Ambient on/off

Join the new world

 

[KM] Ką žinai apie LT istoriją? Klausimėlis....3dalis

Day 2,175, 05:52 Published in Lithuania Lithuania by Akviliutte


Sveiki,

Taigi mūsų šio projekto paskutinis straipsnis, tad pasinaudodama Jūsų dėmėsiu pirmosiomis šio straipsnio elutėmis noriu padėkoti visiems dalyviams, visiems Profesoriams, kuriems neteko komentuoti dalyvių atsakymų, tačiau mielai sutikusiems tai padaryti. Taip pat noriu padėkoti tiems profesoriams, kuriems teko pakomentuoti atsakymus: Funnyte, EmuSV ir Jokimui Tamulioniui, ZygaLTU. Esu taip pat begalo dėkinga padėjusiems man įgyvendinti šią idėja ir prisidėjusiems visa širdimi: Menoli ir Zigimantui Sierakauskui

Šio projekto organizatoriai ir mūsų Garbingieji profesoriai

1. Menoli (sudaro klausimus)
2. Zigimantas Sierakauskas ( pašnekovų gaudytojas)
3. Projekto idėja bei medžiagos surinkimas projekto galutinis pateikimas- Akviliutte
4.ZygaLTU, kuris sutiko šį kartą pabūti profesoriumi

Kaip ir kiekviename šiame straipsnyje, taip ir šiame pasikartosiu. Gal tai skamba jau šiek tiek nuobodžiai, tačiau tikiu, jog ne visi skaitėte prieštai buvusius 2 straipsnius.
Šiame straipsnyje mes nesiekiame nieko pašiepti, mūsų tikslas yra Jus supažindinti su e-Lietuvos istorija, šiek tiek kitokia forma nei įprastai.
Taip pat netalpiname visų apklaustųjų dalyvių atsakymų, tik todėl, kad tai riboja Jūsų pačių skaitytojų kantrybė skaitant ilgus straipsnius ir ženklų skaičius.
Su mielu noru išspausdinsime atskirame straipsnyje, kiekvieno pageidavusiojo pašnekovo pokalbius atskirai, tiesiog reikia pasisakyti asmeniškai apie tokį pageidavimą.E-visuomenei pritaikytas projektas- Klausimėlis

Na ir paskutinyjį objektą Zigmantas nusprendė aplankyti- Šiaulius. Saulės miestą ir pakalbinti keliatą pašnekovų. Šį kartą tema: ABC.

Zigmantas Sierakauskas: Kas yra ABC?
Funnyte: Tai jau iširęs Baltijos šalių aljansas, kurį sudarė Lietuva, Latvija ir Estija.
MerKasZ: Na pažodžiui dabar neatsimenu, bet Lietuvos , Latvijos ir Estijos aljansas. Va atsiminiau Alliance of Baltic countries. Kurį sudarė Latvija, Lietuva ir Estija.
fa1ler: Žinau, kaip vadinasi angliškai, bet nežinau kaip rašosi, tai tiesiog pasakysiu lietuviškai - Baltijos šalių sąjunga 🙂
EmuSV: ABC jau yra nebegyvuojantis Baltijos šalių karinis aljansas.

ZygaLTU komentaras- Taip.


Zigmantas Sierakauskas:Kas paskatino sukurti ABC aljansą?
Mykolas O: Kitų aljansų iširimas ir kad ONE nepriėmė.
fa1ler: Bandau spėti, turbūt karo grėsmė, nes kiek žinau ONE ir dar kažkoks aljansas kovojo tarpusavy, o ABC buvo proONE.
Funnyte: Hmmm, bandysiu spėti. Šios trys šalys nepriklausė jokiam aljansui, tai turėjo pasirinkimą arba jungtis prie kito, arba kovoti kartu. Kadangi aljansuose, kuriems priklauso didelės šalys, mažesnės dažnai neturi svaraus balso, buvo nuspręsta likti neutralesniems ir pakovoti kartu su kaimynėmis.🙂
MerKasZ: Oi šito nežinau, kai pradėjau žaisti, jis buvo jau susikūręs. Gal dėl to, kad visos trys šalys buvo be aljanso po to kai iširo jų buvę aljansai?

