Ambient on/off

Join the new world

 

{Interviu} LK reforma ir jos užkulisiai

Day 1,917, 14:51 Published in Lithuania Lithuania by Sharass


Sveiki, kariai! Su jumis Sharass 🙂

Pirmasis mano LTS ŽK straipsnis turėjo būti interviu su bet kokiu žmogumi įdomia tema. Tad manau neprašoviau pasirinkęs mūsų LK vadą - Arius Nesakysiu, kad galėtume pažvelgti į esamą situaciją dėl LK ir jos vykdomos reformos iš pirmų lūpų.-Sveikas (handshake)
-Labas vakaras (wave)

-Kadangi interviu mintis buvo LK, tai visų pirma gal galėtum papasakoti kaip sugalvojai tapti LK vadu?
-Tiesą sakant neturėjau jokių tikslų tapti kažkuo erepublik žaidime, taip tiesiog susiklostė situacija. Buvau ir tebesu aktyvus žaidėjas, pirmiausia tai pastebėjo mano ganytoja (LKA funnyte) ir žaidimo mokytoja, kuri vis pasiūlydavo labiau įsitraukti į žaidimą. Pradžioje buvo ieškomi aktyvūs žaidėjai galintys vadovauti 1-2 div., nes divizijos buvo merdinčios ir jose praktiškai nieko nevyko. Man pradėjus vadovauti rezultatai lyg ir pagerėjo, dalyvaudavo gan daug COBRA, LSA, LKA žaidėjų ir kažkurią dieną Žyga man parašė ir pasiūlė kandidatuoti į LK vado poziciją, argumentas buvo tas pats - aktyvumas.

-Ar buvo daugiau žmonių kurie prisidėjo tau tampant LK vadu?
-Na, tas prisidėjo skamba dviprasmiškai. Realiai, tai niekas nepadėjo, greičiau kaišiojo pagalius, kad tik netapčiau LK vadu 🙂 Po antro balsavimo turo buvo šiaip taip pritarta mano kandidatūrai...-Ar esi dabar patenkintas šiuo postu?
-Ne, nes esu įspraustas į reformą, kurios taip norėjo daugelis (aš taip pat), bet jos vykdyti nenori, buvo sukurta LK reformos komisija. Į ją pakviečiau visų MU atstovus, prašiau, kad vadai pasikviestų jaunų žaidėjų, kurie yra aktyvūs ir nėra "sugadinti" senių apkalbų. Kiekvienas MU galėjo pasikviesti po 3 žaidėjus, kurie galėjo (ir tebegali) prisidėti prie reformos. Visi jie gali komentuoti ir teikti pasiūlymus, suteikiau absoliučią laisvę, tereikėjo patiems tarpusavyje susitarti. Bet skype pokalbių kambaryje buvo daugiau rietenų, nei tikro darbo tėvynės labui. Tad su nauju CP sutarėme, kad reikia išjudinti reformą ir "nebežaisti" demokratijos - nes ji neefektyvi. Todėl buvo sukurta atskira grupė žmonių, kurie teikdavo konstruktyvius pasiūlymus vienu ar kitu klausimu. Šiuo metu didžiausią indėlį, be manęs, įnešė D..C ir Mindziuss. Dar kartas nuo karto prisideda ir Gliookas - atskiras ačiū jam, kad nepasiduoda masinei isterijai ir dirba kryptingai su visais.-Ar yra jau koks apčiuopiamas progresas dėl reformos?
-Šiuo metu baiginėjamas LK statutas ir bendra kovų koordinavimo ir vedimo sistema.

-Gal yra dar kažkas neišspręsta be šių darbų?
-Pagrindinis klausimas - ar MU sugebės kartu kovoti ir nebandys skaldyti LK. Tad didžiausias neišspręstas klausimas - ar tai bus įmanoma, kad COBRA ar TU petys į petį kovotų su GV, LKA, LS ir t.t.? Šiuo metu bendrai kovoja tik LS ir TU, tad didžiausias nerimas išlieka, kas bus, kai sugužės daugiau MU po vienu stogu...

-Tai galima sakyti, pagrindinė problema - MU nuomonių ar interesų nepastovumas?
-Kaip tik pastovumas ir priešiškumas vienas kitam, gal tiksiau ne konkrečiai MU, bet jų vadui ar pavaldiniams. Tas labai stipriai jaučiasi žiūrint iš šalies... Pačioje pradžioje visais būdais bandė ir mane įtraukti, stengiausi nesivelti į "senių" rietenas. Pagrindinė klaida, kad aš pasidaviau spaudimui daryti reformą pagal MU norus. Reikėjo man nepabijoti ir būti gerokai "blogesniu" - neklausyti MU norų, o reformuoti taip kaip reikia - tiesiog paimti ir priimti bendras kovų taisykles, be jokių logistikų ir valstybinių tankų (TR). TR - palikti CP ir seimo valdžioje. Kad jie spręstų kada jį panaudoti, o kada ne. Tai būtų buvę gerokai efektyviau.

-Aišku, o kaip įvertintum ar palygintum dabartinę LK reformą ir jos sistemą užsienio šalių kontekste?
-Mano asmenine nuomone dabartinė LK reforma (tiksliau statutas, pagal kuri veiks LK) taip pat turi trūkumų, ji pernelyg demokratiška, kaip jau žinome demokratija ir erepublik pjaunasi 🙂 Manau, kad užsienietiškos "LK" yra efektyvesnės, mūsiškė pernelyg "sunkiasvorė" ir nesutaikoma tarpusavyje. Principe pritarčiau daugelio nuomonei, kad eLietuvos LK yra LS+TU+mažieji žaidėjai (LSA, LKA, COBRA), tai gerai jaučiasi iš reformos pokalbių kambario.

