Ambient on/off

Join the new world

 

[DonCurtis] Loja Shperblyese Javore [Java #1] - REZULTATET

Day 1,945, 14:02 Published in Albania Greece by Andiroid


Ne eShqiperi shume MU japin ndihma per anetaret e tyre, dhe kjo eshte nje gje qe nuk ka ndodhur shume shpesh me perpara, por besoj qe konkurenca ndermjet MU-ve te ndryshme eshte nje nga shkaqet kryesore per kete ndryshim pozitiv.
Gjithesesi, edhe pse japin MU-te ndihma, shpesh ato ndihma nuk mjaftojne per lojtaret, dhe ne kete krize qe gjendet eRepublik, edhe rroga e nje lojtari nuk mjafton per te blere pjesen tjeter te armeve e ushqimit qe duhet.

Prandaj une kam vendosur te organizoj lojera shperblyese javore. Loja do jete e ndryshme thuajse cdo jave dhe shpresoj qe te kenaqeni.
Ne fillim dua te flas per logon profesionale qe kam pregaditur. Si qe mund ta shihni ne logo gjenden gjerat qe mund ti fitosh. Por shumica do pyetni veten "Pse gjendet edhe leshi aty?". Shume e thjeshte, sepse pervec 1-10 lojtareve qe do marin shperblime, te tjeret do marin lesh. Per me shume ne lidhje me lojen e kesaj jave, lexoni me poshte.Kete jave loja do behet ne kete menyre:
Komentoni me poshte me tekstin "DUA NUMER" dhe nese permbushni kushtet (qe mund ti gjeni me poshte), une (DonCurtis) do ju jap nje numer. Numrin ose mbajeni mend, ose shkruajeni diku qe ta keni ne rast nevoje, se do shpallen numrat fitues dhe po nuk u paraqiten, shperblimin e mbaj per vete. Kete procedure kisha ndermend ta bej me Google Docs, po meqe nuk me hapet google, po e bej ne menyre manuale.
Pasi te rregjistrohen nje numer i konsiderueshem i pjesemarresve (maksimumi 100), do i shpall fituesit.
Numrat fitues do gjenerohen me random.org , ndersa fitues do jene 5 persona.
Ndoshta kesaj rradhe nuk eshte shume interesante loja, po shpresoj qe heret tjera te jete me interesante dhe me konkuruese (si big brother, secilin sezon me interesant 😛 ).


CMIMET:
VENDI I PARE: 1 GOLD ose 40 Arme Q7 ose 96 Arme Q6
VENDI I DYTE: 0.5 GOLD ose 20 Arme Q7 ose 48 Arme Q6
VENDI I TRETE: 100 ALL ose 0.3 Gold
VENDI I KATERT: 10 Arme Q7
VENDI I PESTE: 200 Ushqim Q5
*Ku ka me shume se 1 alternative, do zgjedhe fituesi se cfare deshiron te marre

KUSHTET PRE PJESEMARRJE DHE RREGULLAT:
1. Duhet te jesh lojtar Shqipetar dhe pjese e nje MU-je Shqipetare
2. Duhet te jesh Adult Citizen
3. Duhet te kesh nivel ndermjet 17-30 (pra mund te marin pjese nivelet 19, 20.....28, 29)
4. Kur kerkon numer, shkruaj vetem "DUA NUMER" dhe asgje tjeter
5. Nese kerkon numer 2 here, mer LESH. Gjithashtu edhe nese nuk i permbush kushtet, prap mer LESH!

He pra, kerkoni numer, cfare po prisni!?Nese deshironi te ndihmoni Lojen Shperblyse Javore qe te jape shperblime me te medhaja, dergoni gjerat qe ju teprojne tek DonCurtis.
Te gjitha donacionet do behen publike
Falemners Andiroid qe me ndihmove me publikimin ne eShqiperi dhe Falemners juve qe po e lexoni kete artikull,
DonCurtisEDIT: RREZULTATET E LOJES SHPERBLYESE JAVORESe pari dua tju faleminderoj te gjitheve per pjesemarrjen.
Jam i kenaqur me numrin e lojtareve qe moren pjese (43), prisja te kishte me pak.

Gjithesesi, te mos ndalemi shume, e di qe te gjithe doni te dini numrat fitues, prandaj 5 numrat qe u shfaqen nga random.org jane:Ne qofte se ende e keni te paqarte se cili numer eshte fitues, ja edhe nje here t'jua sqaroj:

Vendi 1: Numri 24
Vendi 2: Numri 41
Vendi 3: Numri 32
Vendi 4: Numri 16
Vendi 5: Numri 2


Ata qe e shohin numrin e tyre aty larte, te me kontaktojne me PM mua (DonCurtis) per te marre shperblimin.

Per ju te tjeret qe nuk e keni numrin aty siper, me vjen keq por keni marre vetem lesh. Ju uroj me shume fat heren tjeter. Nderkohe, shijojeni kete kenge te bukur shqipe: http://youtu.be/In6xo1FJ7DcFaleminderit edhe nje here per pjesemarrjen dhe shpresoj qe edhe javen e ardhshme te kete numer te madh pjesemarresish.

