Ambient on/off

Join the new world

 

[MoD] AS i Malit te Zi

Day 2,162, 13:35 Published in Albania Greece by Andiroid


Pershendetje bashkatdhetar!

Zgjedhjet per kongres jan pas pak ditesh. Duke patur parasysh qe eIndia do mundohet te luftoje serjozisht per ta siguruar ate, jemi munduar per ta vonuar sulmin e saj duke llogaritur RW dhe duke e hapur ne ne sot para tyre ne Gujarat.
Ne kete menyre i kemi lene Indise vetem dt 23 per ta provuar.

Normalisht India do ket supportin e Serbise dhe kjo e fundit i beri levizjet e veta...
Para 6 oresh me Kete artikull i kerkohej qytetarve te saj qe te bejne donacjon per te mbushur rezervat e AS te nje kukulle tjeter te saj, dmth Malit te Zi.
Brenda 6 oresh rezerva u mbush dhe tani Mali i Zi sapo na ka propozuar ligjin e AS dhe targeti jemi neve: http://www.erepublik.com/it/main/law/Montenegro/133971 (skishte kush te ishte tjeter)
Mali i zi do mundohet te sulmoje ne te njejtin moment qe India do ket te drejten te hapi RW.
Pra me dt 23 do kemi 2 fronte te hapura: RW e Indise nga njera ane dhe AS e Malit te zi nga ana tjeter.

Qendrimi jone ne Indi eshte ne rrezik te madh dhe akoma me shume pune na prishi Kroacia qe propozoi NE Kinen, te dyja aleate tona. Kjo do te thote qe nuk do mund te shpresojme ne mbeshtetjen e ketyre dy shteteve!
Normalisht po kerkohet ndihma e aleateve te tjere e sidomos atyre te vjeter!

Me date 23 duhet te fokusohemi vetem tek Mali i Zi dhe te mundohemi ta smbrapsim sulmin e tyre ashtu siç beme me Biellorusine para disa muajve!

Qendroni te pergatitur per ate dite pasi do futemi all-in per te mbrojtur kolonite tona. Kush ka mundesi te bleje ndonje War-Stash ky eshte momenti i duhur per ta bere.
Do hapen supply dhe do vehen CO ne ate beteje.

o7


Rrofte Shqiperia

Me respekt MoD Team
Jurgen Dervishi ---- elldino ---- burhan11 ---- Boom3ranG ---- Bub o7


 

Comments

Al Punk
Al Punk Day 2,162, 13:43

V

Peja001
Peja001 Day 2,162, 13:45

V

CmenduriaMB
CmenduriaMB Day 2,162, 13:47

V

KOSOVA Batoa
KOSOVA Batoa Day 2,162, 13:47

V

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 2,162, 13:48

V

THE BL00DY ALBOZ
THE BL00DY ALBOZ Day 2,162, 13:48

Vote, btw NE mes Kroacis e Kines koka QR krejt o.O

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 2,162, 13:55

Per me kalu ligji per NE duhet me pas 66% te votave pro.
Rezultati momental 19 pro - 11 kunder
Pra me kete rezultat nuk kalon

THE BL00DY ALBOZ
THE BL00DY ALBOZ Day 2,162, 13:56

Super ish kon mos mu miratu ky ligj, se na duhen kto 2 aleate neser shume, sidomos Kroacia.

arsimto
arsimto Day 2,162, 13:48

v

arsimto
arsimto Day 2,162, 13:51

a din dikushe me me than , a kemi me mujte me i perbalu AS?

NikuAlbania
NikuAlbania Day 2,162, 13:49

V

Bad BIue Boys
Bad BIue Boys Day 2,162, 13:50

Croatia stands firmly with you Albania o7

KOSOVA Batoa
KOSOVA Batoa Day 2,162, 13:51

We know that but I will your NE stupid plan not exist this time 😛

Bad BIue Boys
Bad BIue Boys Day 2,162, 13:52

That was trolling proposal 😃

Ludak021
Ludak021 Day 2,163, 19:14

samo da komsiji crkne krava jel tako? 🙂 Nema veze igramo se, bar se nadam da se igramo.

The Gunnerss
The Gunnerss Day 2,162, 13:50

hajde bone ni fond me mbledh cc

Shqiponjat e Dukagjinit
Shqiponjat e Dukagjinit Day 2,162, 13:52

V

Lazim Latifi
Lazim Latifi Day 2,162, 13:52

V

HeisenbergBB
HeisenbergBB Day 2,162, 13:52

me 23dmth ok ateher un do blej 2 pakot qe jan ka big bomba edhe small bomba besoj qe do jen te nevojshme po prb esht se d3 d4 se per d2 besoj qe do jemi pregaditur sepse kemi edhe do miq qe jan d2 teper tfort mjafton tjen aktiv at dit po mundohuni gjeni naj kend d4 tpakten d4 tmundemi ta kontrollojm 😒 shpresojm tja dalim

Molosi
Molosi Day 2,162, 13:53

VS TE FORTET i ke mbrapa si dhe nje pjese te Praetorian Guards, MU e FORT si NA 🙂

