Ambient on/off

Join the new world

 

İçişleri Bakanlığı (Eklendi) MV & Parti Seçimleri Hakkında..

Day 1,825, 13:03 Published in Turkey Serbia by MirzaMan


Değerli Arkadaşlar;


Öncelikle sizlere ulaşabilmemiz açısından "Vote","Subscription" ve "Shout" konusunda daha duyarlı olmanızı ve unutmadan yapmanızı temenni ederim.Bildiğiniz üzere MV seçimlerine sayılı günler kaldı. Bu seçim döneminde, seçim zamanı gelmeden önce parti ideolojileri, idari yapıları vb. bilgileri, İçişleri Bakanlığımız, (e)Türkiye’de bulunan ilk 5'e girme ihtimali olan tüm parti başkanları ile yaptığı görüşmeler doğrultusunda, tek bir makale içerisinde toplamış bulunmaktayız. Soruların ardından parti başkanlarının verdikleri cevapları okuyabilirsiniz.-Partilerin tanıtımı

-Mv seçimleri için adayları nasıl belirliyorlar ?

-Adaylık için ne tür kriterleri var ?

-Parti yönetimi nasıl işliyor başkanı nasıl seçiyorlar ?

-Fake konusundaki görüşleri nelerdir ?

-Oy satınalma konusunda ki görüşler nelerdir

-Diğer partilerde kendilerini ayıran özellikler ?


Galatasaraylilar Cemiyeti

iverson267

Mv seçimlerinde önce kendi aramızda kim MV olmak istiyor diye grup üyelerimize soruyoruz ve içimizden adaylar çıkarıyoruz bunu grup üyelerimiz tarafından baskana kapalı oylama seklinde mesaj atılıyor en çok oyu alan partimizin resmi MV adayı oluyor.

Adaylık için ciddi bir kriterimiz yok fakat çogu arkadaşımızın oyun tecrübesi eşit oldugu için genelde daha önce mv olmamış arkadasların olmasına destek veriyoruz.

Başkanlık seçimleri gayet demokratik bi şekilde ve fakein kullanılmadıgı oyların silinmedigi tek parti olabilir aramızdan kim baskan olursa o herkesin baskanıdır ve tek ses GALATASARAYdır emir komuta zinciri son derece nettir.

Fake konusu çok açık ve net bi konu ama buna oyuncular olarak yapabilcegimiz bi durum yok eger plato buna onay veriyorsa anca konusmak bize düşüyor sonuç sıfır.

Oy satın alma reel hayatı göz önüne aldıgımızda da olan bişey ben ilerde 1 oy bile satın almam ve satmam da fakat alan ve satanlarıda anlayabiliyorum arz talep meselesi

Diger partilerden ayrılma konusunda belkide erepin en eşsiz partisiyiz bir çok projemiz var. Kuruluş amacımız zaten diger partilerden ayrılmak oldugu için bu konuda çok dik bir duruşumuz var. Tek ve en önemli amacımız MU'ların hakkı birçok gruba devlet yardım saglarken birçok grup yeterince yardım alamıyor ve sonucunda oy satma gibi para ihtycı için fake gibi işlere giriyor. Gerçek hayatta oldugu gibi burda da gücü olan fortumu eline alıyor ve bırakmıyor...

Turkuaz Hareket

TracyMcGrady

birazdan yanıtlayacağım soruları. (EDIT)

Turkuaz Hareket ne sağ ne de sol görüşün simgesidir parti değil Hareket'tır..
eÜlkemiz için gerekeni yapar, kendi adayı varsa kendi çıkarır daha sağlam başkan partinin adayı varsa onu destekler bencil değil ortacıdır, ülkecidir.

MV seçimi için öncelik belirli bir MU'nun resmi adayı olması önemlidir, çünkü belirli grubun desteği altında olmayan aday sorumsuz olabilir ama MU resmi adayı ise kendi adından önce MU'sunu düşünmek zorundadır.

Başkan seçimi herkesin gördüğü üzere her ay bir çok fakecinin almaya niyetlendiği ama üyelerin ve halkın desteği ile başkanını seçen bir oluşumdur.

Oy satın almaya karşıyım, beğenmiyorum o tarz olayları.

Diğer partilerden ayıran özelliği parti değil, Hareket'tir.. Ve en köklü partidir oyundaki..

