[KM] Pirmieji eLietuvos žingsniai

Day 1,715, 10:32 Published in Lithuania Lithuania by radovanas
Muzikinis fonas

Senieji, prisiminkite senus laikus
Naujieji, susipažinkite su eLietuvos istorija

Nepagailėkit laiko, paskaitykit

Padėka pagalbininkams: KM Akviliuttei ir, aišku, Petrui Pirmajam




Daug legendų sklando apie eLietuvos įkūrimą. Pavyzdžiui senieji Klaipėdiečiai pasakoja, jog Dievas Plato, lėbaudamas danguje, netyčia išliejo dieviškojo vyno. Ant plikos Žemės susidarė dvi balutės: mažesnė ir didesnė. Pavadino jas Plato Mažaja Lietuva (išlieta) ir Didžiaja Lietuva. Iš tų balų ir atsirado pirmieji lietuviai. Vėliau, kai žmonės jau buvo sukūrę pirmąsias įmones, Plato nusprendė išsiaiškinti kurie jam paaukos vertingesnių daiktų. Didžialietuviai prinešė maišus grūdų, aukščiausios rūšies grūdų ir daug daug geležinių peilių. Mažalietuviai atnešė žuvį, pagrindinį savo turtą. Žuvis buvo gera – riebus, parūkytas karšis. Plato savo rūmuose turėjo tonas grūdų ir jam jų daugiau nereikėjo, bet tokios žuvies – tikrai ne. Mažalietuviai, išsigandę didžialietuvių geležinių peilių, paprašė pamaloninto Dievo suskaldyt Didžiąją Lietuvą . Sudrebėjo žemė, iš požemių išlindo galingosios Lietuvos upės ir Didžioji Lietuva subyrėjo. O kad mažalietuviai visiškai nebebijotų, Plato surinko visą geležį ir paslėpė Dainavos miškuose.

Legendos legendoms, bet tikroji istorija tėra viena.

IŠTAKOS

203 eRep diena, Didžioji Britanija. Vyksta eiliniai „Independent“ partijos prezidento rinkimai. Bet lietuviams jie labai svarbūs. ZyZla, lietuvis, kaip ir kiti tautiečiai priverstas glaustis svetimoje šalyje, kelia savo kandidatūrą. Dieną prieš tai savo agitaciniame straipsnyje (kuriame, beje, įdėta nuoroda į peticiją eRepublik forume su prašymu įvesti į žaidimą eLietuvą kaip valstybę)
jis paskelbia savo tikslus:

1. Perimti „Idependent“ partiją ir naudoti ją Lietuvos tikslams bei Lietuvių bendruomenei sukurti.
2. Su kitų lietuvių pagalba įkurti kompaniją ir pasiūlyti visiems vartotojams iš Lietuvos darbą, kurie prisijungs prie jo bei kitų Partijoje, kuri reprezentuos Lietuvą ir padės pagrindus būsimai Lietuvos valstybei.
3. Įkurtoje įmonėje sukaupti kuo daugiau kapitalo iki atsiras Lietuvos valstybė. Atsirado Lietuvai, kapitalas bus panaudotas jos vystymui.
4. Jei lietuviai norėtų įkurti įmonę, reikėtų jog kiekvienas bendruomenės narys pervestų man bent po 5 gold`o, aš išsinagrinėčiau rinką ir pasistengčiau uždirbti kažkokį tai pelną. Anksčiau ar vėliau gražinčiau jūsų investicijas į Lietuvos bendruomenės kūrimą.

Ir jam pavyko! Surinkęs 94.12% balsų jis paima valdžią ir nieko nelaukdamas pervadina partiją į „LT –United“. Šį įvykį galime vadinti pirmąja lietuvių pergale ePasaulyje. Deja, pats ZyZla, paskutiniame straipsnyje pranešęs, jog išvyksta atostogų, daugiau aktyviai nebepasirodo lietuvių bendruomenėje. Tuo tarpu LT-United partija nemirė, tačiau jos nariai buvo labai neaktyvūs, kadangi pamatę, jog žaidime nėra eLietuvos jie iš jos išeidavo. Ir tada atėjo ši diena....

