Ambient on/off

Join the new world

 

[Dışişleri] SIRIUS - Mart Ayı Bulteni

Day 2,310, 11:32 Published in USA Turkey by Disisleri Bakanligi


Merhaba Arkadaşlar,

SIRIUS'un Mart ayı için yayınlanan yeni dönem HQ tanıtımı ve İttifaklar ile ilgili son gelişmeleri, bu makalede tercümesini bulacaksınız.

Resmi makale = http://www.erepublik.com/en/article/2382323/1/20
HQ Seçimi

Selamlar,


Bu ay yeni çalışmaya başladığımız, yeni HQ ekibini tanıtmak istiyoruz.

SG:akashapeke
dSG:Prophet009

MC:Wild Owl
dMC:purebending

Aynı zamanda, Sirius ülkeleri hakkında kısa bir açıklama ile başlamak istiyorum.


SIRIUSPolonya birçok bonusunu kaybettiği savaştan kurtulunca, daha güçlü olarak geri geldiler ve Moldava'nın, Belçika'dan atılmasına yardım ettiler. Ayrıca bu savaş Birleşik Krallığa da yarar sağladı. Eminim ilerleyen günlerde daha çok savaşta yer alacaklar ve daha çok düşmanı yok edecekler.İspanya x2 bonus hasarına sahip Romanya’dan kurtulduğunda, Romanya’yı tamamiyle silmeden kaçındılar. Başkentlerini daha iyi bir konuma taşımaya karar verdiler ve özgürlüklerinde etkisi olan müttefefiklerine teşekkür ediyorlar. Daha sonra Sırbistan’a karşı savaş kararı aldılar ama Sırbistanın sınırı kapamasından dolayı savaş kısa sürdü. Şimdi Fransa bölgelerini fethediyorlar ve savaşmak için yeni bir hedef bekliyorlar.İngiltere ciddi bir silinme tehditi altındaydılar fakat bu tehditin altından müttefiklerinin yardımıyla baş ettiler. Bütün sirius ve proSirius ülkelerine özellikle Polonya ve USA’ye sınırlarını kapattıkları için teşekkür ediyorlar. Umarız İngiltere durumunu geliştirir. Başarılar diliyoruz.USA Kuzey Amerika’da ki egemenliğini yoğunlaştırdı, bunun anlamı oradaki topraklarda Sirius’un güçlü bir pozisyonu olduğudur. Kanada ile savaş başlamasının başlıca sebebi budur. Ayrıca UK için sınır kapatmakta yardımcı olacaklar. Başarılar diliyoruz.Bu ay Türkiye için hareketli görünüyor. Bir haftanın ardından hükümetlerini değiştirdiler, umarız ki bu değişim ile ilişkilerini geliştirirler.

Peru’nun Türkiye ile sınırı oldu fakat olası tehditler ile baş edebilecek durumdalar, gelecek günlerde neler olacak göreceğiz.Sırbistan’ın İtalya kolonilerine yapılan cesurca atakların, İspanya ile birlikte bonuslarını kesmesi ve aynı zamanda Slovenya’yı uzak tutmanın ardından Hırvatistan Avrupadan atıldı ve Hindistan bölgelerinde yeniden toplandılar. Avrupa’dan kovulmaları yenilgi olarak algılanmamalıdır, çünkü geçen hafta cephelerde neler olunduğunu hep birlikte şahit olduk. Emin olun ki yakında, daha kararlılık ve cesaret ile geri gelicekler.Brezilya şuanda Arjantin işgali altında. Sirius’a katılmadan önce bile bütün müttefikleri için çok çalıştılar. Kendilerinden önce herkese yardım ettikleri görünüyor. Yakında kendi bölgelerini geri alabilirler, umarız yakında gerçekleşir. Başarılar Brezilya.

PRO SIRIUSArnavutluk yardım ediyor ve her Sirius ülkesinden yardım alıyor. Aynı zamanda, her ülke ile güçlü ilişkiler kurmak için uğraşıyor ve Sirius’un izinden gidiyor. Arnavutluk, Birleşik Arap Emirlikleri topraklarına Air-Strike yapmıs olsalar bile, kendi etnik bölgelerini asla unutmadılar.Ve Arnavutluk, müttefikleriyle aynı tarafta olduğu için kendisini rahat hissediyor.Moldova Belçika'yı, Avrupa'ya giriş kapısı olarak kullandı. Buna rağmen biraz yardımla özgürleşmeyi başardılar. Şu anda işgal altındaki tek bölgeleri Flanders. Durumlarını bu kadar geliştirmiş olmalarından dolayı tebrik ediyoruz.


