Ambient on/off

Join the new world

 

[EM] Mokesčių sąvokos ir jų reikšmės + naujas mokesčių paketas

Day 1,323, 15:36 Published in Lithuania Lithuania by LT News


Sveiki, su jumis Ekonomikos ministerija. Grįžau į EM su savo komanda priešakį (Lapinaz, Amigos), tai artimiausiu metu turėtumėte išvysti šiek tiek daugiau straipsnių nei įprastai, kad visa tai darytume kokybiškiau prašome nepatingėti užpildyti apklausą. Šį kartą mes atnaujiname „Mokesčių sąvokos ir jų reikšmės“ straipsnį, bei pristatome naująjį mokesčių paketąPirmiausiai noriu atkreipti dėmesį, kad šiuo metu yra seimo forume svarstomas naujas mokesčių paketas, ir kol kas dauguma seimo narių pasisako už pakeitimus (15 už/0 prieš). Taigi mokesčių paaiškinimuose iškarto pritaikysime naujuosius mokesčius.

Pristatau jums numatomus mokesčių pakeitimus:

Juoda spalva – esami mokesčiai, raudona – nauji.Bandome sureguliuoti taip, kad e-piliečiai normaliai uždirbtu (income), verslas nenukentėtu (import), ir atsirastu lygybė tarp maisto ir ginklų sektoriaus (VAT). Minimalią alga mažiname tam, kad būtų patogiau mūsų kariniams daliniams vystytis.
Šiuo metu pagrindinis pelnas yra iš maisto sektoriaus, o ginklų įmonių savininkai (net ir Q5) dažnai patiria nuostolius prie esamų algų/ginklų-raw kainų.
Jei bus pakankamai surenkama mokesčių, planuose yra pajamų mokesčius (income), dar šiek tiek mažinti.Pajamų mokestis (Income tax) nustatomas seimo narių naudojantis: valstybės valdymo funkciją (Country administration)

1. Šis pajamų mokestis yra nuskaitomas nuo darbuotojo atlyginimo. T.y. jei jūsų ar jūsų darbuotojo alga yra 30LTL, tai nuo jo nuskaičiuoja tiek, kiek yra nustatyta seimo šiai sričiai, t.y. jei jūs dirbate maisto kompanijoje, tai nuo jūsų būtų nuskaičiuojama 10% pelno mokesčio ir iš 150LTL algos, į rankas begausite tik 135 LTL.
- Lietuvoje, stengiamės laikyti visoms sritims vienoda pajamų mokestį, bet užsienyje dažnai juos būna gana skirtingos, taigi prieš darbinantis į kita užsienio įmonę nepamirškite pasižiūrėti koks yra taikomas pajamų mokestis šiai sričiai. Taigi ne visada aukščiausias atlyginimas darbo biržoje būna geriausias jūsų pasirinkimas, nes nuskaičius šį mokestį kuris kai kur siekia net 40% į rankas galite begauti vos kelis „centus“.
- Iš šio mokesčio (Income tax) valstybė gauna didžiąja dalį pajamų.

