Ambient on/off

Join the new world

 

[EA] Shpallja e Lojtarit te Vitit 2012

Day 1,874, 13:12 Published in Albania Albania by DonCurtis


Pershendetje te gjitheve,

Besoj se shumica prej jush e dini se eshte zhvilluar nje konkurs per lojtarin e vitit 2012. Dje mbaroi pjesa e trete (ajo finale) e konkursit, ndersa sot (edhepse pak me vonese), po lajmerohen fituesit. me poshte i keni rrezultatet.

3 VENDET E PARA:TE GJITHA VENDET:

1. Ujku76 (65 Gold)
2. Napoleon 54 (25 Gold)
3. ALB KOMANDO (10 Gold)

4. festimbeqa (8 Gold)
5. Dardann81 (5 Gold)
5. GameOverzz (5 Gold)
5. PEYONI (5 Gold)
8. Arius Argiri (1.5 Gold)
8. Eros Liebesgott (1.5 Gold)
8. DonCurtis (1.5 Gold)
8. KRIMIKO (1.5 Gold)

12. Cerciz Topulli
12. Visar Jasiqi
14. aLalban
14. Rilindasi
16. Batoa
16. Terrnakopi
16. Toverlani
19. DardanH
19. Jonkastrioti
19. Kalaja e Prezes

Si qe e shihni, ka disa lojtare qe kane vendin e 5 dhe disa qe kane vendi e 8 (edhe ne vazhdim ka, por ato qe kane vendet 5 dhe 8 kane shperblime). Kjo dmth se ato lojtare kane pasur vota te barabarta, keshtu qe cmimet e atyre vendeve do ndahen ndermjet lojtareve. Shembull: Dardann81, GameOverzz dhe PEYONI-t do ju ndahen cmimet e vendeve 5-6-7.

Prova mbi votat nuk ka pasi shumica e votuesive deshirojne te ngelen anonim apo nuk duan tju publikohet vota, por ata qe jane skeptik dhe qe mendojne se ka pasur mashtrime gjate konkursit, te me kontaktojne mua (DonCurtis) dhe do mund te shohin votat.
Disa nga ato qe kane fituar ndonje cmim besoj se do duan qe ti japin per tju ndihmuar te rinjve, prandaj une ju jap 2 zgjidhje: Ti beni donacion te Visar Jasiqi per fabrikat shteterore, ose ti jepni per programin UML (une mendoj qe fabrikave shteterore ju duhet me shume goldi).
Nese keni deshire ti jepni si donacion, me tregoni brenda 12 oresh (qe nga koha kur ky artikull publikohet), nese doni ti mbani, nuk duhet te lajmeroheni sepse pas 12 oresh do filloje shperndarja e shperblimeve


I faleminderoj te gjithe qe moren pjese si kandidate apo si votues, vecanerisht faleminderoj Erosin qe beri te mundur shperblimet, dhe e pergezoj Ujkun qe fitoi kete konkurs. Shpresoj qe te gjithe lojtaret e nominuar te vazhdojne te bejne edhe kete vit ate qe kane bere vitin e kaluar.

Faleminderit
DonCurtis
Eagle Awards
 

Comments

KOSOVA ArlinDx
KOSOVA ArlinDx Day 1,874, 14:45

urime djema o/

Fessti
Fessti Day 1,874, 14:51

urime

maxXxy666
maxXxy666 Day 1,874, 14:53

Urime o/

KOSOVA Batoa
KOSOVA Batoa Day 1,874, 14:53

Urime o/

Peja001
Peja001 Day 1,874, 14:54

V ujku e meriton

ArnoldDjin
ArnoldDjin Day 1,874, 14:54

URIME...

VisarJ
VisarJ Day 1,874, 14:54

Urime

dritonshala
dritonshala Day 1,874, 14:54

urime o7

OLDStrategy
OLDStrategy Day 1,874, 14:55

URIME UJKU

IDE E MIR KJO

NJE KRITIK DO THOJA QE VOTAT NE VUND DO DUHEJ TE ISHIN BER PUBLIKE PER TRANSAPARENC

Napoleon 54
Napoleon 54 Day 1,874, 14:55

o7

Urime Ujku dhe Faleminderit ata qe me votuan mua

Goldin qe me takon ju lutem ta dergoni :

15 gold tek programi UML
10 gold tek Fabrikat shteterore

Peja001
Peja001 Day 1,874, 14:56

veq pa tkorigju edhe ket her spo e lo ndroj kto 555 888 xD

AL KiLLER
AL KiLLER Day 1,874, 15:01

Urime 🙂

AM14
AM14 Day 1,874, 15:02

urime Ujku76 dhe te gjithe te tjereve

Soldier 1995
Soldier 1995 Day 1,874, 15:04

urime

AlbRepublik
AlbRepublik Day 1,874, 15:05

urime o7
vitin tjeter e kam une e sigurt ahhaha:D

EFALB
EFALB Day 1,874, 15:11

Urime

Erlindi
Erlindi Day 1,874, 15:16

Urime

sulmuesi
sulmuesi Day 1,874, 15:22

Me ne fund nje votim i drejte. Kjo dmth qe ato qe na kane drejtuar deri tashi kane qene nje tufe skilesh qe kane bere gjithcka per me fitu pushtet dhe asgje per ta cuar kete shtet perpara. Ujku76 ha buke vec dhe nese nuk fitonte ujku me siguri qe do kishte manipulime. Jam pak i habitur nga vendi i dyte, nje lojtar qe ska lene gje pa bere per ta lene shqiperine mbrapa dhe per te qene gjithe jeten ne pushtet.