Brinkum
Brinkum Day 2,162, 14:07

ncat MU kom qen para 6 mujve ka edhe shum serb e nuk vin krejt me ndihmu ka edhe pi atinve qe na sulmojn tfala DMV4 😃

Molosi
Molosi Day 2,162, 14:13

kur tja qes une DO Shqiperin e shohin 😛
Pak jon serb, ma shum shqiptar

Molosi
Molosi Day 2,163, 02:51

Brinkum, mire qe ke qen ne at MU, ama sje ne Partine e Forte, pa kombinim e dyjave, sje mjaftueshem I FORTE

Brinkum
Brinkum Day 2,163, 09:38

per te qen politikan duhet ti kesh 3 ftyra se 2 ste mjaftojn e qata un sjom neper parti e luj lojen per qef 😃

Kthetra Alb
Kthetra Alb Day 2,162, 13:54

Hajde cuna e goca, se u dembelosem.

Ta degdisim Mutin e Zi andej nga vjen.

Vmax8
Vmax8 Day 2,162, 14:08

Muti te liron edhe asht shpesh i bute, keta jane te zi , andaj sdi pse i bajm qekaq padrejtesi mutit? 😃 Ti shporrim kta shkije te nikolles prej trevave tona indiano arbnore .

armando.aka.Zamiri 7
armando.aka.Zamiri 7 Day 2,162, 13:54

Duhet me u fokusu te mali zi se sesht problem po liroi india 1 territor se indis bosteri i ka mbaru dhe mund tia marrim prap ate territor xD

Da White Death
Da White Death Day 2,163, 07:46

gabim ..do ishte lufte njelloj si AS ..rreziku eshte i madh sepse duhet ti fitojm te dyja luftat..nese njerene humbim eshte shume e veshtir ti kthejm perseri ..sepse ateher india na propozon NE dhe eshte njelloj..😒

erodial
erodial Day 2,163, 09:55

Nuk eshte shume njelloj se po e kthyem malin e zeze pastaj merresh 1 me 1 me indine

Da White Death
Da White Death Day 2,163, 10:10

vella smerresh nje me nje ..se me NE luftojn po te njejtat shtete sic do luftojn ne AS ..ate desha te them ..kjo lufte kunder indise do jete me e lehte per tu fituar..nese na fitojn..ateher ka mundesi qe te zhdukemi nga territoret indiane ..😒

EL Diktatori
EL Diktatori Day 2,162, 13:54

V per artikullin informus

DeltaJuliet SFO
DeltaJuliet SFO Day 2,162, 13:57

V

Feliks Edmundovic
Feliks Edmundovic Day 2,162, 14:00

V
eItaly will be alongside you.

Kthetra Alb
Kthetra Alb Day 2,162, 14:15

Thanks to our Italian brothers!

HeisenbergBB
HeisenbergBB Day 2,162, 14:01

ej dikush me kontaktu me kruacin mi than me votu qato qe kan mbet jo per me kinen nashta ish kon mir me lan per jket jav me shti ma anej mi shpall kines luft... tpakten na ndihmojn mir ato besoj po edhe me turqin ameriken bosnjen gjermanin francen killin edhe brazilin me fol dikush me ju than per me 23 me na dhan ndihm,..

Kthetra Alb
Kthetra Alb Day 2,162, 16:02

I kemi kontaktu te gjithe deputetet kroate nji per nji!!

HeisenbergBB
HeisenbergBB Day 2,162, 16:03

edhe kan dhen naj pergjigje ? apo do e miratojn

Berat Gashi
Berat Gashi Day 2,162, 14:04

V

Xhemegostivari
Xhemegostivari Day 2,162, 14:12

a ka mundesi te kerkohet ndihme nga CoT??? besoj se kemi miq ne Cot qe do te intervenonin tek aleatet e tyre.

cLaw eagLe
cLaw eagLe Day 2,162, 14:12

V

ShkodranoBoy
ShkodranoBoy Day 2,162, 14:21

ardhshin te bardhe do i pershendesim me lule dhe me nje qirje robsh falas . 🙂

enzq
enzq Day 2,162, 14:21

V

iPanchO
iPanchO Day 2,162, 14:27

V

RajuB
RajuB Day 2,162, 14:29

V

MyWord
MyWord Day 2,162, 14:30

Jemi te gatshem per keta shkerdhata sidoqofte ndima nga jashte do te ishte e mirepritur.

Kliton C.T
Kliton C.T Day 2,162, 14:46

V hajde trima pastroni armet e beni fatime per lufte se na u ndryshken 😛

arsimto
arsimto Day 2,162, 14:47

sa i peket eKROACIS , ata ligjin e kane kalu se i kan 35 kongres+ cp 36 a PO kan votu 19 defakto ligji ka kalu ..

Kthetra Alb
Kthetra Alb Day 2,162, 16:06

Kroacia ka 40 deputete dhe CP. Ligji duhet te miratohet me 2/3 e votave, jo me 50%. Prandaj akoma nuk eshte miratu.

Besi.93
Besi.93 Day 2,163, 14:43

nuk paska kalu ligji 😃:D

VisarJ
VisarJ Day 2,162, 14:54

Do i mbrehim... do i ngrism... dhe do i godasim me .... te gjysezgjuar turinjeve.

V.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.