Ambient on/off

Join the new world

 

[EA Gazetesi] Büyük Savaşlar Yaklaşıyor !

Day 1,836, 10:29 Published in Turkey Turkey by simsekcountr
EDEN diken üstünde! ONE Birliği uzun bir süre sonra yeniden organize bir saldırı girişimine başlamıştı. Daha önce de belirttiğimiz gibi Yunanistan'a toplu bir saldırı planlanıyordu. Bu saldırılar gerçekleşti ve hala sürüyor. Sıradaki hedef ise Türkiye!

ONE Askeri birlikleri Türkiye'nın batı sınırı olan ege adalarına kadar gelmiş durumda. Türk ordusu teyakkuza geçti. Yunanistan toplu saldırıya direnemiyor. Ciddi anlamda mpp yardımı alan Yunanistan birçok ülkenin aynı anda saldırması sebebi ile bu yardımlardan istediği sonucları almayı başaramıyor. Direniş sürüyor ancak umutlar giderek azalıyor.

Peki Yunanistan'dan sonra Türkiye'ye karsı nasıl bir politika gerçekleştirilecek. Tabiki amaç daha çok ülkenin Türkiye'ye saldırmasını sağlamakta. Ancak bunu yapmak zor. Çünkü Yunanistan'ın Türkiye'ye bağlantısı olan 2 sınırı var ve bu sınırlardan biri Bulgaristan'da.

Bu durumda ya Makedonya yada Sırbistan saldıracak ancak durum bu kadar basit değil. Çünkü Mısır veya Kıbrıs üzerinden de Türkiye'ye saldırılabilir.Aynı zamanda Bulgaristan anlaşmayı bozup Türkiye'ye karsı savaşa katılabilir. Yine Rusya Türkiye'ye saldırabilir. İran ile zaten savaşan Türkiye bir anda 5 ülkenin tehtidi altına girebilir.

Bu durumda Türkiye'nin direnmesi oldukça zor. Yunanistan'ın çökme aşamasına gelmesi ve EDEN'in ciddi anlamda yıpranmış olması Türkiye adına karanlık günlerin yaklaştıgını bizlere yansıtıyor. Rüzgar artık tersten esiyor, bonus kaybetmek bir yana orjinal toprakları elde tutmak bile artık çok zor.Tüm bunlar yetmez gibi bir yandan da Polonya İtalya'ya kadar inerek Yunanistan'ın sınırına yaklaştı. Böylece olası Yunan isyanlarına karsı Polonya'da devreye girmiş oldu. Polonya'nın önemi azımsanacak durumda değil. Zaten bonusu var ve atlama yaparak ortadoğuya bile inebilecek durumda.

Peki şimdi ne olacak? Planlar neler?

Sırbistan'ın plan ortadoğuya inmek. Bunu Mısır üzerinden yapabileceği gibi İsrail üzerinden de yapabilir. Oraya indiğinde Türk bonus yataklarını işgal edebilir veya kuzeye çıkıp akdeniz bölgesine saldırabilir. Hatta İran üzerinden Türkiye'ye doğudan bile saldırabilir. Sırp kaynaklarından gelen istihbaratlar Ortadoğunun öncelikli hedef oldugunu doğruluyor. Zaten 2 ay kadar önce Sırp Ortadoğu planını sizlere açıklamıştık.İkinci durum ise Makedonya. Muhtemelen Türkiye'ye batıdan saldıracak devlet olarak öne çıkıyor. Bulgaristan saldırmazsa Marmara ve Ege Makedonya'nın olacak. Bulgaristan devreye girerse Marmara ve Karadeniz'i alacak. Türkiye 3'e bölünecek. En iyi ihtimalle bile 2'ye bölünecek gibi görünüyor.

Rusya'nın saldırma ihtimali zayıf ancak Rus milliyetçileri fırsattan istifade etmek isteyebilir. Zaten Rusya ile olan sıkıntılar buna zemin hazırlamış durumda.

İran ise oldukça karmasık bir durumda. Ülke bölünmüş durumunu koruyor. Bir kısım Türkiye yanlısı bir kısım ise ONE yanlısı. Bu savaşlar neticesinde ONE Birliğine yaklaşımda artıs yasanabilir ancak ONE birliğinden alınan izlenim İran'ın da işgal edilebileceği yönünde. Zaten Çin savaşında İran Bulgaristan ve Sırbistan arasında bölüşülmüştü.