ĮKŪRIMAS

505 eRep diena. Pasirodo ilgai lauktas Plato straipsnis - „eRepubliks of Estonia, Latvia, and Lithuania“. Ilgai laukta šventė trims Baltijos tautoms, kaip kažkas seniai seniai pasakė: „2009 m. balandžio 8 d. (505 eRep diena) - diena eLietuvai, prilygstanti vasario 16-ajai tikrajai Lietuvai“. Kaip naujoms valstybėms, Plato į jų biudžetą pervedė stambią sumą -1000 gold. Ši didžiulė suma buvo tikrai gardus kąsnelis kitiems ePasaulio gyventojams ir, pirmosiomis eLietuvos egzistavimo dienomis, čia prigužėjo tuntai įvairiausio plauko užsieniečių aferistų norėjusių pagrobti auksą ar pasipelnyti kurdami grūdų įmones Sūduvoje. Lietuvių būrelis iš eDidžiosios Britanijos ir kitų pasaulio kampelių greitai išsikėlė į eLietuvą, tačiau čia jie jau rado užsieniečius.

Pirmoji partija eLietuvoje („Lithuanian Freedom Party“ - vėliau „Sąjūdis“) buvo įkurta amerikiečio, šiuo metu jau mirusio, Josh Frost . Nežinia kas paskatino jį taip padaryti. Iš pradžių manyta, jog norėdamas užgrobti valdžią, tačiau vėliau Josh Frost pasitraukė iš partijos vadovybės ir netgi padėjo lietuviams prieš kitus užsienio grobikus.

Tuo metu eLietuvoje nebuvo nei Seimo, nei Prezidento, nei kokios kitos valdžios. Ją reikėjo iškovoti. Bet pirma turėjo įvykti Partijos Prezidento rinkimai. Aišku, buvo bandyta užgrobti valdžią, eRep terminais: padaryti PTO (politic takeover). Tuo metu į vienintelės eLietuvoje esančios partijos - „Lithuanian Freedom Party“ - prezidento postą išsikėlė 9 kandidatai, tačiau pagrindiniai varžovai buvo lietuvis Stebėtojas ir kolumbiečių klikos kandidatas Aguante_Fortin. Lietuviai, su tarptautine pagalba, vieningai balsavo už Stebėtoją ir nugalėjo kolumbiečius rezultatu 65-54

EKONOMIKOS VYSTYMASIS

Vos mūsų šaliai buvus sukurtai, į ją iškart pradėjo veržtis užsieniečiai, ne tik politiniais, bet ir ekonominiais tikslais. Stichiškai pradėjo kurtis daug įmonių (ekonomikos modulis buvo kitoks nei dabar). Užsienio kapitalas valstybei ir jos gyventojams yra pavojingas tuo, kad kitataučiai gali bet kada pasitraukti palikdami darbuotojus be darbo, o kad jo susirast tekdavo kartais laukti kelias dienas. Nebuvo jokių kainų susitarimų ar bandymų reguliuoti, kiekviena įmonė veikė sau. Užsieniečiai neplanavo užsilikti mūsų šalyje, todėl jie mokėjo mažus atlyginimus ir laikė aukštas kainas: Q1 batonas ~1,80 Lt ,Q2 batonas >2,00 Lt.

Šitame chaose, tuo pat metu, pradėjo kurtis ir pirmosios lietuviškos įmonės, kurios kapitalą buvo sukaupusios dar prieš susikuriant eLietuvai. Tačiau jaunoms įmonėms buvo sunku - darbuotojų trūkumas, mažas kapitalas. Nepaisant to, patriotiškai nusiteikę mūsų verslininkai nemetė verslo ir pasiliko eLietuvoje.

Tačiau tikras perversmas ekonomikoje įvyko, kai, pasitraukus vengrams, valdžią kongrese paėmė lietuviai ir buvo įkurtos 3 naujokų įmonės (gamyba, žemes ūkis ir statyba) ir Lietuvos Taupomasis Bankas, kuriame saugomos valstybės atsargos. Užsieniečiai taip pat po truputį pradėjo trauktis, kadangi lietuviai ėjo dirbti į besiplečiantį elietuvių verslą ir pirkti prekę lietuvišką. Kongresas taip pat pradėjo mokesčių reformą, kurią inicijavo bixiukas, Dionizas ir buvęs prezidentas Rokas. Šių žmonių ir visų pirmųjų elietuvių dėka buvo padėti eLietuvos ekonomikos pradmenys ir atsikratyta užsienio spekuliantų.

