Ambient on/off

Join the new world

 

[KM] Funnytes politikos apžvalga

Day 1,923, 06:34 Published in Lithuania Lithuania by Eksas


Sveiki, skaitytojai. Vėl sveikinuosi norėdamas pristatyti Funnytes darbą.

Politikos samprata eRepublike

Sveiki brangūs piliečiai!

Ekso įkalbėta sutikau dalyvauti KM organizuojamose mėnesio geriausiojo varžytuvėse. Deja, pirmoji užduotis – straipsnis politine tematika - iš pradžių pasirodė kiek per sunki. Niekada nelaikiau savęs rašytoja, o ir tema tokia, į kurią geriau nesivelti. Visgi likus maždaug 2 valandoms iki galutinio straipsnio pridavimo termino, o buvusiems draugams (😃) atsisakius mane palinksminti, nutariau pabandyti ir išsakyti tai, kas jau kurį laiką man nedavė ramybės.

Plato savo žaidime mums kaip vieną iš galimybių siūlo politinį modulį. Galime dalyvauti seimo rinkimuose, tapti savo partijų prezidentais ar net kandidatuoti į šalies prezidento postą. Visgi tam, jog patektume į tas „išsvajotąsias“ pareigas, mums tenka kiek paplušėti Skype chatuose, straipsnių komentaruose ir kitur viešoje erdvėje, kad taptume matomi, pripažįstami ir įrodytume savo aktyvumą bei ketinimų rimtumą. Štai čia ir prasideda linksmybės...Politikavimą žaidime aš iš esmės suprantu, kaip kylančių problemų sprendimą diskusijų būdu. Pararam su manim nesutiktų, štai tokį bendravimo pavyzdį jis pateikia:
- Labas Mygai, tu siandien fainas.
- Labas pararam tu irgi.
- Geros dienos tau Mygai.
- Geros dienos ir tau paramapararam.

Ir mano, kad taip “visiškai neįdomu”.

Politiką eRepublike suprantame kaip oponentų maišymą su žemėmis, neretai žaidžiant realaus gyvenimo faktais. Žinoma, visada galima teisintis „žodžio laisve“, tuo, kad asmuo pats kaltas, jog atskleidė savo gyvenimo faktus... Ir visgi, pažiūrėkime kitu kampu.

Bendravimas internetinėje erdvėje mums suteikia progą būti labiau anonimiškais, nebaudžiamais, laisvesniais, leidžia išbandyti naujus vaidmenis. Mums jau tapo įprastas terminas „partijų karai“, tačiau pamirštama, kad partijos kariauti turėtų argumentais, teikiamais pasiūlymais seime, seimo narių skaičiumi, aktyvių piliečių atviliojimu į partiją ir t.t. Tai, regis, pernelyg sunku žaidime, todėl daug paprasčiau kažką pašiepti, o tuomet draugiškai visiems pasijuokti, visiškai nesusimąstant apie paties „taikinio“ savijautą.Partijos savo programose mėgsta skelbti, jog “nesižemina ir nežemina kitų žmonių ar partijų”, atskiri asmenys netgi bando išsiaiškinti, kuo e-piliečiams nepatinka konkreti partija, tačiau liaupsindami savo partiją nepraleidžia progos sumenkinti politinių oponentų:

Baisiausia, jog naujus žmones grobsto privatūs, politizuoti, privačių asmenų ar net grupuočių, kurie suinteresuoti pudrinti smegenis. Naujokai net neįtardami gali užkibti ant tokių kabliukų. Nekeista, jog tokių būrių nariai beveik visada pasirenka to būrio savininko partiją. Tai net nediskutuotinai ydinga praktika. Asmeniškai, jaučiu gėdą už tokius viliojimus.

Kodėl esu LMS? Per ilgą savo laiką praleistą žaidime, turėjau tradiciją keisti partiją kas mėnesį, buvau SOL, LNP, RP, LLS ir dar daug kitų partijų, kurių pavadinimų neprisimenu, bet nei viena manęs nepritraukė, taip kaip LMS.

LLS partija smerkia SOL atstovus, kurie be jokių įrodymų kaltina ir šmeižia LLS vardą, partijos narius ir atstovus viešai. Manome, kad tai žema ir parsidavėliška, ir, svarbiausia, GĖDA.