Teşekkürler.
cCc iNCi cCc - ramizin partisi

KutlukBilgeKulKagan


1) partimiz inci partisi, bilmeyen yoktur

2) önce forumdan aday adayı olurlar, forumda oylarız, sonra en çok oyu alanlar mv adayı olur

3) panpa olsun yeter, 7 levelden 70 levele kadar her panpa olabilir

4) başgan için forumda başgan adayları oylanır, birinci çıkan kimse tek aday olur, diğer ciddi adaylar seçimden çekilir.

5) herkes fake yapmalı bence, böyle oyunmu olur amk, fake'e teşvik var

6) isteyen oyunu satar, kendi oyu amk

7) inci ve diğerleri işte. farkımız bu

OSMANLI Partisi

malazgirt01


Teşekkür ederim kardeşim.Soruları cevaplayım.size kolay gelsin bu arada...

1-Partimiz merkez sağ eksende bir siyasi oluşumdur.Reel siyaseti kesinlikle oyuna yansıtmıyoruz.Ama duruşumuz merkez sağ yönündedir.
2-Mv seçimlerinde adaylar MYK toplantısında yapılan oylama ile belirleniyor.Orduların ve küçük partilerin taleplerini değerlendiriyoruz.
3-Adaylık için kriter olarak uslubunu bozmayan ve illegal işlere bulaşmamak gibi noktalara dikkaet etmeye çalışıyoruz.Ama gözümüzden kaçan noktalar olmuyor değil.
4-Bu konuda MYK kararlarını yollayım size...Aydınlatıcı olacaktır.
http://tinyurl.com/ca8zlw8

5-Fake konusunda görüşümüz bellidir.Bu olaylara bulaşmıyor ve tasvip etmiyoruz.Ama önünü almak zor olduğu için bir mücadele sistemimiz yok.
6-Hiç oy satın almadım ve alınmasını tasvip etmiyorum.Ama iyi niyetle bu işi yapanlara da birşey demiyorum.
7-Partimiz efendi ve seviyeli bir siyaset istiyor.Sadece siyasi değil bütün alanlarda.E-TR'ye huzurun ve esenliğin hakim olmasını diliyoruz.

Turkiye Birlik Hareketi.

esperer


Merhaba... Öncelikle mesajınıza gecikmeli olarak cevap yazdığım için üzgünüm.
Geçerli ailevi sebeplerim vardı, lütfen beni mazur görün.

Parti ideolojisi, merkezi liberal akımı benimsemektedir. e-TR halkının partimize güvenle bakabilmesi, partimizin vizyon sahibi bir parti olabilmesi için yeni bir yapılanma içerisindeyiz.

Mv seçimlerinde özellikle, "Her insanın siyasete katılma hakkı vardır." düşüncesiyle mv olmamış adayların siyasete katılmalarına öncelik tanıyoruz. Yeni insanlar ve yeni fikirler; siyasete yeni bir soluk katar düşüncesindeyiz.
Parti başkanlığı, herkesin bildiği üzere diğer partilerdeki mevcut işleyiş ile aynıdır. Ama kişisel görüşüm; parti başkanının güçlü bir aday olması partinin yararına olacaktır. Bu yüzden parti başkanlarının partiye katacağı katkı ne olur, oyun içerisindeki bilgi birikimi ne kadardır, kendini güçlü ifade edebiliyor mu; bunları sorgulamamız lazım. Ayrıca soğukkanlı olmak ve çabuk parlamamak da, bir liderin sahip olması gereken özelliklerdendir diye düşünüyoruz.

Fake konusu başlı başına bir sorun. Birçok arkadaşımız bu konu yüzünden birbirlerine şüpheci yaklaşmakta. Herkes gibi biz de fakeye karşıyız ama karşı olmak bir çözüm getirmiyor. Platonun bu konuya artık bir el atması gerekli. Mevcut başkanımızda zaten bu konu ile ilglli bir makale yayınlamıştı, ki bizce oradaki analizler oldukça güzeldi. Umarım buna bir çözüm bulunur. Mesela oy kullanmalarda level sınırlandırılması getirilirse belki bir umut olabilir. (Yenilerin oyundan soğuyacağı kanaatini getiren arkadaşlar var, ama biz buna çok az ihtimal veriyoruz )

Oy satın alma konusuna gelince kısa ve öz şunu söyleyebiliriz: Fake oy kullanılmasından daha iyidir.

Bizi diğer partilerden farklı kılan; parti sloganımızda belirttiğimiz gibi "Ben Değil Biz Diyebilmek"

Yeni fikirlere açık, bütünleyici, tamamlayıcı bir partiyiz.

Yeniceri Partisi

galenhilion


mesaj yanıtlanmadı.

