[gazdaság] Adóztatás a világban: TANK (update)

Day 1,356, 05:38 Published in Hungary Hungary by Mandalaa



Az étel után a tankokkal folytatjuk felfedezésünket az eadóvilágban. Ismét összegyűjtöttem mind a 69 ország adatait. Az előzőekhez hasonló tematikában haladunk végig a stratégiák áttekintésekor.


A tank sokkal izgalmasabb kérdés, mint a kaja, hiszen kajából mindegy, hogy milyen minőségűt eszünk, ugyanazt a hatást érjük el. A fegyverre ez már nem igaz. A pusztakezes és a q5-ös tank között a sebzésben (influence) pont duplája a különbség. A bevitt sebzéssel szoros összefüggésben emelkedik a Rank pontunk, amelynek szintje szintén meghatározza a katonai erőnket. Tehát nem mindegy fegyverrel harcolunk-e, és milyen fegyverrel. Nyilván játékpályafutásunk elején értelmetlen q5-tel ütni, de későbbiekben meghatározó kérdéssé válik. XP növekedésre nincs hatással a fegyver minősége, mert minden ütés egyformán +1 xp-t ér.

Mindezekből következik az, hogy véleményem szerint a fegyvert agyonadóztatni nem szabad, mert különben az aktív katona réteget bünteti az állam.

Ráadásul kajával fedezni a szükségleteinket sokkalta könnyebb, mint fegyverrel, tehát az átlagos játékos külső forrás bevonásával tudja csak fedezni a fegyó igényét.

Példaként csak annyit, hogy eMO-n napi 200 ütés q5 fegyverrel mai áron bruttó ~1480 HUF-ba (~3 gold) kerül, míg ugyanez nettó áron (adó nélkül) 1321 HUF. Különbség 158 huf, ami 4,7 q5 tank ára naponta!

Ezek után nézzük meg hogyan megy ez a nagyvilágban.



ADÓZÁS AZ EVILÁGBAN (TANK)
Először ABC sorrendben láthatjuk mindegyik ország adókulcsait:



Teljesen egyedül vagyunk ezzel a kombiációval. Jelenleg három olyan ország van eföldkerekén, ahol 12% a VAT:



Akik 8% alatt adóztatják az INCOME és a VAT adópárost:


Ők úgy gondolják, hogy a fegyverre kicsi adóterhelést tesznek. Hát nem sokan vannak.

Akik megfigyelték a bot működését, azok azt mondják, hogy a bot inkább a kajánál vásárol, és a fegyvernél kevésbé. Ha így van, akkor a bot általi ingyen pénz felhalmozása nem lehet indokolt, vagyis miért 12% nálunk az adó mértéke?
Megint egy másik szempont, hogy az állami adóbevételek jelentős része szerintem innen származhat. Mi lesz, ha csökkentjük az áfát? Semmi. 1 384 248 HUF-ot hibernáltunk le eddig, és csak nő:


Előbbi ellentéteként a magas kulccsal sújtott országok köre, ahol minimum 16% az adópár:


Itt sem sokan vannak. Nem szívesen élnék egyikben sem. 😛


Alacsony, 8% alatti INCOME, magas 16% feletti VAT:


Jövedelmet békén hagyják, a fogyasztást keményen adóztatják. Kevesen vannak.


Magas, 16% feletti INCOME, és alacsony, 8% alatti VAT:


Na itt még kevesebben vannak. 🙂


A középút, mindkettő 9-15% között:


12 ország, köztük a Brazilok, Indonézek is ide tartoznak. Ez a felállás kicsit kedveltebb.


Mi magyarok az alacsony income, és közepes vat-ban vagyunk. Kik csinálják még így?


Törökök, románok, franciák, oroszok, szerbek, összesen 16-an. A korábbiakhoz képest szélesebb körről beszélhetünk.


És fordítva? Közepes income, alacsony vat:


Kína, USA, Görögország, a csehek, Ukránok, összesen 15 ország tartozik ebbe a körbe.

Érdekes, hogy az alacsony-közepes oda-vissza variációkban szinte egyenlő arányban találhatóak országok. Ki így, ki úgy érzi.



VÁM

20% alatti


69 országból 31 ország 20%, vagy az alatt tartja a vámot.
A vizsgált vámkategóriák közül ebben a körben található meg a legtöbb ország! Hát nem érdekes? Köztük van Lengyelország is.


21%-50%


17 ország foglaltatik ebben.

Az előzővel együtt összesen 48 ország 50%, vagy az alatt tartja a vámértéket.


51%-80%


Ebbe a körbe csak 3 ország tartozik. 🙁


81%-99%


18 ország, köztünk mi is itt vagyunk.


51-99 között, tehát 21 ország igyekszik óvni, zárttá varázsolni a gazdaságát, de a számháborúban, 48-21 arányban az 50% alatti pártiak győzedelmeskedtek. Azt legalább lássuk be eléggé szignifikáns a különbség.

[update] Kiegészítés: Az income-vat párosnál annyit leszögezhetünk, hogy az országok zöme nem a felső harmadban (16-25😵 képzeli el az adóztatást, ami mindenképpen jó hozzáállás szerintem. Általában a közepes tartományban helyezi el az egyiket, esetleg mindkettőt, vagy a másikat alacsony szintre sorolja.



Ennyi szerintem elég lesz egyelőre. Manapság nem trendi a hosszú cikk, ennek ellenére remélem hasznos és érdekes volt, hiszen megint bebizonyosodott az, hogy milyen színes is az eadóvilág.



Mandala