ZygaLTU komentaras- Kiek aš pamenu, tai po Pheonix buvo variantas arba kurt kažką patiems, arba bandyt eit į ONE, kuriam mes per maži buvom, tai buvo pasirinkta kurt regioninį aljansą ir kartu išlaikyti proONE poziciją.


Zigmantas Sierakauskas: Kas paskatino sukurti ABC aljansą?
EmuSV: Hmm kažkada kažką skaičiau viename iš fresho straipsnių 🙂 na bet įtariu, kad ko gero susiklosčiusi kokia žaidybinė situacija. Na ir aišku vienas lauke ne karys, turbūt tai viena iš priežasčių kodėl šalys buriasi į aljansus 🙂

ZygaLTU komentaras- Iš esmės tiesa, tiesiog persikūrinėjo aljansai.


Zigmantas Sierakauskas: Kas pavaizduota ABC logotipe?
Funnyte: O siaube, man ir vėl kyla noras pasigooglint.😃 Bet jei atmintis neapgauna, ten sukomponuotos trijų valstybių vėliavos.
fa1ler: Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavos kiek pamenu.
EmuSV: Kiek atsimenu buvo sukompiliuotos visų trijų šalių (Lietuvos, Latvijos ir Estijos) vėliavėlės 🙂
Mykolas O: Vėliavos šalių, o ar jos kažką sudarė nebepamenu.
MerKasZ: Visų trijų šalių vėliavų fragmentai sujungti i vieną.

ZygaLTU komentaras- Viena vėliava sudaryta sujungus visų trijų šalių vėliavas.


Zigmantas Sierakauskas:Ar narystės ABC aljanse siekė daugiau šalių?
Funnyte: Pamenu, kad buvo svarstoma apie Ukrainos priėmimą, tai sakyčiau, kad siekė. Dar vis norėta naktinių draugų turėt, bet nesu tikra, ar jie patys buvo tuo suinteresuoti. 😃
MerKasZ: Na nežinau ar buvo ieškoma kitų šalių prisijunkti prie aljanso, bet kiek atsimenu atrodo Naujoji Zelandija ar kokia kita valstybe norėjo įstoti į ABC, bet taip ir praėjo tas dalykas.
fa1ler: Va gerai neatsimenu, bet buvo dvi šalys - Naujoji Zelandija ir Ukraina. Tik jei neklystu pirmoji prašėsi priimama, o antrajai buvo pasiūlyta.
EmuSV: Mmm (think) kad neteko apie tai girdėti šiaip jau 🙂
Mykolas O: Buvo daug diskusijų apie Naująją Zelandiją, kartais apie Baltarusija, tarp jos okupavimų, ir apie stipresnes šalis, bet nieko konkretaus nebuvo.

ZygaLTU komentaras- Na buvo kalbama su Ukraina ir Naująja Zelandija dėl to, dar kažkiek su Indonezija.


Zigmantas Sierakauskas: Kokie įsimintini įvykiai, tiek gerąja prasme, tiek blogąja prasme įvyko ABC laikais?
Mykolas O: Pats įkūrimas buvo komiškas, pokstasq, tuometinis prezidentas, per balandžio pirmą paskelbė apie šio aljanso susikūrimą ir apie eBaltarusijos puolimą, buvo net skilimas tarp žaidėjų, kurie nenorėjo pulti ir kalė prieš eLietuvą. Pats aljansas kažkuo per daug neįsiminė, eestai žaidžia ping-pongą su esuomiais, elatviai grybauja ir puola erusus, o elietuviai bando tvarkyti reikalus ir koordinuoti. Ir tai buvo tik satelitinis aljansas, tai jo reikšmės kaip ir nebuvo.
MerKasZ: Pagalvokim... Gerai tai nepamenu, bet gal tokie, kad su latviais susimainėm regionais, jie mums karves, o jiems davėm grūdus. O blogai gal tai, kad rumunai okupavo visa ABC.

ZygaLTU komentaras- Na taip, tik CP buvo Edgaras MZK, o ne Pokštas 🙂.


Zigmantas Sierakauskas: Kokie įsimintini įvykiai, tiek gerąja prasme, tiek blogąja prasme įvyko ABC laikais?
Funnyte: Įsimintiniausiu gal laikyčiau karą su rumunais.
fa1ler: Galbūt taip vadinamas ,,pasaulinis karas"? 😃

ZygaLTU komentaras- KROOB ir KROOB II ir man įsimintiniausi.


