Ambient on/off

Join the new world

 

(ДЕ)МОТИВИРАЧКА СТАТИЈА [lazarosaMKD]

Day 1,822, 09:23 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by lazarosaMKD
четврток, 15 ноември 2012
статија бр.113


Во очекување на утрешното, вечно дерби Македонија - Грција да видиме што кажува статистиката.ФИНАНСИИ

Narodna Banka na MakedonijaДонација од 200 000 МКД."Treasury"GreekEksoda*Забелешка: Немам 100% потврда дека тоа им е (единствената) народна банка, во последните 4 месеци се јавува тој орг во донациите.
Грчките играчи кои ги прашав во порака до сега не ми одговорија.Грчката благајна.
ВОЈНИЦИ / ШТЕТА

Ден 1821

Македонија 2 021 048 050 штета.
Грција 2 402 551 500 штета.

Број на борци.

Македонија 1965 борци.
Грција 2133 борци.


Направена штета последната недела.

Македонија 17,467,439,870
Грција 19,513,349,860


- // - последниот месец.

Македонија 71,596,809,780
Грција 76,367,087,770


Топ 5 земји по дневна штета по дивизии.
ден 1821Македонија - Ја нема во топ5 во ниедна дивизија.
Грција - 4-та земја во дивизиите 3 и 4.ТРЕНИНГ ЦЕНТРИ

Број на Македонци кои вчера истренирале со сите 4 q4 тренинг центри и добиле 91 или 95 сила - 122 играчи.Број на Грци кои вчера истренирале со сите 4 q4 тренинг центри и добиле 91 или 95 сила - 293 играчи.

Може некој ќе праша зошто ги споредувам само Македонија и Грција кога и Бугарија ја напаѓа Грција, плус тука се и сојузниците...

Сепак тука е Турција да помага индиректно, преку МПП, исто така за очекување е штом ќе истече Пактот за ненапаѓање помеѓу Бугарија и Турција, сепак Турција да ја нападне Бугарија и да се најдеме 1 на 1 Македонија и Грција.


Од целава статистика највеќе загрижува односот 293 Грци / 122 Македонци кои тренираат со сите 4 q4 тренинг центри, претпоставувам како што има q7 компании некогаш ќе има и q5, q6, q7 тренинг центри па односот ќе биде уште полош.

Доаѓаме до тоа дека итно ни е потребен бејби-бум.
Дали ги потрошивме сите адути?
Има ли некоја ТВ што би објавила вест дека таму во некоја срање романска игра Македонија ги напаѓа грчките пиксели сместени на некои амерички сервери?
Некој посетуван сајт што ќе објави?
Ако има некој таков нека се јави...

 

Comments

4a4arA
4a4arA Day 1,822, 09:32

imadanenema.com.mk

lazarosaMKD
lazarosaMKD Day 1,822, 09:32

(ДЕ)МОТИВИРАЧКА СТАТИЈА [lazarosaMKD] http://tinyurl.com/c7zsxpj

Psycho The Great
Psycho The Great Day 1,822, 09:34

Прв после вас двајцата о7

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Day 1,822, 09:36

Ај лајк Трупер.

Patriot Chuni
Patriot Chuni Day 1,822, 09:36

Ја забораваш магијата шо се случва ко ќе имаме војна со грците...

MidnightShade
MidnightShade Day 1,822, 09:36

ne me broe mene, zatoa poslabi sme 😃

SaveAss
SaveAss Day 1,822, 09:37

Ajde vaka. Najprvo sega ima divizii t.s. malku e delikatno da se sporeduva samo shtetata.
Znachi gornite brojki za shteta ne se bitni.
Parite, da moze imaat poveke pari ama toa ne znachi deka narodot ima pari.

B a z e
B a z e Day 1,822, 09:37

odlicno

o7

GoodBeer
GoodBeer Day 1,822, 09:37

Дечко ти треба да се откажеш од играва ...

Kpakep4e
Kpakep4e Day 1,822, 09:37

NEMA BOLJI OD NAS!

HAIL ARMAKEDON!

Stole Lazarov
Stole Lazarov Day 1,822, 09:39

Abe Laki ti se zaebavas.


Pa ti neznaes li kakvi borci ima vo Makedonija???

Ke gi pravime salata zarem ne gi citavte postovite poslednite denovi???

Gjurgja
Gjurgja Day 1,822, 09:40

E ako de, malce kje go jademe, ama kje bide pointeresno. xD

Stole Lazarov
Stole Lazarov Day 1,822, 09:41

A kako???

