Ambient on/off

Join the new world

 

[EA] Lojtari i Vitit (2012): Faza 2

Day 1,867, 17:41 Published in Albania Albania by DonCurtis

SHQIP / ALBANIAN

Pershendetje te gjitheve,

Se pari dua tju faleminderoj te gjitheve qe nominuat personat qe menduat se jane te duhurit per te fituar njerin nga 10 cmimet per kete vit.

Tani pa humbur kohe, te fillojme me spjegimin e vazhdueshmerise se konkursit.

FAZA 2:

U tha qe faza 2 do ishte faza perfundimtare, por meqe u nominuan 40 persona, te gjithe te mernin pjese do ishte shume dhe cdokush qe do kishte 2-3 vota do kishte mundesi te fitoje. Prandaj do e zgjerojme konkursin ne 3 faza, ku faza e 3 do jete ajo perfundimtarja.

Ne fazen e dyte do kete 4 grupe me nga 10 persona, prej secilit grurp, 5 do bien poshte, 5 do pranohen per fazen e 3 pra per finalen.
Cdo lojtar do kete mundesi te votoje 3 lojtar nga secili grup pra gjithesej 12 lojtare.
Votimi do vazhdoje perafersisht 1 dite (ndoshta edhe 2 dite, nuk eshte e caktuar), por kur te mbaroje, do njoftoheni.

Votimi do behet ne google drive, ku cdokush do duhet te shkruaje emrin e tij ne erepublik, linkun e profilit dhe te votoje 12 persona te nominuar (3 nga secili grup).
Besoj nuk do e keni te veshtire te kuptoni si votohet, pasi shumica keni kerkuar ndihma ne forma te ngjashme. KLIKO KETU PER TE VOTUAR!

Rregullat e fazes se dyte:
1. Votuesi duhet te jete shqipetar, te kete nenshtetesi shqipetare ose te jete person i huaj por i njohur nder shqipetaret.
2. Emri dhe linku i profilit duhet te jene te sakte pasi vota nuk do numerohet perndryshe.
3. Votimi per te njejtin person 2 ose 3 here nuk eshte i lejuar, prandaj nese e ben kete gje, te gjitha votat tua ngelin te panumeruara.
3. Blerja e votave nuk lejoet (nese dikush te ofron dicka ne kembim te votes, raportojeni te DonCurtis)
4. Te vendi per koment, shkruaj vetem nese ke dicka me rrendesi. Nese nuk ke, lere bosh, nuk eshte patjeter te shkruash budallalliqe.FAZA 3:

Faza 3 qe eshte edhe faza finale, do kete 20 kandidate ku cdokush do mund te votoje 1 ose 2 te nominuar (kjo do diskutohet dhe do sqarohet kur te filloje faza e 3). Shperblimet per fazen e trete mund ti shihni ne artikullin perpara ketij artikulli.ENGLISH / ANGLISHT

Hello everyone,

This is not the original translation from the above text, but it's about the same thing, and it explains most of it.

First, i want you to know what this article is about. Eagle Awards (created by me, DonCurtis) gives awards or prizes to Albanian players. This time, the award is about the Albanian Player Of The Year. The first part of the competition was the nomination phase which is explained in the previous article in my newspaper (only in Albanian), the second part is happening right now, it is the voting part 1/2.

How does the competition work?
There will be 10 winners (although one will be the great winner and will get the grand price of 65 gold, the others will get fewer gold), but currently there are 40 competitors which is a lot, so this time we will vote to eliminate 20 competitors.
Every player can vote for 3 competitors of each group. VOTE HERE
After the second part finishes, the third and final part will come in which you will only be able to vote for 1 or 2 finalists (this will be decided later) players to vote for.Kandidatet per cmimin Lojtari i Vitit / Candidates for the Player of The Year award:

Group 1 / Group 1:
ALB KOMANDO (Maxxyy)
CPIRRAZ
festimbeqa
Gjilani1233
Kalaja e Prezes
KingBato
Lignja (ALWarrior)
Toverlani
Ujku76

Grupi 2 / Group 2:
Altinks
AM14 (AlbanMustafa)
Arius Argiri
Dejzii94
Lilo1
Napoleon54 (Nino)
PEYONI
Terrnakopi
tubua
Visar Jasiqi

Grupi 3 / Group 3:
Batoa
Dardann81
DonCurtis (Don Kurtishi)
Enzq
Gentrit Shahini
KRIMIKO
Jonkastrioti
katundari
nonakrimit
Tiger Ramadani

Grupi 4 / Group 4:
aLalban
Cerciz Topulli
Crazy Alboz
DardanH
GameOverzz (kushtrimzz)
Hajdaraga
HmmmAlbania
Krye Qendra
Rilindasi
strateg1Me rrespekt
DonCurtis
 

Comments

ArnoldDjin
ArnoldDjin Day 1,867, 17:52

Votum...

enzq
enzq Day 1,867, 18:29

V

KingBato
KingBato Day 1,867, 22:58

u kry

ThePunisherzzzz
ThePunisherzzzz Day 1,868, 00:21

kisha dasht edhe me u ba cdo muaj mu zgjidh lojtari i muajit nga cdo divizon "merreni parashysh"

Last Life
Last Life Day 1,868, 01:35

Ej, si mer na harrut fare na harrut, po lojen shqip kush e perktheu? : D
Asnji nga stafi i perkthysve nuk qeka favorit