Zigmantas Sierakauskas: Kam iš elietuvių teko pabuvoti ABC aljanso vadovybėje?
Funnyte: ZygaLTU tikrai buvo, dar Dariukas (Nutzz). Dabar galvoju, PacukLT lyg ir už pinigus buvo atsakingas (think).
Mykolas O: Sudarė HQ iš valdžios atstovų iš elietuvių buvo Dariukas, ZygaLTU prie pagrindinių vadų.
EmuSV: Ummm 😃 na įtariu, kad gal turėjo būti kažkas panašaus, kaip dabartiniuose aljansuose 🙂 Visos sąjungos vadas, sekretorius, taip pat asmuo atsakingas už prioritetų sudėliojimą, žalos koordinavimą alia supreme commander.

ZygaLTU komentaras- Buvo iždininkas aka kancleris ir kovų koordinatorius. Iš LT tai jo, daugiausiai mes su Dariuku ir Lariox dar. Mongis daug kartų buvo, nes jį rinkdavo, kai nebūdavo ką kitą rinkt 🙂 Bet lietuviai dažniausiai vadovaudavo.


Zigmantas Sierakauskas:Prieš ką vyko pirmasis ABC karas?
Funnyte: Oi, net neįsivaizduoju... Prieš rusus?
fa1ler: Ar prieš rusus ar prieš baltarusius, gerai nepamenu.
Mykolas O: Prieš eBaltarusius, jei tai galima vadinti karu.

ZygaLTU komentaras- Pirmasis karas su Baltarusija buvo, bet netoli tiesos ir Rusija, nes jie pagrinde gelbėjo (bandė tą daryt bent) baltarusius.

Zigmantas Sierakauskas: Kurie žaidėjai dalyvavo įkuriant ABC? Koks buvo jų įnašas?
Funnyte: Edgaras Mzk prezidentas tada buvo, jis ir straipsnį išspausdino. Dar kaip tik balandžio 1 buvo, tai daug kas galvojo, kad pokštas. 😃 O tais laikais dar Gliookas II reiškėsi nemažai, tai manau, kad ir jis bus prisidėjęs.
MerKasZ: hmmm... Nebus koks lurk na neįsivaizduoju.
fa1ler: Nežinau, tikrai 😃
EmuSV: Atrodo viso aljanso iniciatorius buvo ŽygaLTU, tai manau vienas iš svariausių įnašų .
Mykolas O: Tai Pokstasq, Dariukas. Elietuviai buvo vieni iš iniciatorių ir stipriausi pagal galią, tai indėlis turbūt buvo didžiausias.

ZygaLTU komentaras- Na įkuriant aš nedalyvavau, kai įkurtas buvo aljansas neaktyvus gan buvau, po to tik prisijungiau. Edgaras MZK ir Gliookas berods daugiau, Dariukas vėliau atsirado.


Zigmantas Sierakauskas: Ar ABC aljansas turėjo savo laikraštį?
Mykolas O: Turėjo. Tik dabar nežinau ar savo pavadinimu, nes dar prisimenu BNS ir jų straipsnius baltijos šalių tematika, kur Skrudzas rašydavo, tai arba buvo ABC arba maišau.
fa1ler: Dėl laikraščio tikrai nežinau.

ZygaLTU komentaras- Turėjo, bet dabar visi straipsniai ten jau ištrinti, latviai perkūrė tą laikraštį…


Zigmantas Sierakauskas: O dabar sekantis klausimas: Ar turėjo ABC savo biudžetą?
EmuSV: Net neįsivaizduoju 🙂 gal. Šiaip TWO irgi turi savo biudžetą, o jo naudojimas tai man atrodo 0 buvo bent jau mano laiku 😃
fa1ler: Nežinau ir šito. 🙂
MerKasZ: Iš pradžių neturėjo, kiek pamenu, vėlesnėje stadijoje turėjo po 50k cc nuo šalies.

ZygaLTU komentaras- Taip, po chartijos pasirašymo biudžetas atsirado, iki tol jo nebuvo.. TWO biudžetas vienu metu buvo panaikintas ir dar vis negrąžintas kiek žinau.