2. Šis pajamų (income tax) mokestis yra tiesiogiai susiejęs su minimalios algos mokesčių (minimum wage, nustatomas seimo narių naudojantis: valstybės valdymo funkciją (Country administration)- Taigi, kas kart dirbdami turėsite sumokėti mažiausiai 0,10LTL mokesčių, šis mokestis netaikomas jei jūs dirbate savo įmonėje, kaip įmonės valdytojas (work as manager).Importo mokestis (Import tax) nustatomas seimo narių naudojantis: valstybės valdymo funkciją (Country administration)- Šis mokestis padidina prekės kaina turguje, kai įmonė pardavinėja savo produkciją naudodamasi licencijomis už Lietuvos ribų. Šis importo mokestis atitenka tai valstybei kurioje yra pardavinėjama produkciją.
Pavyzdžiui, Jei estas nori pardavinėti Lietuvoje savo Q5 batonus, kai Lietuvoje batonu kainos 3LTL+PVM(10%) = 3,30LTL, tai estas turės juos dėti į turgų 2,06LTL+Importo mokestis(50%)+PVM(10%) = 3,30LTL.
- Kaip matome nemaža pranašumą prieš importuotojus turi vietiniai verslininkai. Taigi nuo šio mokesčio priklauso ar norime turėti nacionalinį produktą ir remti savus verslininkus, o gal įsileisti importuotojus ir turėt pigesnę produkciją.
- Šis mokestis yra pirmasis faktorius į kurį reikia atsižvelgti prieš perkant eksporto licenziją.
- Šį mokestį apeiti galima tik per Juodąjį turgų (Black Market), t.y. perkant produkciją užsienyje/Lietuvoje ir per pardavinėjant produkciją kitos šalies gyventojams naudojantis pervedimo (donate) paslaugomis ar tiesiog įdedant į šalies kurioje esate vietinį turgų (reikia turėt tos šalies pilietybę).
Šis mokestis taip pat yra tiesiogiai susiejęs su šalies valiutų kursu monetary market), kuo aukštesnis valiutos kursas (defliacija) tuo labiau užsieniečiui apsimoka importuoti savo produkciją, ir atvirkščiai, kuo žemesnis tuo labiau apsimoka eksportuoti (infliacija). Atrodytu kad visada apsimoka turėti patį mažiausi kursą (infliacija), bet tokių atveju e-Lietuva aukso atžvilgiu surinktu labai nedaug mokesčių. O ir eiliniams piliečiams yra sudėtinga surinkti pakankamai auksinių treniruotis su stiprintuvais (booster), bei įkūrinėti naujas įmones, partijas, karinius būrius ir t.t.
Valiutos kursą (infliacija) labiausiai įtakojantis veiksniai:
1. Administracijos atnaujinimai.
2. Šalies verslininkų eksportas, bei importas.
3. Nacionaliniai bankai, mūsų atveju Lietuvos Taupomasis Bankas (LTB).
4. Aktyvus tiesioginiai karai.Infliacija (Inflation): nurodo eRepublik prekių kainų pokytį aukso atžvilgiu (pinigų nuvertėjimą) per paskutines 7 dienas. Aukšta infliacijos lygi sukelia padidėjusi pinigų pasiūla (LTL). Pinigų vertės kilimas aukso, bei produkcijos atžvilgiu vadinamas defliacija (erepublik atžvilgiu – tai skaitoma kaip minusinė infliacija).Pridėtinės vertės mokestis (PVM) (VAT) nustatomas seimo narių naudojantis: valstybės valdymo funkciją (Country administration)- Šis mokestis padidina prekės kaina turguje, nesvarbu ar pardavinės vietinis verslininkas, ar užsienietis eksportuos į Lietuvą, ji turės vis tiek sumokėti.
Pavyzdžiui, jei kompanijos valdytojas įdeda maistą parduoti į turgų už 1LT, tai prie šios kainos prisidės PVM 10%, ir turguje produkto kaina jau bus 1,10LTL, kai produktą nupirks už 1,10LTL, įmonės savininkas gaus tik 1LTL, o 0,10LTL nukeliaus į valstybės iždą.
- Šis PVM mokestis taikomas tik pagamintai produkcijai, žaliavoms (grūdams, geležiai ir t.t.) šio mokesčio iš vis nėra.Daugiau apie EM rasite mūsų wiki.D.U.K.

Noriu priminti jog Ekonomikos ministerija turi savo D.U.K kur galite užduoti klausimus ekonominėmis temomis ir jums bus atsakyta.

Naudojimas labai paprastas:

Pateikiate savo klausimą(us) užpildydami šią anketą ir laukiate kol mes atsakysime.

Visus atsakymus ir ankstesnius klausimus galite rasti čia.Apklausa: Šios apklausos pagalba EM žinos kokių straipsnių reikia piliečiams ir rašys jums naudingesnius straipsnius. Taigi prašome nepatingėti užpildyti.
[EM] Ekonomikos ministerijos komanda:

Ministras: TcTarget(skype: gedasrag) - parengė straipsnį
Vice ministras: Lapinaz (skype: lapinaz10)
Padėjėjas: Amigos (skype: justass10)
Padėjėjas: Svaike (Skype:g0dle55)
 

Comments

Migasss
Migasss Day 1,323, 15:55

Vote 😉

StoreLtu
StoreLtu Day 1,323, 16:08

geras straipsnis, paaiskejo tie mokesciai V+S

aiwaraz
aiwaraz Day 1,323, 18:49

Food VAT keliat? nu ir n* ** toki paketa mokesciu

aiwaraz
aiwaraz Day 1,323, 19:07

valstybej pinigu truksta? LTB esantys 1.6mln litu tikrai parodo, kad valstybe prie bankroto ribos. Norit sulyginti food ir weapon sektorius? tai mazinkit weapon VAT, kam dar is vargsu batonu gamintoju centus atiminejat? nzn kaip kiti, bet batonus pardavineju ne rinkos kaina, o tokia kaina, kuria dar perka plato botas, tai automatiskai naujas VAT vel is manes pelna atims. isvis jei anksciau nuo darbuotojo eidavo 100lt pelnas, tai dabartinej situacijoj ir su naujais mokesciais tik 50, pyzdon tokia ekonomika atsiprasant

