[CP] Karas ar taika?

Day 1,232, 03:03 Published in Lithuania Lithuania by pokstasq

Sveiki, tautiečiai,

Pirmiausiai noriu visų atsiprašyti, kad straipsnį pavyko parašyti tik dabar. Tam įtakos turėjo tiek RL, tiek Prezidento pareigos, tiek man nesuvokiamas Lietuvos piliečių elgesys. Todėl neslėpsiu, taip pat norėjau ir pats kiek ataušti prieš sėsdamas rašyti.

Kai kam gal atrodo kitaip, bet karas nėra pradedamas vien paspaudus raudoną mygtuką, kaip ir nebaigiamas. Sprendimas pulti nėra priimamas per vieną vakarą ar net per savaitę, o apsvarsčius kiekvieną mūsų ir jūsų pateiktą variantą. Atvirai pasakius, aš likau be žado. Net vyriausybėje esantys nariai, kuriems buvo pateikiami galimi scenarijai, pradėjo reikšti pasipiktinimą tik pradėjus puolimą. Kur jie buvo svarstant? Kodėl reikia imt ir skaldyt tautą? Išvadas palieku pasidaryti patiems.

Situaciją pirmas kiek objektyviau nušvietė Nukainotas straipsnyje „Ar tikrai norime pulti Baltarusiją?“. Be manęs priimant galutinį sprendimą dalyvavo URM ministras Edgaras Mzk. Apie jo poziciją jau galėjote pasiskaityti Addiction interviu ir pačio Edgaras Mzk agitacinėje kalboje „Kandidatas į prezidento postą“. Rusijos ambasadorius gliookas gal ir neplanuotai, bet iš anksto išsiaiškino rusų nuomonę apie galimą baltarusių puolimą ir net patys baltarusiai apie tai žinojo anksčiau nei NE buvo paskelbtas. Pauliaus Realio atspausdintame Interviu ir URM naujienose ataskaitoje apie eRusiją galėjote susipažinti su gliooko nuomone.

Bet kodėl Baltarusija?
1. Su Baltarusija buvo bandoma susisiekti apie pusantros savaitės. Deja nesėkmingai. Atsitiktinai iš rusų gautas kontaktas buvo ekspremjero (šiuo metu viceprezidento) su kuriuo kiek dviprasmiškas pokalbis – Baltarusija yra draugiška Lietuvai ir nori bendradarbiauti, sutiktų kurti Baltijos aljansą. Apie galimą regiono nuomą Lietuvai tebuvo numesta replika – norėtų mainyti vaisius į geležį. Nevykęs pokštas? Ne tik kad su oficialiais valdžios atstovais neįmanoma susisiekti, bet net ir susisiekus rimto pokalbio nebuvo.

2. Kiek pasidomėjus, paaiškėjo, kad Baltarusijoj yra bent trys PTO grupelės iš Lenkijos, Rusijos ir Vokietijos, net dalis valdžios atstovų nėra baltarusiai, o ir gandai apie rusų rengiamą TO sklido.

3. Kaip ABC blokas norime kovos/veiksmo – suderinti trijų šalių veiksmus, pažiūrėti ką sugebame iš galimų variantų Baltarusija buvo tinkamiausias. Supraskit teisingai, šis karas ne dėl pykčių, o šiokio tokio mūsų pačių, ne kažkurios supervalstybės ar galingo aljanso kuriame Lietuva net nėra lygiavertė sąjungininkė, veiksmo. Juk čia žaidimas, kuriame norime ir mes būti ne tik kažkieno kažkas.

4. Galiausiai, ekonomiškai naudinga – Baltarusija turi regionų, kurių mums reikia.

Karas?
Kol vieniems rūpėjo pasigalynėti su lietuviais, kitiems spaudoje skelbti savo tiesas, tretiems reikšti savo nepasitenkinimą priimtu sprendimu ar tiesiog išsikraustyti iš šalies. Sulaukiau ir kelių interviu pasiūlymų, į kuriuos deja laiko atsakyti neradau.

Kaip Prezidentas toliau bandžiau užmegzti kontaktą su puolama valstybe. Šį kartą tai pavyko kiek sėkmingiau. Išsiaiškinau kaip galite suteikti pagalbą. Mane patikino, kad PTO problemą „baltarusiai“ (dalis valdžios atstovų realybėje net nėra Baltarusijos piliečiai) išsprendė ir tam tikrais svetimšaliais pasitiki. Pasiteiravau, kaip kitaip galime sušvelninti karo padarinius – leisti įvykti prezidento rinkimams. Deja priimtino varianto čia neradome – baltarusiai patys kontaktuot su Latvija ar ABC bloku po puolimo nebandė ir rusų sakyčiau nesusipratimu tapęs RW buvo esminės priežastys.

Kokie tolimesni santykiai?
Po visiško užgrobimo automatiškai įsivyravus taikai ketiname sukilimo metu atiduoti Mahilyowskaya vaisių regioną. Kaip ir kada sukėlimas vyks – neaptarta.

Kitas logiškas žingsnis būtų ir toliau šiltinti santykius bendraujant, žinoti kas yra tikrieji „baltarusiai“. Taip pat norėčiau, kad Lietuva prisidėtų prie šios valstybės reformų, siekiant sustiprinti Baltarusiją. Ilgalaikėje perspektyvoje, tikiuosi ši valstybė augs ir bus pagalvota apie jos priėmimą į ABC kaip pilnavertę sąjungininkę.