PIRMIEJI PREZIDENTAI

Kaip žinome, eLietuva žaidime atsirado 2009 balandžio 8-ą dieną (505 eRep diena), tad pirmieji prezidento rinkimai vyko tik gegužės mėnesį. Gyventojų buvo mažai, o aktyvius narius buvo galima ant pirštų suskaičiuot. Pirmuoju ir vieninteliu kandidatu iš mūsų bendruomenės buvo pasirinktas vyriausiasis derybininkas su vengrais, visiems žinomas, cawx. Konkurentų e😜rezidentui nebuvo, todėl jis vienbalsiai tapo eLietuvos vadovu.
Antrieji rinkimai. eLietuva vystėsi lėtai. Baby-boom birželio mėnesį įvyko tik po prezidento rinkimų. Dėl tų pačių priežasčių kaip ir prieš tai, prezidentu vėl vienbalsiai buvo išrinktas cawx.
Lietuvos gyventojų skaičiaus ir patirties augimas darė savo. Tretieji rinkimai nuo praeitų dviejų išsiskyrė tuo, kad vėl kandidatuojančiam cawx atsirado pirmasis konkurentas, taip pat senas bendruomenės narys- jozykas. Tačiau rinkimus, dideliu skirtumu, laimėjo vėlgi žinom kas.
Rugpjūčio 5-osios dienos prezidento rinkimai ko gero buvo vieni įdomiausių iš visų vykusiųjų. Cawx nebekandidatavo ir išėjo atostogų, o vasarą, padidėjus eLT gyventojų masei, iškilo ir nauji aktyvūs bendruomenės nariai, kurie pasišovė dirbti dėl eLietuvos būdami prezidentais. Tai manteliuks ir tuometinis seimo narys Rokas. Rinkiminė kompanija išsiskyrė ilgais straipsniais, ilgomis diskusijomis ir dideliais "purvų drabstymais". Po visą dieną vykusios atkaklios kovos, rinkimus laimėjo Rokas rezultatu 180-132 balsai.

Po visą mėnesį trukusio Roko prezidentavimo, rugsėjo rinkimus ruošėsi laimėti ir prezidentu tapti manteliuks. Rimtų kandidatų nebuvo, tačiau neilgai trukus iki prezidento rinkimų, savo kandidatūrą netikėtai paskelbė cawx. Buvęs prezidentas vėl gavo eLietuvos gyventojų paramą. Ko gero patirtis ir gyventojų pasitikėjimas bus nusvėrę jaunatvišką manteliuko entuziazmą ir reformų siekimą.
Tolesni rinkimai ėjo jau ramesne vaga. Demokratijos pamatai eLietuvoje buvo išlieti.

KARIUOMENĖS KŪRIMAS

Tikslas sukurti kariuomenę buvo užsibrėžtas iš karto atsiradus mūsų valstybei. Kadangi eRepublik žaidimas remiasi karu, kariuomenės organizacija yra svarbiausias valstybės saugumo užtikrinimo garantas. Krašto Apsaugos Ministerijos organizacijos kūrimas prasidėjo iškarto po to kai atgavome auksą ir kongresą iš vengrų. Balandžio/gegužės mėnesį buvo sukurta organizacija, pirmuoju krašto apsaugos ministru paskirtas Tadezzini ir prasidėjo savanorių šaukimas į kariuomenę. Savanoriai turėjo parašyti privačią žinutę, tada jie buvo įtraukiami į kariuomenės sąrašus ir paskirti į nefunkcionuojančius būrius ( I būrys, II būrys ir t.t.). Vėliau, birželio mėnesį, krašto apsaugos ministro pareigas einant daniochui, buvo nuspręsta reorganizuoti būrius, paskirti jiems vadus ir suteikti skambius pavadinimus. Būriai buvo suskirstyti pagal stiprumą: Tankai (stipriausi, suteikiami Q5 ginklai), KOP (vidutiniai, Q3 ginklai), abu šie būriai buvo valdomi tiesiogiai iš KAM. Ir galiausiai Sausumos Pajėgos, kurios buvo gausiausios ir gaudavo Q1 ginklus. Pajėgos buvo suskirstytos į būrius su tokiais pavadinimais kaip: Karaliaus Mindaugo mechanizuotasis pėstininkų batalionas, Didžiojo Kunigaikščio Algirdo motorizuotasis pėstininkų batalionas ir pan. Iš viso jų buvo 9 ir kiekvienas turėjo savo vadą. Sistema buvo gremėzdiška ir neefektyvi, kadangi vadai nebūdavo itin aktyvūs, taip pat buvo sunkus ginklų, pinigų perdavimas, žinučių
išsiuntimas kariams.

