Day 1,553, 10:41 Published in Hungary Hungary by xSLDx

Kedves Olvasók, HaxBall rajongók!

Ezennel megkezdődtek a HaxBall Liga előkészületei (ismét), erről szeretnék egy kis tájékoztatást írni.

Röviden

Következő bajnokságunk a Nagy Liga becenevet kapja, amit annak köszönhet, hogy reményeim szerint legalább 8 csapat, csapatonként 5-5 taggal, 3 a 3 ellen meccselne, mindenki mindenki ellen. Amint az sejthető, ez egy kicsit hosszadalmasabb bajnokság lenne az előzőekhez képest, heti 2 meccsel is 7 héten át tartana. De ez adja meg a varázsát!

A mérkőzések menete

A tervek szerint 5 tagú csapatokat kéne felállítani, de csak 3 játékos lehetne csapatonként a pályán egy időben. Ennek oka az, hogy az előző csapatbajnokságon előfordult, hogy 1-1 játékos, vagy akár a teljes csapat is, nem tudott kiállni, vagy nem volt épp kedve. Ezért úgy gondolom ez indokolt lépés, mert senkinek nincs kedve ismét csak bohóckodni. A meccseken tehát teljes létszám esetén 3 kezdő és 2 tartalék játékossal lehetne kiállni, ahol gólok után lehetne cserélni. A meccsek hossza a megszokott 8 perc lenne, de ezúttal nincs döntő gól, ha 8 perc alatt nem sikerül eldönteni a meccset, a felek között 1-1 pont kerül kiosztásra.

Díjazás

Megkímélve mindenkit a díjazást előre veszem a sorban, mert sajnos ezúttal nem tudok semmit felajánlani, a bajnokság kizárólag a sportág szerelmeseinek szól, a kihívást keresőknek és a szórakozást keresőknek!