Геостратешка анализа Пољска – Кина

Day 1,949, 14:26 Published in Serbia Serbia by Van Sebe
Поштовани читаоци,
Нови број еУтопије је пред вама.



Залутавши мало на "путу свиле", и имајући више успеха у хватању у коштац са руском зимом од Наполеона и Хитлера, Пољска је избила на северне границе Кине… Да ли ће то, по други пут у овом месецу, ова игра бар на краће време постати занимљива? Надам се!



Пољска је напала Русију са једним циљем - стићи на границу Кине и напасти је. У испуњавању тог циља, Пољаци нису журили, тактизирали су и чекали повољан тренутак за напад... Тренутак када ће моћи да рачунају и на свесрдну помоћ савезника, пре свега из савеза TWO, a за очекивати је и из савеза "Kруг поверења". У овом тренутку Србија, Мађарска, Шпанија, Бугарска, Тајланд, Индонезија немају значајнијих сукоба те војску могу усмерити на фронт Пољска-Кина. Македонија, и она може усмерити војску а да ли ће, и још значајније да ли ће војска пратити наређења видећемо...

Освајањем регије Western Siberia, Пољска је добила границу са Кином и регијом Xinjiang. Пољска истог тренутка продужава напад на следећу регију у поседу Русије Еаstern Siberia, са два циља на уму - Затварање рата са Русијом кроз освајање регија Еаstern Siberiaи Far Еаstern Russia и још важније, добијање границе са кинеским регијама на северо-истоку Кине Inner Mongolia и Heilongijang. Разлог - избегавање директног сукоба са Хрватском. Наиме уколико би Пољска напала и освојила регију Xinjiang, успела би да "откине " чак три ресурса Кини - жито, воће и алуминијум. Али, добила би границу са Хрватском која би сасвим сигурно истог момента прогласила Пољску за природног непријатеља (бонус 10😵, те би се Пољска сукобила са два непријатеља који су је прогласили за ПН. Истина, чак и ако Хрватска нападне Пољску и освоји регију Xinjiang, Кина остаје и даље без тих ресурса, али би исте лако повратила. Ова варијанта је по мени скупља дара него мера... Међутим, нападом на регију Inner Mongolia, Пољска би избегла директан сукоб са Хрватском и по мени би даљи ток напада требао ићи преко регија Gansu, Sichuan и Yunnan, чиме би кинески бонуси били преполовљени са мањом могућношћу за ослобођење кроз устанке. Наиме Кина би остала без гуме, алуминијума, шалитре, жита и воћа, дакле остаје на 40% бонуса на оружје и 60% бонуса на храну што је озбиљан удар на економију целог ЕДЕН-а који мноштво фабрика држи у Србији... овај Кини!
Кина има огромне залихе и овај рат се не може добити краткотрајним пресецањем ресурса. Ако Пољска жели да добије, мора бити спремна на дугу кампању и дуготрајно пресецање ресурса Кине.



И таман кад смо сви са нестрпљењем очекивали проглашење Кине за природног непријатеља од стране Пољске, пољски конгресмен прави брзоплету грешку и не поставља ниједну земљу за природног непријатеља а покреће гласање, губећи драгоцено време... Кина користи ову грешку, поставља Пољску за природног непријатеља и имаће први напад. Пољска поново покреће гласање и овај пут изгласава Кину за природног непријатеља.

Како би обезбедила своју кампању од озбиљнијег кинеског противнапада, те у сваком случају до даљњег задржала базу у близини кинеске границе, Пољска ће верујем вратити одређене регије Русији преко устанака и поставити Русију као препреку напредовању Кини. Као одговарајуће регије намећу се Northern Russia и Urals. У прилог овоме иде и чињеница да је већ покренут устанак у регији Northern Russia, који Руси убедљиво добијају, те на основу свега изнешеног очекујем и успешан устанак у регији Urals.



Дакле ускоро очекујемо напад Кине на Пољску, док регија првох напада није толико битна. Питање је да ли ће Пољска преузети иницијативу у једној од наредне три рунде, колико ће, најмање, имати границу са Кином.
Кина, како би растегла Пољску војску (и њених савезника), сасвим сигурно ће се окренути и подизању устанака, првенствено на територији Пољске и Србије, а вероватно и Мађарске те у осталим савезничким земљама по потреби и у зависности од стања на бојишту. Дакле Пољаци могу очекивати устанак у Немачкој, Француској и Холандији, пре свега у регијама битним за бонусе - Saxony, Lorraine (или њена околина) и Western Netherlands а можда чак и комбинацију ваздушног удара неког од слабијих савезника Кине (нижа цена коштања) на регију Saxony са паралелним устанком у некој другој оригиналној немачкој регији. Наравно, Пољска ће настојати да контролише устанке правовременим подизањем истих у регијама које сами одаберу попут регије Saarland.



Устанке можемо очекивати и у Србији, поготово имајући у виду да су конгресни избори пред нама. Тренутно су у Србији у току три устанка која контролишемо и добијамо без потешкоћа. У питању су устанци у регијама Aquitaine, Tirana и Ha’il.
Очекујмо покушај повратка на мапу Босне и Херцеговине као и Албаније, те стратешке устанке у за нас битним регијама Apulia, South Dalmatia и Montenegrin coast
Хрватска је пре 7 дана напала Индију и тренутно је Индија пред брисањем. Њихову заузетост и немогућност промене природног непријатеља у том периоду, користи Словенија и кроз устанак препушта регију Lika and Gorski Kotar са циљем да ту регију преузме Србија. Србија покреће закон о природном непријатељу и очекује се скори напад на поменуту регију.



Имајући у виду последњу акцију администратора за „combat stash“, те најављено такмичење за добијање златних рудника, занимљиви дани са пуно „штете“ су пред нама! Играјмо се!


Геостратешка анализа Пољска – Кина
erepublik.com/en/article/2232990/1/20

До читања, а и после, Ван Себе