Ambient on/off

Join the new world

 

Донаторска конференција [затворена и префрлени средства во NBM]

Day 2,197, 02:52 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Felllix[EDIT] на крајот на статијата


Поздрав до сите!

Последниве 24h се крена многу врева околку законот за прогласување на војна на гејлада. Уште од старт се гледаше дека законот е ненамерен и дека е пуштен по грешка.
Меѓутоа такви какви што сме не пропуштивме а да не го истроламе CP-то и не само тролање туку и нарекување со најпогрдни зборови.
Самиот закон во моментов не менува ништо, пуштен е кон земја со која треба да влеземе во војна и да не избришат за да го сочуваме detemination бонусот.

Самиот закон чини 258 злато и мислам дека не е тоа причина да откажеме играч кој во секоја втора кампања пукал по повеќе злато за еМакедонија.Апелирам до Red Tornado да остане во играва, не поради пукањето туку поради дружбата пред се и вложенотo време во играва. Не ни требаат понатамошни откажувања.

До сите други апелирам да ставиме крај веќе на проблемов и да ја надохнадиме сите заедно "загубата" за да нема и понатаму навраќања на оваа тема.

Кој сака и може нека прати кај мене 10 злато во денарска противвредност.
Донации ке примам само од постари играчи за да не бидам баниран и откако ке соберам 258 злато истите ке бидат префрлени на некој од државните организации и ке и бидат на располагање на државата.
Донации ке примам само од првите 25 играчи и не поголеми суми од 10 злато во денарска противвредност.
Вечерва ке ја едитирам статијава и ке ги објавам донаторите.
EDIT 21:00h

Трошоците за прогласувањето на војна на гејците во целост ги покри Претседателот , на негово барање и по префрлање на 50к cc преку профилот на Boban Mitrovski.


Состојба на NBM пред трансакција и по трансакција од 258 златоNARODNA BANKA NA MAKEDONIJA

Благодарност до сите оние кои ја подржаа акцијава и кои помогна за кратко време да се соберат повеќе од половината од средствата. На сите донатори средствата им се вратени.

Донатори:

Don Tas 2000cc http://img31.imageshack.us/img31/5803/iqhy.png
Kiko Mitevski 2000cc http://i.imgur.com/AwOsmCm.png
Vlado Raspaskovski 2035cc http://img20.imageshack.us/img20/7681/hhlg.png
ALWAYS A TIGER REGORN 2100 cc http://i.imgur.com/HYsXIFs.png
davoritos 2100cc http://img198.imageshack.us/img198/4104/f0yo.png
eDnopmk 2489cc http://i.imgur.com/guD76nE.png
INZIROT 2030cc http://i.imgur.com/y05UUKn.png
SaJrUs 2029.99cc http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/5550130
Ton4io 2030cc http://i.imgur.com/y05UUKn.png
doktor dominator 2100cc http://img841.imageshack.us/img841/8418/1lxc.png
АТЕНТАТОРОТ 3000cc http://img841.imageshack.us/img841/9997/qvz7.png

Се надевам дека не пропуштив некого и верувам дека за кратко време ке се јавеа многу други и дека за кратко време ке се покриеше законот со помали донации од играчите. Меѓутоа Претседателот реши самиот да го покрие чинењето на законот.
Уште еднаш благодарност до донаторите.

Има и нешто ситно вишак додадено во NBM за да си купат Кpakep4e и acezuti по една базока мастика.Со почит,
Felllix
 

Comments

Felllix
Felllix Day 2,197, 02:52

Донаторска конференција[Felllix]

http://tinyurl.com/plv9tcl

eDnopmk
eDnopmk Day 2,197, 09:16

Ќе ме извиниш брате, ама морам овдека да пишам пред да почнат идиотиве да коментираат надолу!

Дур си и играте нати го дајми го, МАКЕДОНИЈА ќе страда! Да ви еб*м и голд и пари и виртуелно богатство! Најдовте да јадете гомна за чоек кој е повозрасен од вас, кој давал реални пари за да победуваме (до вчера HAIL HAIL RED ова она), кој заради вас неспиел со ноќи и многу други работи што вие пубертетлиите нема да ги разберете!Еб*ви провинцијалците еб*ви!

