Ambient on/off

Join the new world

 

"Głową muru nie przebijesz"

Day 1,253, 01:02 Published in Poland Poland by Nazwa Gracza


Betonizm.
To pojęcie jest z Erepublik, jak i z wieloma innymi grami społecznościowymi od lat.
Czymże on jest?
Pf... wystarczy zerknąć na listę ostatnich wyborów do kongresu.

Kolejna sprawa - na wstęp ucinam wszelkie komentarze w stylu "zazdrościsz?" i osobom chcącym napisać taki komentarz polecam zaiste trafny komentarz BrzydkiegoBuraka, który idealnie wytłumaczy czym jest komentarz "zazdrościsz?". Nie mam partii, nie kandydowałem, nie oddawałem swojego głosu na kogoś konkretnego. Nie jestem osobą polityczną, więc nie ma tu żadnego "ale ja się nie dostałem" albo "ale mój kolega się nie dostał".

Pojawia się pytanie - co człowiekowi daje zwycięstwo w wyborach do kongresu?
Po pierwsze - prestiż? Możliwe, ale co znaczy prestiż? Posiadanie dziesiątego medalu kongresmena za pomocą dużej ilości znajomych i "wspieraczy?

Co znaczy być dobrym kongresmenem i czy bycie kongresmenem jest wymagane, by być kimś znaczącym w polskiej polityce? Dla wielu osób pokładu Mixa chyba tak...

Warto pomyśleć, czy zapychanie kongresu ciągle tymi samymi osobami, które muszą mieć zaklepany kolejny medal, bo inaczej nie osiągają orgazmu, ma sens?

Czy szanujący się gracz, posiadający wysoki poziom, roczne albo dwuletnie doświadczenie lub jeszcze większe, może bez kandydowania do kongresu zająć pozycję MON, MGiF, MEN... bla bla bla... albo inne vice stołki?

No panowie, do kobiety lekkich obyczajów, czy posiadanie statusu kongresmena jest do tego wymagane? No przecież, że nie...
Dlatego w ePolsce panuje powszechny "kompleks władzy" przypominający nieco Koreę Północną. Coś na styl "jeżeli nie będzie mnie w kongresie, to świat się zawali".

Gracz, który gra parę miesięcy lub pół roku często nie ma żadnych szans w starciu z kandydatami do kongresu, które cały dzień poświęcają na wysyłanie spamu, mają ogromne zaplecze znajomych "kumpli w partii". No... i ostatnią barierą dla graczy, którzy nie mają rocznego, czy dwuletniego stażu jest betonizm - czyli zapychanie kongresu non stop tymi samymi twarzami.


Spójrzmy sobie na listę najpopularniejszych kandydatów.PrismTank - 8 krotny kongresmen, stary kongresowy pryk
smrtan - 11 krotny kongresmen, wielokrotny prezydent, gość który osiągnął w grze już wszystko, a mimo to musi posiadać kolejnego kongresmena, jakby było mało...
Mixliarder - całuj sygnet aka "muszę mieć 50 kongresmenów, albo rozp... zniszczę tę grę", nie warto poświęcać więcej słów na kogoś, kto za każdy kolejny medal dostaje orgazmu. Jedyny gracz, który w "planach" ma bycie kongresmenem chyba nieprzerwanie od startu gry...
Sztandardowy - jedenastokrotny kongresmen, jednokrotny prezydent, gość który stał się jednym z najpopularniejszych ePolaków. Kolejny medal kongresmena, po co drogi Panie? Dla "prestiżu"?
Kalendarz - kolejny ośmiokrotny kongresmen, kolekcjoner medali
yave - siedmiokrotny kongresmen
Membrana - czterokrotny kongresmen
Draho - pięciokrotny kongresmen
Masterczulki - pięciokrotny kongresmen
Szakul321 - ośmiokrotny kongresmen
damian004 - siedmiokrotny kongresmen
HobbitDaVinci - sorry Hobbit, jedenastokrotny kongresmen
Mr Grandma - sorry babcia, dziesięciokrotny kongresmen
Muchozol - ośmiokrotny kongresmen

I jeszcze paru, których nie wymieniłem, a którzy powinni zająć tutaj "top miejsce", lecz ze względu na minimalną ilość głosów postanowiłem nie wymieniać.

