[Kuruc Közlöny] - Cikksorozat: e-vallások

Day 639, 14:53 Published in Hungary Hungary by BB

Mivel mostanában nincs mit csinálnom és unatkozom itt az e-világban, ezért úgy döntöttem, hogy ideje egy kicsit visszatérni az újságíráshoz. Nem titkolt célom egy media mogul medál, vagy most már inkább trófea, megszerzése. Remélem ehhez ez a cikk is közelebb visz majd.

Na de miről is szól ez a cikk?

Ez egyelőre egy bevezető cikk, amely egy cikksorozat első darabja lesz. Témája pedig az e-vallások, hitek és egyéb kultuszok. A cikksorozat minden darabja egy-egy e-vallást igyekszik majd minél teljesebben bemutatni, ezáltal is szélesítve az ifjak és kevésbé ifjak látókörét.

Mivel mint már említettem ez egy bevezető cikk, így elsőnek általánosságban beszélnék az e-vallásokról.

Mi is az e-vallás?

Az e-vallás nem más, mint játékosok kisebb-nagyobb csoportjai által követett hit. Valójában csak a játék érdekesebbé tételét szolgálja, valamint közösségépítő ereje is van. A lényeg itt is a szerepjáték, az hogy átlépjünk a játék által megszabott kissé szegényes kereteken.
Mint minden nem beépített elem esetében itt is érvényes az, hogy senkinek nem kötelező részt vennie benne. De ugyanakkor tartsuk tiszteletben mások jogát arra nézve, hogy úgy szórakozzanak, ahogy szeretnének.

Az e-vallások története elég régre nyúlik vissza, szinte a kezdetektől jelen vannak az e-világban. Az első vallás címe mindenképpen a dioizmust illeti meg, mely gyakorlatilag Pakisztán játékba kerülése óta létezik. De erről majd később részletesebben úgyis beszámolok.

Bár eMagyarországra kevés e-vallás híre jutott el, azonban ha nyitott szemmel járunk, pl. a fórumon, akkor észrevehetjük, hogy legalább fél tucat létezik már, ha nem több.

Egy részük játékosokat tekint isteni személynek, mások nem. Legtöbbjük rendelkezik szent könyvvel és elég sok információ megtalálható róluk a wiki-n is. Érdekesség az is, hogy többnyire politeista hitekről beszélhetünk, ám vannak amik egyáltalán nem tisztelnek istenséget vagy istenségeket. Vannak lokális e-hitek és nemzetköziek is, egyesek csak egy-egy pártra vagy cégre, baráti társaságra terjednek ki, míg mások egész országokra. Pl. a korábban említett Pakisztán vagy a Teokrata Svájc.

Ennyi fért bele az első részbe, ha tetszett és kíváncsi vagy a folytatásra akkor vote & subscribe