Bu gelişmeleri sıkıntıya sokacak gelişmelerde var. Bunlardan ilki Mısır'ın ortadoğu kapısını kapatması. Ancak bu geçici bir engel olur. uzun vadede ONE Birliğini etkilemez.İkinci gelişme ise Romanya faktörü. Romenler eğer şimdi harekete geçmeyecekse bir daha hiç geçmemeli. EDEN içinde oldukça pasif bir konumdalar. Yunanistan silinmiş,Türkiye silinme tehtidi altındayken Romanya'nın beklemede kalması ONE ile gizli bir anlaşmanın yapıldıgı konusunda şüphe yaratmakta.

İşte büyük bir gizli iddia: ONE Birliği uzun süredir üstünde çalıstıgı büyük operasyonu garanti altına alabilmek için Romanya ile gizli bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşmaya göre Romanya'nın topraklarına dokunulmayacak ancak Romanya'da operasyon sırasında ONE Birliği'ne saldırmayacaktı.

Şu ana kadar yaşanan gelişmelerin EDEN içerisinde şüphe yaratması ve açıklamalarda Romanya'dan yakınılmasının altında böyle bir gelişme olabilir. Romanya bu iddiaları bertaraf etmek için bir an önce harekete geçmelidir.


Tıkla dinleyerek izle 🙂

Son olarak Breziya Tayvan cephesi de dikkate değer bir gelişme olarak göze çarpıyor. Tayvan devleti oldukça yuksek bütçeli bir çalısma ile Brezilya'ya karsı saldırı başlatmış durumda. Ülkesine karsı işgal politikası izleyen Brezilya'yı zor durumda bırakacak bu hamle ile uzakdoğuda da oldukça çekişmeli bir savaş dönemi yaşanacak.


Büyük savaşlar yaklaşıyor. Son dakika bir değişiklik olmadıgı taktirde Türkiye'yi oldukça sıkıntılı günler bekliyor. Refah dönemi kapanıyor, kaos döneminin sesleri giderek yaklaşıyor. Batının ateşi doğuyu yakarken ufukta Sırp - Çin savaşının gölgesi canlanıyor. Ama önce anadoluda kurtlar sofrası iki büyük birliği ağırlayacak.

EA Gazetesi
simsekcountr


ÖNE ÇIKAN MAKALELER;
1) EA Gazetesi 1000 GÜN: http://www.erepublik.com/en/article/-ea-gazetesi-1-000-g-uuml-n-yaz-s--2165720/1/20
2) Gündem Gazetesi: http://www.erepublik.com/en/article/-g-uuml-ndem-yen-baski-en-son-haberler-ve-ccedil-ekili-sonu-ccedil-lar--2166335/1/20
3) Başkanlık: http://www.erepublik.com/en/article/-ba-kanl-k-3-hafta-de-erlendirmesi-2166215/1/20
4) Bu shoutlar gol olur: http://www.erepublik.com/en/article/bu-utlar-gol-olur-4-2166379/1/20
5) NG Gazetesi: http://www.erepublik.com/en/article/-ng-kisa-g-uuml-n-uuml-n-kari--2165750/1/20
6) Zappa ile röportaj: http://www.erepublik.com/en/article/zappa-ile-r-ouml-portaj-2166537/1/20


EA Gazetesi'ne Destek Olmak İstiyor musun? Eğer cevabın evetse bunları yapabilirsin 🙂
1) Vote
2) Subs
3) Shout
4) Güzel ve destekleyici yorum
5) Bağış
6) http://www.youtube.com/watch?v=mpWZzeIBI7g&feature=youtu.be
-sadece 1 kere tıklamak
-beğenmek
-güzel bir erep dışı yorum yazmak
7) Hepsi


Karar senin. Tüm okurlara ve destekçilere sonsuz teşekkürler 🙂


★★★ EA Gazetesi ★★★

http://www.erepublik.com/en/article/2166514/1/20

★★★ CHAIN SHOUT ★★★


BAĞIŞ:
cCcCapriss61cCc has transferred 100 Weapons to your storage.

