[gazdaság] Már nem annyira jövőkép

Day 1,267, 10:04 Published in Hungary Hungary by Mandalaa



Ha a jelenlegi szabályok alapjaikban nem változnának, akkor hogyan nézne ki a holnap gazdasága? Erre kerestem egyfajta választ.

UPDATE: már ki is szivárogtak a változások: http://www.erepublik.com/en/article/-uebersetzung-wirtschaftsmodul-auf-den-kopf-gestellt-1769940/1/20
😃
Így jártam. Azért ha tetszik amit írtam méltányold. 😛




Azt hiszem, hogy különösen egy kezdő, de régebbi játékosok számára is a legfontosabb teendő megteremteni saját maga ellátását, vagyis menedzserként, a legolcsóbban előállítani a napi betevőt. Ebből következően azt gondolnám, hogy a jövő étel piaca kongani fog az ürességtől 😃, hiszen kinek akarnánk eladni? Úgy vélem „szerencsénk” lesz, mert van nekünk egy BOT-unk is ám. 😃 Jó vevőnk ő, hiszen rendszeres, biztos, és készséges kuncsaftunk lesz. 🙂
Mindezek miatt akár azt is kijelenthetném, hogy pld. hajdani nagy q5 ételgyárak felesleges befektetések maradnak ezután is.

Úgy vélem, hogy a fegyverpiac helyzete megmarad eredeti tündöklésében. Ott valóban nem mindegy, hogy milyen minőségű fegyvert használunk. Nézzük meg hősünket Igaor72-őt:

(Húú, erre még gyúrni kell vazze! 😃)

Jól látható az extrém példán, hogy nagyok a különbségek a különböző fegyvernemek okozta sebzések között.
A katonai rang fejlődése és a bevitt sebzés mértéke egyaránt a q5 tank fontosságát hangsúlyozza töretlenül, szóval továbbra is baromira fontos marad.

A jövőbeni nyersanyag cégek közül is azt mondanám, hogy a fentiekből következően a fegyvereket kiszolgáló Iron, Saltpeter, Rubber, Aluminium, Oil nyersanyagok iránt lesz nagyobb kereslet, hiszen a fegyveripar üzemi méretű, menedzserkedésen túlnyúló működésére lehet számítani. 🙂

A házat és repjegyet ha minden igaz beszüntetik, azokkal nem kell számolni.

A valuta egyértelműen térdre kényszerült minden országban. Az admini akarat nyilván az, hogy a Napóleonhoz a Mastercard illik a legjobban.
Az országokban nem egyformán gyengültek a valuták. Az tapasztalható, hogy az alacsonyabb vámkulccsal rendelkező országokban sokkal kevésbé gyengül a valuta (eltérés 150-200 is lehet), mint máshol. Ez a nyitott gazdaság előnyei közé sorolható.

A munkaerőpiacon a bérek továbbra is elsősorban a nyersanyagáraktól függnek majd, és az is biztosnak látszik, hogy egy valódi baby-boom oldhatja csak meg a már krónikussá vált munkaerőhiányt is.
A nyersanyagárak már nem csak a valódi kereslettől függhetnek, hanem sajnos bottol is. A piaci folyamatokra ez irányból is hatnak a fejlesztők.

Üdvözlettel:
Mandala