İsviçre, Şili’nin Avrupa’ya girmesi için kendi topraklarını güvenli bir şekilde Şili’ye bıraktı. Bu hamle, uzun vade de isviçreye yardım edecek. Aynı şekilde, İsviçre’nin kongreye girme garantisini sağlayacak ve Sirius’un bu civarda Şili gibi başka bir dostunun olmasını sağlayacaktır.Bosna, Orta Doğuda kendi bölgelerini tutarken, aynı zamanda Sırbistan’ın kolonisi olan balkanlardaki karadağı silmek için Arnavutluk ile birlikte çalıştı. Sırbistan son zamanlarda Bosna’ya NE Verdi. Ama Bosna’daki kardeşlerimiz, Sirius’un tüm gücüyle Sırbistan karşısında olacağından emin olabilir.Venezüela, Sirius ülkelerine yaklaşan ülke olmuştur. Venezüella, kendi planlarını güçlendirmek için ABD ile daha yakın ilişkiler kurmak için uğraştı. Ayrıca ,daha önce ilişkileri bulunmayan ülkelerle de yakınlaşmaya başladılar.Hepimiz onlar tarafından yapılacak hareketleri ve bazı aksiyonları görmek için bekliyoruz. Bu yüzden, Venezüella’ya iyi şanslar diliyoruz.Meksika, ispanya’nın yardımı sayesinde, Romanya işgali altından kurtuldu. Bu yüzden, meksika ittifaklarına aktif savaşlarla yardım edebilir. Ve, onların düşmandan korkusu yok, onlar kendilerini tekrar savasın ortasında bulabilir Meksika aynı zamanda, gece vakitlerinde ittifaklara destek olacak gibi görünüyor.Arjantin baskısından sonra, Güney Afrika dış ilişkiler için tekrar organize oluyor. Bu yüzden, Güney afrika , ittifaklarıyla beraber özgürlüğü için mücadele edebilir. İyi şanslar diliyoruz !Estonya; arjantin işgali altında olmayan 2 bölgesi sayesinde haritada kalmaktadır. Estonya, Finlandiya ile NAP yaptı. Finlandiya ile NAP anlaşması yaptılar fakat bu Asgard ülkesi bir daha NAP anlaşmasına sıcak bakmayacağa benziyor. Bu da ittifaka bağlılıklarını kanıtlıyor diyebiliriz.Letonya, Arjantin tarafından saldırıya uğrayıncaya kadar, geçen ayın büyük bir bölümünde, Belarus karşısında cesurca savaştı. İki cephe ile karşı karşıya kalmasına ragmen; Litvanya , asteria baskısına karşı ciddi bir şekilde savaşması nedeniyle bir ittifak olarak değerini kanıtladı.Litvanya’nın İsveç ile yaptığı NAP görüşmeleri başarılı görünüyor. Hepimiz, bu görüşmelerin sonuçlarını görmeyi ve önümüzdeki Cuma günü NAP’ın imzalanmasını bekliyoruz. Onlar bunu duyurmaktan dolayı mutlu. Bundan sonra, Litvanya ittifaklarına tüm gücüyle ile yardım etmeye odaklanabilir !Ukrayna; Romanya’ya ulasması için, Polonya’ya köprü görevi sağlayan bölge vermek gibi gerçek bir işbirliği ve pozitif bir çalışmanın içinde olmuş ve onlara savaşlarda ciddi yardım etmiştir. Kuşkusuz; Ukrayna, sabrı ve işbirliği sayesinde yakında kendi savaşlarında ödülünü alacaktır.


