[IPNE] Mixliarder

Day 1,392, 10:45 Published in Poland Poland by naturaIna

Mixliarder - Polityk, żołnierz, redaktor gazety i przedsiębiorca urodzony 27 lipca 2008 roku. Jeden z najbardziej znanych, wpływowych oraz najbogatszych polskich graczy. Współtwórca, aktywista i kilkukrotny prezes Polskiej Partii Patriotycznej (PPP) oraz dowódca Polish Operation Group (POG). Założyciel i dowódca (wraz z graczem aVie) nieistniejącej już grupy przejmującej wrogie państwa Polish TakeOver Unit (PTU). Były członek Partii Wolnych Ludzi i grupy bojowej GROM. W przeszłości pełnił także funkcję moderatora Erepublik.

Rozpoczynając grę, Mixliarder zastał sytuację, w której Polska była pod zaborami Niemiec. W początkach swojej przygody z Erepublik bohater dzisiejszego artykułu otrzymywał duże wsparcie od Sadixa. Po pewnym czasie nasza Ojczyzna (przy pomocy Szwecji) odzyskała suwerenność, co umożliwiło przeprowadzenie wyborów kongresowych w kraju. Mix po rozłamie w Partii Wolnych Ludzi jako zwolennik 'twardej' polityki wobec Niemiec wystartował (z powodzeniem) z list dopiero tworzonej Polskiej Partii Patriotycznej. Od tamtego czasu piastował tę funkcję ponad 30 razy (nie tylko w ePL).

Kariera polityczna Mixliardera nie ograniczała się jedynie do pracy w polskim kongresie i próbach (udanych i nieudanych) przejęcia władzy we wrogich państwach takich jak Meksyk, Niemcy, Litwa czy Białoruś. W czasie swojej jakże długiej 'erepublikowej' egzystencji miał również okazję zasiadać w rządzie, pełniąc funkcję m.in. Vice-Ministra Obrony Narodowej (vMON), Vice Ministra Edukacji Narodowej (vMEN), Ministra Edukacji Narodowej (MEN), Ministra Imigracji, Marszałka Seniora oraz Rzecznika Rządu.

Mixliarder z racji ponad 3-letniej gry jest obywatelem posiadającym ponad 8,200 siły przez co można go traktować jako jednostkę bardzo cenną dla naszego kraju. Jako żołnierz był 163 razy Bohaterem Bitwy, 15 razy dobył medal Campaign Hero. 27 razy był inicjatorem udanego powstania. Zdobył również 33 razy wyróżnienie Super Żołnierza. Mix jest także posiadaczem medalu Mercenary. Z jego reflinków zarejestrowało i dotrwało co najmniej do 10 poziomu aż 120 graczy.

Pierwsze kroki Mixliardera w prowadzeniu własnej gazety 'The People' polegały głównie na zamieszczaniu wyników wyborów kongresowych. W późniejszym czasie pojawiły się tam również artykuły komentujące różnorodne sytuacje i wydarzenia zachodzące w Erepublik, oraz artykuły pisane jako Rzecznik Rządu. W najmniej odległej fazie pojawiła się także seria 'Informacje od Mixliardera'. 'The People' jest subskrybowana przez ponad tysiąc graczy (w przeszłości ta liczba sięgała 4 tysięcy).

Od dawna społeczeństwo w Polsce i nie tylko, jest podzielone co do opinii o Mixliarderze. Jedni stawali po jego stronie, inni naprzeciw niego. Do przeciwników należeli/należą z pewnością ludzie związani z Sylwestrem Zwierzem, a także gracze sympatyzujący z Narodową Demokracją, obecnie głównym przeciwnikiem Polskiej Partii Patriotycznej. To nie oznacza, że wszyscy starannie śledzą poczynania zwaśnionych obozów. Wiele osób żyje w spokoju nie przejmując się wewnętrznymi niepokojami. Osoba Mixliardera i jego wrogów jest dla nich obojętna.

Jednym z ciekawszych wydarzeń jakie miało związek z Mixliarderem, jest przejęcie PPP przez Siergieja_Orionova grającego wcześniej pod nickiem Wybranowski - byłego prezesa ND. Stało się to dokładnie rok po podobnej akcji Unera i jego pionka: Coada. O wyczynie Siergieja możecie poczytać w tym artykule. Mixliarder wobec tamtych wydarzeń ogłosił, że odejdzie z gry, czego po dziś dzień nie zrobił. Konsekwencjami pTO partii od zawsze związanej z bohaterem dzisiejszego artykułu było ultimatum postawione przez byłego prezesa Narodowej Demokracji. W zamian za oddanie partii 3018 zażądał on kilku warunków, m.in. rezygnacja ze startu Mixliardera do kongresu, a także wystawienie graczy yave i Griwesa na terenach nierdzennych. Oprócz tego zobowiązał się on do wpłaty dużej sumy pieniędzy na Fundacje Pomocy eDzieciom. Obie strony doszły do porozumienia i tym sposobem Polska Partia Patriotyczna działa po dziś dzień z Mixliarderem jako przewodniczącym.

Od autora:
Niektórzy pewnie kojarzą, że znaczna część artykułu ukazała się już w przeszłości. Postanowiłem wrócić do serii IPNE, zaczynając od aktualizacji starych tekstów, a w międzyczasie odnajdywać nowe informacje na temat nowych osób. Mam nadzieję, że nie sprawie wam tymi publikacjami wielkiego kłopotu.

Pozdrawiam,
Flexxip