Ambient on/off

Join the new world

 

[MoFA Macedonia] Воен Пакт - Македонија, Србија и Унгарија

Day 1,810, 05:51 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by MNR Makedonija
Почитувани Македонци и Македонки

После вчерашното влегување на Македонија како членка во пробен период во CoT, денес според најавеното се потпиша договор за Воена Соработка - Пакт со нашите досегашни најверни сојузници Србија и Унгарија (од поранешен ОНЕ).

Според документот договорено е заедничка помош и координација во тековните и идните битки кои ќе ги имаат овие три земји.

Документот е одобрен од Владите на Македонија, Србија и Унгарија и потпишан од Претседателите на истите.

Останува во иднина овој договор да се практикува на терен и од наредните Влади и се надеваме дека овој Пакт ќе прерасне во директна врска помеѓу CoT и новиот сојуз на Србија и Унгарија.

Документот и условите договорени во истиот можете да го проследите на следниов линк:
http://tinyurl.com/co9e6dvСо Почит,

MoFA
BlackMK

 

Comments

Vojne
Vojne Day 1,810, 05:52

first..

Ministerstvo za Odbrana
Ministerstvo za Odbrana Day 1,810, 05:53

o7

SaJrUs
SaJrUs Day 1,810, 05:53

о7

atanas60
atanas60 Day 1,810, 05:55

o7

AlexSkopje
AlexSkopje Day 1,810, 05:55

o7

BugsMoney
BugsMoney Day 1,810, 05:56

o7

Chucky001
Chucky001 Day 1,810, 05:56

o7

truba66
truba66 Day 1,810, 05:57

o7

Kicmata
Kicmata Day 1,810, 05:58

o7

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Day 1,810, 05:59

е да бе.

marjansp
marjansp Day 1,810, 05:59

Ова се е многу убаво, ама новиот сојуз на Србите и Пољаците е многу битно како ќе се ориентираат спрема сегашните сојузи.
Што правиме ако идниот нивни сојуз се декларира како про ЕДЕН?

despacit0
despacit0 Day 1,810, 06:00

o/

MNR Makedonija
MNR Makedonija Day 1,810, 06:01

Нивниот Сојуз нема да биде про ЕДЕН сигурно
Поради тоа е склучен Пактов

atanas60
atanas60 Day 1,810, 06:01

Имам прашање до петседателот:Зошто не се договориме со србите да ни дадат два региона во босна со што би дошле до ресурсот deer, тие и така го имаат во хрватска.

Admiral Yamamoto
Admiral Yamamoto Day 1,810, 06:04

o7

SKOPJE 5
SKOPJE 5 Day 1,810, 06:07

mislam deka ova bese najdobroto resenie da odime vo CoT a da sklucime voen pakt so ungarija i srbija mislam deka so ova gi zadrzavme starite prijateli srb i ung a kje gi zacvrstime novite prijateli od CoT so sto mislam deka sega kje bideme mnogu pojaki o7

Tex_Willer
Tex_Willer Day 1,810, 06:40

o7

The Snow White
The Snow White Day 1,810, 06:47

o7

ZecOrigins
ZecOrigins Day 1,810, 07:22

sto e so bugarija i indonezija?

BlackMK
BlackMK Day 1,810, 07:25

Со нив сме во CoT

B a z e
B a z e Day 1,810, 07:30

o7

Jurukov
Jurukov Day 1,810, 07:31

о/

NKFV
NKFV Day 1,810, 07:33

Македониja во СоТ!
\o

rengenzy
rengenzy Day 1,810, 07:38

o7

NicK the Macedonian
NicK the Macedonian Day 1,810, 07:43

Makedonija vo EU i NatO 😃

neenad
neenad Day 1,810, 07:45

o7

Stef40
Stef40 Day 1,810, 07:46

o7

Mikael Kanto
Mikael Kanto Day 1,810, 07:48

07 Македонија, Србија и Унгарија

XherrzMKD
XherrzMKD Day 1,810, 07:59

o7

dimov_es
dimov_es Day 1,810, 08:00

o7
и вълкът сит ( Македония в CoT)
и агнето цяло (запазва верните си съюзници, които може и да са в друг съюз)

FamilyAerodr0m
FamilyAerodr0m Day 1,810, 08:34

i sho koga sajrus ke se smeni i ostalive crepednici, i dogovorot nema znacenje?

Explosive Dynamite
Explosive Dynamite Day 1,810, 08:54

o7

Strumjanin
Strumjanin Day 1,810, 08:57

Браво!

Poozy
Poozy Day 1,810, 09:01

Bravo! o7

United Macedonians
United Macedonians Day 1,810, 10:46

o7

fullm2006
fullm2006 Day 1,810, 10:48

о7

GoodBeer
GoodBeer Day 1,810, 10:48

o7

MKD DragoN MKD
MKD DragoN MKD Day 1,810, 10:48

o7

Krum III
Krum III Day 1,810, 10:50

dimov_esDay 1,810, 08:00 o7
и вълкът сит ( Македония в CoT)
и агнето цяло (запазва верните си съюзници, които може и да са в друг съюз)


Точно казано.

Krum III
Krum III Day 1,810, 10:51

ТЕРРА и ЕДЕН бяха два съюза, които си помагаха. Не виждам причина СоТ да не си сътрудничи със съюза на Сърбия, Унгария и Полша.

Princess of Nigeria
Princess of Nigeria Day 1,810, 10:52

\o

Vasojevic Stevo
Vasojevic Stevo Day 1,810, 11:30

Lepo

o7

Stev4o
Stev4o Day 1,810, 11:38

o/ o/ o/

Uber Macedonia
Uber Macedonia Day 1,810, 11:40

o7 o7 o7

mandanata
mandanata Day 1,810, 11:49

Aminta go nema da iskomentira so negovata slatkorekost xD

unity.one
unity.one Day 1,810, 11:49

o7

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski Day 1,810, 12:01

Makedonija do Indija !!!

Nick Slaughter MK
Nick Slaughter MK Day 1,810, 12:02

Ова ко со Америте шо потпишавме како замена за членство во НАТО. Мижи да те лажам Србиве знаеја да пукаат кога си ја земаа Апулија, а кога губевме од Албанија никаде ги немаше.

HeLLoUuUuu
HeLLoUuUuu Day 1,810, 12:24

Ова ко со Америте шо потпишавме како замена за членство во НАТО. Мижи да те лажам Србиве знаеја да пукаат кога си ја земаа Апулија, а кога губевме од Албанија никаде ги немаше.

+ 9999999999999

BucephalusIII
BucephalusIII Day 1,810, 12:30

o>

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.