Esant tokiai neefektyviai ir nefunkcionuojančiai kariuomenei, rugpjūčio/rugsėjo mėnesį KAM ministro pareigas pradėjus eiti Martynui Mz, kartu su Adasium, buvo nuspręsta kurti kitokią kariuomenės sistemą, su kariuomenės tinklapiu. Didžiausią darbą, tinklapio kūrimą, atliko IT specialistas, buvęs prezidentas, Dionizas. Tuo tarpu, ministrai rinko karius ir tvarkė būrius. Sistema buvo kurta labai ilgai, kelis mėnesius, dėl to kilo daug ginčų, ministrai ir valdžia buvo peikiami, tačiau darbas buvo tęsiamas. Galop eLietuvos kariuomenės kūrimas buvo baigtas gruodžio mėnesį. Bet dar prieš tai, kariuomenė gavo progą „pamiklinti savo raumenis“ tikrame kare.

PIRMASIS KARAS

Vieneriems kaimynams Lietuva buvo itin gardus kąsnelis. Lenkai įvairiais būdais siekė gauti high grain regioną, nes high grain regione pagaminama 2 kartus daugiau produkcijos, nei medium grain (pagal senajį ekonominį modulį). Kai nepavyko to išprašyti iš adminų, liko vienintelis būdas jį gauti - atimti iš kitų valstybių. Tą kartą buvo pasirinkta eLietuvai priklausanti Sudovia. Dar viena priežastis karo paskelbimo buvo tai, kad eLietuva turėjo pasirašiusi tik dvejus MPP (Mutual Protection Pact - gynybos sutartis) su vidutinėmis valstybėmis - eKinija ir ePrancūzija. eLenkai laukė tokio momento, kada eLT negins stipriausi sąjungininkai, ir juo pasinaudojo. Daug kas yra linkę kaltinti, dėl nepasirašytų MPP cawx, tačiau karo paskelbimo dieną buvo gautas laiškas iš kažkokios PEACE komisarės Reinos Borg, kurioje ji rašė, kad prisiima kaltę dėl MPP pasirašymo suorganizavimo. Tačiau kodėl eLT valdžia nesiėmė iniciatyvos - nežinia.

Ramų spalio 3-ios dienos šeštadienį, 683 Naujojo Pasaulio dieną, lietuviams kaip iš giedro dangaus nukrito žinia, kad eLenkija skelbia mums karą (turi praeiti 24 val., kol tai patvirtins kongresas). Tuo pat metu, privati lenkų grupė bandė padaryti Monetary Market (valiutų rinkos) ataką eLietuvoje, norėdami išpirkti litus, tačiau jiems nepavyko. Lenkų kongresas vienbalsiai nubalsavo „Už“. Į tai eLietuvos valdžia sureagavo labai greit ir po 10 min. po karo paskelbimo įstatymo paleidimo, buvo paleistas įstatymas, kad eLietuva pasirašo MPP su eVengrija (taip pat, turi praeiti 24 val. iki įsigaliojimo). MPP padarytų mus saugius nuo lenkų, kadangi Vengrijos galia tada smarkiai viršijo mūsų agresyvių kaimynų jėgą.

Lietuviai suprato, jog per tą laikotarpį, tarp karo paskelbimo įsigaliojimo ir MPP pasirašymo įsigaliojimo, lenkai be abejonės mus puls, tad tuometinis prezidentas cawx sumąstė gynybos planą ir pateikė jį Seimui. Planas buvo toks: lenkų puolimo atveju, mums neturint gynybos sąjungos su vengrais, latviai puola mus, mes atsitraukiam ir latviai paima mūsų regionus, taip apsaugodami mus nuo lenkų. Vėliau regionai grąžinami ir eLietuva tampa saugi, nes jau yra pasirašytos gynybos sutartys. Pristačius Seimui šį planą buvo liepta tylėti ir niekam apie tai nepasakoti.

