Ambient on/off

Join the new world

 

МЗО завршно обрачање [Mandanata]

Day 1,813, 05:36 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Russia by mandanata

Здравооо Македонијооо
Сите во еЗБОР
Ете ја мојата слика после мојот мандат за Месец октомври..
Почнав со -130к завршувам со -129033 мкд.

Може овој месец беше тежок за цел МОД тим ама како за нив така и за цела Македонија.
Но научив многу работи а тоа е како да се однесуваш кога некој ќе ти побара помош а тоа е СТОЛЧИ ГО ДА ГО НЕМА!
Не сум разочаран од тие што сум ги тролал туку сум разочаран од тие што сум им помогнал кога ми плачеле како некои мочковци а сега ме тролаа.. но ЈБГ таков е животот во демократијата секој гледа да те заебе..

Едно сакам да ви кажам.. Сакам сите да дојдете на ова место или во овој тим, да бидете дел од академијата, да водите држава и да увидите кој се бори за еМакедонија да остане со сојузници, да остане неизбришана да остане со чист образ а кој сака да си ги гледа само своите интереси.
(Да не ги именувам сами ќе се препознаат)

Од страна и јас мислев дека некои личности заслужуваат да бидат претседатели на еМакедонија но тие не заслужуваат ни да им фрлиш мрсуљ на нив, за нив можам да кажам дека се катастрофа на мајката природа.

За Апулија
Најболната точка во еСветов.
Можеби згрешивме што ја одстапивме на еСрбија, но не останавме без сојузници како што направија прошлите влади со Полска.
Поради тие 10 од 10 ресурси останавме без сојузници.
Поради усиани глави и гледање на свои интереси дојдовме до ова ниво.

За обрските кои ги највив во мојата прошла статија.
Неги остварив поради тоа што никоја единица не ми поднесе колку членови има и каде им работат.
-Рефундот од еМакедонија многу го злоупотребуваат, затоа НБМ се празни до нула, има единици кои на своите членови им даваат рефунд само кога има удар а од такви едници преку ми тасета, и со такви едници никогаш Македонија нема да биде јака држава.
Прво имаме домашни платеници а ги кривиме DSW, па викаме не давајте пари на други единици од други држави во важни битки.. бла бла бла Све тоа е срање.
Што ми е најважно јас мојот мандат го исплатив со мало закаснување но на крај све е подмирено спрема сите единици.

За крај.
Да им се заблагодарам на ЦЕЛ ИМОРТАЛС, на мојот тим кој ме подржуваше и ми помагаше во овој тежок мандат.
Посебно да му се заблагодарам на Букефал кој само тој остана достоен за мене кој никогаш не го смени своето мислење единствен човек кој не гази кај што плукнал, човек кој не гледа партија , единица ти реков ми рече туку гледа за еМакедонија и човек кој е единствен што би му помогнал кога би дошол на мое место.


Со Почит
[PanzeR]Mandanata

 

Comments

partalkoo
partalkoo Day 1,813, 05:47

jebiga.. JAS i po deset milini mavav , pa ne sum dobil ni dinar ni tenk.....od sega znaci saka nekoj tenkce ..neka plati...

partalkoo
partalkoo Day 1,813, 05:47

a refund ???...sto e toa...

Papa Smurf
Papa Smurf Day 1,813, 05:50

prv?

Papa Smurf
Papa Smurf Day 1,813, 05:51

kurac prv 🙂

ZecOrigins
ZecOrigins Day 1,813, 05:53

o/

Hiko S
Hiko S Day 1,813, 05:55

o7

Axel 83
Axel 83 Day 1,813, 05:58

kako mozi vo minus da zavrsis nikogas mi se nema deseno 😒 kredit da ne zede? aj na narednata plata ke ti odbijat

Wendy Power
Wendy Power Day 1,813, 05:59

o/

Antic Macedonia
Antic Macedonia Day 1,813, 06:04

За Апулија
Најболната точка во еСветов.
Можеби згрешивме што ја одстапивме на еСрбија, но не останавме без сојузници како што направија прошлите влади со Полска.
Поради тие 10 од 10 ресурси останавме без сојузници.
Поради усиани глави и гледање на свои интереси дојдовме до ова ниво.

podobro so 2-3 drugari i gordelivo glavata gore namesto da te ogovaraat 20 i kazuvaat kako go "i ushte dupevme "makedonija vo momentov"

Antic Macedonia
Antic Macedonia Day 1,813, 06:05

-Рефундот од еМакедонија многу го злоупотребуваат, затоа НБМ се празни до нула, има единици кои на своите членови им даваат рефунд само кога има удар а од такви едници преку ми тасета, и со такви едници никогаш Македонија нема да биде јака држава.

koj se tie edinici "nema makedonija edinici ima platenici"

lazarosaMKD
lazarosaMKD Day 1,813, 06:08

"но не останавме без сојузници како што направија прошлите влади со Полска.
Поради тие 10 од 10 ресурси останавме без сојузници."