Slovakya, macaristan işgali altındaki bölgeleri özgürleştirmek için askeri desteğe odaklanıyor. Slovakya, özgürleştirme zamanı geldiğinde, onlar kendilerini savunmak için hazır olacaklar.Bu ay, Italya iki ay silindikten sonra 8 bölgesini kurtardı. Onlar bunun için savaştı ve ispanya ile koordine oldu. Bu ay, Italya kongre seçimlerine girecek gibi görünüyor. Italya’ya çabaları için tebrik ediyor ve tadını çıkarmasını diliyoruz !

Sunum makalesi buraya kadar. Gelecek hafta, ittifak hakkında yeni haberler , yeni hedefler, Sirius ve pro-siriusun yeni üyeleri ve de Sirius,pro-sirius ve aurora arasındaki gelişmeleri göreceğiz.Bilmeyen arkadaşlar için kısaltmaların açıklamaları:

HQ = Head - Quarter ( üst yönetim )
NE = Natural Enemy ( Doğal düşman yasası )
NAP = Non Aggression Pact ( Saldırmazlık anlaşması )
MPP = Mutual Protection Pact ( karşılıklı koruma paktı, yaygın kullanımı ittifak anlaşması )
SG = Secretary General ( Genel Sekreter, ittifakın Politik modülünden sorumlu)
dSG= Deputy Secretary General ( Genel Sekreter yardımcısı )
MC = Military Commander ( İttifak Komutanı - İttifakın Askeri modülünden sorumlu)
dMC = Deputy Military Commander ( İttifak Komutan yardımcısı )

Dış İşleri Bakanlığı

DaddyCooL88, MoFA
Anakin Skyw4lker,vMoFA
J211,vMoFA
purebendingNenya, Advisor

Shout;

[Dışişleri] SIRIUS - Mart Ayı Bulteni
http://www.erepublik.com/en/article/2384173/1/20
 

Comments

Lord SherlockHolmes Jr
Lord SherlockHolmes Jr Day 2,310, 11:34

pirinç xd

Anakin Skyw4lker
Anakin Skyw4lker Day 2,310, 11:33

v

yunusofsea
yunusofsea Day 2,310, 11:39

sal

Belir Noyan
Belir Noyan Day 2,310, 11:45

Ikinc baby I isindirin oyuna o/ 😁

Belir Noyan
Belir Noyan Day 2,310, 11:48

Ark daveti yollarsaniz sevinirim

KurtShaman
KurtShaman Day 2,310, 11:52

güzel olmuş bilgilendirici votturuldu

şimdi sal xd

DOMDOM71
DOMDOM71 Day 2,310, 11:53

o7

Fluvoxamine
Fluvoxamine Day 2,310, 11:52

voted karşimsler, emeğe saygı +rep

teraziyi unutmayın beyler

MrChow
MrChow Day 2,310, 12:52

|^^^^^^^^^^^^^^^ ||
|__ emeğe §âygı..._| | |'""|""___
|_____________ l | | __| __| ___|)
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)
_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-

AhmedTurani
AhmedTurani Day 2,310, 11:56

v

Wadera Ka Beta
Wadera Ka Beta Day 2,310, 11:58

v

gartsiyqa
gartsiyqa Day 2,310, 11:58

v

aslanozkan
aslanozkan Day 2,310, 11:59

v

fotinos
fotinos Day 2,310, 12:00

v

Mahesvara
Mahesvara Day 2,310, 12:07

v

goztepeli35040
goztepeli35040 Day 2,310, 12:05

bulgur dan söz edilmemiş... bulgur proSirius değil mi?

DaddyCooL88
DaddyCooL88 Day 2,310, 12:06

aurora

goztepeli35040
goztepeli35040 Day 2,310, 12:13

aurora da proSirius sayılmıyor mu? ben o sebeple sordum...

DaddyCooL88
DaddyCooL88 Day 2,310, 12:17

Aurora, tamamıyle farklı bir ittifak. eski CoT üyelerinin kurduğu bi ittifak. Sirius ile ortak çıkarlar nedeniyle birlikte hareket ediyorlar.

goztepeli35040
goztepeli35040 Day 2,310, 13:32

ok eywallah...

DaddyCooL88 Day 2,310, 12:14

Comment deleted

dudayev64
dudayev64 Day 2,310, 12:23

o7 elinize sağlık

MrChow
MrChow Day 2,310, 12:47

elinize sağlık.

G0CHO
G0CHO Day 2,311, 02:31

v

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.