[ICS] Magyarország sebzése az egyes divíziókra lebontva

Day 1,672, 10:45 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Ahogy többen is észrevették már, ismét elérhetőek friss adatok az egov4you rendszerén keresztül, amelynek segítségével közelítő képet kaphatunk arról, hogy hol is állunk valójában a sebzés-ranglistán, illetve milyen lehetőségeink vannak. Azért mondom, hogy csak közelítő képet kapunk, mert ahhoz, hogy átfogóbb és alaposabb következtetéseket vonjunk le, hosszabb időn keresztül kell figyelni a sebzéseket és azokból átlagolni, mert egy-egy lazább, vagy létfontosságú csata nagy kiugrásokat produkálhat a sebzésgrafikonon. Én a mai cikkemhez az 1671. nap adatait vettem, lévén ez az egyetlen elérhető a közelmúltból. Remélhetőleg mostantól működni fog a rendszer és akkor el lehet végezni a hosszútávú méréseket is.

Legelőször nézzük meg az összes sebzés ranglistáját. Ez a rangsorolás nem mutat számunkra sokat, hiszen a divíziók korában vajmi keveset ér a nagy össz-sebzés, ha nincs megfelelően elosztva. Egyébként az alább említésre kerülő adatok az egov4you rendszerében a geopolitics fül alatt elérhetőek és mindenki ellenőrizni tudja őket. A rendszer nagy hátránya, hogy állampolgárság alapján mér, így a nagyobb bónusz-szettel rendelkező, úgynevezett ellátóországok eredményei torzulhatnak.

Első helyen az USA található 2.2 milliárd sebzéssel. Ez azonban elképesztően túlzó, ami az előbb említett jelenségnek tulajdonítható. Elég ha megnézzük a patriot oszlopot, amiből világosan kiderül, hogy ebből csak 600 millió körüli összeg ment a direkt amerikai csatába, holott éppen volt fontos ütközet a lengyelek ellen, tehát a maradék sebzés nagy részét USA ÁP-val rendelkező külföldiek adják. Második és harmadik helyen Szerbia, illetve Lengyelország található, 2.1, illetve 1.7 milliárd sebzéssel. Náluk is megfigyelhető az a jelenség, ami az USÁ-nál, de jóval kisebb mértékben. Az azonban kijelenthető, hogy egy az egyben történő összehasonlítás esetén megverik az amcsikat. A játék két legerősebb országa tehát Szerbia, illetve Lengyelország. Utánuk következik egy nagyobb csoport, akiknek a sebzése nagyságrendileg ugyanaz és az adott napi harcok fontosságától függ, hogy éppen melyik emelkedik ki, vagy süllyed le. Ebbe a gruppettoba tartozik Bulgária (aki azért egy jó 100 millióval kiemelkedik a mezőnyből), Magyarország, Románia, Macedónia, Kína és Törökország. Ezek az országok mind 900 millió és 1.1 milliárd közötti összeget ütöttek az 1671. napon, ami egyébként szerintem nagyjából a reális erejüket is tükrözi, bár a törökök, vagy a kínaiak tudnak egy-egy csatára olyan jelentős tankolást felmutatni, ami eléggé megdobja az eredményüket. Aztán a top országok körét Görögország és/vagy Horvátország zárja. Ez azonban megint csalóka, mert például a horvátok szinte összes századellátója, fontosabb mágnása, katonája mind-mind kínai vagy amerikai állampolgár, szóval ők véleményem szerint a magyar csoportba tartoznak erőben. A futottak még kategóriából kiemelendő Szlovénia, aki 80 milliós patriot sebzés mellett 360 milliós össz-sebzést mutat, ami figyelembe véve a külföldiek szlovén ÁP felvételének alacsony voltát azt jelenti, hogy kis szövetségesünk igen aktívan segíti más országok háborúit. A magyar csoportból egyébként a hasonló sebzésadatok miatt általában a szervezettségi mutatók döntenek egy-egy csata kimeneteléről, amiben sajnos nem vagyunk a toppon.

Ezek után nézzük divíziókra lebontva az erőviszonyokat.