Проблемот со Полска е од многу поодамна, од времето кога имаа 34 региони и кога почнаа кампања против Америка, а Македонија имаше 1 регион под закана да го изгуби истиот.
Не само што не бевме приоритет дента туку добивме 3 дневна казна од ОНЕ.

lazarosaMKD
lazarosaMKD Day 1,813, 06:10

Така да проблемот е од поодамна, потоа почнаа да не тролаат со ФИРОМ
па некои маваа во германија против нив и така...

kokan p
kokan p Day 1,813, 06:11

Antic Macedonia
Antic Macedonia Day 1,813, 06:11

lazarosa ja da sum mame mamino na polska bi mu ebal ako treba vo dark side ke je prefrlam makedonija i ke je sotram polska

kokan p
kokan p Day 1,813, 06:19

знаќи јас не те тролав

само сакав да ти го пренесам мислењето на народот во моментот
мене ми беа и ми се поважни интересите Македонија отколку тоа ти со колку пари ке си завршел или било кој од од мод тимот
вие не го слушавте гласот на народот гласот на мнозинството напротив работевте повеќе механички и за тоа можам слободно да кажам декаимавте ваков ДЕБАКЛ

за жал вие бевте недостапна единица за тоа и три пати ме кикнавте од вашиот чат

Antic Macedonia
Antic Macedonia Day 1,813, 06:33

kokan koj te kikna beee c.c.c.c. sve se tamu losotilaci crepoj xD

CAT DADDY
CAT DADDY Day 1,813, 06:38

Majstore super si ja zavrsivte rabotata taka da ne mu se sekirajte voopsto dali nekoj vikal, plukal ili neznam sto po vas. I samiot si znaes pozadi dobriot konj golema prasina se kreva. Pozz i so srekja ponataka

rengenzy
rengenzy Day 1,813, 07:58

o7

SaJrUs
SaJrUs Day 1,813, 08:17

Tri pati URA za Mandanata !!!

URA!!!
URA!!!
URA!!!

TashaMKD
TashaMKD Day 1,813, 08:18

o7

marjan tiho
marjan tiho Day 1,813, 08:37

Tri pati URA za Mandanata !!!

URA!!!
URA!!!
URA!!

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski Day 1,813, 08:37

Mandanata za orovodec !!!

I ne mi stavaj photoshop sliki !!

prc 😛

JaneAsterix
JaneAsterix Day 1,813, 08:44

o7

KocoskiMKD
KocoskiMKD Day 1,813, 08:49

da pogodam, Deda_mraz to ja praveshe slikava so fotoshop hihhii o/

ace vaross
ace vaross Day 1,813, 08:50

Tri pati URA za Mandanata !!!

URA!!!
URA!!!
URA!!

n e v e r C G
n e v e r C G Day 1,813, 08:59

УРА
БУРА
СЕНДИ

n e v e r C G
n e v e r C G Day 1,813, 08:59

барем гов си станал за време на мандат, не плачи xD o/

Strastniot
Strastniot Day 1,813, 12:36

130.000 - 129.033 = 967 мкд. заштеда xD

о7

Zivko Najdanov
Zivko Najdanov Day 1,813, 13:11

Не ти се мешам за ништо друго од наведеното, само сакам да потенцирам дека јас испратив порака со сите членови на ССП како што беше побарано. Мислам дека пратив порака во МЗО ако се добро секавам. И на крај од пораката прашав ако треба уште нешто освен членовите да ми кажете.

Sande Mafija
Sande Mafija Day 1,813, 17:57

Неги остварив поради тоа што никоја единица не ми поднесе колку членови има и каде им работат.

Nemoj sea da se raspravame !! Jas ti dadov za RSI sve sto pobara i duri ti napisav da ne treba uste nesto da ti dostavam !!!

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.