[FÚSZ pályázat] A fakelés gazdasági (és egyéb) hatásairól

Day 1,259, 12:28 Published in Hungary Hungary by KisHuzat

Most egy olyan cikk következik, amit tőlem sohasem várnátok, de egy FÚSZ pályázat és azzal járó 5 gold bizony sok mindenre rákényszerítheti az embert 🙂 Rohadtul nem értek a gazdasághoz (legalábbis szerintem), így főleg ez a cikk a régebben olvasottak alapján, de részben saját tapasztalataim alapján íródott.

Most így a cikk megírása után elolvasva rájöttem, hogy ez bizony túl hosszú 🙂 A karakterszám/vote kalkulátorom igencsak alacsony voteszámot ígér 😃



Halihó!

Üdvözöllek titeket a Csillagvirág óvoda délutáni mesekörében.
Ma a fakelés gazdasági hatásairól fogok mesélni nektek!
Hát, akkor kezdjünk is bele:

Namármost egy (vagy inkább több 😛) fakevel több területen is előnyöket szerezhetünk:
1) gazdaságban
2) szavazásokban
a, politika
b, média
3) és bizony-bizony a harcokban is

Először jöjjön a gazdasági előnyszerzés:
Ezt talán két részre lehetne osztani, rövid, és hosszabb távú fakelésre.
A rövid távú fakelésben az egyetlen cél a szintlépésekből nyert arany megszerzése. Ezen felül a fake természetesen dolgozhat a faker cégében minimálbérérért, vagy más cégben piaci fizetésért, ami végül szintén átutalásra kerül. Esetlegesen ellenséges országba is lehet regisztrálni őket, így a kezdőpénzek lenyúlásával, és az alacsony wellnesses munkával károsítható az ország gazdasága. A kezdeti fejlődés lassítása és a 10 goldos szabály a fakek lassabb beérésevel korlátozta a rövidtávú fakelés nagyüzemben való megvalósítását, de nem akadályozta meg azt.
A hosszabb távú fakerek ezenfelül huzamosabban a saját cégeikben dolgoztatják a fakeket, így egyrészt a Hard Worker és a Super Soldier medálokból plusz aranyra tesznek szert, másrészt szereznek pár mindennap 100-as welnessel, alacsony bérért dolgozó munkást, ilyen célra viszont nem éri meg fakeket nagyobb tömegben regisztrálni.

Ezeken kívül a Society Builder medálokból plusz aranyra lehet szert tenni, ha a faker a meghívólinkjére regisztrálja a fakeket, de ez rövid távon banhalállal jár. 🙂

És itt jön az a rész, amihez nem értek annyira: a Monetary.
A valuták romlása a fakelés visszaszorulása, a lanázás és a cégfejlesztési akciók miatt arany kivonása, és a feltételezetten (és szerintem is) létező vásárló bot miatt megy végbe.
Bár a lanázás is közrejátszik ebben a folyamatban, a fakelés elleni szabályok, a cégfejlesztési akciók, a manangermunka, a megnövekedett termelés és a valószínűleg emiatt életre kelt vásárló bot bevezetése előtt a valuták elég jól tartották magukat, ezért erről most nem is beszélnék.

A fakelés elleni szabályok közé általában csak a 10 goldos szabályt és a 15. szintig a donatelés megakadályozását soroljuk, de én ide venném a még régebben bevezett változásokat, amivel a kezdő játékosok fejlődését lassították. Ezzel a fake arany beáramlását próbálták megakadályozni több-kevesebb sikerrel.
A manangermunka bevezetésével boldog-boldogtalan céget alapított, és ezzel bár az aranyat kivonták a játékból, viszont az önellátásukat is finnanszírozták, megtermelve maguknak a napi 300W-t, esetlegesen egy kis plusz pénzt, amiből a nagyobb csaták idején fegyvert is vehettek.
Az ezután vezették be a termeléknység növelését, amely a gyártó cégekben a Q-val megegyezően, a nyersanyagcégekben pedig kétszeresére növelte a termelést, ezzel erőteljesen növelve a túltermelést.
Ennek 'megoldására' kelt életre a felvásárló bot, ami rengeteg fake valutát áramoltat be, ezzel is gyengítve a pénzt.
Viszont sok arany pihent még a játékosoknál, ezt valahogyan meg kellett tőlük szerezni, ezért jöttek a cégfejlesztési akciók, ami adott egy újabb lökést az addig is nagy méreteket öltött inflációnak.
Ezek együtt gyengítették a pénzt erre szintre, véleményem szerint azért, hogy sok más játékhoz hasonlóan az arany egyfajta kiváltság legyen, amihez egyszerű játékkal nehéz hozzájutni, így alternatívák nélkül a sokan kénytelenek a bankkártyájuk használatára. Ezt az feltételezést tanusítja az RW-k, és az MPP-k valutában kifizetendő díja is.

A fake arany pedig az adminok erre való törekvését akadályozza meg, jobban, ha a fake aranyból céget vesz, monetary forgatja (vagy kenyeret oszt belőle, mint rkazincy 😃), de a társadalom számára még akkor is hasznos a ha pl. ellanázza.

Még egy dolog: még a V1-ben a Moneterys próbálkozásaim közben észrevettem, hogy vannak akik rengetek pénzt, (és itt nem 15 aranyra gondolok) forgattak a pénzpiacon, ezzel egyrészt pénzt szereztek, másrészt szinten tartották a valutákat, főleg nekik, de a monetaryzást kisebb méretekben űzőknek is beintett a 10 goldos szabály. Ez a szabály a bértankoknak sem tett jót, előtérbe kerültek a mágnások és a MasterCardosok.


Random kép, mert anélkül senki sem olvassa el, meg jobban néz ki a cikk 😛

.
És pár a pályázatnak nem része, ha már ennyit írtam, nem hagyhatom ki a másik három területet, azaz a politikát, a médiát és a harcokat sem.

Akkor jöjjön hát az a fránya politika:

A játékosok a 10. szintet elérve szavazhatnak a kongresszusi, pártelnök és elnökválasztásokon, így már a rövidtávú fakerek is beleszólhatnak a szavazásba, ez ellen vezették be a szavazatok 6 órás ellenőrzését, több-kevesebb sikerrel.

Cikkek felszavazására is lehetősége van a fakernek, de erre én még nem nagyon láttam példát.

Ezeket speciel különösen elítélendőnek tartom, azt, hogy egy szövetséges nevelgeti a fakejeit, az nem nagyon érdekel (nem így az ellenségnél), de ha már TO-ra, és cikkek felszavazására használja, azt már nem igazán szeretem 🙂


És végül az utolsó pont, a harcmodul:
Bár egyenként nagyobb sebzést nem tudnak egy csatába bevinni, viszont fegyelmezetten, egyszerre, mindig a megfelelő időben és a megfelelő mennyiségben harcolnak és nem kunyiznak ellátmányt 🙂
Ha a faket harcoltatják, sokkal gyorsabban fejlődik, emiatt korábban kinyerhető belőle az arany, bár így néminemű pénzt a wellness visszatöltésére kell fordítani, de a fakek gyorsabb beérése miatt valószínűleg megtérül ez az összeg.


-Ennyi lenne gyerekek, a mai mesekörnek vége mindenkinek viszontlátásra!

Ha bármiféle hibát, elírást találsz, vagy máshogy gondolkodsz valamiről, nyugodtan oszd meg velem kommentben 🙂

KisHuzat
E cikk apropóján már megszületett egy másik is, egy fake élete címmel, amit vázlatosan már meg is írtam, talán holnap kiadom 🙂