Me rrespekt,
DonCurtis
 

Comments

Andiroid
Andiroid Day 1,945, 14:05

First Vote dhe mar LESH 😛

CmenduriaMB
CmenduriaMB Day 1,945, 14:09

Dua numer! 😛

DonCurtis
DonCurtis Day 1,945, 14:11

Ke nr. 27

Zgjlm
Zgjlm Day 1,945, 14:09

DUA LESH 😛

DonCurtis
DonCurtis Day 1,945, 14:10

NUK T'JAP :W

Zgjlm
Zgjlm Day 1,945, 14:12

😛

Ch3 Gu3var4
Ch3 Gu3var4 Day 1,945, 14:11

DUA NUMER por me jerp numer jo lesh se lesh kam boll 😛

DonCurtis
DonCurtis Day 1,945, 14:13

Do duhej te merje lesh se je nivel 30, por po te jap nje numer pasi lesh ke boll.

Ke nr. 13

Ch3 Gu3var4
Ch3 Gu3var4 Day 1,945, 14:14

Hail Leshi 🙂 edhe Leshileshi

DeltaJuliet SFO
DeltaJuliet SFO Day 1,945, 14:22

hahahahahahahaha me lot tu qesh 😃

Ch3 Gu3var4
Ch3 Gu3var4 Day 1,945, 14:24

🙂 vallai edhe une tani qe po e lexoj per se dyti me lot jam tu qesh 🙂

DeltaJuliet SFO
DeltaJuliet SFO Day 1,945, 14:25

ty tka qellu loja njesoj me emrin mor burre 😃

Ch3 Gu3var4
Ch3 Gu3var4 Day 1,945, 14:28

jo mor plak, vura une emrin njesoj me lojen 😛

enzq
enzq Day 1,946, 09:56

qeka bo lesh puna

DarDan 81
DarDan 81 Day 1,945, 14:16

DUA NUMER ...Ma jep edhe mu i numer, se su bo nomi 😛

Ch3 Gu3var4
Ch3 Gu3var4 Day 1,945, 14:17

thuaj vetem DUA NUMER, asgje tjeter

DarDan 81
DarDan 81 Day 1,945, 14:20

Po komentova prap, mor LESH, kshuqe e ha prap 😛

Ch3 Gu3var4
Ch3 Gu3var4 Day 1,945, 14:22

fshije komentin dhe rikomento sakte 🙂

DonCurtis
DonCurtis Day 1,945, 14:24

hajt se mire eshte, KE NR 8

illegal name002
illegal name002 Day 1,945, 14:18

DUA NUMER

DonCurtis
DonCurtis Day 1,945, 14:24

Do, do ti do. pse u bere nivel 30? 😛
hajt se ta jap edhe ty ni nr.

KE NR. 12

illegal name002
illegal name002 Day 1,945, 14:24

flm vllai

Ch3 Gu3var4
Ch3 Gu3var4 Day 1,945, 14:25

gjilan, pse je ka lys nr vlla? lyp dhuraten fituse direkt 😛

6ashi
6ashi Day 1,945, 14:19

DUA NUMER

DonCurtis
DonCurtis Day 1,945, 14:25

KE NR. 6

Sei Kaon
Sei Kaon Day 1,945, 14:19

DUA NUMER

DonCurtis
DonCurtis Day 1,945, 14:28

KE NR. 19

Olsius
Olsius Day 1,945, 14:20

Dua Numer!
Boje dhe i shpi...! 🙂

DonCurtis
DonCurtis Day 1,945, 14:29

KE NR. 22

Gjilani2013
Gjilani2013 Day 1,945, 14:21

DUA Numer

DonCurtis
DonCurtis Day 1,945, 14:29

KE NR. 2

DeltaJuliet SFO
DeltaJuliet SFO Day 1,945, 14:23

DUA NUMER

DonCurtis
DonCurtis Day 1,945, 14:31

KE NR. 10

ilirexha22
ilirexha22 Day 1,945, 14:28

DUA NUMER

DonCurtis
DonCurtis Day 1,945, 14:31

KE NR. 17

ilirexha22
ilirexha22 Day 1,945, 14:32

me fal te te pyes por kur do behen terheqjet ??

DonCurtis
DonCurtis Day 1,945, 14:35

m'fal se kam harru ta permendi. do behen terheqjet neser ne kete kohe (24 ore pas publikimit te artikullit)

alb719
alb719 Day 1,945, 14:36

DUA NUMER

DonCurtis
DonCurtis Day 1,945, 14:37

KE NR. 4

alb719 Day 1,945, 14:37

Comment deleted

DonCurtis Day 1,945, 14:41

Comment deleted

ilirexha22
ilirexha22 Day 1,945, 14:38

ku do ta kumtoni lajmis se kush ka fituar

DonCurtis
DonCurtis Day 1,945, 14:41

te i njejti artikull. do ndryshohet titulli kur te dalin rrezultatet 😃

KOSOVA ArlinDx
KOSOVA ArlinDx Day 1,945, 14:45

Don qe ki nevoje per lesh me ju qkep djemave trego kom sa t`dush rezerva : D

Suksese tjereve

Berat Gashi
Berat Gashi Day 1,945, 14:47

Dua Numer

DonCurtis
DonCurtis Day 1,945, 14:47

KE NR. 1

Berat Gashi
Berat Gashi Day 1,945, 14:52

me ket numer qe mdhe lesh kam per t'marre 😃

DonCurtis
DonCurtis Day 1,945, 14:54

nuk i dihet 😛 ... hajt se javet tjera do ket cmim me te madh, edhe po nuk e fitove kete here 😛, + qe ka 5 fitues, jo 1.

Berat Gashi
Berat Gashi Day 1,945, 14:58

ishte shaka , se nuk ka rendsi 😃

Xharau97
Xharau97 Day 1,945, 14:53

Dua numer (shpresoj te mos penalizohem qe kam cz rumune po ne te vertet jam shqiptar 😛)

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.