[gazdaság] Országos cégstatisztikák itthon és a világban

Day 1,314, 04:48 Published in Hungary Hungary by Mandalaa



Ezúttal egy érdekes és ritkán vizsgált terület következik: megnézzük pontosan mennyi cég van a világban, hazánkban (fajtánként), és a legnagyobb lélekszámú országokban. A különböző adatokból érdekes következtetéseket vonhatunk le.



Először az összefoglaló táblázat következik :


A kimutatást meglehetősen telezsúfoltam adatokkal, de remélem azért nem riaszt el senkit. A táblázatban felsorolt országok szerintem a legérdekesebbek, ezért egyiket sem akartam kihagyni. Néhány szubjektív gondolattal igyekszem emészthetővé varázsolni és kiemelni a lényeget.

Ami egyből érzékelhető, hogy relatíve csaknem a magyaroknak van a legkevesebb cége. A braziloknak köszönhetően az utolsó előtti helyen állunk a cégek nominális számát tekintve. Ennyivel mégsem érhetjük be, mert valójában mégis mi állunk a legjobban a vizsgált országok körében. Ha megnézzük a népességhez viszonyított 1 főre jutó cégek számát, akkor bizony ez a rangsor alakul ki:


Mindenkit megelőzünk az 1 főre jutó cégeink számát illetően és azt hiszem ez a lényeg, ebben nagyon jól állunk. A Macedónok, a törökök, és a brazilok a 4,5-ös cég/fő világ áltag alatt vannak.

A táblázatot nézegetve szemet szúr néhány kiugró adat:
Grain Farm: ezen nincs nagyon mit csodálkozni, eleve mindenki kapott ajándékba 3 db-ot az adminok jóvoltából. Én nem használom, de lebontani sem lehet, így magasan a legtöbb van belőle a világban.
Fishery, Aluminium Mine: Ezeket örököltük a migrálás előtti időkből. Előtte búza farm és vasbánya volt. A migrálással (leszívatásként) q3 szintnek megfelelő nyersanyagtermelők lettek.
Személy szerint a q5 szintű Hunting Lodge és Rubber Plantat nagyságát keveslem egy kicsit. Sem hazai, sem világviszonylatban nincs sok. Ennek az lehet a magyarázata, hogy egyrészt drága, másrészt kivették a termelési képletből a 10-es alkalmazotti létszám korlátot, vagyis nem indokolt felhalmozni ezt az új épülettípust.
Sajnos nincs adatom az étel és fegyver cégek q szintenkénti megoszlásáról, de az látszik, hogy a kaja ipar négyszer nagyobb a fegyverénél. Ne feledjük ennek egy lehetséges okát: benne van az admini q1 kajacég ajándék is.


Végezetül szeretném nektek bemutatni a különböző étel és fegyver alapanyag cégek közötti arányokat hazában és a lengyeleknél:
Magyar étel alapanyag cégek közötti megoszlás:


Lengyel étel alapanyag cégek közötti megoszlás:


Magyar fegyver alapanyag cégek közötti megoszlás:



Lengyel fegyver alapanyag cégek közötti megoszlás:



Röviden foglalnám össze a lényeget: mindkettő országban az arányok azonosak, nem tekinthetőek szignifikánsnak a különbségek, itt is rendben vagyunk.

A helyi valutáért alapítható cégek annyira nem arattak osztatlan sikert, kevés lett belőlük. Általában a q3-as maradt meg mindenkinél. Ez érthető. Aki önellátó annak jól megfelel a q3 is, gazdaságilag nem indokolt váltani.


Mandala