[ICS] Hadügyi összefoglaló

Day 1,748, 07:34 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Mai cikkemben igyekszem majd a főbb és lényegesebb harcmozdulatokat felvázolni és ahol szükséges magyarázni is.

Kezdjük a saját helyzetünkkel! Továbbra is jól állunk, ezt nyugodtan kijelenthetem. Tart még a román NAP pár napig (egészen pontosan szept. 6-ig), az ukránok továbbra is eltörölve, ebből kifolyólag (valamint az ingyen bérelt Northern Bassarabia régiónak köszönhetően) továbbra is 8 bónuszunk van, ami továbbra sem fenyeget semmi az ég világon. Az ukrán és a moldáv felkeléseket simán leverjük, annak ellenére is, hogy az aktív ukrán népesség jelentős része Bassarabia régióba költözött.

Sok helyről lehetett hallani az elmúlt pár napban, hogy kéne valami hadjárat, vagy valami igazán éles csata, mert unalmas így a dolog. Több okból sem lenne tanácsos most háborúba kezdeni. A legegyszerűbb ok az, hogy nincs olyan szomszédunk, aki ellen lenne értelme háborúzni. A románokkal ugyebár ott a NAP, az oroszok megtámadásával elvesztenénk a bolgárok és a CoT országok szövetségét, ráadásul ezért cserébe maximum egy olajat nyerhetnénk, amit talán idővel tárgyalások útján is meg lehet szerezni, de az erre irányuló diplomáciai erőfeszítések befejezése valószínűleg a következő kormány feladata lesz. A törökök az egyetlen opció jelenleg, akik az ellenséges szövetséghez tartoznak és van közös határunk. Ellenük jelenleg maximum két régiós háborút vívhatnánk, hiszen legjobb esetben elfoglaljuk Black Sea Coast of Turkey régiót, majd Várnát és már zárult is a háború, hiszen a szerbek kettévágták a félszigetet, elzárva előlünk a többi területet. De ez ugyebár a legjobb eset. Korántsem biztos, hogy le tudnánk győzni ilyen egyszerűen a törököket. Simán előfordulhat az is, hogy a szerbek előli menekülésre használnának minket, azaz megnyernék az első csatát, aztán szépen megindulnának Ukrajnában felfelé, majd tauridát RW-zve már el is lennének zárva az őket üldöző szerbektől.

A törökök elleni háborúval ráadásul semmit sem nyerhetünk. A két régió számunkra értéktelen, hiszen rendelkezünk máshol ilyen bónuszokkal. Továbbá mindkét lakosságban van egy bizonyos rész, akik nosztalgiával gondolnak a török-magyar barátságra. Most arra nem térnék ki, hogy ennek mennyi valóságalapja van, hiszen az nem e cikk témája. Viszont ami tény, hogy a törökök az ukránok kérése ellenére sem adtak ránk NE-t még a szerb hadjárat előtt, holott elméletileg - Argentína mellett - Ukrajna a legszorosabb szövetségesük.

A harmadik ok, amiért nem szabad belekezdeni semmilyen felelőtlen hadakozásba a ciklus hátralevő 4 napjában az a román NAP. Nagyon könnyen előfordulhat, hogy keleti szomszédaink megunják a bezártságot és a bónusztalanságot. Ez pedig egy ránk adott NE-ben realizálódhat. Márpedig úgy hadjáratot vezetni keleten, hogy közben idehaza támadnak nem túl jó ötlet. Kivéve persze, ha át akarjuk rakni a fővárost valahova, de ilyen irányú törekvésekről nem tudok. Összességében a román NAP fenntartása létfontosságú lenne a számunkra. Ha ez megvan, akkor a teljes következő ciklus rendelkezésre fog állni arra, hogy a biztos bónuszokra alapozva kalandozó hadjáratokat vezessük Iránba, vagy akár a szaúdi térségbe.

Térjünk át a nemzetközi vizekre! A macedónok háza táján semmi érdemleges nem történt. A görögökkel továbbra is NAP-juk van és továbbra is őrzik - hozzánk hasonlóan - a bónuszaikat, szám szerint kilencet.

A spanyolok a lengyelekkel karöltve befejezték Portugália eltörlését, de mivel az Azori-szigetek felszabadultak, újra fog kezdődni a háborúskodás a két fél között, hiszen kölcsönösen NE-t adtak egymásra.