Tuo metu, kai atėjo žinia, kad lenkai paskelbė įstatymą skelbiantį mums karą, eLietuviai pradėjo masiškai ginkluotis, nors ir nežinodami, kad to gali neprireikti. Patriotizmas tiesiog veržėsi per kraštus ir pakilo iki, ko gero, tokio lygio kokio dar nebuvo. Piliečiai, oponavę valdžiai, staiga nustojo tai daryti ir taip pat ginklavosi. Visi lietuviai dalinosi kuo tik galėjo (pinigais, ginklais, dovanėlėmis) ir su nekantrumu laukė artėjančios baltojo erelio invazijos.

Spalio 4 d., 684 eRep laiku, po to kai karo paskelbimas įsigaliojo, lenkai nei kiek nelaukė ir užpuolė vienu metu 2 regionus - Sudovia ir Dainava. Į pagalbą lietuviams atvyko vokiečių tankai, patys mūsiškiai buvo iki dantų apsiginklavę, tačiau eLT valdžia įsakė nekovoti, nors kai kurie tai ir darė. Valdžios vyrai supratę, kad neturint MPP su Vengrija apsiginti nepavyks, pradėjo vykdyti planą. Broliams latviams buvo atiduoti visi regionai išskyrus Lithuanian Minor. Lenkų prezidentas, nors ir suvokęs, jog operacija žlugo, dar desperatiškai bandė paskelbti karą latviams, už kurį lenkų kongresas nubalsavo „Prieš“.

Lenkai nepavykusiai operacijai ištaškė daug aukso: ~4000 (nemokamas ginklų dalijimas, karo paskelbimas, regionų puolimas). Visgi, eLietuva neatsiliko išleidę ~3800 gold (dėl regionų atidavimo prarastos Q5 ligoninė, Q5 gynybos sistema, piliečių išlaidos, regionų keitimasis)

Nepaisant to, kad praradome daug gold ir panašiai, visgi apgynėme savo šalį ir nepriklausomybę. Karas davė elietuviams, kariuomenei ir valdžios vyrams neįkainojamos patirties, pirštu parodė į klaidas, kurios daugiau, tikėkimės, nepasikartos.

NUSIKALTIMAS IR BAUSMĖ

Buvo tarp pirmųjų elietuvių ir sukčių. 2009 metų vasarą buvo pastebėta , jog iš Naujokų Ministerijos buvo pasisavinta 600 lt arba 12 gold to meto kursu. Vagis buvo tuometis naujokų ministras manteliukas. Pastarasis dievagojosi, jog tik pasiskolino pinigų verslui įsigyti. Tai, be abejo, buvo nedovanotinas dalykas. Nors tuo metu buvo nemaža jo šalininkų, tačiau dalies žmonių pasitikėjimą jis prarado. Ko gero tai ir sąlygojo jo pralaimėjimą rugpjūčio prezidento rinkimuose prieš Roką.

Gudrią aferą suorganizavo Lietuvaitis. Dėl prastos eRepublik rinkimų į Seimą sistemos ir dėl mažo eLietuvos gyventojų skaičiaus, į Seimą galėjo patekti kas tik norėjo. Tuo pasinaudojęs Lietuvaitis pateko į Lietuvos Seimą. Nėra žinoma nei konkrečių motyvų, nei priežasčių vedusių jį atlikti nešvarų darbą. Lietuvaitis sukūrė fiktyvią organizaciją „Lietuvos Taupamasis bankas“ (eLietuvos valstybinis bankas yra „Lietuvos Taupomasis bankas“) ir būdamas Seimo nariu paleido įstatymo pataisą 5000-ių litų pervedimui į šią organizaciją. Keletas neapsižiūrėjusių Seimo narių balsavo „Už“. Laimei, fiktyvi organizacija buvo pastebėta ir nusikaltimas buvo atskleistas. Dauguma Seimo narių balsavo „Prieš“, o pats Lietuvaitis pabėgo į ePrancūziją ir bandė prašyti jos pilietybės, bet kiek vėliau metė žaidimą.

