Ambient on/off

Join the new world

 

[MEN] Nowy skład - Wywiad z MoE eSerbii!

Day 1,815, 13:36 Published in Poland Poland by Minister Edukacji Narodowej


Cześć
Winter is comming, jak mawiał pewien bohater serii George’a R.R Martina, ale Ministerstwo Edukacji Narodowej nigdy nie przestaje działać/pracować/pomagać*(niepotrzebne skreślić) graczom eRepublik. Naszym nowym-starym prezydentem został Prophet009. Miesiąc zaczął się od wypełniania misji związanych z Halloween, ale nie to jest dla nasz najważniejsze! Najważniejszy oczywiście jest nowy skład MENu. Tekę ministerialną przejęła Beatka84pl, a wraz z nią w Ministerstwie znaleźli się:
- jako vMENi : Carmen Laurent, Khers, Loide, Laciek
-na stażu swoich sił będą próbować: PolandAssassin, Siemko8 i tomas004


Kalendarium 08 listopada

- 1937 – urodził się Jan Kociniak, polski aktor (zm. 2007)
- 1632 – Sejm elekcyjny wybrał na króla Władysława IV.
- 1918 – Józef Piłsudski i Kazimierz Sosnkowski zostali zwolnieni z twierdzy w Magdeburgu.
- W Monachium miał miejsce nieudany zamach bombowy na Adolfa Hitlera.
- 1950 – Wojna koreańska: chiński MiG-15 zestrzelił amerykański F-80 Shooting Star, w pierwszym w historii pojedynku między myśliwcami odrzutowymi.
Do sylwestra pozostało 53 dni 🙂Wywiad

Nasz nowy projekt! W tym miejscu będę zamieszczać wywiady przeprowadzone z różnymi osobami ze świata eRepublik. Pierwszą osobą jest nowowybrany, ale już 3-krotny MInister Edukacji Narodowej w eSerbii - SashaLNa początek napisz nam kilka słów o sobie.
SashaL - Nazywam się Sasha i studiuję teologię w Belgradzie. Mam 21 lat i gram w eRepublik od czerwca 2010 roku. Kilka razy udało mi się być MENem - mam obsesję na punkcie pisania artykułów i uczenia młodych graczy eżycia.

Ile razy byłeś MENem?
SashaL - Trzy razy, pierwszy raz w czerwcu 2012 roku, potem w lipcu tego samego roku i teraz w kadencji listopadowej.

Jak się czujesz jako MEN?
SashaL - Najbardziej satysfakcjonująca praca w eRepublik. Mogę dzielić się swoją wiedzą z młodszymi graczami i obserwować jak rosną w siłę, Cieszy mnie bardzo, kiedy gracze po kilku miesiącach dziękują mi za sprawowanie pieczy nad nimi, dzięki której szybciej rozwinęli się i zostali w grze na dłużej. Daje mi to wielką chęć do gry.

Próbowałeś zorganizować Baby Boom?
SahsaL - eSerbia to państwo z największą liczbą graczy i zawsze ktoś nowy przybywa. Nie ma potrzeby organizować BB. Moim największym obowiązkiem jest zatrzymanie młodych w grze, pomoc w rozwinięciu ich kont.


Jak ich zatrzymujesz? Jakieś pomysły, rady, sztuczki?
SashaL - Najlepszym na to sposobem jest utrzymywanie stałego kontaktu , pomoc przy ‘robieniu chleba’ i akcjach dla eDzieci. Młodzi gracze otrzymują codziennie niezbędne narzędzia do rozwijania konta - chlebek i broń , dzięki czemu mają wolę do gry. Jak już mówiłem, najważniejszą rzeczą jest stałe utrzymywanie kontaktu z młodymi, tłumaczenie podstaw ekonomi i strony militarnej eRepublik. Dzięki tym zabiegom gra staje się dla nich ciekawsza.

Jak aktywizujesz dwuklików?
SashaL - Zasadniczo gracze uciekają w dwuklik w czasie ciężkiej sytuacji politycznej i kiedy nie są w stanie sfinansować samym sobie codzienną walkę. Najprostszym sposobem, aby włączyć tych graczy do aktywnego eŻycia jest znalezienie dobrej grupy bojowej, która wyposaża swoich członków w chlebki i tanki. Nasz rząd daje wiele środków do tych jednostek, dzięki czemu pomagamy pozostać im w grze.

Starsi gracze doskonale wiedzą, że pomiędzy naszymi krajami panuje przyjaźń. Jak jest z młodymi? Jakie jest ich nastawienie do ePolski?
SashaL - Przyjaźń pomiędzy eSerbią i ePolską jest jedną z najsilniejszych w tej grze. Każdy w Serbii stara się, aby zachować jak najcieplejsze stosunki.
Wszyscy starsi gracze dzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat ePolski i jej graczy z młodszym pokoleniem. Uczą ich jak zachować przyjaźń serbsko-polską. Nowi gracze muszą zrozumieć, że ePolska i eSerbia zawsze pomagają sobie nawzajem.