Regis, mūsų žaidimo politikai mano, jog geriausia strategija privilioti rinkėjus prie balsadėžių – gąsdinti ir pašiepti politinius varžovus, traukti į viešumą kiekvieną “kompromituojantį” faktą, sugalvoti atskiriems asmenims įvairias pravardes ir epitetus (Mygtoras, NykLTU). Pastaruoju metu įsigalėjo įvairūs paveikslėliai, kuriamos “pasakos”.

Prie ko tai veda? Prie žaidėjų susipriešinimo. Pirminės “aukos” dažnai patys tampa “smurtautojais”.

Mano pasaka trumpa:
Išėjo kartą Glušas iš darbovietės 17 val. Naugarduko gatvėje, kur jį įdarbino jo žmona Bagira. Staiga tik pyst - kerziukas i jo kacapišką snukutį. Graudžiai verkė Glušas, maldaudamas pasigailėjimo, bet kerziukas vis dubasino ir dubasino. Ir tada Glušas suprato - kai trolini apie eRepublik, tai ir kerziuku gauni eRepublike, o kai trolini apie RL, tai paskui ilgus mėnesius su pampersais vaikštai. O moralas šitos pasakos - vaikai, gyvenkime draugiškai : )


Taigi aš siūlau kalbėti nebe apie “partijų karus”, taip savo poelgius lyg ir normalizuojant, o apie patyčias internetinėje erdvėje, kuomet nusitaikoma į konkretų asmenį ar asmenų grupę ir siekiama jį pažeminti. Mes jau skaitėme istoriją apie KarŽygį, apie e-pasileidėlę, apie „tinginiukų“ LK, apie sukčius, varguolius... Kuris kitas iš mūsų būsime pasirinktas taikiniu?🙂 Šiuo metu eLietuvoje patyčias laikau viena opiausių ir aštriausių problemų, kurioms plisti susidariusi pernelyg palanki terpė. Neretai jos netgi toleruojamos ir sulaukia pritariančių šūksnių.Sunkiausias klausimas – ką daryti?🙂 Vienas dalykas, siejantis beveik visus neapykantos kupinus asmenis, yra bandymas sulaukti kitų žmonių reakcijos. Neverta veltis į diskusijas, o tokius straipsnius ir komentarus siūlau visiems draugiškai “reportinti” žaidimo administratoriams.

Vaikai, gyvenkime draugiškai!
Funnyte


 

Comments

TheUnit pararam
TheUnit pararam Day 1,923, 06:54

puiku, aciu:) buckis

Funnyte
Funnyte Day 1,923, 08:57

Bučkis ir tau.😘

Adolf.H
Adolf.H Day 1,923, 09:47

(envy)

TheUnit H. Pacas
TheUnit H. Pacas Day 1,923, 06:59

ir nei vieno mano komentaro neidejai?😮

Funnyte
Funnyte Day 1,923, 08:56

Tu man neįdomus, sorry.🙂

TheDpsLTU
TheDpsLTU Day 1,923, 09:18

Uzskaitau kaip smugi zemiau jostos Pacui 😃

LS HQ
LS HQ Day 1,923, 13:10

kaip skuduru pacui per veida:D. Funnyte tu man irgi neidomi:DD, bet tarp musu viskas dar nebaigta jei ka;)

Adolf.H
Adolf.H Day 1,923, 09:49

stipriai čia liuks ,mano kaip ne komisijos nario įvertinimas:10 \o

Migasss
Migasss Day 1,923, 10:37

Būdamas komisijos nariu, vertinu 10/10.

TheUnit pararam
TheUnit pararam Day 1,923, 16:25

nagi mergyt eik mano straipsni ivertint:))

Tautis_LT
Tautis_LT Day 1,923, 11:08

auch...
taikliai ir tik tiek, kiek būtina. Subtiliai ir su saikinga ironija. Ačiū už kokybišką turinį o/

Vilkas Pilkas
Vilkas Pilkas Day 1,923, 11:56

Funnyte bandai kalbeti apie blogus poelgius taciau pati taip elgiesi eili karta tai ne analize/apzvalga o dar vienas straipsnis su apvarymais.
In concliusion Funnyte is NOT Funny.

Vilkas Pilkas
Vilkas Pilkas Day 1,923, 12:04

Ir isvis kodel cia KM straipsnis?

malfame
malfame Day 1,923, 12:37

Kaip komisijos narė, vertinu 10/10.