Hajdaraga
Hajdaraga Day 1,874, 15:24

Ujku urime, e meriton

illegal name002
illegal name002 Day 1,874, 15:25

ku jom une o vllazni ami dikush bile 10 gold o ujku76 , hajde vllazni shlirone doren.

enzq
enzq Day 1,874, 15:29

Urime

ujku76
ujku76 Day 1,874, 15:31

Oh. Me thene te drejten me behet qefi shume per kete cmim. Ky cmim shpreh konsideraten qe kane lojtaret ndaj punes sime dhe rolit tim modest per Shqiperine Etnike. Them gjithmone Shqiperia Etnike sepse jane trimat nga te gjitha trevat e Shqiperise me te cilet kam fatin te ndaj kenaqesite e kesaj loje.

Me sinqeritet e them qe ishte fare i papritur marrja e ketij cmimi dhe nuk e di sa e meritoj. Personalisht mendoj se nese ka njeri qe meriton cmim ketu, ai eshte wisnia pw (Eros Alb, Mbreti Pleurat) dhe Maaxxi (Alb Komando). Keta te dy jane faktori kryesor qe e ka bere Shqiperine me kongres per aq kohe sa e luaj une kete loje.

Do doja t'ju falenderoj te gjitheve per kete cmim. Se pari dua te falenderoj te gjithe lojtaret per kohen qe i kushtojne lojes. Sic e dine te gjithe, ne nuk jemi ketu thjesht per nje loje por per ti sherbyer vendit tone. Per ti treguar te gjithe botes se shqiptaret jane nje, pa dallim. Se jetojme e luftojme per nje qellim. Per realizimin e Shqiperise Etnike!

Dua te falenderoj organizatorin e ketij konkursi. Eshte nga lojtaret me dinjitoz dhe fisnik qe kam pas rastin te njoh ketu. Idete e tij jane te reja dhe sjellin gjithmone risi per lojen duke na dhene edhe me shume kenaqesi.

Dua te falenderoj ata qe kontribuan per cmimet. Ata qe dhuruan nga te ardhurat e tyre per realizimin e ketij konkursi.

Ne fund, por jo per nga rendesia, dua te falenderoj nje mik e shok i cili kerkon te mbetet anonim, por qe eshte nje nga mbeshtetesit per krijimin e MU-se Shpata e Kastriotit, dhe pa ndihmen e te cilit do ishte e veshtire mbajtja e kesaj MU-je me ndihma te perditshme per lojtaret tane.

Falemnderit te gjitheve.

Suksese Shqiperise!

x x x ALBANIA x x x
x x x ALBANIA x x x Day 1,874, 16:02

URIME UJKU76 E TI GEZOSH DER TANI JE NJESH NE KET LOJ

Pula Me Cizme
Pula Me Cizme Day 1,874, 16:16

brAVO UKit qi ju paska mujt viq vet
urimeedhe juve tjerve

kushtrimzz
kushtrimzz Day 1,874, 17:20

Urime o/

Ato 5 gold i qoni tek Fabrikat Shteterore

ujku76
ujku76 Day 1,874, 17:53

Don, harrova edhe dicka. arin e fituar nga cmimi ja u dhuroj juve per programin UML.

Me respekt

Vjollca Linda Ajdini
Vjollca Linda Ajdini Day 1,875, 02:07

urime te gjithve m vjen mir qe tre te paret qe i kam votu paskn fitu e don te thot se mir i paskm vlersu per kto di muj qe e luj ket loj. suksese edhe n t ardhmen

bushiAL
bushiAL Day 1,875, 03:10

ujku76 urime te takonte vendi i par se sic e the dhe vet eros dhe maaxxi jan njeshat e erepublik albania por nga lojtaret e tjer ty te takonte vendi i par ,,hallall per kontributin qe ke dhen dhe jep

Arius argiri
Arius argiri Day 1,875, 03:55

URIME UJKUT!dhe faleminderit te gjitheve atyre qe me kane votuar !!!!!

BubullimaAl
BubullimaAl Day 1,875, 04:07

URIME UJKU URIME NAPOLEN54 urime dhe ju te tjereve

Dardan N81
Dardan N81 Day 1,875, 04:33

Urime te gjitheve ne vecanti ujkut 😃 faleminderit per ata qe me kan votuar 🙂

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Day 1,875, 17:56

faleminderit te gjithve per vota ato gold do shkojn tek fabrika

Gentrit Shahini
Gentrit Shahini Day 1,876, 00:57

urime 😃

Catatumbo
Catatumbo Day 1,876, 08:25

Urime te gjithve 🙂 Gjithashtu shperblimi qe me takon mund ta dergoni ne fabrikat shtetrore 🙂

Ju faleminderit

AqifPasha
AqifPasha Day 1,876, 08:37

Urime Ujku76 (une votova maxxy per vete). Dhe urime per organizimin DonKurtishi.
Shume Gold qarkulloka ne shperblime.
Nese ndonjeri ka mundesi jepni nje dore fabrikes se SPA
http://www.erepublik.com/en/article/informacion-rreth-fabrikes-2187562/1/20

Dardan N81
Dardan N81 Day 1,876, 10:36

Shperblimin tim dergoheni tek fabrikat shteterore o/
Faleminderit edhe njeher

LiL Serxhio
LiL Serxhio Day 1,876, 11:53

:A per mendimin tim KRIMIKO duhej te ishte ne vendin e festimbeqes ! o> urime

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.