Jako MEN organizujesz jakieś zabawy, gry dla graczy?
SashaL - Praktycznie codziennie organizujemy jakieś quizy z wiedzy dotyczącej eRepublik, historii, sportu czy innych spraw. Na koniec konkursu najlepsi gracze są nagradzani. Gry na kanale scalają i pomagają rywalizować intelektualnie, a wszystko to jest dla nic dobrą zabawą. Jest to również jedna z tych rzeczy, które zatrzymują mnie przy grze. Utrzymywanie kontaktu z ludźmi, codzienne rozmowy z moimi przyjaciółmi - to jest dla mnie bardzo ważna część tej gry. Najlepsze uczucie jest wtedy gdy widzisz jak dorastają ludzie, którym pomagasz i walczysz razem z nimi. Bardzo często spotykamy się także w RL.

Znasz jakieś osoby z ePolski?
SashaL -
Osobiście nie znam nikogo z ePolski. Jesteś pierwszą osobą, która się ze mną skontaktowała. Ale wiele słyszałem o dobrych relacjach serbskich i polskich MSZ, zwłaszcza o Prophet009, który jest dobrym graczem i miłą osobą.
A w RL znasz kogoś polskiego pochodzenia?
SashaL - Oczywiście, poznałem kilku Polaków, którzy przybyli do Belgradu na Sensation White. Byli zachwyceni naszą gościnnością i zaprosili mnie do Polski - może kiedyś się uda Wasz kraj odwiedzić. Byli również zachwyceni Belgradem. Zawsze staram się pokazywać jak pięknym miastem jest Belgrad oraz, że jest to miejsce w Europie z najlepszymi rozrywkami, nie tylko nocnymi. Polacy, którymi się opiekowałem próbowali kebaby, brandy i naszego narodowego dania - fasolki. Byli niesamowicie mili i mam nadzieję, że wszyscy Polacy mają taki dobry humor. Odwiedź Belgrad, daj mi znać - jestem zawsze dostępny dla moich przyjaciół.

Co najbardziej lubisz w eRepublik?
SashaL -
Moją największą obsesją w tej grze są gazety i polityka. Dzięki temu przyjąłem pracę w MEN. Uwielbiam pisać artykuły, szczególnie jeżeli służą innym do rozwoju w grze. Obecnie jestem prezesem potężnej partii, co dodaje mi obowiązków.
eRepublik jest grą na którą można poświęcać 5 minut dziennie jak i również i kilka godzin , wszystko zależy od tego jakich ludzi spotkasz na swojej drodze. Ja nadal potrzebuje kilku godzin.


Jaka jest średnia wieku eSerbskich graczy?
SashaL - Wiek graczy eSerbii jest dość zróżnicowany. Wśród nich możemy znaleźć uczniów, studentów, profesorów i doktorów, ludzi pracujących, karierowiczów, biznesmenów i prawdziwych polityków. Osobiście spotkałem wielu graczy, którzy odnoszą sukcesy zarówno w życiu zawodowym i wirtualnym. Jak to mówią : “ Ta gra jest dla wszystkich, bez znaczenia na wiek - od 9 do 99 lat 😉 ”.

Dziękuję za poświęcony czas i życzę powodzenia
SashaL -
Również dziękuje za poświęcony czas. Mam nadzieje że ta rozmowa będzie początkiem jeszcze bardziej owocnej współpracy między ePolską i eSerbią. W końcu możemy łączyć siły nie tylko militarnie ale również wymieniać się różnymi doświadczeniami.

Pozdrawiam SashaL

Hail Poland!
Hail Serbia!Staż
Ciągle nie wiesz czym chciałbyś się zająć aktywnie uczestnicząc w życiu eRepublik? Nic trudnego! Wypełnij tego forma i wybierz kim chciałbyś zostać w przyszłości. Nie czekaj, otwierają się przed Tobą nowe możliwości i droga do zrobienia kariery erepowej.


Pozdrawiamy,
Ministerstwo Edukacji Narodowej
MEN - Beatka84pl
vMEN: Carmen Laurent
vMEN: Khers
vMEN: Laciek
vMEN: Loide
Staż: PolandAssassin, tomas004, Siemko8

Czytaj i subskrybuj:

Szatê graficzną wykonał S'til
 

Comments

Loide
Loide Day 1,815, 13:39

\o/

Czarny1922
Czarny1922 Day 1,815, 13:40

o/

Prophet009
Prophet009 Day 1,815, 13:40

o7

Mitra33
Mitra33 Day 1,815, 13:46

ShashaL is a great guy !

