Ambient on/off

Join the new world

 

Вонредно Претседателско обраќање [Felllix]

Day 2,121, 11:48 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Narodna Banka na MakedonijaВо востаниево пукаме за востаниците!


Почитувани,

Околностите налагаат да мора да ви се обратам порано од предвиденото со цел да ви соопштам две важни информации
И двете се значајни, едната за нас, другата за нашиот голем сојузник Бугарија.
Ке ги соопштам информациите по хронолошки редослед така како што ке се случуваат.

Прво
Утре најверојатно нешто пред 9h наше време ке започне Astrike на Романија над Бугарија.
Законот е веќе поминат во Романскиот конгрес. Од исклучително значење е аирстрајкот да не успее, како за Бугарија така и за нас.
Затоа утре бидете со полна енергија и следете ги наредбите.
Единствен приоритет за утре ке биде битката Бугарија/Романија.

Второ
Постигнат е договор со Индонезија за размена на територии.
Акцијата е веќе започната со тоа што е кренато востание во Нов јужен Велс и истото востание Индонезија треба да го изгуби. Востанијата ке се креваат по редослед Нов јужен Велс, Квинсленд, Северни територии. Акцијата мора да биде брза и да заврши пред завршувањето на турнирот.
Со тоа би имале штит и би било поедноставно да се браниме од востанија и од евентуален аирстрајк врз нас кој според информациите е се поизвесен.

Во текот на вчерашниот ден од страна на админите беа одземени 75к cc од Macedonian army Затоа уште еднаш апелирам до сите оние кои можат да помогнат со пари, истите да ги донираат во Macedonian Army

Доколку некој сака да даде позајмица на државата повисока од 5к cc, која би била вратена после Конгресот нека ми пише PM.

Не верувавме дека можеме да стигнеме до тука, па стигнавме. Време е е да ја довршиме работата. Доколку акцијава оди по план и биде доволно брза ке имаме повеќе територии и простор за маневрирање при евентуален аирстрајк. Верувајте дека се ова е во интерес да имаме Конгрес. Ние никогаш не сме играле за ресурси, па и сега ресурсите се во втор план.

За крај би ве замолил во наредниов период, да пукаме строго по приоритети и по наредби. За да имаме конгрес потребно е секој тенк да биде испукан на право место и во право време.

Во востаниево пукаме за востаниците!


Да живее Македонија!

Felllix
Претседател на еМакедонија
 

Comments

Narodna Banka na Makedonija
Narodna Banka na Makedonija Day 2,121, 11:49

Вонредно Претседателско обраќање [Felllix]

http://tinyurl.com/ne83yv8

Jurukov
Jurukov Day 2,121, 11:50

o/

El Che G
El Che G Day 2,121, 11:50

o/

n e v e r C G
n e v e r C G Day 2,121, 11:52

o/

Marshalot
Marshalot Day 2,121, 11:52

o/

efiljo II
efiljo II Day 2,121, 11:53

o/

SaJrUs
SaJrUs Day 2,121, 11:53

о/

mane komita
mane komita Day 2,121, 11:53

o/

Dani branitel
Dani branitel Day 2,121, 11:53

o7

Volk No1
Volk No1 Day 2,121, 11:54

o/

Kumulonimbus555
Kumulonimbus555 Day 2,121, 11:54

eva WTF 75k

pop trajan
pop trajan Day 2,121, 12:01

o/

Stole Lazarov
Stole Lazarov Day 2,121, 12:06

o7

CelarentE
CelarentE Day 2,121, 12:07

o7

partalkoo
partalkoo Day 2,121, 12:10

Drz te mi kurot.....do sega imam dadeno preku 400 gold za pomos za Makedonija.(Tenkovi , hrana, pari , gold i to..... ).i poradi toa ne mrdnav od razvoj na sopstveniot profil..... PARI NE DAVAM......... Ama naredbi ke pocituvam.......

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Day 2,121, 12:31

и јас давав на сите па сега сум -275,358 IDR ... па никому ништо... пак се разденува и без мене на еРепублик 🙂

Kanopy
Kanopy Day 2,121, 12:37

со донирал, ти донираат, така оди таа работа. нагласи го тоа

FA.97
FA.97 Day 2,122, 08:00

Samo Kanopy sam si donira 😛

Wendy Power
Wendy Power Day 2,121, 12:14

o/

Red Tornado
Red Tornado Day 2,121, 12:20

o/

bagzioo
bagzioo Day 2,121, 12:24

O7

AntitalenaT
AntitalenaT Day 2,121, 12:28

Пак нема цицки...

