kariauti tik priklausant privačiam MU arba LKA.
Pasiskaičiuoti daromą žalą galima čia: Yerep.n4.ltGALUTINĖ IŠVADA: daugiausia EXP taškų gauni kariaudamas, jei pasirinkai ne totalinio verslininko kelią. Bet kiekvienas savo kelią renkasi pats, pagal savo viziją šiame žaidime.

Straipsnio autorius: Bimbagalvis
Straipsnio konsultantas: iPSiArtLaikraščio "Varpinė 2" leidybą parėmė šie patriotai:

Vaicius – 5 auksiniai (day 1795)
MindeSuminde - 1 auksinis (day 1795)

 

Comments

TheUnit pararam
TheUnit pararam Day 1,817, 00:46

voted

THE SPIRIT III
THE SPIRIT III Day 1,817, 01:16

V

Kk1boRg...
Kk1boRg... Day 1,817, 01:31

"Maždaug nuo 26 EXP lygio renkami EXP taškai daugiau žaidimui kitokios tiesioginės įtakos neturi: nei batonų, nei tankų daugiau nepagaminsi." - nesupratau šito sakinio, nes šiaip XP lygis svarbus dar ir po 26 lvl (čia gal tik po 37, jau nelabai svarbus iki kol 100 pasieksi), o prie ko čia prisegta batonų ir tankų gamyba, tai visai neaišku, nes juos dabar visi vienodai gamina, nuo pirmo iki belen kokio lygio. Tai arba patikslink mintį, arba ją visai išbrauk.

BlMBA
BlMBA Day 1,817, 01:35

galima batonus ir tankus išmesti, tai norėjau pateikti tik kaip tam tikrą alegoriją.

Kk1boRg...
Kk1boRg... Day 1,817, 01:43

Beje, dar viena "smulkmena": nežinau nuo kada atsirado žaidime, ir nuo kelinto lvl tai duodama, bet dabar pakėlus lygį gaunama ne tik 1 goldas, bet ir pilnas FREE energijos papildymas. T.y. visa jūsų energija (be Recover Energy) automatiškai užpildoma. Todėl svarbu keičiantis lygiui būti su ~0 energijos, kad neprarasti veltui šios dovanos, o teisingai ja pasinaudojus mūšyje, tai visai nesunku paimti bent jau BH. Nes pvz. man tai atstoja 7 energijos batonėlius, naujokams mažiau, bet vis šis tas.

BlMBA
BlMBA Day 1,817, 01:50

tą pastraipą pataisiau Rolandai. Paskaityk ar dabar gerai.
Visos kariavimo mechanikos aš ko gero negaliu į šį straipsnį sudėtį, gali tapti per sudėtingas, jis juk skirtas naujokams.

Laukiu atsakymo

BlMBA
BlMBA Day 1,817, 02:11

pridėjau ir apie HP atstatymą lygiui keičiantis

Kk1boRg...
Kk1boRg... Day 1,817, 02:17

Man gal būtų aiškiau, jei būtų parašyta: nesistenkit kelti savo lygio be reikalo, nes pasiekus 26 lvl jums bus daug sunkiau paimti BH,kadangi pereisit į kitą diviziją ir t.t. lygiai pagal divizijas, kol nepasieksite 37 lvl, kur visi tampa 4 divizijos kariais, lygiais pagal galimybes mūšyje (tada jau XP nebesvarbūs iki 100 lygio).
Bet iš esmės jau suprantama, tiesiog anksčiau buvo ne į temą lygis ir gamyba.

BlMBA
BlMBA Day 1,817, 02:24

galima ir tai įdėti kaip išvadą

simukk
simukk Day 1,817, 03:43

matau kazkoki skripta naudoji? galetum gal linka numest?

ZygaLTU
ZygaLTU Day 1,817, 05:06

Šauniai, tik pastabėlė iš mano pusės - maisto pasigamint nebūtina. Labiau apsimoka WRM gamint ir pardavus jį pirkt, kai jau jis toks pigus. Na bent mano galva - maisto įmonės yra bevertės ir jų esant tokiai situacijai statytis neverta.