Trečioji, pati didžiausia afera, buvo jau minėto mantetliuko planas apvogti „Lietuvos Taupomajį Banką“. 2009 metų rudenį-žiemą jam du kartus buvus išrinktam eLietuvos prezidentu ir tapus Spaudos milžinu (gavus Media Mogul medalį) manteliukas nusprendė mesti žaidimą. Kaip buvęs prezidentas, jis žinojo Lietuvos Taupomojo Banko slaptažodį ir, kadangi vis tiek palieka žaidimą, tuo pasinaudojo. Vieną rytą eLietuvos piliečiai atsidarę banko puslapį žaidime pamatė, kad dingo visi jame buvę pinigai (2500-2600 gold). Ne gana to, dingo dar ir pinigai iš Kultūros ministerijos (1000 lt). Buvo pagalvota, jog tai buvo viena iš žaidimo klaidų, kokių kartais pasitaiko, ir buvo paprašyta adminų grąžinti auksą. Tas ir buvo padaryta, tačiau vėliau manteliukas atskleidė kortas ir prisipažino padaręs vagystę. Už tai jis buvo pelnytai užbanintas.

Šių dviejų veikėjų aferos yra gera pamoka. Vienam taip ir nepasisekė apvogti valstybės, o kitam už sukčiavimus duota pelnyta bausmė.

PIRMASIS PUOLIMAS

Po karo su Lenkija į eLietuvą atėjo ramybė. Kai kas netgi vadino tai stagnacija. Aktyvių žmonių skaičius vienu metu buvo smarkiai kritęs. Be dviejų Treniruočių Karų (Training Wars), 2009 m. lapkričio – gruodžio mėnesį ir 2010 m. kovą, nieko svarbaus neįvyko. Bet tai tikrai negalėjo amžinai tęstis.

Latvijos-Estijos konfliktas prasidėjo 2010 metų gegužės gale. Viena svarbiausių jo priežasčių, su kuria tada susidurė visos Baltijos šalys, buvo geopolitinė padėtis. Lietuva, Latvija ir Estija buvo tuometinės Phoenix sąjungos narėmis, turinčiomis sąjungą su Rusija. Iš pietų ir šiaurės jas supo Lenkija ir Suomija - EDEN sąjungai priklausančios valstybės. Latviams, apsuptiems sąjungininkių ir nesant konfliktų, žaidimas pasidarė nuobodus ir jie nusprendė užpulti Suomiją, seną Latvijos priešininkę. Norint tą padaryti reikėjo išprašyti estų leidimo pereiti per jų teritoriją. Šie, nors ir būgštaudami, kad suomiai iš latvių gali atimti regionus, visgi sutiko juos praleisti. Užėmus estų regionus, latviai, pagal žaidimo mechaniką, gavo iš Estijos iždo 12 tūkst. kronų. Estai pradėjo rašyti straipsnius latvių spaudoje vadindami juos vagimis (šie pinigus grąžino). Latvijos gyventojai, norėdami karo, pradėjo rimtai spausti prezidentą Kaspars09, kad šis užpultų Estiją. Vykdydamas gyventojų valią Kaspars paspaudė raudoną mygtuką ir užpuolė Lanne-Eesti regioną, kurį estai apgynė. Lietuva į konfliktą realiai nesikišo, neskaitant grasinimų ir prašymų konfliktą spręsti taikiai.

Už Estijos užpuolimą, Latvija, Phoenix aljanso sprendimu, turėjo sumokėti 300 gold į aljanso iždą ir sudaryti taiką su Estija. Deja, 2010 birželio 5 dieną Latvijos prezidento rinkimus laimėjo karo šalininkas - Amakatanav , kuris Estijos užkariavimą laikė vienu iš valstybės prioritetų (National Goals). Įtampa augo, latviai siekė karo, todėl birželio pabaigoje buvo išmesti iš aljanso.

Iškart po išmetimo Latvijos kongrese buvo pradėtas svarstyti įstatymas dėl MPP su Lenkija. Priblokšti tokių Latvijos veiksmų, lietuviai (prezidentas - Nexrow) ir estai (prezidentas Albertti) sutarė vienu metu užpulti Latviją, kol ši nepasirašė sutarties. Lietuvoje, paskelbus apie ruošiamą puolimą, visi gyventojai (kaip ir per karą su Lenkija) veikiai sukruto: spauda buvo užversta straipsniais, visi dalinosi viskuo kuo turėjo ir karštligiškai ruošėsi puolimui. Tai buvo gera proga išleisti visas savo santaupas, žinant, kad greitai bus paleista V2 versija, kurios karinis modulis buvo vertinamas prieštaringai.

