Ambient on/off

Join the new world

 

Čimpo pamąstymai Nr.1 - Lietuva artojų kraštas. Ar tikrai?

Day 1,800, 13:29 Published in Lithuania Sweden by Brisiaus Galas

Sveiki mieli skaitytojai,

Kadangi rytoj seimo rinkimai ir drabstytis purvais bei rėkti kuri partija gera, o kuri bloga dabar pats tinkamiausias laikas, aš kaip beveik sėkmingas politikas ir žurnalistas, žinoma šios temos neliesiu – po tų visų skandalų ir muilo operų, jau vien pagalvojus apie ePolitiką pasidarai aPolitišku. Dovanų taip pat negausite – rinka deja yra užkišta, nes kažkas (vardų neminėsiu) rinkimus sumaišė kalėdom. Na va ir nuklydau vėl į tą kairę (ar dešinę?), tad grįžtu prie straipsnio temos.Prieš keletą dienų susimąsčiau kokie mes eLietuviai nuskriausti dėl bonusų pasiskirstymo mūsų kontinente. Šiuo metu klestint ekonominei krizei, maisto gamyba pelno neneša, o pas mus deja būtent maisto bonusai. Turime vieną geležies bonusą, o į kitus ginklų bonusus galima nebent pavėpsot žemėlapyje.


Pasaulyje pastoviai vykstant karams ir krentant atominėms bomboms, žemė yra tiek patręšta (??!), kad derlius yra smarkiai didesnis negu sugebame suvalgyti. Vienintelis mūsų mylimos eRepublik administracijos (dar kitaip vadinamos Plato) bandymas taisyti situaciją - suteikta galimybė prikišti batonų į patranką ir šauti juos į kitą pasaulio kraštą. Tuo tarpu tas pačias investicijas į verslą sudėję militaristai, dėl suteiktos galimybės brokuotus šautuvus sulydyti į raketas, ar tiesiog parduodami aukščiausios kokybės tankus turi visas priemones klestėti. Pretekstas skųstis nebent galėtų būti dėl nesąžiningos konkurencijos tarp jų ir verslininkų iš valstybių turtingų ginklų bonusais.Deja nesu Uspaskis, ir kaip sutvarkyti ekonomiką „detalaus plano“ neturiu. Jau pastebėjau, kad tai padaryti kažką keičiant yra labai sudėtinga, nes pakeitus vieną faktorių bus paveikti dar 5 ir kokia bus rinkos reakcija į tai – sunku spėlioti. Greičiausiai efektyviausias būdas būtų kaip ir su keliais – ne lopyt lopas ant lopo, o paimt ir nutiest iš naujo. Bet tai reikalauja daug resursų bei negarantuoja kad po po mėnesio vėl nenusiris viskas ten pat. Būtent tai ir yra priežastis kodėl Plato iki šiol nesusitvarko su ekonomikos modulio remontu, nepaisant mūsų visų keiksmų, verksmų bei jo pačio pastangų diegiant atnaujinimus.
Na kagi vėl kažkur ne į tą pusę nukrypavau. Grįžtam prie temos.
Pažvelkite į žemėlapį:Kaip matote eLietuvoje vyrauja grūdai. Ar čia kaltas posakis kad Lietuva artojų kraštas, ar galbūt naminukės pernelyg daug verdam? Na nesvarbu – prie to dar grįšiu.

Atidžiau įsižiūrėję į aplinkines šalis pamatysite jog ten taip pat vyrauja žemės ūkis – mes, latviai ir estai turime po vieną ginklų bonusą, baltarusiai jų iš viso neturi 🙂 Ukraina taip pat miežiais užžėlus. Rusija deja (bent jau šalia) neturi nieko gero ir yra mums neįkandama, o Suomija per toli. Švedija – bandėm, nesigavo na bet jei ir būtų gavęsi – ten taip pat nieko gero. Geriausiu atveju būtų galima išpešti tris iš penkių bonusus – jau turimą geležį ir nukariavus latvius bei estus pasiimti naftos, o po to pulti arba Suomiją arba Švediją dėl aliuminio. Na bet deja nesam pakankamai pajėgūs užimti eVokietijos vasalo žemes, o broliukų juk nepulsi? Tad tokia galimybė yra paprasčiausiai negalima. Na bet palaukit yra ir geresnių naujienų – norint susirinkti visus bonusus, mums reikėtų iš Lenkijos atimti druską ir prasiskynus per visą jos teritoriją iki pat Prancūzijos – Ispanijos pasienio pasiimti padangas. Čia tai iš viso šizofreniko svajonės.Buvo kalbų kad įstojus į ES, Lietuva bus paversta jos ferma. Na... Bent jau Plato Lietuva tikria atrodo kaip ferma. Kaip ten bus su ta sąjunga dar pamatysim. Vienaip ar kitiap, tikiu kad Plato nėra piktavalis ir taip jam gavosi netyčia – galbūt jis tiesiog nepažįsta Lietuvos? Kodėl gi nesupažindinus.
Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose Lietuva buvo pažymėta 1009 metais Kvedinburgo analuose. Na istorija nėra labai įdomi, nes apie ją nieko detalaus parašyta nebuvo. Žinoma tik tiek kad vienas toks Bonifacijus ir keletas kryžiais ginkluotų vokiečių skleidė lietuviams savo marazmus ir bandė savo tvarką įvest. Lietuviai tik nusijuokė, pasiuntė juos velniop ir... pasiuntė Bonifacijų bei 18 jo pakalikų myriop galvų nukirsdinimo metodu. Auka seniems dievams Ške 🙂.