Odgovor: So Shauti ke gi utepame do smrt, ima da se otkazat od igrava

Drente
Drente Day 1,822, 09:41

oni nemaat PRC igraci kako nasite

vojislavp
vojislavp Day 1,822, 09:45

mudro kazano...

lazarosaMKD
lazarosaMKD Day 1,822, 09:46

@Patriot Chuni

Е да, последниот пат не избришаа па склучивме примирје xD

Psycho The Great
Psycho The Great Day 1,822, 09:47

Имам едно прашање до сите вас појаки играчи што имате по едно 500 голд и 300.000 МКД на акаунтите и уште ги билдате до дека некои играчи се тепаат да направат 60 голд и штедат секој ден за да можат да направат упгрејд на некој тренинг центар или да купат 90% договор да заштедат 28 голд..
Сакате да имаме напредок дајте да направиме една статија да се кажи на секој кој колку му треба барем да направи упгрејд на некој тренинг центар за да може да прави максимум сила на ден и да можеме

Psycho The Great
Psycho The Great Day 1,822, 09:47

да се мериме тогаш на ниво со Грците да прават и Македонците по максимален број на сила на ден...
Кога ќе пишам некој статус дека барам донации од по некој тенк јас не барам да го продавам ама и барам за да не купувам да не трошам пари за тоа за кога ќе дојде некој договор или упгрејд да имам заштеда од некој голд

Што ми беше муабетот: Зошто не направиме некоја организација да има донации од сите играчи кои имаат некој голд повеќе во акаунтот да пратат по симболично од 1-2 голд

Psycho The Great
Psycho The Great Day 1,822, 09:47

на некој играч да може да прави и тој максимум сила на ден...
Ако ние самите не си помогнеме никој нема да ни помогне ...
Друга работа кога правите максимум сила на ден гледате да се крените на ранк и да му избегате на вашите еПријателчина Македонци а уствари кога ќе дојде битка еве ваква сеа како оваја одма правите споредби кој што како ...
Епа сега е лошо !!! 🙁

Ivan3232
Ivan3232 Day 1,822, 09:49

ODIME NA POBEDA...

lazarosaMKD
lazarosaMKD Day 1,822, 09:50

@Alekamchev Исто како грци што има со други државјанства :😁

@SaveAss ете имаш статистика за топ 5 земји по дивизии, не нема во ниедна дивизија.

igor.decko.1970
igor.decko.1970 Day 1,822, 09:54

od mene ima 100 milioni za fajront : )

MidnightShade
MidnightShade Day 1,822, 09:55

laki ne se vazat oni 😃

NENODS
NENODS Day 1,822, 09:56

ME ima mene ima vote 😃

Eddi Purasevic
Eddi Purasevic Day 1,822, 09:58

Konecno dobra statija, da vidime i nesto povekje od "ke gi zgazime", "gotovi se", "spremni sme im"

I da go jademe i da ne go jademe jebiga.
The show must go on.

stenak
stenak Day 1,822, 09:58

Браво за фраерот што ја пуштил донацијата xD

KocoskiMKD
KocoskiMKD Day 1,822, 10:01

o/

Stef40
Stef40 Day 1,822, 10:01

o7

S P L I N T E R
S P L I N T E R Day 1,822, 10:03

Jas mozam da probam da ja klam na eden internet portal ...nekoj neka ja pise neka mi ja prati statijata za bejbi bum i ke vidam so mozam da napram

Circless
Circless Day 1,822, 10:05

Епа ќе ги најмите ДСВ и ќе си ги прчите нозете додека некој друг се џелати за вас

ajvaRmen
ajvaRmen Day 1,822, 10:06

Не се малтретирајте со статистики, ќе си ја видиме силата од утре. Пак најпосле време е да врати жарот во играва

Tuco el Macedonio
Tuco el Macedonio Day 1,822, 10:06

probaj tvpaket.com.mk

Ace Veles
Ace Veles Day 1,822, 10:09

Drugarcinja moj utre ocekuvaje go naj posakuvaniot popust od strana na Grcite , pa ke vidime koj e koj

Kumulonimbus555
Kumulonimbus555 Day 1,822, 10:12

jas sekoj den treniram so q4

dedo mraz 78
dedo mraz 78 Day 1,822, 10:14

Ме мрзи да читам коментари ама мислам дека ќе изгубиме многу . Од поранешните војни знаеме дека на зима секогаш губиме од Грците. Така да предвидувањето е дека ќе изгубиме ко литенштајн

Patriot Chuni
Patriot Chuni Day 1,822, 10:17

Првиот пат болеше сеа учени сме нема да имаме гајле 😃

kocc
kocc Day 1,822, 10:19

Изгледа има толку далдисани по играта што планираат да ја играт цел живот, време е да почнат да се прават вицови на таа тема.