B0R4E
B0R4E Day 2,197, 12:43

blic prasanje ... u sk nema puberterlii?? ili samo po drugite gradovi ima ?? troll

Gaeron
Gaeron Day 2,198, 19:41

a da ti ebam ja tebe "metropolistata"

davoritos Day 2,197, 02:58

Comment deleted

davoritos Day 2,197, 03:00

Comment deleted

kavadarci4ever
kavadarci4ever Day 2,197, 03:05

emi aj i mene donirajte mi da ve ebam inaku Makedonska Obedineta Alijansa e apsolutno protiv via grabez so se sprema i ce go sprecime taka e poarno da se spreci otkolku da se leci glasate za mene za da ja isprajme greskata na prosjacite

eDnopmk
eDnopmk Day 2,197, 04:09

Тешко мозочно оштетување имаш ти другарче...

Jurukov
Jurukov Day 2,197, 04:22

Odi 4 javi mu se na ZOKI CAPS i javi mi preku taseta

poletarec
poletarec Day 2,197, 03:05

You have successfully donated 208,300,708 RSD. If the user accepts, the amount will appear shortly in the citizen account.

Eve i za tebe da ostane da se pocastis nesto o/

Vote+unsub !

Kiko Mitevski
Kiko Mitevski Day 2,197, 03:05

prateno o7

Strastniot
Strastniot Day 2,197, 03:17

Дајте му на Аминта да тенка !!!

ALWAYS A TIGER REBORN
ALWAYS A TIGER REBORN Day 2,197, 03:19

ova trebase porano aj keski ne kasno

You have successfully donated 2100 VEB. If the user accepts, the amount will appear shortly in the citizen account.

dedo mraz 78
dedo mraz 78 Day 2,197, 03:27

„Самиот закон во моментов не менува ништо, пуштен е кон земја со која треба да влеземе во војна и да не избришат за да го сочуваме detemination бонусот.“

За ова си во грешка . Значи сега имаме х5 ако ни нападнат ослободен регион . Ако не избришат имаме 0 , почнуваме од почеток . Единствена шанса за КОНГРЕС ни е да остане окупирана Источна до 22 декември со тоа што ќе имаме од прилика 1,5 х удар ( бонус што го викаш ) и ќе имаме некоја предност пред грците .

А овој закон е пуштен само да ги трошиме грците и да гледаме сеири 14 дена , колку ќе имаме detemination кој постепено ќе се намалува.

Felllix
Felllix Day 2,197, 03:34

I taka da e vo sekoj slucaj morashe da se pushti NE na gejcite poshto sekako ke padneshe bonusot za 2 nedeli.

Persian Punisher
Persian Punisher Day 2,197, 03:29

VoTeD

NandN from Macedonia
NandN from Macedonia Day 2,197, 04:40

На македонците ништо не му чини, са и тебе ке те навредуваат за статјијава:))
о7

Felllix
Felllix Day 2,197, 04:43

operiran sum ja od toa xD

eDnopmk
eDnopmk Day 2,197, 04:49

Fellix пеер, префрли ги кај што треба..
You have successfully donated 2489 MKD. If the user accepts, the amount will appear shortly in the citizen account.

Играва ја играме за МАКЕДОНИЈА не за себе...

kokan p
kokan p Day 2,197, 05:12

Ajde be ludje sme gresime I ne zaboravajte ova e samo igra.

SaJrUs
SaJrUs Day 2,197, 05:14

You have successfully donated 2029.99 IDR. If the user accepts, the amount will appear shortly in the citizen account.
http://prntscr.com/26ng4n

10 dolari sum dal za Makedonija uste 5 ke dadam ako treba 🙂

Ton4io
Ton4io Day 2,197, 05:23

You have successfully donated 2030 MKD. If the user accepts, the amount will appear shortly in the citizen account. o7 za Znameto !! ....podrzano od SaJrUs 🙂

The Zokkan
The Zokkan Day 2,197, 05:33

Дајте златото јас ќе тенкам :р

И вчера цимолевге вие што го браневте а не ние. Ние само замерувавме за ужасната организација и непризнавањето на грешката заради која сите не играат мајтап. И нели Торнадо сам ќе го вратеше голдот?

eDnopmk
eDnopmk Day 2,197, 09:08

Шо те к*ро боли тебе сега кој ќе го врати златото... Најважно е дека ќе биде вратено ајт гитла!

Phantom MKD
Phantom MKD Day 2,197, 13:05

sam go vrati zadovolen si sega?