-Ar yra poreikis ar galimybė tai keisti?
-MU to nepageidavo, šiuo metu reforma vykdoma pagal jų norus.

-O pats nenori kažko imtis ar nematai tame prasmės?
-Šiuo metu ir imamės MU norimos reformos... Ar jas ignoruoti ir prievarta suvaryti į savo sugalvotą darinį? Niekas neis.

-Ačiū už interviu, tikėsimės greitu metu sulaukt naujų žinių dėl LK reformos 😉Pagarbiai
Sharass
 

Comments

Mindziuss
Mindziuss Day 1,917, 14:53

Woot woot 🙂]

Adolf.H
Adolf.H Day 1,917, 14:55

varyk šarai \o

Akviliutte
Akviliutte Day 1,917, 15:04

07

gliookas II
gliookas II Day 1,917, 15:05

malonu ir save rast.

viliuosi, kad kazkada tai baigsis ir prisiminsime kaip bloga sapna. nors ir nesu viskuo patenkintas, bet labai tikiuosi normaliai gera pabaiga

Karolis Lietuvis
Karolis Lietuvis Day 1,917, 15:49

Pagaliau mano ir Gliooko nuomonės sutampa 🙂

Sėkmės jums visiems darbuose : )

"didžiausias neišspręstas klausimas - ar tai bus įmanoma, kad COBRA ar TU petys į petį kovotų su GV, LKA, LS ir t.t.?" TAIP. Jei bus priimta viskas, ko reikės laikytis ir prie ko prisitaikyt, visi galės kovot kartu ir draugiškai, esu įsitikinęs, nes didžioji dalis žaidėjų stengiasi, kad eLietuvai būtų geriau. Pasiakrtosiu- sėkmės ir laukiam galutinio rezultato!

D..C
D..C Day 1,917, 15:50

"Reikėjo man nepabijoti ir būti gerokai "blogesniu" - neklausyti MU norų, o reformuoti taip kaip reikia - tiesiog paimti ir priimti bendras kovų taisykles,"

"-O pats nenori kažko imtis ar nematai tame prasmės?
-Šiuo metu ir imamės MU norimos reformos... Ar jas ignoruoti ir prievarta suvaryti į savo sugalvotą darinį? Niekas neis."

Ariau, pats sau priestarauji... Siaip tai tau galybe kartu buvo siulyta issakyt savo LK vizija, tu to nepadarei...(MoGoM ta tikrai patvirtins:) ) Taip kad nera reikalo sakyt kad vykdoma reforma pagal MU norus. Paprasciausiai nebuvo pasiulyta jokiu alternatyvu

D..C
D..C Day 1,917, 15:53

"Principe pritarčiau daugelio nuomonei, kad eLietuvos LK yra LS+TU+mažieji žaidėjai (LSA, LKA, COBRA)"

O cia ir paaiskinimas kodel nori to, ar ne... bet turi taikytis prie MU

D..C
D..C Day 1,917, 15:54

Na ir galiausiai... Vote : )

Sharass
Sharass Day 1,917, 15:54

Tai gal nepasiūlė vildamasis jog suveiks demokratija ir laisvė rinktis patiems MU kaip geriau? 🙂 Aš bent jau taip supratau iš jo...

pantera7
pantera7 Day 1,918, 23:55

Na kad jis ir sakė kai ėjo į LK vietą kad demokratiškai ir su visų mintimis bus bendrai viskas priimta, o jokios konkrečios vizijos neturėjo..

Serminatorius II
Serminatorius II Day 1,917, 16:04

Kur logika kai "LK vadovybę" iš 14 asmenų galinčių balsuoti 9 yra SOL ir LNP nariai? 😃 Ta prasme kaip gali išvis toks balsavimas praeiti ar net būti svarstomas? Jau išvis nublūdot, chebra :DDD

Mindziuss
Mindziuss Day 1,918, 00:24

Naująją LK vadovybę, kaip matau, turėtų sudaryti LK vadas, jo komanda (4 žmonės) ir CP 🙂

TheUnit MoGoM
TheUnit MoGoM Day 1,918, 00:32

Esme kad is tu 9 zmoniu, 7 laikomi tik del balsu...

TheUnit pararam
TheUnit pararam Day 1,917, 20:55

kuom man sitas veikejas patinka, tai jis pasiima tvarkyti visokius seimo forumus, ir padaro tai gerai, uztrunka nemazai laiko, va interviu isleido nemenka toki, reikejo juk cia nemazai taip pat pasedeti, dar ten projekteliais visokiais uzsiima, nu bet ko reikia tai taip nenoriai pas ji darosi:))

LS HQ
LS HQ Day 1,918, 08:09

Pritariu Arius Nesakysiu, reikejo det skersa ant tu demokratitiju zaidimu ir visu balsavimu ir man paciam, ir daryt viska kaip jau buvau suplanaves. Nebutu nei aeternu man kazko aiskinanciu nei funnyciu man kazka nurodinejanciu ko as pagal ja turiu klausyt. Zaisciau savo zaidima kuris man patinka:)) na bet kaip glookas sake
"viliuosi, kad kazkada tai baigsis ir prisiminsime kaip bloga sapna. nors ir nesu viskuo patenkintas, bet labai tikiuosi normaliai gera pabaiga "

Aeternuslt
Aeternuslt Day 1,919, 06:24

Oho, kiek dėmesio. Keista, kad tamsta elementarius klausimus suvokia kaip aiškinimus 😕 Visada maniau, kad čia esantys žmonės skaityti moka, matyt teks iš naujo pasvarstyti, ar padarytos prielaidos nėra klaidingos >.>

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.