Kitos užsienio valstybės
Rusija
Kaip supratau daliai Lietuvos piliečių buvo nesuprantamas valdžios sprendimas nepadėti Rusijai ir Terrai kovoti prieš Lenkiją. Patikėkite, toks valdžios sprendimas nebuvo iš piršto laužtas. Komentaruose jau rašiau, bet pasikartosiu:
1. Buvo pasiteirautą, ką Rusijos valdžia mano apie Lietuvos MPP su Lenkija. Atsakymas – ogi nieko. Galim pasirašyti, bus įdomu.
2. Rusija puola Lenkiją. Kaip tokį žingsnį suprasti? Norėta, kad mes pasirašytumėm MPP su Lenkija ir kovotumėm prieš rusus??? Tik tada mums buvo pasiūlyta, jei Lietuva nori, gali per Rusiją stoti į Terra. Dabar prašė mūsų pagalbos bei nebesirašyti MPP su Lenkija.
3. Pasižiūrėkite žemėlapyje – kokią sieną turi Rusija su Lenkija (jokios) ir kokią Lietuva.

Pasakysiu paprastai, su rusais palaikome ir tikiuosi bus stengiamasi palaikyti šiltus santykius. Į rusų konfliktus, kurie taptų ir mūsų, o tiksliau rizikingu mūsų šalies saugumui net daugiau nei pačių rusų, nutarėm nesikišti. Bet kokiame kitame Rusijos agresijos akte, neįveliančiame mūsų į nepatogią padėtį, būtume padėję, kaip ir iškilus Rusijos valstybės tikrai grėsmei.

Lenkija
Kitas visiems aktualus klausimas – kokie gi santykiai su Lenkija? Mums buvo kiek netikėta, kai šios šalies atstovas susisiekė, pasiūlė bendradarbiauti bei pasirašyti MPP. Tai vyko maždaug tada, kai Prancūzija pradėjo puolimą prieš Lenkiją.

Su Rusija palaikome gerus santykius, o šios abi šalys neslepia vienai kitai priešiškumo. Kol neišsiaiškinsim ar Lenkija siekia tam tikro saugiklio prieš Rusiją ar nori bendradarbiauti su mumis buvo nutarta nesirašyti MPP ir žiūrėti, kaip viskas klostysis toliau.

Estija ir Latvija pasirašė MPP, kodėl mes - ne? Nes iš trijų Baltijos valstybių tik mes dar palaikome tokius artimus santykius su rusais ir nežadame jų atsisakyti.

Makedonija, Indonezija, Serbija, Turkija
Su šiomis šalimis jau nuo seniau palaikomi geri santykiai ir nuspręsta juos stiprinti.

Indonezija – mūsų geriausias naktinis draugas, kuris niekada neatsisakė mums padėti, neatsisakysime ir mes.

Serbija – ko gero drausmingiausią kariuomenę turinti valstybė eRepublik'e. Jie su mumis labai draugiškai bendrauja, sutinka visokeriopai padėti – šiuo metu tariamės dėl švietimo reformos pagalbą bei dalinį kariuomenės struktūros keitimą.

Makedonija ir Turkija – tai dvi jaunos šalys šiame pasaulyje, kurios sparčiai auga ir stiprėja. Lietuva daugiau patirties turi su turkais – manau didžiausios pagalbos kare prieš Švediją sulaukėme iš jų. Mes esam priglaudę ir jų karinį būrį Memphis Belle kai Turkijos nebebuvo likę žemėlapyje. Tuo tarpu su Makedonija bendrauta mažiau, bet tikiuosi tai keisis.

ABC aljansas ar balandžio 1-osios pokštas?
Labai taikliai įvardijo Rusijos prezidentas Addiction interviu – tai mažų valstybių aljansas, kurio narės yra lygiavertės. Kartu, kaip aljansas, galime jau mąstyti apie santykius su kitais dideliais aljansais ar jų narėmis. Galime pradėti galvoti apie mūsų koordinuotus veiksmus ir mėgautis žaidimu. Tik priešingai nei mano Rusijos prezidentas – šiuo metu mes tikimės būti neutralūs kitų aljansų atžvilgiu ir bandysime įrodyti, kad jis klysta.

Rinkimai
Vis dar skaitantiems ir norintiems sužinoti mano nuomonę apie kandidatus – turiu nuvilti. Manau visi trys yra lygiaverčiai. Persiskaitykite kiekvieno iš jų rinkiminę kalbą – Banerio, Edgaro Mzk ir Raigirdo. Kiekvienas iš jų turi savo trūkumus ir privalumus. Nuspręskite patys, kurio politika priimtiniausia – manau rinkiminiai straipsniai puikiai atspindi ko galite tikėtis iš kiekvieno iš jų.

Pabaigai palinkėsiu kandidatams sėkmės, o išrinktajam sėkmingai įrodyti, kad ne veltui buvo išrinktas. Galiausiai, bet kurį prezidentą pasitiksiu šiltai ir pasistengsiu perduoti visą sukauptą informaciją bei padėti kiek galėsiu sėkmingai eiti kadenciją.

pagarbiai,
eLietuvos buvęs prezidentas

P.S. Tikiuosi surasiu laisvą minutę ir jau su naujojo prezidento prieskoniais brūkštelsiu apie vidaus politikoje atliktus bei atliekamus pakeitimus.