DonCurtis
DonCurtis Day 1,868, 02:14

@Lignja po ti je kandidat. Keto jane te gjithe te nominuar nga te tjeret, nese dikush nuk eshte ne liste, atehere nuk e kane nominuar 😕
Por ti je i nominuar (i zgjedhur per te kandiduar)

ArdiAlb
ArdiAlb Day 1,868, 03:51

Kam nje pyetje: Nga ta di une qe rezultati perfundimtar eshte pikerisht ai mund te jete nje shoku juaj qe ja jepni kot une ketu sdi gje. A ka ndonje menyre per te pare votat

DonCurtis
DonCurtis Day 1,868, 04:47

@ArdiAlb kur te shpallen rrezultatet do kete edhe prova 😃

Ajdin Ajdini
Ajdin Ajdini Day 1,868, 05:39

alb komandos duhet edhe kryetar edhe gjithqka te vendose vet aj as kongresmena e as qen tjer mos t pyse qka t doje vet let baje se krejt tjert shumica mas ineresit personal po vrapojn edhe duhet krejt partit mej hek

sulmuesi
sulmuesi Day 1,868, 06:04

Vetem UJKU76. Nuk e di pse keni vu te gjithe monstrat e tjera nga Napja e kompani. Duhet me e kalu diktaturen, me e varros njehere e mire.

Ajdin Ajdini
Ajdin Ajdini Day 1,868, 06:51

alb komando+ujku+jon kastrioti

Ajdin Ajdini
Ajdin Ajdini Day 1,868, 06:52

kisha dhan propozim qe edhe kryetari me i dobet mu zgjedj

Skenerbeuu
Skenerbeuu Day 1,868, 12:07

Shum flm per mendimin dhe voten qee deri tash keni dhan djem po siq e dini dhe vet un nuk kam nevojen per gold mu mund te me largoni nga lista ok dhe le ti mer ai qe i meriton dhe ka nevojen mu vetem nje me ben nderin me te madh ky bashkim dhe kjo ide e mrekullushme ashtu pra ju pershendes

Skenerbeuu
Skenerbeuu Day 1,868, 12:12

http://www.erepublik.com/en/main/group-show/1424?page=1 pak te lavdrohem dhe un 🙂

illegal name002
illegal name002 Day 1,868, 12:39

hej mu votomni o vllazni 😃

Zgjim.AL
Zgjim.AL Day 1,868, 12:57

se kam tqart qa mirni parasysh qe te shpallni fituesin ?

illegal name002
illegal name002 Day 1,868, 13:05

zgjim.al kush u kon ma i miri psh une 😃

Gentrit Shahini
Gentrit Shahini Day 1,868, 14:32

hahahha ja nisin tash me than votomni mu ..... ishalla fiton qaj qe e meriton .. per mu eshte nder qe jam hi ne list e nese kaloj ne fazen tjeter do ishte privilegj i madh po edhe nese bie jam krenar qe kam hi ne kete list ......

MDejzi
MDejzi Day 1,868, 14:56

gjilani1233 e meriton radhen e ardhshme 🙂 ma aktiv ma shnosh

DiegoIceAge
DiegoIceAge Day 1,868, 15:52

E mu me keni haru 🙂

AqifPasha
AqifPasha Day 1,869, 02:14

Ju lumt per iniciativen , por nuk na tha njeri kush eshte ai bamires qe jep goldet ?
Apo jemi ne te gjithe ?

DonCurtis
DonCurtis Day 1,869, 04:22

@AqifPasha i vjedhim nga populli 😃

haha shaka, shaka. I jep Erosi, prandaj edhe nuk eshte pjese e konkursit!

Vjollca Linda Ajdini
Vjollca Linda Ajdini Day 1,869, 05:58

mpasni haru mue per di muj psna ba arm q7 ma shum se fabrikat e shtetit paramenone me ato golda qka kisha ba hhahaahaha

Kostandini
Kostandini Day 1,869, 06:39

Nuk po me pelqen edhe aq menyra e te votuarit. Cka nese une dua te nominoj vetem nje person nga te gjitha grupet??? Keshtu me kete menyre te votuari e keni bere me te patjeter qe te votohet nga nje person ne cdo grup. Eshte dashur te vendosni ne cdo grup edhe nga nje opsion: "Asnje". Nuk po me duket demoratike menyra e te votuarit.

DonCurtis
DonCurtis Day 1,869, 07:01

@Kostandini votoje 3 here te njejtin person dhe shkruaj te komenti (ne fund) se pse ke votuar... Ndoshta ishte dashur te behet si thua ti, por per fat te keq nuk mu kujtua ne kohe : /

Floriii
Floriii Day 1,869, 09:06

vota ime eshte per Eros Alb po meqe nuk eshte spo votoj, kurse heres tjeter do votoj per ate qe do bashkoje te gjithe, nje parti, nje ushtri, organizim me te mire se po u bashkuam do clirojme edhe trojet tona, ndryshe keshtu do rime per nje kohe shume te gjate....Edhe pse une do thosha qe nje rol te rendesishem ka luajtur cdo lojtar qe vazhdon te luaje kete loje nga liv.1 e ne vazhdim, sepse sado pak po ndikon ne forcimin e ketij vendi..

Al Punk
Al Punk Day 1,869, 13:43

.............]

Kostandini
Kostandini Day 1,871, 14:22

@DonCurtis: Une vecme votova kesaj radhe. Heres tjeter shpresoj ta vini edhe kete opsion ne votim. Respekt.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.