Archi tektas
Archi tektas Day 1,923, 13:00

Kaip komisijos narys vertinu 10.
Vien už kokybišką akcijų paveiksliuką 😉]]]]]

kriste ir darius
kriste ir darius Day 1,924, 01:46

.prie kokio nori geimo junkis ,visur yra grupele zaideju save laikanciu gudresniais , naudodamiesi zaidimo spragomis ir zaideju naivumu ...kaip ir real gyvenime svari sazine daug kainuoja ,todel ir esat neigali "evalstybe" be zaideju ,.nors real Lietuva lenkia interneto ispletojimu daugeli pasaulio saliu ..tad Fainyte nereik cia lialialia .. norit sukciaut,nusiteikit pasaipom ir patyciom ..nei vieno neuzkabinau ,zaidziancio su savo akauntu ir nesistengencio itakot kitu zaidimo ..reikia mokesciu prasom uzsikalkit savo akauntu ir persveskit virt "valstybei" ..tada darykit ka norit ..bet kai pradeda reguliuot zaidima etatiniai Larkinai,Zyghaimai,Migbliumai.,Murzzzos..tt , keliu asmenu grupuote ,pasiskelbe dideliais geimo zinovais,o visus kitus laikantys asiliukais ..tai laukit zodinio atpildo .. i snuki cia neina suduot .....( maisto nieks nepardavineja , ginklus tegu perka juodoj rinkoj..kokioj?....niekas nenori be atlygio rasyt .. o kas prase? o jai praso ,te susimoka ...ir tt).. "Platonas",be reikalo paliko jums tuos kelis mygtukus ...gudruolis ..savaimine geimo zaideju atranka... susireiksmine idiotai lieka ir eurai byra uz ,,mesla''

Vilkas Pilkas
Vilkas Pilkas Day 1,924, 13:32

Pirma karta uzkaitau sita tavo komentara kaip rimta, rislu ir gerai ispletota. Aciu galejau megautis skaitydamas ji.

Tautis_LT
Tautis_LT Day 1,925, 23:36

K&D acc pardavei ar kaip čia suprast tokį stiliaus pasikeitimą? 🙂

Nexrow
Nexrow Day 1,924, 10:11

Na, straipsnį sutrumpinti galima iki keturių žodžių: Don't feed the troll. Bet tikrai taiklus ir gražiai sudėliotas. Ir iliustracijos visai nieko, sakyčiau.

Kalbant apie pačią iškeltą problemą, kad ir kaip gaila, ji visada egzistavo ir, ko gero, egzistuos. Aišku, turiu pastebėti, kad per pastaruosius porą metų labai smarkiai padidėjo bjaurių žmonių koncentracija, bet, manau, kad tai yra begalinis ciklas (atseit užburtas ratas), kadangi parazituojančios visuomenės ydos dažniausiai turi savaiminio dauginimosi (ir ganėtinai greito) savybę. Jau seniai nebeveikia „nešerkit trolių“ politika. Jau seniai niekas nebeveikia prieš esamą situaciją. Labai gaila, bet taip jau yra.

TheUnit pararam
TheUnit pararam Day 1,924, 13:25

tai tu mesk vel zaidima ir sumazes ta koncentracija:))

Nexrow
Nexrow Day 1,924, 15:36

Umm, gerai. Tai tu dabar man čia atseit keršiji už tai, kad negatyviai komentavau tavo netikusius straipsnius, ir kabiniesi prie komentaro, kuris visiškai nesusijęs su tavimi, po straipsniu, kuris už taviškius yra keliskart geresnis... Viso „ginčo“ metu nesugebi nieko konstruktyvaus pasakyti ir tik vadini mane ir visus tau prieštaraujančius visokiais vagimis, aferistais, tinginiais, neskaitančiais tavo straipsnių, kai realiai pats net nesivargini suprasti to, kas parašyta mano komentaruose... Ir po visų tų įžeidinėjimų tu dar vadini mane bjauriu žmogumi... Right. Manau, tau derėtų į veidrodį pasižiūrėti - pamatysi tikrą bjauraus, konfliktų ir purvo drabstymo metu malonumą jaučiančio parazituojančio padaro etaloną, į kurį, laimei, aš esu visiškai nepanašus.

kamikadze77
kamikadze77 Day 1,925, 06:41

ka galeciau pasakyti apie straipsni ir komentarus, bla bla bla bla

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.