Buyuk Turkiye Partisi

Khan Shabbir


1) Büyük Türkiye Partisi [BTP] kurulduğu günden beri bütün eTr nin sempatisini kazanmış, nice devlet başkanları yetiştirmiş, temiz siyasete yön vererek eTr nin demokratikleşmesine katkıda bulunmuş bir partidir.

2) Diğer seçimlerden farklı olarak bu seçimlerde Mv olmak isteyen adayları bi standarda göre almaya karar verdik. Bunun için bir tüzük hazırladık ve tüzüğe göre hareket edeceğiz. Tüzüğü ilerleyen günlerde parti sayfamızdan görebilirsiniz.

3) Adaylık başvurusu için herhangi bir ön şart yok. Her eTr vatandaşı partimize üye olup yine parti sayfamızdan mv adaylığına başvurabilir.

4) Bilindiği gibi Türk Ordu tandanslı bir partiyiz. Parti Başkanlığı konusunda Türk Ordu geleneğinden gelmiş adaylar biraz daha şanslı diyebilirim. Ordu içinden konsensus sağlanarak bir aday çıkarılıyor ve seçimlerde destekleniyor.

Parti yönetimi başkan yardımcısı, genel sekreter, danışman, parti sözcüsü ve parti başkanı olmak üzere 5 kişilik bir karar organından oluşuyor ve bütün kararlar oybirliği ile alınıyor.

5 ve 6 ) Fake oy verme ve oy satın alma konusunda parti olarak tutumumuz serttir, üyelerimizden bu tür oluşumların içine girenler partiden ihraç edilirler. Diğer yandan Etr içinde oy satın almaları etik bulmadığımız gibi fake oy verenlerin tespiti ve rapor edilmesi konusunda hassasiyet gösteriyoruz.

7) Büyük Türkiye Partisi [BTP] her görüşten her yaştan vatandaşları bünyesinde barındırdığı için daha eşitlikçi bir yapıya sahip, herhangi bir ayrım yapmadan herkese bir şans verilmesinden yana. Tecrübe ve dinamizmin buluştuğu tek parti.Siz seçmenlere görüşlerinize uygun parti seçiminde biraz olsun faydası olmuş ise ne mutlu bizlere..

Chain Shout

İçişleri Bakanlığı DUYURU

http://www.erepublik.com/en/article/2159614/1/20

VOTE SUBSCRIPTION SHOUT

 

Comments

nikney
nikney Day 1,825, 13:04

bakanlığa pirinç

Khan Shabbir
Khan Shabbir Day 1,825, 13:06

ikinç

MirzaMan
MirzaMan Day 1,825, 13:07

Successfully transferred 5 item(s) to nikney.

Tjutg Simzb
Tjutg Simzb Day 1,825, 13:13

Güzel çalışma, elinize sağlık, o7

Poyraz Karahan
Poyraz Karahan Day 1,825, 13:14

üçünç

Sir.Chiral
Sir.Chiral Day 1,825, 13:16

o7

OsmanGhazi
OsmanGhazi Day 1,825, 13:17

guzel calisma

tebrikler

voted

The Examiner
The Examiner Day 1,825, 13:19

v+s

DrBrTr
DrBrTr Day 1,825, 13:19

o7

Kurt Turk
Kurt Turk Day 1,825, 13:21

bonusların arttığı bugünlerde cs satmayacak, kurulacak göç bakanlığının onayıyla cs verecek kişilerin aday yapılması şart.

Megas ALEKSANDR0S
Megas ALEKSANDR0S Day 1,825, 13:22

voted + shout

o7

aslanozkan
aslanozkan Day 1,825, 13:22

v

Shiro Yasha WD
Shiro Yasha WD Day 1,825, 13:22

subarshii o7

Hacoguz
Hacoguz Day 1,825, 13:23

Cevaplar tamamlandıktan sonra yayınlansaymış daha iyi olurmuş.

Xsi Leah
Xsi Leah Day 1,825, 13:26

mv seçimleri ve parti sistemi oturmadı ülkede. Resmen madalya ve tanıdık adam olsun bizim olsun mantığıyla gidiyor işler. Seçilenlerin hiç bir öngörü, proje, sistem, hükümete söz geçirme, diğer mv ler ile birlikte hareket etme, kanala uğrama gibi bir olayı yok. Arada troller de takılıyor zaten.
Tüm partiler için sonuç beş para etmezsiniz. Çünkü emek vermiyorsunuz.