BlMBA
BlMBA Day 1,817, 05:33

Zyga - verslumo čia nenagrinėju, be to jis keičiasi nuo UPDATE. Bet šiuo esamu momentu tu esi visiškai teisus.

Lari0x
Lari0x Day 1,817, 06:15

Man pasirodė, kad čia skatinama kažką kitko daryt, negu treniruotis. Jeigu taip, tai nepritariu visiškai. Taip, jeigu neturi kantrybės laukt kol tapsi div1 tanku, gali kariaut, pirkt bulkų įmones ir t.t. Bet tada visą likusį savo gyvenimą būsi ubagas. Išvis erepublik "verslo" aš verslu nevadinčiau. Terminas klaidinantis. Verslas šiaip yra tai, iš ko uždirbi.
Šiaip, bimbagalvi sorry, bet tavo strategija veda į ubagizmą. Trinčiau šitą straipsnį, nes neduok dieve koks nors naujokas ims vadovautis.

zDunz
zDunz Day 1,817, 06:31

vote, bet vieno nesupratau.
2. Apsirūpinta 2400 HP atstatymu;
čia tipo kariavimui tai daroma?

BlMBA
BlMBA Day 1,817, 06:56

Tu - Lariox, nežinia ką neigi šiame straipsnyje ir nieko nepasiūlai. Nekonstruktyvus požiūris tavo.

ozonasss
ozonasss Day 1,817, 08:03

Tikrai geras straipsnis. Tik reikia vadovautis pirmiausiai pagal šį sakinį "Bet prieš pradedant aiškinti toliau turiu iš karto pasakyti, kad visas gautas savo lėšas auksu reikia pirmoje eilėje investuoti į nemokamą TG – treniruoklį". Šie paaiškinimai naudotini kai jau turi 4 lygio nemokamą Training Ground ir nežinai ką daryti toliau.

kaltas
kaltas Day 1,817, 08:14

Jei ekonomika negerės, tai net neverta žaist su tom įmonėm. Geriau jau treniruotis ir medžiot BH. Susilauksi didesnio pelno iš surinktų BH, nei iš įmonės, kuri atneš vieną kitą litą pelno tik tada kai jau būsi pakėlęs ją iki (q5, q6? net nežinau nuo kada praded dabar atsipirkinėt). O straipsnis tikrai geras, smagiai susiskaitė. 🙂

Lari0x
Lari0x Day 1,817, 08:27

Bimbagalvi, siulau gi - trenuojies, keli TG ir kaip galima ilgiau nieko kito nedarai. Dabartinėj situacijoj čia vienintelis variantas. Kuo ilgiau nieko nedarysi, tuo žymiai turtingesnis busi. Jokiais budais negalima dirbti (kaupi XP), kariauti (jei tuo paciu neiimi BH arba tau labai brangiai už tai nesumoka), pirkti įmonių, raketų ir pan. Suprantu, kad tai lošt gali būti nuobodu, bet jei nenori 1g vadinti dideliais pinigais, tai čia vienintelis kelias.

Kk1boRg...
Kk1boRg... Day 1,817, 08:46

Lariox +1
Tą patį parašiau Bimbagalviui į PM, bet jis su tuo nesutinka. Bet šiaip tada pagal jo variantą, tiesiog žaidi kaip gaunasi ir telieki vidutinioku ar net žemiau, o BH imi tik ilgai ir nuobodžiai taupydamas EB už DO.
Lengviausias ir idomiausias būdas būtų tiesiog nusipirkti gold už RL pinigus ir tik tada pasijaustų šio žaidimo linksmybės. Bet to niekam nesiūlau.