The Zokkan
The Zokkan Day 2,197, 13:24

Си имам јас приватен живот што ме задоволува 😉

Ghost of Styx
Ghost of Styx Day 2,197, 05:49

LOLLLL

DOnirajte za da ima sto da se krade :)P:)

Samo cisto informativno treba da mu kazete na narodot kako se trosat nivnite pari i kolku se vodi kontrola za toa koj i za sto gi trosi pa da znaat zasto ke doniraat

Posleden pat koga go prasavme Felix zosto trosi pari na tugi veke izgubeni bitki momakot se naljuti napusti akademija i kaza deka on ne bil dolzen na nas da ni objasnuva nisto i deka smeel sto saka da pravi so parite a nie sme mozele da go trolame do sabajle

po 10k denari se sibaat od bitka na prazno (bartem taka kazuvaat deka tolku potrosile kolku otisle od niv vo jeb samo oni si znaat)

Znaci nema nikakva evidencija kaj i za sto idat parite i 2-3 VO MK MISLAT DEKA SE BOGOVI I SI PRAVAT STO SAKAAT SO NIV I NESMEES NISTO DA IM KAZES

pa koj saka neka donira za Felic da izgrava posle manga na erepublika i da gi deli naokolu i da se pravi fraer so niv

NatashaIv
NatashaIv Day 2,197, 05:57

+1000

Ghost of Styx
Ghost of Styx Day 2,197, 06:05

Vo poslednive 2 meseci Makedonskite pari se toseni za delenje tenkovi za tugi veke izgubeni bitki za stavanje na CO na veke izgubeni tugi bitki

A koga trebase za nas da se planira nesto togas ne se isplatese da se osloboduvame i da probuvame nesto togas nemase koj da organizira i da plati da se dignre vostanie

da im dadevte pola od parite sto gfi potrosivte na prazno pred 2 veceri na nekoj da vidis kako ke organizirase i ke krenese vostanie

ama ne za toa nema pari a za da se catalat naokolu i koj i da im pobara da im stavaat pari na tugi bitki (i toa veke izgubeni i neorganizirani) e za toa ima pari

Poslednata bitka zsa BG koja ne bese nikako organizirana ni podrzana od nivniot CP ni imaa plan sto ke pravcat ako se oslobodat a ni sansa da se oslobdat MK za nea potrosi edno cudo pari zosto 2 tipci mu pobarale na Felix pomos i se isfurale ke ja oslobduvaat BG (normalno ne ja oslobdija)

ama zatoa za MK nema pari 🙂🙂

I koga ke se zaprasa nekoj zosto nekoj bi sibal po 20k cc na veke izgubena bitka i na prazno mozda ke se seti 🙂🙂

nikoj nemoze da kontrolira kolku stvarno se staveni i dali stvarno on potrosil 20k na bitkata ili 10 tamu a 10 u jeb

poletarec
poletarec Day 2,197, 08:46

Ziva vistina ova so go zboris,ama dodeka ima ovci ke ima i vuna,jas bi gi proteral Masonive od eMKD,zalno e sto zaradi vakvi lopuzi kako Fellix iskacaat dosta jaki profili koi mozat da napravat razlika...

Samo toa e dokazano deka RGATA GO JADE ZELEZOTO !

Klarens od Bunjakovec
Klarens od Bunjakovec Day 2,197, 13:53

Toa zlato ako ne se sekavate - da ve potsetam deka beše sobrano posle dvata MU turniri, vo koišto site pukavme, sekoj spored svoite možnosti. E sega, ako e nekoj tolku erbap pa da pokaže so kolku šteta ućestvuval na trunirot i pridonesol za toj gold, togaš ima pravo da zbori! Ako ne - sus i ajde na spienje!

mac3donia
mac3donia Day 2,198, 13:32

Nekoi luge ili se ZEDNI za slava ili se GLADNI za pari ...

treto nema ... veruj ..

Felllix
Felllix Day 2,198, 15:15

ne si vishe histericen be?

DzoniMKD
DzoniMKD Day 2,197, 05:54

treba prven zakono da pomine da minat 24h za da se naplate sumata taka da znaci tie 258 gold se na drugo mesto ne go lazite narodo deka e naplateno za zakono zakono ima uste 3h za da se izglasa

NatashaIv
NatashaIv Day 2,197, 05:57

Браво!

eDnopmk
eDnopmk Day 2,197, 09:10

Абе торко, неможе да се земаат одтука пари или злато... Само ако се префрли преку закон кај некој...