Teşekkür ederiz! 🙂
 

Comments

HypoTaLaMusS
HypoTaLaMusS Day 1,836, 10:30

pirinç

HypoTaLaMusS
HypoTaLaMusS Day 1,836, 10:30

ilk defa yakaladım simdi okumaya geçiyorum : D

simsekcountr
simsekcountr Day 1,836, 10:31

Successfully transferred 10 item(s) to Albayrak3838.

verticalhorizon
verticalhorizon Day 1,836, 10:32

ikinç

Tentaculon
Tentaculon Day 1,836, 10:33

üçünç

El Fuzuli
El Fuzuli Day 1,836, 10:36

v

R U C U L A
R U C U L A Day 1,836, 10:37

lazo birinç

HypoTaLaMusS
HypoTaLaMusS Day 1,836, 10:37

harika olmuş eline koluna emeğine sağlık dostum ; )

ixenlich
ixenlich Day 1,836, 10:41

🙁 gangbang geliyo 🙁

kyvasyat
kyvasyat Day 1,836, 10:42

v

Hoffaa.
Hoffaa. Day 1,836, 10:45

Kamyon kaldırıp gidenlere yazık la, Edirne soğuk olur bu mevsimde 🙂

Viacheslav Ukr
Viacheslav Ukr Day 1,836, 10:46

v

faucoult
faucoult Day 1,836, 10:49

voted

Xsi Leah
Xsi Leah Day 1,836, 10:49

Sonunda biri olacakları güzel bir şekilde yazmış. Yunanistanın sayılı günleri kaldı, silinme çok uzakta değil. ONE planını güzel güzel uyguluyor da EDEN ne yapıyor onu merak ediyorum. Turkiye silinince işler yolunda giderse sıranın Çin e geleceğini düşünüyorum.Yunanıstanın Aegean Island bölgesini her kim alırsa o türkiyeye saldıranlardan biri olacak. Bulgur ve macarlada sınır zaten olacak. 5 güne kalmadan haritadan silerler bizi

eomer lord
eomer lord Day 1,836, 10:50

herkes cephede erkek gibi savasirsa bar bazuka roket stoklarini gercek bir vatan sever gibi cephede bosaltirsa sikinti bizi degil onlari bekliyor olacak....

mason YCK92
mason YCK92 Day 1,836, 10:51

masonlarda kutladı bininci günü panpa haberin olsun xd
voted

alpars
alpars Day 1,836, 10:53

o7

Xsi Leah
Xsi Leah Day 1,836, 10:54

ONE ın planını izleyerek silinmektense EDEN in planını deneyerek silinmek daha iyidir. Ama plan yapacak bir birlik lazım. Hem de hemen. Hükümet acil bu konularda neler yapıyor bilgi vermeli. Gerekirse dalalım lan bulgura. Bu adamlar bu işi yunan ve bizle bırakmazlar, bütün EDEN tehlikede. Herkes taşın altına elini koysun. Bizde bulgura dalacaksak dalalım.

Xsi Leah
Xsi Leah Day 1,836, 10:56

@eomer lord bu iş cephede yunana destek vermekle olacak iş degil. Yunana dalanlara NE vererek olacak iş.

DOMDOM71
DOMDOM71 Day 1,836, 11:04

etr rüyadan uyanma vakdi geldi biz teker diye sayiklarken one orginal topraklarimiza gözünü dikmis

vote + sub.var + shout atilmisdir .

kara simsek ))

Xsi Leah
Xsi Leah Day 1,836, 11:07

Bu arada Bulgurun Yunana tek sınırı Aegean Island kaldı. Oraya saldırır ve alırsa Türkiyeye sayılı saldırı yollarından birini kapatır. Saldırmazsa bir süre yunana cephe açamaz. Ne yapacak merak ettim

HannyaTR
HannyaTR Day 1,836, 11:09

Romenler niye harekete geçmiyor lan?

Profeta ERIC
Profeta ERIC Day 1,836, 11:09

vot 67 old sub HAIL EDEN¡

eomer lord
eomer lord Day 1,836, 11:24

@xsi leah.... yapacak is bellidir... bulgar harici one dan kim karsimiza cikarsa direk ne veririz ve erkek gibi savasiriz. deposunda bazuka bar roket saklayan da got olsun...

tuPole
tuPole Day 1,836, 11:34

gurgurgurgurrrrrr

Xsi Leah
Xsi Leah Day 1,836, 11:37

@eomer lord yunan silinince sadece sırp, yunan da NE bıraksa; açılacak isyanları ve yunanın isyanla kazandığı yerleri alsa yeter.
Geriye Makedon, Bulgur ve Macar kalıyor. O da bize 3 lü çeker. Bar bazuka da yalan yani

A Lena
A Lena Day 1,836, 11:38

Tayvan devleti oldukça yuksek bütçeli bir çalısma ile Brezilya'ya karsı saldırı başlatmış durumda.

????