Zigmantas Sierakauskas: Kam biudžetas buvo naudojamas? Kaip kontroliuojamas? Atskaitomybė?
MerKasZ: Ne tokiam „peškai“ žinoti, kam naudojamas biudžetas. Atseit ABC karams buvo skirtas, o iš tikro kas čia žino 🙂

ZygaLTU komentaras- Karam ir buvo naudojamas, pvz. MU samdymams ar RW kėlimams.


Zigmantas Sierakauskas: Gal pameni su kuriomis šalimis daugiausia kariavo ir su kuriomis draugavo ABC aljansas?
Mykolas O: Kariavo su ersusais, po to su skandinavais, o draugavo su eLenkija, eIndonezija, eSerbija.
EmuSV: Karas su Baltarusija, Švedija? Draugystė gal su Bulgarija, Serbija, Lenkija? Bet irgi tik spėjimas 🙂
MerKasZ: hmmm ...Na Estai, kaip visada su Suomiais pingpongą lošė. Mes su latviais baltarusius skalpuodavom. O draugavom su ONE aljansu, nes buvome proONE aljansas.

ZygaLTU komentaras- Iš esmės taip, pradžioj su Švedija draugavom dar, po to nebe. Taip pat kariavom su Rusija, yra tekę ir su Ukraina pasimušt. Prie draugų geriausių pridėčiau dar Vengriją ir UK.


Zigmantas Sierakauskas: Kaip epasaulis priėmė ABC susikūrimą? Kokia buvo kaimyninių šalių reakcija?
EmuSV: Na čia vėl gi galiu tik pasvarstyti. Turbūt kaimyninėm šalim, tai gali atrodyti kaip grėsmė - nauja karinė jėga, kaip tarkim Asgardo atveju vos susikūręs aljansas paskelbė NE mums 🙂 Tuo pačiu tai įsipareigojusios viena kitai šalys, didesnė žala ir pagalba gynybos atveju. Taip pat tikiu, kad iki tol buvę sąjungininkai turėjo žiūrėti į tokią sąjungą pozityviai.
Funnyte: Kažkaip nemanau, kad pačioj pradžioj visi labai rimtai vertino tris nedideles šaleles, apsijungusias į vieną aljansą. Turbūt netikėjo, kad vėliau ir pasispardyt pajėgsim.
MerKasZ: Nežaidžiau. Nežinau.

ZygaLTU komentaras- Nebuvo ten kažkokios rimtesnės reakcijos, bent nepamenu tokios.


Zigmantas Sierakauskas: Kokia buvo ABC orientacija kitų aljansų atžvilgiu?
Funnyte: Iš pradžių lyg ir bandė laikytis neutraliai, bet vėliau pakrypo į proONE.

ZygaLTU komentaras- Taip, nors berods iškart proONE buvom.


Zigmantas Sierakauskas: Kodėl buvo panaikintas ABC aljansas?
Funnyte: Ilgą laiką buvo problemų su latvių, estų neaktyvumu, kalbų apie panaikinimą vis pasigirsdavo. Galiausiai buvo nuspręsta, kad Lietuva eina į CoT.
MerKasZ: Tiksliai nežinau šitą laiką pramiegojau. Pats laikas buvo panaikinti. Jau buvo pasidariusi trintis su broliukais 🙂 Taip kaip su mergina: trys metai arba tuokiasi arba skiriasi 🙂
fa1ler: Nes nebuvo reikalo jo laikyt, buvo suprastėjęs aktyvumas. Žodžiu koordinuoti aljanso veiksmus tapo sunku.
EmuSV: Na galvoju, kad atrodo po to į COT mes išėjom? O Latvija ir Estija į TWO? Būna išsiskiria bendri šalių interesai arba galbūt tiesiog neišpildomi bendri tikslai? Ir žinoma trims mažutėms šalytėms ne taip ir lengva vienoms išgyventi, na Lietuvai manau gerai sekasi, bet apie latvių ir estų pajėgumus turbūt kalbėti nereikia 🙂
Mykolas O: Vėl tai pasaulinių aljansų žaidimų, kai jie keitėsi ir ABC buvo priversta rinktis kursą. Kai ONE virto į TWO, CoT atsiradimas ir kitų šalių bėgiojimas iš vienos barikadų pusės į kitą.

