[ICS] Tanácsok az elnökjelölteknek

Day 1,750, 11:09 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Mint tudjátok, a holnapi napon elnökválasztást tartanak szerte e-világunkban. Ennek tétje nem (csak) az, hogy ki szerzi meg a medált a vele járó golddal együtt és, hogy kinek a neve mellett villog majd (optimális esetben) egy hónapig a country president felirat, hanem egy egész ország irányvonalát meghatározza. Az elnök személye, pártállása, véleménye nagyon sok dologban kihatással van az ország ügyeire, hiszen nyilvánvalóan ugyanazt az ügyet több, eltérő módon is kezelni lehet, adott esetben akár több jó megoldás is létezhet.

Megtippelni nem tudom, hogy a négy jelölt közül ki foglalhatja el majd az elnöki széket 6-án délután, de mindenesetre szeretnék megfogalmazni néhány általános érvényű tanácsot arra nézve, hogy - szerintem - mi lenne a követendő külpolitikailag és hadügyileg a következő hónapban. Azt hiszem, hogy 34-szeres "örökös" tanácsadóként nekem a feladatom, hogy ilyen jellegű tanácsokat osztogassak. 🙂

Először is, a legfontosabb tanács: a román háborút semmilyen körülmények között ne kezdjük újra! Sőt, ha lehetséges, hosszabbítsuk meg a NAP-ot! Nem valószínű, hogy simán bele fognak menni, de nem kell felkapni a vizet az első tárgyalás sikertelensége után. Valószínűleg csak le akarják rontani az alkupozícióinkat, hiszen ők vannak bezárva 4 bónusszal egy hónapja, míg mi veszély nélkül tarthattuk a 8 nyersanyagunkat. De van több jó képességű diplomatája Magyarországnak, szóval el lehet érni azt, hogy reális feltételekkel meghosszabbítsuk a megnemtámadási szerződést. Ennek a harcnak ugyanis értelme és haszna sincs. Nyersanyagot megtartani egyik fél sem tud hosszútávon a másiktól, cserébe viszont mindkét fél lakossága torkig tele van a másikkal vívott csatákkal. Elképzelhető, hogy meg fognak minket támadni egyből a hónap elején. Ha ez a forgatókönyv következik be, igyekezzünk minél hamarabb megállítani őket és pár régiót elfoglalni, amit aztán ismét előnyös béke és NAP megkötésére használhatunk fel.

Amennyiben sikerült meghosszabbítani a románokkal a NAP-ot, sort kéne keríteni egy hosszabb hadjáratra, ami talán újabb kihívásokat adhatna a népnek. Nyár elején volt már nyugati hadjárat, most, a pozíciónk leginkább egy keletire lenne ideális. Akár a törökökön keresztül erővel, vagy swappal, akár a ruszkikon át swappal. Itt is több fontos dolog van. Egyrészt, semmiképpen se támadjuk meg az oroszokat! Ez diplomáciailag katasztrofális lépés lenne, hiszen ezzel jelentősen leromlana a viszonyunk mind a bolgárokkal, mind a CoT tagállamaival. És mindezért cserébe nem nyernénk semmit, maximum egy olajat, de hosszútávon megtartani úgysem tudnánk, sőt még a többi ukrán bónusz is veszélybe kerülne. Ráadásul az oroszok az utóbbi hónapban már készek voltak a párbeszédre, ami annyit jelent, hogy egy kis plusz diplomáciai erőfeszítéssel akár még át is engedhetnek minket Irán felé, és/vagy bérbe is adhatják nekünk az olajrégiót.

A törökök megtámadására csak akkor kerülhet sor, ha nekik minimum egy, de inkább kettő másik frontja van. Ideális esetben ez szerb és bolgár háborúkat jelent. Ebben az esetben van esélyünk nagyobb áldozatok nélkül átjutni a török területeken Iránig. A perzsáknál aztán el lehet dönteni, hogy merre fordulunk, keletnek, India felé, vagy délnek és bebarangoljuk a szaúdi félszigetet. Azért is írom, hogy most keleti hadjáratra van szükség és lehetőség, mert nyugat felé egyszerűen minden út zárva. Ausztria után amerre csak a szemünk ellát, szövetséges országok állják az utunkat.

És itt kapcsolódik a mondanivalóm a bónuszokhoz. Az ukrán bónuszok megtartása ugyanis létfontosságú, hiszen nem elképzelhetetlen, hogy a dél-amerikai bukás után a bolgárok inkább leNAPoznak a törökökkel és a görögökkel, ami azt jelentené, hogy a mi eltűnésünk után azonnal rávetnék magukat az ukrán bónuszokra a ruszkikkal együtt. Azaz magyarul mondva: minden irányból totálisan körbe lennénk véve és maradna megint a százéves román háború.

Ami a külpolitikát illeti, meglátásaim szerint nem elképzelhetetlen, hogy a brazilokkal közelebbi kapcsolatba kerüljünk. Ezen lehet esetleg dolgozni. A dél-amerikaiak ugyanis az utóbbi időben több EDEN MPP-t kiütöttek és nem is kötötték újra, cserébe viszont rendszeresen tankolnak spanyol oldalon a portugálok ellen, mi több, előfordult már, hogy lengyel RW-re utaztattak embereket védő oldalon harcolni. Nekünk is segítettek párszor a románok ellen. Minderre alapozva talán esélyünk nyílik szerezni végre egy ütőképes éjszakai szövetségest, aki megoldhatja az ilyen irányú gondjainkat.

Ha sikerülne fenntartani a román NAP-ot, a nyugalmas időszakot fel lehetne használni egy pár olyan reform meghozatalára, amely ezidáig váratott magára. Többen is említették már ezeket. Gondolok itt például a seregreformra. Abban egyetérthetünk, hogy a seregünk jelenleg egy nagy 0. 0 szervezettség, 0 aktivitás, BH-zás minden, a világ végén zajló megye kettes csatában, minimális mobilitás, ellátási gondok és még sorolhatnám. Szerintem például nyugodtan vissza lehetne hozni a régi elit-reguláris-irreguláris felosztást. Természetesen alulról felfelé emelkednénk a követelmények, ezzel együtt pedig a javadalmazás is. Erről lehet, hogy a későbbiekben írok egy részletesebb cikket.

Jelenleg ennyi jutott eszembe. Ami viszont biztos, hogy a most hatalomra kerülő személy egy rendezett és jó állapotban lévő országot fog örökölni, úgyhogy minden esély megvan rá, hogy a következő ciklust is hasonlóan szépen lehozza, mint tette azt Laurh augusztusban.

Maradok tisztelettel:
ICS