Felllix
Felllix Day 2,121, 12:35

( . ) ( . )

New Guy 1
New Guy 1 Day 2,121, 13:18

Wendy sto e 😃 😃 😃

Morrpheus
Morrpheus Day 2,121, 12:30

о7

Stenka Razin
Stenka Razin Day 2,121, 12:35

o7

dedo mraz 78
dedo mraz 78 Day 2,121, 12:47

Прашање : Ако ја ослободиме Австралија TWO ќе може да не нападне преку директен напад , немора да организира АС .

Felllix
Felllix Day 2,121, 13:02

Ke pushtime i nie i Indo NE po osloboduvanjeto na regionot, nema kade da begaat, a i ke ima dovolno guzva narednive denovi za da se zamaraat so AUS

Invisible DuSt
Invisible DuSt Day 2,121, 12:54

Epa taka be, oficijalno..
ne mi vika nekoj tamu donirajte vo MA...a koj kazal?!?
cacko..

vojislavp
vojislavp Day 2,121, 13:00

se ubavo ama tie se sekako mnogu pojaki po 9influence i seako ke ne gmechat ...dali ke imamme kongres e znak na prasanje i kolku ke izdrzime so ovaa taksa ...
inace razmislete dzabe ke se palime koga sekako TWO e mnogu pojak ..zatoa cicko Plato ja mesti celo vreme igrata...najbitno e da ne se kupuva gold ..nekogas i porazot znachi pobeda

KomanDanT K0KI
KomanDanT K0KI Day 2,121, 13:00

o7

MAK3D0N3R
MAK3D0N3R Day 2,121, 13:03

Донации за во Македонска Армија!

http://www.erepublik.com/en/article/-1-2317022/1/20

~SHOUT~

partalkoo
partalkoo Day 2,121, 13:09

Kanopy ... Jas vo 3.5 godini samo 50 tenkovi sum dobil i toa trosejki 180 gold vo edna bitka za da se dobie.... ako nekoj dobival poveke...SAMITE SI ZNAAT....

warriorMKD
warriorMKD Day 2,121, 13:38

o7

Crep MKD
Crep MKD Day 2,121, 13:55

o/

VOIDOKOILIAS
VOIDOKOILIAS Day 2,121, 14:00

free prestige points
http://www.erepublik.com/gr/article/free-prestige-points-2317019/1/20

participate in guerilla fights without losing energy for free pp

Stolch
Stolch Day 2,121, 14:35

Lions fight side by side, welcome to the lions den! 😃

Kpakep4e
Kpakep4e Day 2,121, 14:42

KAKO MOZE ADMINITE DA ZEMAT 75k? PAK STE IGRALE SO PRLJAVI IGRI A? DA A?
STO NE MI GI ZEME MENE PLATO OVIE 13K GOLD? NORMALNO DEKA NEMOZE POSTO SE CHESNO ZARABOTENI!

Kumulonimbus555
Kumulonimbus555 Day 2,121, 15:27

WTF 13k gold ?

diMOZMKD
diMOZMKD Day 2,121, 15:52

de bash da vidam slika molim te...

Hristijan Cvetanovski Day 2,121, 16:25

Comment deleted

Hristijan Cvetanovski
Hristijan Cvetanovski Day 2,121, 16:26

Даи кажи коа да ти ги дадам овие 4к голд неможам да ги глeдам више 😕

Ghost of Styx
Ghost of Styx Day 2,121, 19:32

parite fakt e deka bile prljavi dali nekoj znael za toa neznam ja kako sto znam bilo koj moze da donira

taka da kako dosle taka otisle nema potreba od panika

Aspadora
Aspadora Day 2,123, 04:52

Koj kurton ni e pretsedatel.
lelelelelelelelelelelelelelelelelelele tacno mi dolazi da poludim haahha

MkdVojvoda
MkdVojvoda Day 2,121, 15:38

o7

vojvoda123puskin
vojvoda123puskin Day 2,122, 04:45

jas mislam deka treba da se donira na leveli do 30 a ne na 40 bidejki imaat pari kolku sakaat i ako podelis pari ke ima novi heroi

nikola.MKD98
nikola.MKD98 Day 2,122, 13:54

You have successfully donated 1000 MKD. If the user accepts, the amount will appear shortly in the citizen account. Te molam doniraj gi vo MA. Ne sum 25 level.

Felllix
Felllix Day 2,123, 05:30

ti gi vrativ, rizichno e prifakjanje na pari od akaunti napraveni pred nepolni 2 nedeli...

mandanata
mandanata Day 2,123, 08:11

o7

WarankZ
WarankZ Day 2,126, 10:03

o/

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.