BlMBA
BlMBA Day 1,817, 08:53

Kaip jus abu skaitote (Rolandas ir Lariox) ten juoda ant balto parašyta :

"Bet prieš pradedant aiškinti toliau turiu iš karto pasakyti, kad visas gautas savo lėšas auksu reikia pirmoje eilėje investuoti į nemokamą TG – treniruoklį, paskui į II lygio TG už (0,19 g treniruotes į dieną). Tai būtų pirmas naujoko verslumo planas ir tikslas. Tik pasiekus šį tikslą galima kurti nepriklausomą savo ekonomiką. Paskaičiavimus šio plano galima rasti čia paspaudus paveiksliuką:"

Kk1boRg...
Kk1boRg... Day 1,817, 08:53

Žaiskit kaip norit ir siekit ko patys norit. Tiesiog susigalvokit, ką bandysit palaipsniui pasiekti čia, tada to siekit, kai pasieksit, vėl susigalvokit naują užduotį. Tai maždaug kaip misija, kurią susigalvoji pats ir įvykdęs gauni vienintelį apdovanojimą - moralinį pasitenkinimą. Tokių pats esu susigalvojęs ir pasiekęs jau ne vieną, gal tik todėl dar vis ir žaidžiu čia, nors adminai ir labai stengiasi atmušti norą žaist. Kaip pvz. aš šiuo metu užsibrėžęs tapti EC, taigi turiu misiją ilgam : D

Kk1boRg...
Kk1boRg... Day 1,817, 09:02

Tu kelti siūlai tik pirmą ir antrą TG, ir tada kurti ekonomiką, o mes siūlom kelti visus TG iki 4 lygio ir treniruotis maksimaliai.
+tik tokiu atveju ypač apsimoka kontraktas su Lana.
Kaip jau pasakė Lariox - dabar vienintelis geras verslas imti BH. Ir jei klausyti mūsų, tai juos paimti bus daug lengviau, nors žaidimas gali pasirodyt ir ne toks įdomus.

BlMBA
BlMBA Day 1,817, 09:05

Pradėjus žaisti 2009 m. ir pradėjus žaisti 2012 m. tarp žaidėjų yra toks skirtumas, kad būti TANKU NR.1 pradėjusiems žaisti 2012 yra tiek šansų, kiek žaidėjų iškrenta iš ankstesnių metų..
Galima tapti gal TANKU NR.1 I - II divizijoje, bet po to šansai smarkiai mažėja.
Tuo noriu pasakyti, kad šis žaidimas yra pakankamai įvairiapusis ir tik todėl jame yra ilgaamžių žaidėju.
Jeigu būtų tik kariavimas dėl TANKO NR.1, tai jis būtų kaip daug panašių tam skirtų kitų žaidimų.

BlMBA
BlMBA Day 1,817, 09:11

Šiame straipsnyje nekalbu apie TG3 ir TG4, nes tai jau žaidėjo yra apsisprendimas, kaip jis nori žaisti šį žaidimą ir kaip jame mato save. Ne kiekvienas gal nori sėdėti naktimis ir žiūrėti, kur jis tą BH gali nugriebti.

Lari0x
Lari0x Day 1,817, 12:08

Protingai lošiant galima 2-3 mėnesius panuobodžiauti, tada būti tanku 1 divizijoj, tada 2 (beje, iš karto į ją patekus) ir 3 taip pat. Patekus į 4 diviziją (kas turėtų būti labai negreitai), jau nekas. Bet aukso pas žmogų iki to laiko bus tiek, kad neturės kur dėt.

Kk1boRg...
Kk1boRg... Day 1,817, 13:28

Lariox +2

BlMBA
BlMBA Day 1,817, 22:58

Kai kuriuos pataisymus iš šios diskusijos įdėjau į straipsnį.

THE SPIRIT III
THE SPIRIT III Day 1,818, 11:56

Rolandas_M ir Lariox, isleiskite savo straipsnius, butu idomu paskaityti ir gal but daug kas teisingiau elgtusi.

biellskiss
biellskiss Day 1,820, 06:42

nezinau man patiko permest aki

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.