ZygaLTU komentaras- Iš esmės teisingai, mus (lietuvius) užkniso jų neaktyvumas, latvių nesąmonės etc., tai po referendumo nuspręsta eit į CoT.


Zigmantas Sierakauskas: Kaip pasikeitė santykiai tarp buvusių ABC narių, po aljanso panaikinimo?
Funnyte: Santykiai išliko šilti, ABC nei viena iš šalių dar nepamiršo. Turim MPP iki šiol, su estais tik ne visada, nes jiems pinigėlių amžinai trūksta.🙂

ZygaLTU komentaras- Taip.


Pašnekovų žodis skaitytojams
Funnyte: Buvo įdomu sudalyvauti, gal per daug nenusišnekėjau. 😃 O skaitytojams linkiu domėtis e-pasaulio naujienomis, sekti spaudą ir lavinti atmintį - pravers tokiuose žaidimuose. 😃
MerKasZ: Jums palinkėsiu stiprybes nesustoti tęsti visai tai 😉
fa1ler: Gal daugiau palinkėt ko nors. 😃 Tai tiesiog visko kas geriausia ne tik čia žaidime, bet ir realiame gyvenime. 🙂 Buvo malonu. 🙂
EmuSV: Ačiū KM už mūsų švietimą 🙂 o skaitytojams linkiu išnaudoti šitą iniciatyvą, skaityti, domėtis, siūlyti temas. Tie kas žino dar daugiau, nei profesorius lai prideda papildomų komentarų 🙂 Ai kas dar, nesušalkit ir nesirkit ^^
Mykolas O: Istoriją kuria nugalėtojai 🙂

Ačiū visiems ryžtingiesiems skaitytojams, kurie įveikė visus tris šiuos nepaprastai ilgus, tačiau tikrai informatyvius straipsnius. Lenkiu žemai galvą prieš jus.
Taip pat didelis Ačiū mūsų nepaprastai kantriems pašnekovams, kurie puikiai atsakinėjo į visus klausimus:
Funnyte
MerKasZ
Fa1ler
EmuSV
Mykolas O

Taip pat begalo didelis Ačiū mūsų komandai Menoli, Zigmantui ir idėjos sumanytojai bei idėjos užkrato skleidėjai Akviliuttei (šį kartą paminėsiu ir save 😃). Na taip pat nepamirštam mūsų nuostabių profesorių: ZygaLTU, EmuSV ir Jokimas bei Funnyte. Ačiū Jums, mielieji, ir iki kitų kartų…
Šis straipsnis paskutinis, tad linkiu Jums plėsti savo žinias apie e-LT istoriją, ką čia žinai, kai mažiausiai tikėsitės mes ir vėl Jus prigausim 😉.
Sėmės visiems 😘
Pagarbiai Klausimėlio komanda: Akviliutte, Zigimantas Sierakauskas ir MenoliKM visada laukia garbingų žmonių prisidedančių prie mūsų veiklos- tiek materialiai tiek savo idėjomis.

Didelį Ačiū tariame:

OdiniaiKailiniai 500 LT
PatriotasLTU 9G
kriste ir darius 300LT ir 10G
xjustinax 2000LT
Akviliutte 1000 Q1 bandelių
Vaflius 27 Q7
Anonimas 1000 Q1 bandelių
Nepastovus 2100LT ir 10G
varnenas 396 Q3 Bandelių
Aurimasss 5G
Etmonas Radvilas 3G

Jei esi garbingas, geros valios žmogus- paremk Kulūros ministeriją, atsidurk šioje garbės lentoje.
Pagarbiai KM Akviliutte ir visa KM komanda.
 

Comments

CqkLT
CqkLT Day 2,175, 06:03

o7, kaip visad, saunu

ZIGMANTAS SIERAKAUSKAS
ZIGMANTAS SIERAKAUSKAS Day 2,175, 06:16

Buvo smagu dirbti prie šio projekto.