The Ghazi
The Ghazi Day 1,825, 13:28

Osmanlı Partisi

Fake konusunda görüşümüz bellidir.Bu olaylara bulaşmıyor ve tasvip etmiyoruz.Ama önünü almak zor olduğu için bir mücadele sistemimiz yok.

: (((((((((((((((

kutluk panpa sikmiş xD

MirzaMan
MirzaMan Day 1,825, 13:31

@Hacoguz : Edit yapma imkanı mevcut. Yazısını göndermemiş olanlar bana pm ile iletebilirler. Burada amaç, oyunu oynayan (e)Türkiye vatandaşlarını parti seçimi hakkında bilgilendirmektir. o/

deli ormanli
deli ormanli Day 1,825, 13:33

burda tartışmayın la, içişleri iyi düşünmüş bu işi

Hacoguz
Hacoguz Day 1,825, 13:35

Tamamdır sayın Bakan.
Elinize saglık.
V S

TracyMcGrady
TracyMcGrady Day 1,825, 13:35

güzel olay, düşünen herkese teşekkürler.

Mete Arhan
Mete Arhan Day 1,825, 13:39

v

Sebatay
Sebatay Day 1,825, 13:45

Turkuaz Hareket

TracyMcGrady

Başkan seçimi herkesin gördüğü üzere her ay bir çok fakecinin almaya niyetlendiği ama üyelerin ve halkın desteği ile başkanını seçen bir oluşumdur.

Oy satın almaya karşıyım, beğenmiyorum o tarz olayları.

!!! Allahından kor be yuh resmen yuhhhhh
Okuyan da yazdıkların gibi dürüst, adam gibi adam sanacak

Kutluk Bilge Kul Peace B
Kutluk Bilge Kul Peace B Day 1,825, 13:52

cCc Gutluk Reyiz cCc

Dzooka
Dzooka Day 1,825, 13:55

kınıyorum Vaako Fun Club partimiz es geçilmiş !!!

Phobossss
Phobossss Day 1,825, 14:14

Fake konusunda görüşümüz
bellidir.Bu olaylara bulaşmıyor ve
tasvip etmiyoruz.Ama önünü almak
zor olduğu için bir mücadele
sistemimiz yok.

hassiktir ordan

fotinos
fotinos Day 1,825, 14:15

v

Era Sarp
Era Sarp Day 1,825, 15:30

kutluk, guldurdun lan aksam aksam 😃

Mrt23
Mrt23 Day 1,825, 17:52

3-Adaylık için kriter olarak uslubunu bozmayan ve illegal işlere bulaşmamak gibi noktalara dikkaet etmeye çalışıyoruz.Ama gözümüzden kaçan noktalar olmuyor değil.
5-Fake konusunda görüşümüz bellidir.Bu olaylara bulaşmıyor ve tasvip etmiyoruz.Ama önünü almak zor olduğu için bir mücadele sistemimiz yok.

i dont trust and believe you

The Last Dede
The Last Dede Day 1,826, 00:03

v + s güzel çalışma

ckkckkckk
ckkckkckk Day 1,826, 03:38

v+s çok başarılı

aLmiLamm
aLmiLamm Day 1,826, 04:03

ulan adaylara bak 1 tanesinin samimi olduğuna eminim o da kutluk amk.

HailAzerbaycan
HailAzerbaycan Day 1,826, 06:24

v

Bashoo7Eliasto
Bashoo7Eliasto Day 1,826, 06:33

v

ErvaAgah
ErvaAgah Day 1,826, 10:06

benim fikrimi kimse almadı
🙁(

incibasgan is back
incibasgan is back Day 1,827, 04:33

bazı parti başkanlarının cevaplarına okudukça yalanına sokuyum demekten kendimi alamadım yine en samimi olan kutluk amk

Sheriff Lloyd
Sheriff Lloyd Day 1,827, 06:13

yalanınıza sokuyum

ccc kutluk gelecek kıtlık bitecek ccc

Sheriff Lloyd
Sheriff Lloyd Day 1,827, 06:13

asdjhagds

amk bida okudum tüzük falan demişler amk oyun oynuyoruz siz cidden etr lisiniz amk

M.AZAK 1453
M.AZAK 1453 Day 1,827, 08:59

Yeni gAzetem ve ilk makalem
eTR başkanı ileröportaj

http://www.erepublik.com/tr/article/-lk-makalem-etr-ba-kan-tjutg-simzb-le-yapt-g-m-r-portaj-2160682/1/20

V+S yapalım lütfen(orduya arkadaşlara partiye)

abrahamist
abrahamist Day 1,828, 14:12

ccc

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.