[ICS] Románia eltörölve, jövőkép, lehetőségek

Day 1,601, 16:18 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

A mai napon újabb sikert mondhatunk magunkénak: sikerül sokadik alkalommal eltörölni Romániát! Ez így önmagában még nem lenne olyan nagy hírértékű, hiszen az előző évben számos alkalommal megtörtént már ugyanez, viszont az elmúlt fél év viszontagságai után igenis örömmel tölti el az embert, hogy visszavágtunk keleti szomszédunknak.

Ez a lengyelekkel szoros együttműködésben sikerülhetett. Két fronton nem bírták a küzdelmet a jetik. Hozzájárult továbbá az is, hogy sikerült megszüntetni a horvát frontot, így minden erőnkkel keletre koncentrálhattunk. Természetesen nem felejtem el megemlíteni a bolgárok átállását is, ami jelentős mértékben hozzájárult a sikerességünkhöz. Ezzel szereztünk két bónuszt is, név szerint a szarvast Máramarosból, illetve a búzát Kőrösvidékről. Ezek mellett sikerült tárgyalásos úton megszerezni Pozsonyt is, ami mintegy biztosítékként szolgál, arra az esetre, ha valamelyik búzánkat elvesztenénk.

Na de hogyan tovább? Alapvetően négy alternatív lehetőség mutatkozik, amelyeknek megvan a maga előnye, illetve hátránya is. Nézzük őket sorban.

1. Keleti hadjárat. Ez nagyjából azt jelentené, hogy a lengyelek átadják nekünk az ukrán régiókat, amihez hozzácsaphatjuk esetleg Moldáviát is. Ebben az esetben szükséges lesz a románok elleni harc is, hiszen a lengyelek azokat a területeket nem fogják keményen védeni, ha semmi hasznuk nem származik belőle. Távlati célként megfogalmazódhat egy törökök elleni büntető-hadjárat is, de az valószínűleg a román bónuszok elvesztésével járna. Emellett hátrány az, hogy viszonylag gyakran mentünk Ukrajnába a történelem során, valamint a román háború sem nevezhető újdonságnak. Mindazonáltal, szövetségi szempontból kétségtelenül ez lenne a legelőnyösebb irány, hiszen a lengyelek nyugatra vonulnának, míg mi tartanánk a keleti frontot, tehermentesítve a Balkánt.

2. Nyugati kalandozó hadjárat. Ez német-francia-kanadai útvonalat jelenthet. Persze sok a buktató, nehéz megvalósítani, de kihívást és célt adhat. Ráadásul mivel most jóval kiegyenlítettebbek az erőviszonyok, mint tavaly nyáron voltak, sokkal több erőfeszítést igényelne egy ilyen hadjárat, mint anno az, amely során elértünk Kínába is. Ennek hátránya, hogy valószínűleg nem lesz belőle bónusz, sőt, a románok bónuszok is egészen biztosan elvesznek. Nem kizárt, hogy még román NE-t is kaphatunk a nyakunkba. További gond szövetségi szempontból, hogy a lengyelek is fontolgatják, hogy megindulnak nyugatra, ami a román sebzés felszabadulását jelentené. Ez pedig lecsapódhatna a bolgárokon.

3. Nyugati bónusz-szerzés. Ez egészen biztosan csak főváros áthelyezéssel lenne megoldható, hiszen az első bónusz, amit nyugatról meg tudunk szerezni, kb 8 régióra van, azt pedig, hogy milyen nehéz tartani egy hidat, láttuk tavaly is. Itt több úticél merülhet fel Franciaországtól a BENELUX államokon át egészen Skandináviáig. Ez egyébként magában foglal egyfajta fun-faktort, hiszen nagyjából azon az útvonalon kéne hadakozni, mint az előző pontnál. Hogy hogyan tudnánk tartani a napi 3-4-5 RW-t, amivel ez a dolog jár? Hát nehezen, főleg ilyen szervezettséggel, mint ami most van. De erre majd a végén még visszatérek. Egyébként léteznek olyan helyek Európában, ahol okos szervezéssel és ügyes diplomáciával 6-7-8 bónuszok megszerezhetők főváros-áthelyezéssel.

4. Helyben maradás, román bónuszok megtartása, nyugalmasabb időszak, besegítés a szövetségnek itt-ott. Nem túlzottan kivitelezhető. A románok egészen biztosan megpróbálnak majd felszabadulni és galibát okozni, így folyamatosan rájuk kellene pakolni az NE-t újra és újra. Ez a pont csak úgy lehetséges, ha megpróbálkozunk teljes Románia megszállásával. Ebben az esetben 7 bónuszunk lenne, de csak időszakos jelleggel, hiszen néhanapján fel-felszabadulnának a románok. Már ha elnyomva tudjuk őket tartani egyátalán.

Hogy kinek melyik a szimpatikus, az olvasóra bízom. Mindenesetre, annyit kérnék, hogy aki elolvasta ezt a cikket, az legalább egy rövid véleményt mondjon, hogy szerinte mit kéne csinálni az országnak ebben a helyzetben?

Végezetül pár szót a szervezettségről. Most, hogy viszonylag sok frontunk van (osztrák RW, szlovák RW, román RW, osztrák csata és hamarosan még valami), kiemelten fontos, hogy tudjuk hol mit kell ütni. Fő szabály az, hogy nem indítunk, nem supportolunk sehol RW-t, mert abból baj nem lehet. Az osztrák csatákba, RW-kbe egyátalán nem ütünk, mert fölösleges. Nem véletlen az, hogy a csaták már jó ideje éjszaka indulnak. Ezzel kívánjuk megelőzni, hogy oda pazaroljanak a kétkattosok és a BH-zók nappal. Az RW-kkel sajnos nem tudunk mit csinálni. Mindenképpen tájékozódjunk legalább a HK-ból, vagy ha az nem friss, vagy nem egyértelmű, akkor cseten, vagy más cikkekben, hogy mi a helyes oldal. De jobb, ha messzire elkerüljük ezeket az RW-ket. Szlovák és román RW-ben természetesen magyar oldalon ütünk, de ide is csak akkor üssünk, ha 51-52 % alatt áll a fal és akkor se sokat, mert ezek általában úgynevezett papírkötelek, azaz minimális ütésmennyiségre hatalmas ugrások keletkezhetnek az összsebzés alacsony volta miatt.

Maradok tisztelettel
ICS