TcTarget
TcTarget Day 1,323, 22:18

Aiwaraz, valstybei pinigų netrūkstą, tiesiog taip padarysim minimalų balansą tarp food ir weapon. Pakėlėm tik 3%, o turėtume kelti 18%.
Mini apie pelną, o žinai tai kad prie dabartinių algų/ginklų kainų/raw yra išvis nuostolingą gaminti (jei perki raw) net ir Q5 ginklus.

MrEdo123
MrEdo123 Day 1,324, 01:39

kazkuo nepatenkintu nuolat bus

aiwaraz
aiwaraz Day 1,324, 01:39

Tai prie ko cia food? jei pakelsi maisto VAT q5 ginklus pasidarys pelninga gamint? ta prasme gal tu nori padaryt taip, kad jei jau ginklus gamint nuostolinga, tai ** tebunie ir maistas nuostolingas. Vieninteli ka padaret tai tik importa wrm sumazinot, bet ir tas abejoju ar ginklus is "minuso" istrauks. skyletas tas jusu mokesciu paketas ir taskas.

Manncius
Manncius Day 1,324, 02:02

PagaliAu!!!!!

MutaliskaS
MutaliskaS Day 1,324, 02:13

Straipsnis fainas. Ale tik susitaupyti ant gero verslo reikia puses gyvenimo, gaila.

Zasycei
Zasycei Day 1,324, 03:03

puikus straipsnis. o del nauju mokesciu tai sutinku su aiwaraz, reikejo ne maisto vat didinti o ginklu mazinti. voted.

XVIII
XVIII Day 1,324, 03:48

Tiesa, verčiau ginklų sumažinti..

aiwaraz
aiwaraz Day 1,324, 04:19

va puikus pavyzdys - Totas. Job markete nuo 158 algu kartele vienu suoliu iki 172Lt pakele, tikras ekonomikos guru xDD

nfssxx
nfssxx Day 1,324, 07:03

vis lietuvoj geriau gyvenas 😃

Woriux
Woriux Day 1,324, 10:00

O kažin, kas gauna tuos pinigus už mokesčius?.. Prezidentas vilą pasistato???

TcTarget
TcTarget Day 1,324, 10:48

Antrame etape (po savaitės įplaukų stebėjimo) yra numatyta mažinti ginklų VAT, ir Income mokesčius.
Woriux, tuos mokesčius gauna valstybė, iš jos pervedama į Lietuvos taupomąjį banką (LTB), o vėliau skirsto: Lietuvos kariuomenei, MPP, RW, darbo departamentui, NM ir t.t.

TBLT
TBLT Day 1,324, 12:10

Food VAT keliat? nu ir n* ** toki paketa mokesciu

Labai teisingas komentaras,ka jus durneliu ieskot?B.l.t palikit buvusius 7 procentus.

aiwaraz
aiwaraz Day 1,324, 17:18

tctarget su ginklais nesiseka tai kersiji maisto gamintojams kurie bent pelna gauna? xD ir aplamai, koki tu balansa nori palaikyt tarp situ dvieju sektoriu? kad wrm ir frm kainos butu panasios? kad maistas but tiek pat (ne)pelningas kaip ir ginklai? ar siaip lygiuotis bandot i kitas, ekonomiskai (bent erepublike) stipresnes salis ( ten VAT didesni) ? paaiskink, nes man kaip marketingo debilui visiskai neaisku

TBLT
TBLT Day 1,324, 22:02

Tarybiniais laikais is ankstyvos vaikystes prisimenu viena multika,kurio esme buvo tokia:lapei(siuo atveju tokiu mokesciu pakeitimo iniciatoriams) reikejo padalinti suri dviems meskiukams(maisto ir ginklu gamintojai).Tai lape suri specialiai perlauze ne per puse,o i didesne ir mazesne puse.Tada meskiukas gaves mazesne dali pasiskunde,kad turi maziau surio nei kitas meskiukas.Tada lape atsikando surio is to kuris turejo daugiau.Tada kitas meskiukas buvo nepatenkintas,kad jam liko maziau,nei draugui-lape atsikando is kito.Ir lape tol "lygino" meskiuku surius,kol abiem liko po maza trupineli...
Moralas-nebukit lapes ir nelaikykit musu meskiukais...😉