ZIGMANTAS SIERAKAUSKAS
ZIGMANTAS SIERAKAUSKAS Day 2,175, 06:21

Ir dar noriu padėkoti visiems pašnekovams. Buvo labai smagu su visais pabendrauti. Dėkui, kad sutikote skirti, tikrai nemažai laiko man asmeniškai ir KM projektui. Akviliutte, dėkui tau už sumanymą ir kvietimą dalyvauti. Pagarba visiems prisidėjusiems.

Shmuel97
Shmuel97 Day 2,175, 08:05

paskutinis ?

ZIGMANTAS SIERAKAUSKAS
ZIGMANTAS SIERAKAUSKAS Day 2,175, 08:10

Taip 🙂

lydmox
lydmox Day 2,175, 06:20

o7 labai gera idėja 🙂

BlMBA
BlMBA Day 2,175, 06:24

o7

Funnyte
Funnyte Day 2,175, 06:55

Ačiū, kad pakalbinot, buvo smagu išbandyti save. o7

Falling Bridge
Falling Bridge Day 2,175, 08:00

o7

fa1ler
fa1ler Day 2,175, 08:05

o7

auris0
auris0 Day 2,175, 09:33

o7

Menoli
Menoli Day 2,175, 09:55

Noriu padėkoti šio projekto komandai - iš ties buvo smagu, suteikė galimybę įgyti daug neįkainojamos patirties. Ačiū ir už paplepėjimus 🙂

Nutzz
Nutzz Day 2,175, 12:06

Profesorius grybas o/

ZIGMANTAS SIERAKAUSKAS
ZIGMANTAS SIERAKAUSKAS Day 2,175, 13:51

Papasakok savo versiją.

ZygaLTU
ZygaLTU Day 2,176, 10:38

Zigmantai, čia tesiog trololo iš URM chato, nekreipk dėmesio 🙂

malfame
malfame Day 2,175, 12:06

Profesorius grybas 😘

iPSiArt
iPSiArt Day 2,175, 12:08

o7

ZygaLTU
ZygaLTU Day 2,175, 12:20

Menoli pageidavimu plačiau apie KROOB ir KROOB II:

Priešistorė ta, kad latviai per eilinius savo fail'us sugebėjo gaut sieną su Rumunija. Rumunai okupavo latvius, o LT ir EE bandydami juos gelbėti taip pat buvo ištrinti rumunų. Tuo metu buvo populiarūs pasakymai, kad čigonai mus okupavo (kartais galit tą pamatyt ir dabar, tai čia va jums kilmė to 🙂 )

Pirmoji KROOB (Kinck Romanians Out Of Baltics) operacija nepavyko, nes buvo nemažai nesklandumų. Estija pakėlė RW, Latvija irgi, po to Rusija paskelbė NE Latvijai, Lietuva gavo NE iš Rusijos ir Baltarusijos, per tiek frontų neatsilaikė ir visa operacija buvo paskelbta nepavykusia. Na čia taip trumpai, fun'o ten tikrai daug buvo, o visų įvykių neatgaminu.

KROOB II buvo antras bandymas išvyti "čigonus", šį kartą sėkmingas. Buvo koordinuojami RW, o po to sekė NE Rumunijai. Labiausiai Lietuvai padėjo Lenkija, suinteresuota, kad čia nebūtų rumunų ir Lazokratai, kurie padėjo už pinigus. Iždas buvo nustekentas, bet visi mes džiagiamės pergale prieš rumunus ir išlaisvinta ABC. Kainavo daug nervų, laiko ir pastangų, šios operacijos atskirų straipsnių nusipelno, nes tikrai buvo, bent man, labiausiai įsiminusios iš visų "epic" operacijų, kur LT buvo priekinėsė linijose.

Manau ir kiti nemažai galėtų papildyti, ypač iš tų, kurie tuo metu žaidė, aš čia trumpai pasistengiau bendrą vaizdą nupiešt 🙂

Akviliutte
Akviliutte Day 2,175, 12:42

Aciu Zyga sito irgi norejau ir pati klausti, Menoli uzbego uz akiu pirma 🙂

EmuSV
EmuSV Day 2,175, 12:35

Ačiū Akviliutte o/

TheUnit Puntukas
TheUnit Puntukas Day 2,175, 16:07

Pasigaukit kada ir mane, dėkui 😉

Etmonas Radvilas
Etmonas Radvilas Day 2,176, 07:29

o7

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.