DzoniMKD
DzoniMKD Day 2,197, 09:42

klosar teraj magareto

NatashaIv
NatashaIv Day 2,197, 06:04

Донирајте тие кои што си немате ум или што ви пратиле бакшиш за пожртвувано бранење на божествата во играва.. Кај тоа се пари на сите емакедонци па уште сега ние да поправаме грешка шо никој ниту ја призна ниту проговори за тоа, туку протестно ја напушти играва, само неколкумина се во право другите сме идиоти и ако не трошиме рл пари не смееме да кажиме ни збор.. Епа уште пониско паѓаш и ти шо си пишал и другите што донирале. не е тоа за емакедонија, за помош тоа е за лижење некое божество и колку тоа е битно во целава приказна. Јас и останатите шо на играва сме повеќе од две три години заслужуваме помалку почит и помалку сме направиле од некој што вчера дошол, не сум трошела рл пари и не планирам. А и да трошам то се мои пари и за мој ќејф а не за обичните смртници да ме фалат и да ми аплаудираат..

poletarec
poletarec Day 2,197, 08:49

Bravo !

kavadarci4ever
kavadarci4ever Day 2,197, 12:37

sexi gaze

goce.bs
goce.bs Day 2,197, 06:22

epa za seto ova se misli koga se kandidira za cp sto mislevte togas ja unistivte emkd koga ke zavrsite kazete da pocneme odnovo da ja gradime

THRAX and RUMELIAN
THRAX and RUMELIAN Day 2,197, 06:31

. . . . . .. . . . . . . . . . . ,.-‘”. . . . . . . . . .``~.,
. . . . . . . .. . . . . .,.-”. . . . . . . . . . . . . . . . . .“-.,
. . . . .. . . . . . ..,/. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ”:,
. . . . . . . .. .,?. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\,
. . . . . . . . . /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,}
. . . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:`^`.}
. . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:”. . . ./
. . . . . . .?. . . __. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :`. . . ./
. . . . . . . /__.(. . .“~-,_. . . . . . . . . . . . . . ,:`. . . .. ./
. . . . . . /(_. . ”~,_. . . ..“~,_. . . . . . . . . .,:`. . . . _/
. . . .. .{.._$;_. . .”=,_. . . .“-,_. . . ,.-~-,}, .~”; /. .. .}
. . .. . .((. . .*~_. . . .”=-._. . .“;,,./`. . /” . . . ./. .. ../
. . . .. . .\`~,. . ..“~.,. . . . . . . . . ..`. . .}. . . . . . ../
. . . . . .(. ..`=-,,. . . .`. . . . . . . . . . . ..(. . . ;_,,-”
. . . . . ../.`~,. . ..`-.. . . . . . . . . . . . . . ..\. . /\
. . . . . . \`~.*-,. . . . . . . . . . . . . . . . . ..|,./.....\,__
,,_. . . . . }.>-._\. . . . . . . . . . . . . . . . . .|. . . . . . ..`=~-,
. .. `=~-,_\_. . . `\,. . . . . . . . . . . . . . . . .\
. . . . . . . . . .`=~-,,.\,. . . . . . . . . . . . . . . .\
. . . . . . . . . . . . . . . . `:,, . . . . . . . . . . . . . `\. . . . . . ..__
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .`=-,. . . . . . . . . .,%`>--==``
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . _\. . . . . ._,-%. . . ..`

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 2,197, 07:06

reported for spam

THRAX and RUMELIAN
THRAX and RUMELIAN Day 2,197, 07:08

good work
o/

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 2,197, 07:09

thanks 😉

Vojne
Vojne Day 2,197, 07:29

http://prntscr.com/26o9p2

We all know that you are 🙂

THRAX and RUMELIAN
THRAX and RUMELIAN Day 2,197, 08:27

and we know what you are not 🙂

Kpakep4e
Kpakep4e Day 2,197, 07:11

"Меѓутоа такви какви што сме не пропуштивме а да не го истроламе CP-то и не само тролање туку и нарекување со најпогрдни зборови."

mi teknuva na zakonot od multito od oem i navredite upateni na nasa adresa tokmu od tebe i ekipata...ti li najde da kazuvas za pogrdni zborovi? vie nikogas nemate ispusteno prilika a da ne obvinite nekoj sto ne e vas zatoa kjutite i trpete posedici od greshkite

Ghost of Styx
Ghost of Styx Day 2,197, 07:17

ne se nivni greski na narodot se

i vostanieto zavcera a i ova sega

so da pravat lugeto koga imaat nesposoben narod

McFresh povampireniot
McFresh povampireniot Day 2,197, 08:42

Мирни деца

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.