Birželio 28d. prasidėjo puolimas. Buvo užpulti visi 4 Latvijos regionai (lietuviai užpuolė Zemgale ir Latgale). Smarkios kovos vyko iki pat paskutinės minutės, abi pusės panaudojo visas savo pajėgas. 29 dieną visi 4 regionai buvo sėkmingai užimti. Latvija buvo okupuota ir pradingo iš pasaulio žemėlapio.

Visoms trims Pabaltijo valstybėms buvo aišku, kad okupacija ilgai nesitęs. Iškart prasidėjo latvių partizaninis karas (Resistance War) Kurzemeje, bet estams pavyko išsaugoti regioną. Po kelių dienų prasidėjo du nauji pasipriešinimo karai estų užimtose Vidzemeje ir toje pačioje Kurzemeje. Šįkart silpnesnei Estijai nepavyko jų išlaikyti ir Latvijos valstybė vėl atsikūrė. Latviai nieko nelaukdami paskelbė karą Lietuvai ir užpuolė likusius 2 regionus. Lietuviams pavyko juos išsaugoti. Pasirodžius naujai eRepublik V2 versijai, karai nevyko visą savaitę, todėl latviai tik liepos pabaigoje vėl pabandė pulti Zemgale ir Latgale ir jiems pavyko. Beveik po mėnesio trukusios okupacijos, Latvija vėl buvo suvienyta. Prasidėjo priešiškumo tarp brolių baltų laikotarpis.

PIRMOJI OKUPACIJA

Per visą laikotarpį po pirmojo karo su lenkais, eLietuvoje tvyrojo nuolatinė įtampa. Lenkai ir toliau laikė mus gardžiu kąsneliu, kuris neužilgo pateks jiems į burną. Koviniai veiksmai atsinaujino 2010 vasarą, jau V2 epochoje, kai dauguma žaidėjų paliko eRepublik dėl jiems nepriimtino karinio, verslo modulio ar dėl kitų priežasčių. Šįsyk lenkai puolė sukčiaudami: naudodami „multi accounts“ (liaudiškai „mulčiai“) ir užėmė Sūduvą, o vėliau ir Žemaitiją. Lietuviai pasiskundė žaidimo administracijai. Ši patenkino mūsų prašymus ir grąžino Lietuvai užgrobtus regionus. Pasirašiusi daugiau MPP, eLietuva jau galėjo atsilaikyti prieš lenkus.

Antrą kartą nepavykus užgrobti šiaurinių kaimynų, lenkai vėl laukė tinkamos progos. Šįkart ji pasitaikė įsibėgėjus 2010 metų rudeniui. Latvija, kuri jau buvo Lietuvai ir Estijai priešiška valstybė, priėmė lenkų pasiūlymą dėl bendrų karinių veiksmų prieš Lietuvą. Kovos prasidėjo tik atsiradus naujam kariniam moduliui (tuomet naujam, su 8 raundais), kuriame svarbiausią vaidmenį atliko ne masinė silpna kariuomenė, o galingi žaidėjai - tankai. Lenkai, turėdami daugiau tokių žaidėjų ir didesnius išteklius, puolė nepasiruošusią Lietuvą ir užėmė visus regionus išskyrus Žemaitiją, kurią užėmė latviai. Prasidėjo okupacija.

Lietuviai persikėlė į kitas šalis (daugiausia į Estiją), dalis liko okupuotoje Lietuvoje. Buvo sudaryta laikinoji vyriausybė tremtyje, kurią sudarė tie patys vyriausybės nariai ir prezidentas. Neilgai trukus, po įvairių aistrų spaudoje ir kaltų ieškojimų, buvo pradėtas organizuoti pasipriešinimas prieš lenkus ir latvius. Lietuviai suplūdo į okupuotą šalį organizuoti sukilimus. Tuo įtemptu metu kilo didelis skandalas, kai visuomenė užsipuolė kariuomenės vadą Raigirdą, įtariant vagiant iš Krašto Apsaugos Ministerijos. Pastarasis kaltę neigė. Nepaisant problemų, lietuviams, su estų pagalba, sėkmingai pavyko atsiimti užgrobtus regionus iš lenkų, kurie buvo užsiėmę svarbesniais mūšiais. Kiek sunkiau buvo su latviais, kurie neturėjo svarbių mūšių pasaulyje, tačiau Žemaitija taip pat buvo atsiimta.