zzzoran
zzzoran Day 1,822, 10:31

KAJ E SEGA ALEXSOLUN DA GI SMIRI STRASTITE I DVETE STRANI DA GO PREDADAT ORUZJETO

VAse the Great
VAse the Great Day 1,822, 10:53

Абе Лазо прав си, веројатно ќе изгубиме, ама тоа е...не може вечно да имаме НАП со нив, кај и да е и на нив ќе им скурчи и ќе не нападнат. Се шо можеме да направиме е да одбереме најпогодна ситуација за напад, кога ние би имале највеќе помош од сојузниците а тие најмалку - можеби тогаш би можеле и да ги с*ебеме.

mkdfighter97
mkdfighter97 Day 1,822, 10:54

Toa e samo statistika, sme pukaLE!!! ke vidis statistiki posle vojnata od srce ke se mava 😃 baska i Bugarite u isto vreme mavaat + Chile, Indonesia i ostanati sojuznici moze da mu ja mislat gejcite neka vikaat koj sakaat na pomos 🙂
http://prntscr.com/jslup brojov na bazukive mislam kazuva nesto 😃

Alexander Macedon
Alexander Macedon Day 1,822, 11:14

Ќе биди интересно, иако сметам дека требаше овај месец да се одмараме и да штекаме па од наредниот да одиме во воња... Само ништо не добоваме од воњава освен некоја си лична сатисфакција... а да, пак сме изиграни да бидиме дрејн демиџ за да може некој да оди на 10/10 : )

Antic Macedonia
Antic Macedonia Day 1,822, 11:19

fak them all wi will kill them all....

Zoran I Makedonski
Zoran I Makedonski Day 1,822, 12:07

TREBA ITNO POMOS OD DRZAVATA VO ZLATO I PARI ZA NADGRADBA NA TRENING CENTRITE I TRENING BUSTERI BEIUBI BUMOT AKO SE SLUCI SEGA REZULTATI KE DADE POSLE EDNA DO DVE GOIDINI

Zoran I Makedonski
Zoran I Makedonski Day 1,822, 12:10

SO 4965 ZLATO MOZE 88 GRAGANI DA NAPRAVAT NADGRADBA OD Q3 VO Q4 IAS OD STO NEMAM ZLATO DURI I DA IMA POPUST NE KE MOZAM DA GO STORAM TOA TAKA DA NAMESTO DA NE POMAGA NASATA DRZAVA OSVEN DANOCITE KOI ODAT ZA REFUND I SE KRATKOROCNO RESENIE NA NASATA NEMOK DA SE SPROTISTAVIME NA NASITE NEPRIATELI TREBA DOLGOROCNO DA MISLIME I DA SE RAZVIVAME TI AKO SI TOLKU BISTAR VO MOZGALOTO TREBA DA TI E IASNO TOA I KAKO DEL OD OVAA VLADA DA URGIRAS ZA DRZAVNA POMOS A TI DELIS FILOZOFII NA SITE STRANI SO

Zoran I Makedonski
Zoran I Makedonski Day 1,822, 12:13

GLUPOSTI STATISTIKATA NE RESAVA SE NAPROTIV STRATEGIATA IAS PODOLGO VREME MOLAM DA SE DELI ZAEMI VO ZLATO I PARI MEGUTOA DOSEGA NITU EDNA VLADA NE GO STORILA TOA REZULTAT Q4 DURI I OSNOVNITE SE PRIVILEGIA ZA NAIBOGATITE KONECEN ISHOD POMALA VKUPNA SILA POMAL INFLUENC ZAGARANTIRAN PORAZ MOITE PREDLOZI DOSEGA GO RESAVAA OVOI PROBLEM MEGUTOA NE BEV NIKOGAS RAZBRAN OD SAMOBENDISANITE ARAMII STO SEDAT NA VLAST

S P L I N T E R
S P L I N T E R Day 1,822, 12:25

i mene da me ima vo statija krkrkr xD ce gi palim so benzin:D

n e v e r C G
n e v e r C G Day 1,822, 13:58

sojuznicite ke resavat xD

n e v e r C G
n e v e r C G Day 1,822, 13:59

glup poteg ova so vojnata ama aj, neka

Antic Macedonia
Antic Macedonia Day 1,822, 14:16

abe a polska spanija so mislite na chiva strana ke mava ????? ALBANIA ZS NE MOZEVME DA E POPEDIME PRETHODNIOV MANDAT SO POMINA EBANA POLSKA I SPANIJA DEKA MAVAJA PROTIV NAS "PA RACHUNAJTE SEGA ZA SO GRCIJA KAKO KE JE" ......

Bojan aKa T-MaC
Bojan aKa T-MaC Day 1,822, 14:21

и Александар Македонски бил со 50к помалубројна војска па стасал до индија : D

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.