Jest parę osób, które w ePolskiej polityce są niezwykle popularne, a praktycznie nie są kongresmenami z dużym stażem. W tym miejscu ukłon w stronę Dr.Infected (jeden medal kongresmena), jednego z moim zdaniem najpopularniejszych osób "politycznych", które nie zostały jeszcze skażone mianem "kompleksu władzy".
Gość świetnie znany ze swojej roboty w RR (Rzecznik Rządu), którą moim zdaniem odwalał zaje... zajedwabiście.
Bez konieczności posiadania 10 medali kongresmena i zapychania betonem miejsce w kongresie...

Mam skromną nadzieję, że się wybije w trakcie tego lekkiego BB i otworzy oczy tym, którzy jak zombie oddają głos na tych, którzy w grze osiągnęli już wszystko...

Drodzy Panowie, Mix, Smrtan, Hobbit, Prism, Sztandarowy i inni... W grze osiągnęliście niemal wszystko, zajmując niemal wszystkie znane rządowe i władcze pozycje.
Kieruję do Was swoje (prawdopodobnie) ostatnie pytanie w (prawdopodobnie) ostatnim wydaniu gazety...

Czy potraficie być równie zajedwabiści, równie dobrymi MENami, MONami, RRami (bla bla bla) bez betonowania kongresu i orgazmowania kolejnym medalem?Masz ciekawy filmik, którym można by ubawić czytelników, coś na poprawę humoru? Podeślij mi na PW, jeżeli okaże się zaiste rozwalający na kolana, z chęcią go dodam w następnej edycji, wraz z nickiem podsyłającego.
Póki co, poradnik do Erepa mojego autorstwa dla nowych graczy i coś dla ucha.
Szukasz poradników, informacji, rozkazów czy porad gdzie należy aktualnie walczyć?
Skorzystaj z poniższych guzików.
 

Comments

A dam
A dam Day 1,253, 01:14

<jupi> : )

Leinades
Leinades Day 1,253, 01:42

Vote, vote ^^

Pyciek
Pyciek Day 1,253, 01:45

mądrze gada!

vejderr
vejderr Day 1,253, 01:49

Ilość medali warto skonfrontować kto ile robi. Najłatwiej sprawdzić to z gazetki MK (ostatnio RR). Tak czy siak fajnie byłoby zobaczyć nowe twarze, które klikałyby w guziczki tak jak rząd każe ;p

tomasz0ff
tomasz0ff Day 1,253, 02:33

Wszyscy kongresmeni swoje 5g za medal, powinni oddać jakiejś fundacji 🙂

DjHydrant
DjHydrant Day 1,253, 02:40

Mid 😘

Jakub Czerwik
Jakub Czerwik Day 1,253, 03:18

bez przesady z oddawaniem golda, wykonują pracę - należy się zapłata. Problem tylko jest jaką pracę wykonują, bo jeśli dążą do rozwoju ePL, a nie 5% najsilniejszych graczy (tanki itp.) to niech będą i 200 kadencji, ale jak starają się żeby podczas kadencji jak najbardziej się napchać to bez względu na to który to jest raz powinni być ograniczeni w prawach obywatelskich (właśnie o możliwość startowania) ;P

Pazi0
Pazi0 Day 1,253, 03:23

W pierwszym zdaniu powinno być "związane z Erepublik, jak i z wieloma innymi grami społecznościowymi od lat.".
"Dla wielu osób pokładu Mixa chyba tak..." Że co?! Mi się zawsze wydawało, że mówi się "osób pokroju itd."
To takie moje, skromne uwagi.
A co do artykułu to wiesz, 5g więcej na koncie nie śmierdzi.

Qjon13
Qjon13 Day 1,253, 03:25

A ja dziś zgarnę pierwszy medal. Jak się to ma do Twojej genialnej teorii?

Nazwa Gracza
Nazwa Gracza Day 1,253, 03:27

@Qjon13
Pierwszy - cacy, dziesiąty - śmierdzisz.

sureshot
sureshot Day 1,253, 03:28

To duża kasa, 5g za stołek + medalik + możliwość zarobienia na CSach +wcześniej wiesz o wielu rzeczach + niekt Cie z niczego nie rozlicza a juz na pewno nie wyborcy. Można mieć frekwencję 0% i znowu się dostać do konga.

frnc
frnc Day 1,253, 04:31

<polewa>

Donlol'd
Donlol'd Day 1,253, 06:20

Zazdrościsz?

SevenMasterPL
SevenMasterPL Day 1,253, 07:51

W pełni się zgadzam z Tobą. Ja miesiąc temu pierwszy raz wygrałem wybory i żałuję. Nie wiem po co się tam pchać... nie no wiem, po medal i 5 golda.