HAIL POLAND !!!

HAIL SERBIA !!!

DrizztDrow
DrizztDrow Day 1,815, 13:47

\o/

swirus
swirus Day 1,815, 13:48

Będzie BB?

tomas004PGU
tomas004PGU Day 1,815, 13:51

Czeczerecze cze o/

naturaIna
naturaIna Day 1,815, 14:11

o/

SashaL
SashaL Day 1,815, 14:23

Hail Serbia
Hail Poland 🙂

o/ o/

Pierre Dzoncy
Pierre Dzoncy Day 1,815, 14:27

vote za bardzo dobry wywiadzik!

Don Lex
Don Lex Day 1,815, 14:27

Hail Serbia!
Hail Poland!

o7

Milan Milankovic
Milan Milankovic Day 1,815, 14:28

SashaL o7

Hail Poland!
Hail Serbia!

heffe
heffe Day 1,815, 14:31

SashaL o7

Hail Poland!
Hail Serbia!

DrizztDrow
DrizztDrow Day 1,815, 14:36

Pani ministro świetny pomysł z tymi wywiadami, następny z Romperem! : >

Storki
Storki Day 1,815, 14:45

...a następny wywiad z legendą ePolskiej polityki... MixLiarDerem...

vejderr
vejderr Day 1,815, 14:45

jak tak sięgnąć pamięcią to przed pierwszym bb z demotow była taka sama sytuacja - trochę marazmu, ePL na granicy 10k graczy. Może teraz uda się to powtórzyć 😃

mcmoox
mcmoox Day 1,815, 14:46

mcmoox JE BIO OVDE !!!

Marcus Nerva Traianus
Marcus Nerva Traianus Day 1,815, 14:51

ShashaL is a great guy !

HAIL POLAND !!!

HAIL SERBIA !!!

djaki.rula
djaki.rula Day 1,815, 14:53

Hail Serbia!
Hail Poland!

o7

Beatka Rowein
Beatka Rowein Day 1,815, 15:11

Gerald, jeżeli tylko się zgodzi, to pomyślę ; )
Storki, jesteś pewien, że tego chcesz?

Hail Serbia!
Hail Poland!

o7

CRNI LOVAC
CRNI LOVAC Day 1,815, 16:22

ShashaL is a great guy !

HAIL POLAND !!!

HAIL SERBIA !!!

Storki
Storki Day 1,815, 16:39

Beatka czemu nie ? Popcornu dużo mam jeszcze.
Będę na stażu, będzie vote 🙂

POP  DJUJIC
POP DJUJIC Day 1,815, 16:42

\o/

tom6ek
tom6ek Day 1,816, 23:22

HAIL POLAND !!!

HAIL SERBIA !!!

or
HAIL SERLAND

RSBorac
RSBorac Day 1,816, 23:45

o7

zybex
zybex Day 1,816, 00:07

Hail Serbia!
Hail Poland!

MarioNx
MarioNx Day 1,816, 02:57

Vote.

Dryblas
Dryblas Day 1,816, 05:16

"HAIL SERLAND"

To żeś dowalił 😑

Arnstel2
Arnstel2 Day 1,816, 05:35

Hail Serbia!
Hail Poland!

PS: Jak wiadomo za świńską grypę, 9/11 i wszystkie oszustwa mixa winny jest nie kto inny jak POW (brakuje mi tego crolackiego flameu pod każdym artem :C ) o/

Djokaara
Djokaara Day 1,816, 06:57

ShashaL is a great guy !

HAIL POLAND !!!

HAIL SERBIA !!!

Siemko8
Siemko8 Day 1,816, 08:08

o/

SashaL
SashaL Day 1,816, 13:31

[МОС] Свеобухватни туторијал за почетнике 1/2

http://www.erepublik.com/en/article/-1-21-2154241/1/20

+++Chain shout+++

lee-oon
lee-oon Day 1,816, 13:40

'Przyjaźń pomiędzy eSerbią i ePolską jest jedną z najsilniejszych w tej grze.'
epic 😉

DrizztDrow
DrizztDrow Day 1,816, 14:14

no co, dobrze gada, wódki (polskiej) mu dać! ; )

NowyNick
NowyNick Day 1,817, 04:20

"HAIL SERLAND"

To żeś dowalił 😑 x2

Haschan
Haschan Day 1,817, 05:59

Tylko nie z MiKSem....

serbian333
serbian333 Day 1,870, 02:00

Hail Serbia
Hail Poland
Hail Sasha L

BeIi Vuk
BeIi Vuk Day 1,873, 19:00

Hail Serbia!
Hail Poland!

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.