POKARIS

Atgavus nepriklausomybė prezidentu automatiškai buvo paskirtas ankstesnis prezidentas Nexrow (prieš savo valią, tiesiog Lietuva rinkimų dieną buvo okupuota). Nenorėdamas ir neturėdamas laiko būti prezidentu, jis šias pareigas netiesiogiai pavedė Raigirdui, kas buvo nepriimtina Lietuvos visuomenei dėl ankstesnio skandalo su pinigais. Okupacija įnešė ir kitą šiokį tokį pasikeitimą į politinį gyvenimą. Okupavus Lietuvą, pradingo visos jos partijos, todėl atgavus laisvę jos kūrėsi iš naujo. Atsikūrė kelios svarbiausios jau anksčiau veikusios partijos (Solidarumas, Lietuvos Laisvės Sąjunga, Lietuvos Nacionalistų Partija), bei naujos partijos: Rimta Partija ir iš dviejų senųjų partijų, Lietuvos Liberaldemokratų ir Gerovės Sąjungos sudaryta Lietuvos Liberalų Partija, o senasis Sąjūdis nebeprisikėlė.




Praėjo du nelengvi eLietuvos metai, pasikeitė kelios žaidėjų kartos seni išėjo, nauji atėjo... Nepamirškit savo istorijos, eLietuviai, savo valstybės pradžios. Nematau prasmės toliau apie ją rašyti. Juk dar gyvi mūsų „senoliai“, jų paklauskit, pasidomėkit kas toliau vyko. Pamatysit, kiekvienas pagal save papasakos, per savą prizmę. Ir tik tada, suvokę ką eLietuviams teko patirti, suvokę, kad nieko nėra amžino, pagaliau suvokę, jog eLietuvoje sukčiai visad pričiumpami, pradėkite patys rašyti eLietuvos istoriją.




SVARBIAUSIOS eLIETUVOS DATOS 2008, 2009, 2010 METAIS

2008

Birželio 10, 204 eRep diena – Pirmos lietuviškos partijos įkūrimas. ZyZla perima britų „Independet“ partiją ir pervadina ją į LT-UNITED.

2009

Balandžio 8 d., 505 eRep diena – eLietuvos įkūrimas
Balandžio 10 d., 507 eRep diena – eLietuvoje įkurta pirmoji partija - „Sąjūdis“. Įkurta amerikiečio Josh Frost ir pradžioje vadinosi „Lithuanian Freedom Party“.
Balandžio 23 d., 520 eRep diena – eLietuvoje įkurta antroji partija – vengrų perversmininkų valdoma „Agonistics“. Vengrams palikus šalį, pervadinta į „New eWorld Order“, o vėliau tapo „Lietuvos Laisvės Sąjunga“
Balandžio/gegužės mėn. – sukurta Krašto Apsaugos Ministerija ir padėti pamatai eLietuvos Kariuomenės kūrimui
Gegužės mėn. – pirmieji Prezidento rinkimai. Laimėtojas – cawx
Rugsėjo 2 d., 652 eRep diena – įkuriamas „Solidarumas“
Spalio 3 d., 683 eRep diena – eLenkijos Kongresas paskelbia NE įstatymą Lietuvai. Pirmojo Lietuvos-Lenkijos karo pradžia
Gruodžio mėn – užbaigtas eLietuvos kariuomenės kūrimas

2010

Gegužės mėn. antroji pusė – prasideda Latvijos-Estijos konfliktas
Birželio 5 d., 928 eRep diena – Prezidento rinkimus Latvijoje laimi karo šalininkas Amakatanav. Karas darosi neišvengiamas.
Birželio 28 d., 951 eRep diena – Prasideda karas su Latvija. Lietuva ir Estija užpuola Latviją ir per dvi dienas ištrina iš žemėlapio.
Liepos mėn. antroji pusė – Latvija susigrąžina lietuvių okupuotas žemes. Estai savąsias prarado dar anksčiau
Rugpjūčio 10 d., 992 eRep diena – Antrojo Lietuvos-Lenkijos karo pradžia. Lenkams sukčiaujant, adminai grąžino užkariautus regionus.
Rugsėjo 29 d., 1044 eRep diena – Lietuvą užpuola Lenkija ir Latvija. Okupacijos pradžia
Spalio 22 d., 1065 eRep diena – Išvaduojamas paskutinis regionas – Žemaitija. Okupacijos pabaiga