atsibodo
atsibodo Day 1,325, 09:37

Tai prie ko cia food? jei pakelsi maisto VAT q5 ginklus pasidarys pelninga gamint? ta prasme gal tu nori padaryt taip, kad jei jau ginklus gamint nuostolinga, tai ** tebunie ir maistas nuostolingas. Vieninteli ka padaret tai tik importa wrm sumazinot, bet ir tas abejoju ar ginklus is "minuso" istrauks. skyletas tas jusu mokesciu paketas ir taskas.

Taip, visiškai teisingas aiwaro komentaras!
O ir Sigito moralas liūdnai teisingas (;

TcTarget
TcTarget Day 1,325, 11:27

Kaip jus galit nesuprasti: keliant maisto PVM verslininkas gaus mažiau pajamų ir negalės mokėti (ginklų įmonių savininku atžvilgiu) kosminių algų - žinoma tie 3% neką padės, bet reikia gi nuo kažko pradėti. Geriau turėti 2 pramonės šakas kurios neš pelną vienodai, nei klestinčias maisto kompanijas ir mirusias ginklų. Taip, ekonomika nesąmoninga šiuo metu, bet ne mes ją tokia padarėme, o gerbiamieji administratoriai.
Šis mokesčių paketas seimo buvo priimtas "sausu" balsavimu. Diskutuotas tarp stambiausių verslininkų ir gerai erep. ekonomikoje nusimanančių žmonių. Mano mokesčių paketai sukasi e-Lietuvoje seniau nei daugelis jūsų čia esate (~20mėn.). Jei trūksta kompetencijos komentuoti - tai bent patylėkite.

TBLT
TBLT Day 1,325, 14:0826
SigitasДень 1,325, 14:03
Tc Target nematau kuo tau girtis,esi ekonominis diletantas,buchalteris,kaip realiame gyvenime buvo pajuokos obkektu tapes Kaseta.Ekonomika ne buchalterija-cia reikia izvalgos ir elementariu desniu supratimo.Reikia argumentu?Pateiksiu pati pirma sovusi i galva.
Visi zinome,kad pertekline produkcija superka botas,kas analizuoja ir testuoja visada zino,uz kokia max suma perka botas.Tuo paciu visada atsiranda zmoniu,kurie nori parduoti siek tiek pigiau maxsimumo,bet greitai.Dabartiniu metu kai pardavimo kaina yra zemiau 7 procentu nei perka botas,turinties didesnius sandelius ir laisvu pinigu atsiranda interesas supirkti pertekline produkcija ir dar karta ja perparduoti.Is to valstybei nauda daugiau nei akivaizdi ji gauna 2 KARTUS PO 7 PROCENTUS.Aisku tokie diletantai apie tai nepagalvojo?Ekonomika ne aritmetika-cia reikia izvalgos ir smegenu,o ne aritmetiniu skaiciavimu....

aiwaraz
aiwaraz Day 1,325, 14:36

nu tctarget cia ir sovei koziri 🙂
visu pirma "gaus mažiau pajamų ir negalės mokėti (ginklų įmonių savininku atžvilgiu) kosminių algų - žinoma tie 3% neką padės, bet reikia gi nuo kažko pradėt" -- pats sau priestarauji, jei tie 3% neka pades tai kam isvis kisot nagus? o algos aplamai krito vien del to kad praradom bonusus
"Geriau turėti 2 pramonės šakas kurios neš pelną vienodai, nei klestinčias maisto kompanijas ir mirusias ginklų" -- dbr tik sumazinot food rinkos nesama pelna, kuom tai pades ginklams? turim maziau pelninga food sektoriu ir taip pat mirusi ginklu
"Diskutuotas tarp stambiausių verslininkų ir gerai erep. ekonomikoje nusimanančių žmonių" -- tai zinoma, kad tokiems kaip drmonte tie 3% itakos netures, bet va su smulkiaisiais verslininkais, kuriem ir 50lt jau yra pinigas, speju pasitarta nebuvo
"Mano mokesčių paketai sukasi e-Lietuvoje seniau nei daugelis jūsų čia esate (~20mėn.). Jei trūksta kompetencijos komentuoti - tai bent patylėkite. " -- kad ir kiek cia laiko sukiesi ir koks didziai kompetetingas esi, nereiskia, kad visada esi teisus

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.