[KK] Ciklus végi beszámoló

Day 3,481, 05:31 Published in Hungary Hungary by eKulugyminiszterium



Üdvözlök mindenkit!


A hónap zárása előtt szerettem volna még egy gyors áttekintést adni az elmúlt napok eseményeiről (merthogy esemény az volt bőven).
A leköszönőben már nem konkrétan a külpolitikai eseményeket fogom leírni, hanem egy összefoglalót szeretnék nyújtani az e havi munkánkról, így ez lesz a ciklus utolsó beszámolója ebbena formában.

Nézzünk tehát egy külügyi történéseket, tematikusan összeszedve:




Dél-Amerika:

A macedón erők kivonulása után, Argentínának nem sok ideje volt, hogy élvezhesse a nyugalom áldásos napjait. Ez több okra vezethető vissza. Az egyik ilyen ok, hogy azonnal neki kellett látniuk a környező országok felszabadításának. Ennek rendje és módja szerint NE-t adtak be, a brazil eredetikre beköltözött Iránra. Sikerült is őket kiszorítaniuk, azonban ennek a győzelemnek sem örülhettek túl sokáig, mivel a felszabadult területekre azonnal lecsapott Portugália.
Ekkor már az argentinok sem segíthettek keleti szomszédjaikon mert őket pedig az Asteria tag Litvánia támadta meg, így újra az eredeti területeikért kell harcolniuk.

Mindeközben megszületett a Dél-Amerikai országokat összefogó Andes szövetség. Egyelőre Chile, Uruguay, Venezuela és Bolívia a tagjai. Az első körben Argentína leszavazta a kongresszusban a belépésről szóló törvényjavaslatot, de ez csak a szükséges ⅔-nak volt köszönhető, tehát várhatóan a következő néhány nap során ők is csatlakoznak.

Ahogy látható, Dél-Amerikában továbbra is folyamatosak a harcok. Bár az Asteria erők kicsit kicserélődtek de összességében még mindig irányítás alatt tartják a régiót és amíg a szerbek a térségben maradnak, ebben nem is várható nagy változás.




Görög-Bolgár háború

A bolgár-görög háború lassan eldőlni látszik a bolgárok javára. A KK írásának pillanatában 2 eredeti régiója maradt a görögöknek és a bolgárok már benyomultak az Arab -félszigetre is. Ennek elkerülésére nyújtottunk volna segítséget a görögöknek, a fiaskóról az MK-ban olvashattok bővebben.

Az esetet egészen sajnálatosnak tartom és nagy mértékben érzem magamat is felelősnek. Viszont úgy gondolom, hogy nem merülhet fel a szándékos szabotálás lehetősége, egyszerűen csak a mindkét fél részéről felmerült hibák okozták a terv sikertelen megvalósítását. Görög félről az első hiba a Tabuk előtti RW volt, amit a görög kormány kérésével ellentétesen TP-be ütöttek, emiatt csak későn tudtuk elindítani a tabuki RW-t, a mi részünkről pedig a figyelmetlenség volt a legnagyobb gond. (Felmerültek olyan hírek is hogy esetleg a bolgárok szabotálhatták a landolásunkat, de a bolgár kormány olyan homályban volt az egésszel kapcsolatban, hogy aznap éjszaka hajnali 2-kor kezdték el kérdezgetni, hogy amúgy miért is megyünk mi oda, úgyhogy ezt sem tartom valószínűnek).

Bulgária a sikertelen AS-ünk után pontosan azt tette, amit mi lettünk volna hivatottak megállítani, előbb elfoglalta Egyiptom két régióját, majd átment a szaúdi területekre. Itt a görögöknek még két lehetőségük is lett volna lassítani őket, de mind a kettőt hasonló módon rontották el, mint ahogy a mi AS-ünknél is történt (előbb rossz helyen nyitottak RW-t, majd a rossz helyen nyitott RW-t TP-be ütötték, ezért nem tudtak újat indítani).

A bolgárok közben már egy békejavaslatot is felajánlottak a görög félnek, amely értelmében visszakapták volna az eredeti régióikat Macedónián kívül, illetve fel kellett volna adniuk pár bónusz régiót. A görögök ezt elutasították, így a háború tovább folytatódik.




Pacifica:

Szövetségünkben a török megszállás továbbra is tart, bár a finnek már napok óta borotvaélen táncolnak a török területeken. Ennek egy egészen érdekes fő oka van. A finn elnök eladta a karakterét és ezután kapott egy ideiglenes bant is miatta. Az eset még mindig vizsgálat alatt áll, az impícs viszont nem ment át a kitiltott elnök ellen, így jelenleg a finneknél gyakorlatilag nincs elnök.
Ez annyit jelent a török frontot nézve, hogy nincs ki elindítsa a csatákat, az egyetlen dolog amiben bízhatnak az az auto-attack, viszont így nehéz tartaniuk a török erőket.

A Pacifica már 2. hónapja tartja megszállás alatt Törökországot, és ez mostanában egyre nehezebb feladatnak bizonyul. Lassan érdemes lesz feltenni a kérdést, hogy “just for fun” meddig éri meg pénzt és energiát költeni ezen a fronton.




A mai beszámolóba ennyi fért bele, továbbra is bátran forduljon bárki kérdésekkel felém vagy a kormány bármely más tagjához. A ciklus vége előtt még jelentkezek egy leköszönővel amiben összefoglalom a hónap eseményeit.


Addig is maradok tisztelettel,


Galzra42
Külügyminiszter