Ne itin artojiška ar ne?

Net nesigilinu apie inirtingus karus su vikingais, kryžiuočiais, kalavijuočiais, livonijos ordinu, rusais, švedais, totoriais, lenkais, baltarusiais, ukrainiečiais, ar netgi estais (buvo, buvo toks icidentas).

Gal visdėlto ne itin artojiška?

Nesvarbu dar grįšiu prie to...
Pakalbėkime...Trumpa geografijos pamokėlė.

Atsižvelgiant į gamtinius, etnografinius, ekonominius geografinius ypatumus Lietuvoje išskiriami 7 regionai.Tai yra Lietuvos pajūris (Klaipėdos kraštas), Žemaitija, Šiaurės lietuva, Vidurio Lietuva, Rytų aukštaitija (Vilniaus kraštas), Dzūkija (arba Dainava, arba Užnemunė) bei Suvalkija. Šis skirstymas man yra labiau priimtinas, negu kurį pasirinko Plato, nes jis yra elementariai tikslesnis tiek gamtiniu, tiek etniniu požiūriu. Na bet tiek jau to – ir taip smarkiai kabinėjuosi, tebunie tie 5 regionai vietoj 7.
Taigi tie nelemti bonusai....

Pradėsiu nuo Lithuanian highland regiono. Kaip žinote Jonavoje yra įsikūrusi didžiausia Baltijos valstybėse chemijos pramonės gamykla „Achema“. Tad šiame regione vietoj tų nelemtų grūdų, manau niekas nesiginčys, logiškas bonusas turėtų būti druska.
Žemaitija – dar vienas grūdų regionas. O žemaitijoje kaip visiems žinoma turime Mažeikių naftą. Taigi nafta mielieji, ne grūdai 🙂.
Na aliuminio ir padangų deja neturime. Kažkada seniai seniai buvo kažkokie planai įkurti aliuminio gamyklą Alytuje, bet deja investuotojai pabėgo į Latviją. Tiek jau to, nesam mes Lietuviai gobšūs, užteks ir trijų ginklų bonusų.
Apibendrinimui.

Taigi pagal mano įžvalgas, tiek pagal savo gamtinius, tiek pagal pramoninius įpatumus eLietuva turėtų turėti tris ginklų bonusus ( naftos, druskos ir geležies), bei du maisto (grūdų ir silkės). Deja situacija yra kiek kitokia. Įkinkė mums noragus per prievartą... Tad arkim, kedenkim eLietuvos žemelę. Na o kadangi žemę arti yra nuobodžiau negu automatus perrinkinėt – iš neturėjimo ką veikt paarkim ir eBaltarusiją 🙂.

Šiam kartui tiek.

Pagarbiai,
Čimpas

P.S. Kandidatuoju į seimą (vėl) LNP partijoje, tad iš anksto dėkoju už jūsų balsus Seimo rinkimuose. Reikia tikėtis neliksiu (vėl) sekantis už borto. Spaudžiu dešinę. o7
 

Comments

iPSiArt
iPSiArt Day 1,800, 13:32

Pirmas!

Brisiaus Galas
Brisiaus Galas Day 1,800, 13:37

Ojojojojojoj nespėjau 😕

TheUnit pararam
TheUnit pararam Day 1,800, 13:38

nu va, smagiai susiskaite, nedaug daugiau niekam savo laikrastyje rasyti nesamoniu:) v

Vi Di
Vi Di Day 1,800, 13:40

Kita vertus, neturint nieko vertingo mes kaip taikinys esam nepatrauklus irgi.

Pacanas2k10
Pacanas2k10 Day 1,800, 13:43

o7

LS HQ
LS HQ Day 1,800, 13:45

kolega nepatikesi, bet buvo laikai, kai grudai mums buvo didesnis turtas nei gelezis:) dabar ekonomika pasikeite. kas zino gal po metu vel atsikeis:)

Povilas1989
Povilas1989 Day 1,800, 13:53

Taiklu, šmaikštu... kaip ir visada. Vote! (:

Brisiaus Galas
Brisiaus Galas Day 1,800, 13:54

Na tikėkimės visai nenuskursime iki kada vėl maisto pramonė susilygins su ginklų 🙂 Kolkas, bent jau man ne itin šviesi ateitis matosi šiuo klausimu...

Rytu aukstaitis
Rytu aukstaitis Day 1,800, 13:56

Pagrindinis lietuvio ginklas(o neretai ir priešas)-tai lietuviškas kraujas ir lietuviški genai.O visa kita jau kaip nors... : )
Kita vertus,nėra to blogo,kas neišeitų į gerą. Kaip tai ir ePlatonas žino,kad po Varėnos miškais glūdi itin aukštos kokybės geležies rūdos klodai.Gal todėl ir davė geležies bonusą būtent Dainavai?

Keedainiai
Keedainiai Day 1,800, 14:29

o7

Brisiaus Galas
Brisiaus Galas Day 1,800, 15:19

Tegu atidaro sieną - pasitiksim 🙂]

kleitas
kleitas Day 1,800, 15:27

🙂 ne tokie jau neįdomūs mūs tie grūdai 🙂

drumstejas11
drumstejas11 Day 1,800, 16:40

Kita vertus, neturint nieko vertingo mes kaip taikinys esam nepatrauklus irgi. +1 (Vi Di)

Ex Nihilo
Ex Nihilo Day 1,800, 21:25

prusai ten buvo , +v

O..I
O..I Day 1,801, 00:38

gera įžvalga.

auris0
auris0 Day 1,801, 11:42

o7

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.