Ambient on/off

Join the new world

 

(MoFA) Thank you so much.

Day 1,883, 13:15 Published in Albania Albania by Rilindasi
Dear allies, friends.

Move to Albania.

Fight for Albania http://www.erepublik.com/en/military/battlefield/37584

Albania won this campaign.

RED ALERT / RED ALERT /RED ALERT /RED ALERT /RED ALERT /RED ALERT /RED ALERT /


Signed by:

Minister of Foreign Affairs
GameOverzz

Deputy Minister of Foreign Affairs/Albanian Diplomatic Academy leader
Rilindasi
 

Comments

Sei Kaon
Sei Kaon Day 1,883, 13:16

v1

RadeciVV
RadeciVV Day 1,883, 13:30

tani me kete artikull sigurt te gjithe aleatet do vijne dhe do luftojne(sidomos pasi te lexojne red alert), pune e papame e juaj, pergezime

Rilindasi
Rilindasi Day 1,883, 13:32

Dardan, kjo kerkesë zyrtare po u dergohet të gjithë shteteve , ambasadorëve , dhe MOD po komunikon me MOD, vendi është në luftë, ty sulmon mu aty ku punohet. Hera e fundit që të replikoj.Gjest feminor.

The Ghazi
The Ghazi Day 1,883, 13:32

8.2 m done in this battle o/

RadeciVV
RadeciVV Day 1,883, 13:33

Une ju pergezova per punen dhe ju me thoni gjest feminor. Me vjen keq, ne rast se levdatat i merr te tilla nuk do te ju pergezoj me per punen tuaj(edhe pse ndoshta nuk do te mundm te durohem). Na falni.

KOSOVA Batoa
KOSOVA Batoa Day 1,883, 13:38

Hahahha mfal Rilindas po shum mka shti me kesh ky artikull gjithsesi i nevojshem 😃

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Day 1,883, 14:09

vote

Arius argiri
Arius argiri Day 1,883, 15:10

kesaj i thojne hajt se po provojme ta lajme mutin me shure! apo me sakte mutin qe na leshoi presidentuci me miratimin tone! ne fillim donim ti shisnim territoret tona per 50 000 all dhe tani i themi red alert aleateve! provoni nje here se mos eshte me efikase nese e shkruani artikullin ne serbisht ! ndoshta miqt tane serbo malazezo maqedonas do i vij keq nga qarjet tona dhe do na ndihmojne!!!

Catatumbo
Catatumbo Day 1,883, 17:26

o/ Te lumt Rilindasi per artikullin shpresoj qe gjjith shteteve edhe ne Pm mesage jau ke dergu artikullin dhe presidenteve apo kabineteve qeveritare te shteteve aleate:)

Me vjen shum mir qe kemi pran njerz puntor

Fessti
Fessti Day 1,883, 18:00

Ky artikull ndikoi ne disa shtete qe te kthejn syte te shqiperia disa po tallen mirpo vlla mos i ve veshin sja vlen me i repliku

jonkastrioti
jonkastrioti Day 1,884, 05:23

lol artikulli i vitit "qesharak" ani komentet jan per tu shtre tu qesh 😉

DonCurtis
DonCurtis Day 1,885, 06:12

@Arius mire e the "miqte tane" pra miqte tuaj te cilet moren cc per te votuar. Po na ndihmo ti me fyromce se nuk dime ne, se nje pershendetje mesohet per 10 sekonda, ndersa ju qe keni arrit edhe te kontaktoni per te blere vota, mendoj qe dini me mire.
Edhe dicka, maqedonas nuk ka vlla, ata kane egzistuar ne lashtesi, keto jane fyromsa, fyromian dhe flasin fyromce.

DonCurtis
DonCurtis Day 1,885, 06:15

Vendos qeveria te shese territor, Opozita: shitesit e territoreve tradhetaret!
Vendos qeveria te shpalle alarm te kuq pasi territori po na meret e duhet te luftojme, Opozita: hahah artikulli me qesharak..

A nuk e shikoni se te cdo gje kapeni ju? Edhe po te luftojme edhe po te mos luftojme! NDAJENI MENDJEN, deshironi te luftojme apo jo, edhe atehere replikoni vetem kur marim vendime qe jane kunder qendrimit tuaj... se tani qendrimi juaj eshte e kunderta e cfaredo qendrimi te kete qeveria.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.