[ICS] A ONE halála

Day 1,714, 10:20 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Úgy érzem, hogy eljött az ideje, hogy nagyjából tisztába tegyünk néhány alapvető dolgot a ONE-al kapcsolatban, mert nagyon sok téves elképzelés kering mostanában a magyar közéletben, sajtóban. Ezek közül némelyik tudatos ferdítés, hazugság eredménye, amivel önös politikai célokat kívántak elérni a kitalálói, míg mások valóban véletlen félreértés következményeképpen jöttek létre.

Kezdjük is a legfontosabbal! Nézzük meg hogyan is áll most a ONE, mint szövetség? Sehogy. Halott az egész. Mire gondolok? Megszűnt szövetségként funkcionálni. Na de mi is tesz valamit működő szövetséggé? Van aktív vezetése, vannak katonai prioritások és vannak egymásért küzdeni tudó országok, akik követik a priokat, ha kell saját csatájukat feladva. Ez utóbbi már szerintem másfél éve nincs meg a ONE-ban, de az előbbiek sincsenek már néhány hónapja. (Mióta tavaly őszre az összes ONE ország elérte az összes célját, amit valaha kitűzött, a régi aktív vezetés nyugdíjba vonult és nem lépett a helyére új, ezért a szervezetlenség miatt folyamatosan átcsúszott az irányítás az EDEN kezébe, ami a törökök átállásával vált teljessé. A bolgárok oldalváltásával ismét helyrebillent a dolog, de azóta ismét csúszunk lefelé.) A vezetés totálisan inaktív, sorra lépnek ki az országok, priok akkor vannak állítva, ha éppen valaki a régi HQ csapatból feltéved és beállítja, de igazából mindegy is, mert egyetlen ország sem követi már ezeket a prioritásokat. Mindenki csak a saját csatáit tolja, vagy esetleg szorosabban kooperáló országok besegítenek néha egymásnak, mint például mi a szerbekkel. Ilyen, hogy tervezés már szintén nincs legalább két hónapja. Azok a ONE országok, akik nem kötöttek NAPokat, békéket közvetlen ellenségeikkel, csak sodródnak az árral és próbálnak védekezni az EDEN csapások ellen.

A HQ-nak régen is csak egyetlen szankcionálási eszköze volt a renitens országokkal szemben: nem adott a csatáikra priot. Ez már régen se volt nagy büntetés, hiszen az országok régen se követték az előírásokat, de ma meg aztán végképp nem számít semmit. Éppen ezért a jelenlegi helyzet a következő: a ONE néhány ország laza szövetsége, akik néha ütnek egymás mellett.

Szerencsére a legtöbb ország próbál helyezkedni a bizonytalan szövetségi helyzetben, ki-ki a saját módján próbál új helyet találni magának. Van aki azonnal lépett, mint például a spanyolok, van, aki kivárt, és utána tette meg a döntő lépést, mint a lengyelek, illetve vannak, akik valószínűleg csak akkor teszik meg, ha megvan az új szövetség. Ez utóbbi kategóriába tartozunk mi és a szerbek is véleményem szerint. De az igazat megvallva, nem is kell kilépni a ONE-ból, mert az semmiféle kötöttséget nem jelent. A HQ néhány dolgot ajánlhat, de ha nem tartjuk meg, akkor mi történik? Semmi. Úgysem tudnak szankcionálni. Mondom ezt úgy, hogy mind a mai napig bejárásom van a HQ-ba, holott hónapok óta semmiféle pozíciót nem vállalok ott. Szóval kijelenthetjük, hogy a ONE nem gátja semminek, amit tenni akarunk, mert úgyse tudnak keresztbe tenni, de egyébként nem is akar senki ártani Magyarországnak ott. Persze ezzel kapcsolatban is vannak meredek összeesküvés-elméletek, ezek alapjai igencsak megkérdőjelezhetőek.

Térjünk is át egy következő témára, amely azonban valamilyen szinten kapcsolódik az előzőhöz: a román NAP. Itt is rengeteg félreértés forog a közbeszédben. Először is, az alexandross-kormány béketervét is támogatta a ONE, illetve Boskoét is. A kettő között az a különbség volt, hogy alexnél egy-két diplomáciai manőverrel és néhány nyert csatával elértük, hogy igenis bele legyen véve Szerbia és Bulgária a szerződésbe, így semmiféle akadálya nem lett volna a béke megkötésének, sőt mi több, a feszült ukrán-román viszony miatt az EDEN HQ maga adott volna nekünk szabad kezet Ukrajnában. De ugye jött a jól ismert impícs, régi történet, nem is mennék bele részletesebben. Bosko béketervét is ugyanúgy támogatta a ONE HQ, csak megjegyezték páran, hogy a jelen helyzetben nem tartják előnyösnek a feltételek nélküli békekötést. (érts😛 szerbek és/vagy bolgárok nélkülit) Ettől függetlenül Bosko simán megköthette volna, ha szerette volna, mert ahogy fentebb is említettem, a HQ-nak semmiféle szankcionálási lehetősége nincsen, de nem is lett volna belőle semmilyen ügy. Aztán a kongresszus is ugyanazt elmondta, amit a ONE HQ, így el lett odázva a dolog.

Akinek van egy kis belátása és józan paraszti esze, láthatja, hogy miért is lenne hatalmas diplomáciai fail az, ha csak úgy durr bele a nagyvilágba alapon békét kötünk a románokkal jelen, bizonytalan szövetségi helyzetben. Ez nem is igényel további magyarázatot. Meggyőződésem továbbá az is, hogy egy kis diplomáciai ravaszsággal, leleményességgel most is simán rá lehetett volna őket venni arra, hogy legalább a szerbeket bele foglalják a békeszerződésbe, és cserébe nekünk ne Ukrajnát kelljen védettnek elfogadni. De hagyjuk ezt is, mert ezen utólag már nem változtathatunk, felesleges is rajta agonizálni hónapokig.

Ami az új szövetségi rendszerek lehetőségeit illeti: sajnálatos módon elég borúsak a kilátásaink. A sokak által emlegetett balkáni szövetség esélytelen, új országok átállítása magunk mellé szintén közel esélytelen. Lehetne csinálni egy szerb-macedón-magyar-szlovén szövetséget, ami a CoT-tal szorosan együttműködne, de az meg egyértelműen bebetonozná a "százéves" háborúkat, pl a magyar-románt, szerb-horvátot, illetve hosszú távon a görög-macedónt és a török-bolgárt is. Bónuszunk valószínűleg ígyse-úgyse lesz több, mint 6, mert gyengék vagyunk ahhoz, hogy ennél többet meg tudjunk tartani, úgyhogy felesleges is ezen agonizálni. Esetleg a szlovákoktól ki tudnánk bérelni 2-t, ami elég biztosan tartható lehetne, de sajnos jelenleg nincs rá mód, hogy át tudjuk swapolni valamelyik fél MPP-szettjének kiesése nélkül.

Ukrán hadjáratra lehetett volna most esély, amivel némi színt vihettünk volna a rendszerbe, de sajnos a kínálkozó alkalmat lekéstük, mert féltünk a románoktól.

Végezetül szeretném megkérni a külügyi csapat tagjait, hogy így a ciklus utolsó pár napjában kezdjenek már el végre tényleges külügyi munkát végezni, aminek valami látszatja is van, mert az, hogy kiadunk heti egy "valakit nagyon szeretünk" témájú cikket, nem fog minket közelebb vinni egy új szövetségi rendszerhez sem.

Maradok tisztelettel:
ICS