ROC lazokrasiden damage satın aldı diyosun yanii 😃

Ayrıca Türkiye Brezilya Roc savaşına katılmazsa en azından sırp bulgar makedona karşı gece savaşlarından brezilyadan destek alabiliriz diye düşünüyorum..

simsekcountr
simsekcountr Day 1,836, 11:53

@gornicetli: Sadece Lazokrasi değil 3-4 tane diğer gruptanda alınmış. Ayrıca + destekde var sanırım.

ayrıca.... +1

nussey
nussey Day 1,836, 12:03

emeğine sağlık kardeş

A Lena
A Lena Day 1,836, 12:15

Simsek eden prio 1 zaten Roc cephesinde brezilya her halükarda kaybedicek kazanması imkansız gibi bişey. En azından biz o cephede Roc için savaşmazsak destek toplarız gece savaşları için.

Troubadourr
Troubadourr Day 1,836, 12:17

Gene silinik günler bizi bekliyor gibi ama şunu belirteyim isyan cephelerimize haddinden fazla damage ayırmamak lazım. en en en birinci öncelik olacak NE lerde olmalı .

RoteBaron
RoteBaron Day 1,836, 12:41

ellere saglik!...Hail Turkiye!
voted!

mousss
mousss Day 1,836, 12:56

v

aLy2400
aLy2400 Day 1,836, 14:08

Ezik bir vatandaş olarak ufaktan stok yapıyorum savaşa hazırım o7

Hilmi Abi
Hilmi Abi Day 1,836, 14:17

büyüksün
v

Grand Master of Warfire
Grand Master of Warfire Day 1,836, 14:32

voted. gayet acıklayıcı olmuş zevkle okudum 😃

Da-Vinci
Da-Vinci Day 1,836, 19:49

http://www.erepublik.com/en/article/-1-2166714/1/20

bu makalenin Farscaya çevirisi
Lütfen oylayın

@simsek
İzinsiz makaleni çevirdiğime özür dilerim
şu saat uyumuş olduğunu tutarak pm atmadım

finarod
finarod Day 1,837, 00:47

trabzonluları skeyim

Barbo Ispiro
Barbo Ispiro Day 1,837, 01:00

Brezilya olmuş ONE uşağı ne desteği bekleniyor ki onlardan ?

simsekcountr
simsekcountr Day 1,837, 03:08

Da-Vinci: Makale linkini verdiğin sürece izin almadan istediğin zaman çevirebilirsin : )

dudayev64
dudayev64 Day 1,837, 04:54

Çin filan mpp yoluyla vuruyor mu savaşlarda_? arjantin'in durumu nedir vuruş desteği olarak müdahale imkanı olabilir mi bilgilendirirseniz çok olur. Bölgede EDEN'i silecekelr hiç projesi yok mu bunların yahu_? Güzel makale voted..

DrBrTr
DrBrTr Day 1,837, 05:08

EDEN gidici malesef

ozanc
ozanc Day 1,837, 05:22

büyük savaş kapıda. Çok konuşup az iş yapan gocomanlar ve büyük gruplara burada iş düşüyor. Yakında kim bu ülke için var hep beraber göreceğiz.

ozata
ozata Day 1,837, 05:42

yeni seçilecek başkana allah kolaylık versin ne diyim

kloraq
kloraq Day 1,837, 05:56

Brezilyalı malların kandırılması ve Amerikalı gotverenlerin sacma sapan islere girismesiyle birlikte EDEN, ONE & CoT & ex-ONE zart zurt ittifaklarına karsı baya gucsuz kaldı. Pluto'nun promosyonları doneminde hayvan gibi gold yakarak Yunan dayanabiliyodu ama su an mumkun degil. Ittifak dengeleri degismedigi surece, Fyrom-Sırp-Bulgur-Macar, her turlu ustunluk saglayacak Balkanlar'da. Romanya'nın tırsaklıgı ve gizliden sinsice "bana dokunmayan yılan bin yasasın" ibneligi de eklenince y.yedik.

TalhaYlmaz
TalhaYlmaz Day 1,837, 06:28

kaldırdık bekliyoruz diyelim başka napcaz ameke

Oguzboys
Oguzboys Day 1,837, 06:35

büyüksün

heeyytbee
heeyytbee Day 1,837, 07:07

eline emeğine, göbeğine beline sağlık, uzun zamandır uzun makale okumamıştım 😛

ckalga
ckalga Day 1,837, 08:04

yanlış yazarsam kusura bakmayın daha yeni üye oldum 🙂. bence bizde onlara karşı bir ittifak oluşturmalıyız yunanistan' ın artık sonu belli. Türkiye bu sıralar dikkatli kararlar vermeli

Da-Vinci
Da-Vinci Day 1,837, 08:11

@simsek
Sağol kardeş

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.