Ambient on/off

Join the new world

 

[МЗИ] CoT MC (Circle of Trust – Movable Cropus)

Day 1,941, 15:07 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Ministerstvo za Informiranje

Здраво драги,
На големо задоволство ви го најавувам новиот ЦоТ проект, кој ќе биде многу корисен за алијансата.
Поконкретно, станува збор за формирање на посада/сквад под директно покровителство на воениот (MC) & врховен командант (SC) на ЦоТ.
По првата статија веќе имаме околу 30 членови. Сите оние кои што ќе аплицираат(апликацијата е прикачена подолу) после оваа статија ќе бидат исконтактирани. Ако веќе ја имате потполнето апликацијата, ве молиме да не го правите тоа повторно. Благодарам.Што ќе претставува?
Овој сквад односно посада ќе ја сочинуваат играчи од сите држави кои се членки на алијансата, без бројна граница на играчи од една држава.
Поради тоа што 4-тата дивизија има најголема потреба од штета, одлучивме дека најдобро е сквадот да биде сконцентриран на истата дивизија.
Исто така, предвидуваме и сквад за 3-та дизивија, но сепак е прерано за дискусија на таа точка.
Секој полноправен член на ЦОТ алијансата ќе се стекне со правото да биде член на посадата. Членовите кои се ставени на пробен период, односно неполноправни членки на алијансата ќе можат да се придружат само кога пробниот период ќе им заврши и ќе бидат полноправни членови.


Кои се барањата кои еден играч треба да ги исполнува за да аплицира во сквадот?

- Минимум 33 000 – 34 000 сила и ранк GoW
- Државјанство од држава членка на ЦоТ
- Пукање по наредба
- Поднесување на извештај во вид на принт скрин фотографија од направената штета во една рунда
- Присуство на ИРЦ каналот за наредби. Присуството е задолжително само кога има важна мисија (Известувањето за истата ќе биде преку приватна порака или шаути ингејм)
- Задолжително носење на заедничкиот аватар, односно рамка така што ќе се овозможи зачувување на идентитетот на играчот

Финансирање:

Ќе бидат финансирани 100% од искористените тенкови во битката.
На пример: Ако искористите 120фф и 12 тенкови при тоа, тие ќе ви бидат надоместени.
Не е задолжително да се пука во секоја битка, но ако ги пропуштите повеќето од нив ќе бидете отстранети од сквадот, затоа што можеби го зафаќате местото на некој поактивен од вас.

Предности:
Овој сквад нуди повеќе предности од кои најважно е тоа што штетата не ќе биде залудно искористена и ќе биде клучна за крајот на една кампања.
Нема потреба да ја напуштите вашата сегашна единица.
Исто така, ќе имате можност да запознаете многу нови луѓе и да создадете нови пријателства.
Ако сакате да бидете дел од сквадот, потполнете ја следнава апликација: http://tinyurl.com/afne3rv и ќе ве исконтактираме во најкраток можен рок.

КОНКУРСОТ ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ ТРАЕ ДО 17 МАРТ.


Исто така, би сакале да објавиме конкурс за аватар.
Аватарот мора да ги содржи иницијалите на сквадот односно – CoT MC (Circle of Trust – Movable Cropus)
Најдобриот предлог ќе биде симболично награден со 10 голд.
Вашите предлози испратете ги кај Jorgihnio II.
Затоа што - заедно сме посилни, да. Освен јас, јас можам и сама.
Со доза на љубов и внимание,
М, Angelique.A
 

Comments

Aliss Wonder
Aliss Wonder Day 1,941, 15:19

[МЗИ] CoT MC (Circle of Trust – Movable Cropus)
http://tinyurl.com/ctvpxdp


глас и шаут сите !

Red Tornado
Red Tornado Day 1,941, 15:23

o7

El Che G
El Che G Day 1,941, 15:24

каде е Фалангата,каде се Војводите :Д
бтв ја поздравувам иницијативата
о7

mac3donia
mac3donia Day 1,942, 07:06

http://www.erepublik.com/en/main/group-show/345

eve sa vojvodete !!!!

Krvnikot
Krvnikot Day 1,941, 15:27

6

Angelique.A
Angelique.A Day 1,941, 15:28

9 \o/

DarkoDimovski1
DarkoDimovski1 Day 1,941, 15:29

o7

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Day 1,941, 15:35

Боже Петра.

Секој од тие играчи со 33к сила и GoW ранк може и те како сам да си се финансира без да се замара на чат или да следни наредби. Да даваа повеќе од тоа што потрошил т.е. да имаа некој ќар ама вака... чисто сумњам дека има некој толку „чесен“

AsT89
AsT89 Day 1,941, 16:32

dajte mu 10 gold sea na tajgerov za predlogot. da davate poveke na tie sto ke visat na chat posto nikoj nema da se prijavi 😃

Aliss Wonder
Aliss Wonder Day 1,941, 16:26

Конкурсот за пријавување трае до 17ти март !

Angelique.A
Angelique.A Day 1,941, 16:28

Едитирано 🙂

PsyCokenin
PsyCokenin Day 1,941, 16:33

Hail CoT

vote and sub 2422

Vssa87
Vssa87 Day 1,941, 16:34

nemam sila 33k nisto od ova 😃 o7
inace si imase porano zlatna falanga najdobra stvar sto imalo od organizacija ova isto nesto samo na cel sojuz

vpablo
vpablo Day 1,941, 16:35

o7

Ghost of Styx
Ghost of Styx Day 1,941, 17:42

mene me cudi kako nekoj posle tolku vreme igranje uste ne svatija deka ne e se vo virtuelniot egold i epari

ama toa e nekoi od novive generacii ne ni znaat poinaku takva GNASNA se pretvori igrava

inace eve ja sum eden od tie ludite sto se prijavi

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Day 1,941, 23:59

Јованке, дај уше една медаља! Види шо убаво му стое.

jasumtose
jasumtose Day 1,942, 08:33

сад че чика куре

tiniMKD
tiniMKD Day 1,942, 01:50

каде да се пријавам?!? 😉
шо ме замарате со овие работи
кога сакам тогаш ќе пукам

mac3donia
mac3donia Day 1,942, 07:05

ne vi trebaat ove gluposti .... platete na DSW i sredeni ke vi bidat site bitki

o/

Stef40
Stef40 Day 1,943, 02:59

ne vi trebaat ove gluposti .... platete na DSW i sredeni ke vi bidat site bitki

o/ +1000000000000000000000

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.