A legérdekesebb hadjáratot azonban a lengyelek végzik jelenleg. Ahogy mindenki láthatja, a horvátok egy sikeres airstrike-al teleportáltak Malajziába, ahol szépen építgetik a biztos hátterüket. Nos, ennek megszüntetésére indultak meg a lengyelek, a szerbekkel karöltve, ellentétes irányban megindulva. Az EDEN egyelőre a lengyelek megállítására fekteti a fő hangsúlyt. A polákok útja valóban elég kalandos, hiszen egy hét kanadai háborúskodás - majd békekötés - után beadták a portugál NE-t, ahol besegítettek a spanyoloknak. Ezután jött volna a Mexikó-Kolumbia-Fülöp-szigetek-Malajzia útvonal, ahonnan már Kínát is komolyan veszélyeztethették volna. Éppen ezért az EDEN vezérkar komoly ellenintézkedéseket foganatosított. RW-ket tankoltak le, pl. Azores, Newfoundland, NE-t adattak az írekkel, akik egyébként nem nézték jó szemmel azt, hogy kvázi sebzéselvonásnak nézik őket, hiszen az NE beadása után már két csatát vesztettek el. Egyébként ennek a hadjáratnak is van egy furcsa diplomáciai feltétele. Az USÁ-nál el kell érni, hogy felszabadítsák ideiglenesen Southeast of Mexico régiót, hiszen az az egyetlen kapocs Azores és Kolumbia között. Persze meg lehet csinálni Venezuelán át, csak ott a spanyol bónuszok miatti RW-zgetés és MPP kiütés komplikáltabbá teszi a dolgot. Meglátjuk mit hoz még a jövő ezen a fronton.

Végezetül szólnék pár szót a bolgárokról, akik sajnálatos módon elvesztették utolsó területüket is Dél-Amerikában, így el lettek törölve. Jelenleg a törökök elleni felkeléseiket ütik keményen. Nem elképzelhetetlen, hogy görög háborút fognak nyitni. Erre is utalhat az, hogy a hellének nem adtak a szerbekre NE-t, holott a törökök szinte könyörögtek nekik a a tehermentesítésért.

A bolgárok távozásával Chile ismét egyedül maradt Argentínával szemben, ami valószínűleg ismét eltörléssel fog járni nekik. Itt jöhet képbe újra az airstrike, hiszen Chilének van erre lehetősége és már több pletykát is hallani lehetett arról, hogy melyik térségbe kívánnak átrepülni.

Azt azért jegyezzük meg, hogy az argentínok az eden segítségével nagyszerűen védekeztek. Folyamatosan sikeres RW-ket mutattak be, kombinálva a hatalmas tankolásokkal megnyert közvetlen csatákkal. Az tény, hogy a dél-amerikai ország jelentősen megerősödött a babyboom hatására és a szervezettséggel sincs semmi gondjuk, szóval, ha így folytatják, komoly nemzetközi tényező lehet az ország. Chiléről is elmondható ugyanez, de sajnos ők szervezettségben és még erőben is lemaradásban vannak közvetlen szomszédjukkal szemben.

Végezetül visszatérnék még pár szóban a saját helyzetünkhöz. Most kiemelten fontosnak tartom, hogy a következő elnök olyan legyen, aki mellőzni kívánja a román háborúskodást, mert az lenne a lehető legrosszabb a számunkra. Most, hogy a bolgárok is visszatértek Európába, jelenleg ők azok, akik a bónusz-osztozkodásból kimaradtak, és ketrecbe lettek zárva. Ha most elkezdünk háborúzgatni a románokkal, egészen biztosan kiszorulunk Ukrajnából és a légüres tért a bolgárok tölthetik be, ami megint azt jelentené, hogy körbe vagyunk zárva szövetségesekkel mindenféle kitörési lehetőség nélkül.

És itt jön a képbe az unalom ismét. Sajnos ilyen ez a játék. Vagy bónusz van, vagy folyamatos, éles csaták. A kettő együtt nem megy. Láthatjuk világszerte, hogy a sok bónusz titka az, hogy erős országok gyengéktől szerzik be a bónuszokat és kerülik az erőssel való hadakozást, ha lehet. A kettőt együtt hosszú távon egyik ország sem bírja csinálni. Még Szerbia és Lengyelország sem, hiszen előbbi esetében egyre nehezebben tudják tartani a horvát RW-ket a török csaták mellett, míg utóbbiak már két francia területet vesztettek el, mióta megy az ír csatározás.

Maradok tisztelettel:
ICS