A divízió 1-ben nagyjából azonos a sorrend, mint az összes sebzést illetően, azzal a kivétellel, hogy a friss baby-boomos országok, azaz Spanyolország és Argentína nagyszámú emberrel büszkélkedhet ebben a régióban, akiknek köszönhetően a második és a harmadik helyet foglalják el. Számomra kicsit meglepő módon a 7. helyet foglaljuk el itt 2600 "újonccal", illetve ezen belül is 500 körüli harcolóval, akik ugyan nagyságrendekkel kevesebben vannak, mint más országok ifjoncai a top10-ből, de mégis sebzésben tartják velük a versenyt. Ez számomra azt jelenti, hogy sok az olyan "kezdő" nálunk, akinek nagyobb az ereje, mint a divízió megkívánná, de az xp-je nem nőtt túlzottan. De javítsatok ki, ha tévedek.

A divízió 2-t illetően a szerbek (itt is) kimagaslanak a mezőnyből, mi pedig a mögöttük álló 6-8 fős csoportba tartozunk, melynek tagjai 90-150 millió közötti összeget tudnak csatáktól függően. A friss boomosok itt is előkelő helyen szerepelnek, míg az ellátó-országok, azaz USA, Kína és Brazília a lista alsó szektorában találhatóak.

A divízió 3-ban az élen megintcsak a szerbek állnak, mögöttük a lengyelek és az amcsik, majd ismét jön egy trió, akik 400-450 milliót tudnak naponta. Ők a macedónok, a románok és a bolgárok. Ezután egy 100 milliós szakadék, majd következik egy újabb csoport, melyben rajtunk kívül megtalálhatóak a törökök és a görögök. Ez utóbbi egység nagyjából 350-400 millió körül ütött az 1671. napon. Kína és Brazília itt is a top10-en kívül található.

A tankok divíziójában más a helyzet. Itt az első helyen az USA áll, ami, mint fentebbi eszmefuttatásomból kiderülhetett, arra vezethető vissza, hogy rengeteg más ország állampolgára cserélte a sajátját amcsira, részesülve így a fullbónusz adta előnyökből. Őket követi ismét Szerbia és Lengyelország, majd jön Kína, aki ebben a divízióban elég meggyőző, 720 milliós adatot produkált. A sárgákat követi egy trió, benne a magyar, török, bolgár hármas, amely nagyságrendileg hasonló, azaz 500 és 550 millió közötti sebzést tud. Aztán egy kisebb szakadék, majd a top10-et a macedón, brazil, román trió zárja körülbelül 400 milliós sebzésével.

Összegzésként azt mondhatjuk, hogy a divíziós rendszer bevezetésével nagyot nyert Szerbia, illetve Lengyelország, hiszen ők szinte minden divízióban top3-ban vannak, amivel egy-egy csatát akár egymagukban is dominálni tudnak. Egyértelmű vesztesnek talán Kína kiáltható ki, hiszen az alsó három divízióban mondhatni marginális a sebzésük, míg a tankok között ugyan jók, de azzal önmagában nem lehet csatát nyerni. De Brazília sem lehet feltétlenül boldog a visszaeséssel. A friss baby boomos országok az alsó divíziókat uralhatják, viszont a felsőkben szövetségi segítségre szorulhatnak.

Ami minket illet: szerintem a mi helyzetünkön nem igazán változtatott a rendszer bevezetése. Továbbra is a legerősebb országok mögötti üldözőboly tagjai vagyunk az adatok alapján. A papíron szereplő összegek azonban sokszor köszönőviszonyban sincsenek a valóságban létező, koordinált sebzéssel. Ha ezen sikerülne javítani valahogy, akkor a 3. és főleg a 4. divízióban nagyon nagy segítségére lehetünk a szövetségnek, illetve csatákat dönthetünk el magunknak is. Ami még örömhír számomra, hogy egyik divízióban sincsenek látványos lyukaink, azaz mind a négy szektorban egy stabil középmezőnyt hozunk a top10 ország között, azaz ha a szervezettségünk javulna, akkor elég nehéz lenne minket 83-0val hazaküldeni még epikus csata esetén is.

De a szervezettség javítására szolgáló ötleteimet később fogom megosztani, mert már így is túl hosszú lett a cikk.

Maradok tisztelettel:
ICS

Ui.: szerintem az usa sebzése és ÁP száma is jelentősen le fog csökkenni, ha a lengyel hadjárat eredményes lesz és 4 bónusztól vágja el őket.

Ui2.: a következő cikkem témája a patriot sebzés és a szövetségesek csatáiba bevitt sebzéseket fogja összehasonlítani.