Dr. Infected
Dr. Infected Day 1,253, 08:27

Ciekawi mnie tylko dlaczego to ma być (prawdopodobnie) ostatnie wydanie?

Odchodzisz z gry (żyjesz), czy po prostu się znudziłeś (wrócisz = klątwa eRepa trwa)?

Nazwa Gracza
Nazwa Gracza Day 1,253, 08:44

Klik, klik, klik, klik... 10 minut w ciągu dnia i ot cały eRep 😉

NORBERTUS ORLIKUS
NORBERTUS ORLIKUS Day 1,253, 09:01

Problem "BETONU" nie dotyczy tylko bycia w Kongresie. Persony które wymieniłeś są OLIGARCHAMI. Oni mają wszystko! Nawet Ciebie! Pracujesz? Dam sobie głowę uciąć że to jedna z firm któregoś z Nich! Kończysz Grę? Zrób coś dla Norodu! Oddaj całą walutę i golda dla Państwa! Myślisz że to co oddasz trafi do NBP? NIE! PRYWATNA KIESZEŃ! I to co napisałem to jest dopiero sam początek BETONOWEJ GÓRY!

ag00
ag00 Day 1,253, 09:08

zazdroscisz???

NORBERTUS ORLIKUS
NORBERTUS ORLIKUS Day 1,253, 09:17

Mam też pytanie do Was:
CZY EREPUBLIK MOŻNA TRAKTOWAĆ JAKO GRĘ DECYZYJNĄ, WYKORZYSTYWANĄ PRZY ZALICZENIACH SEMESTRÓW Z SOCJOLOGI/NAUK POLITYCZNYCH/MIĘDZYNARODOWYCH?

NekouPiS
NekouPiS Day 1,253, 10:05

To w takim razie nikt nie powinien być w Kongu lub w ministerstwie więcej niż 3 razy, nawet jeśli robi dobrze. Spoko, nie mam pytań..

A co do Mixa, ponoć miał wyjechać na jakieś zadupie...

A dam
A dam Day 1,253, 10:12

NekouPiS - no, wyjechał raz, zdobył tam medalik Kongresmena i wrócił - po jakiego grzyba? Nie wiem, ale pewnie po 5g, mimo iż ma tego pełno. Widać straszna z niego sknera

Mbelk
Mbelk Day 1,253, 11:52

"Więcej miejsc w kongresie->więcej prestiżu->więcej członków"
idąc tym tokiem to wiadomo ze partia wystawi stażików jeśli tacy chcą dalej walczyć o kong a młodziki bez tusz startują w nierdzennych bo tam się mogą przebić,wystarczy chcieć i zgromadzić elektor 10 głosów co nie jest trudne,no ale gram już nie krótko i widzę ze z tym chcieć to zawsze największy problem jest:/

podroznik1987
podroznik1987 Day 1,253, 13:59

Beton go home!

pierdek88
pierdek88 Day 1,254, 05:07

to może ktoś popracuje u mnie za symboliczne 1pln, aby wspomóc w rozwoju ? 🙂

Lokz17
Lokz17 Day 1,254, 07:12

Norbertus:
a wbij jako ciekawostkę, trochę tu Polaków w końcu jest! I to nawet działa! (Jeśli lubisz inflację)

a co do tekstu: przynajmniej nie można im odjąć posiadanej praktyki i doświadczenia 😉

Chanca
Chanca Day 1,254, 09:35

Naiwność młodych graczy nie zna granic.

W każdej grze przeglądarkowej kto wcześniej zaczyna ma przewagę, więc myślicie że będziecie KIMŚ w grze, która już się kręci parę lat?

Całujcie sygneciki, drapcie przeciwnika w bitwach i zap*erdalajcie na dofy dla swoich mentorów gówniarze.

A medaliki, honory kongresmenów i teki ministerialne zostawcie mężom stanu, elycie, Mixiom i reszcie z grona wzajemnej adoracji.

Nazwa Gracza
Nazwa Gracza Day 1,254, 11:11

@ Chanca
Troll raporting in?

Chanca
Chanca Day 1,254, 12:39

@Nazwa Gracza
Po roku klikania zrozumiesz co napisałem. Chociaż nie jestem pewien skoro rzucasz przezwiskami nie rozumiejąc ich znaczenia.

El Raviel
El Raviel Day 1,254, 16:00

"Kolejny medal kongresmena, po co drogi Panie? Dla "prestiżu"?"
Dla golda, panie.

~El'R~

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.